Перейти к содержанию
  • Объявления

• Sanich

Нужна ваша помощь   16.01.2018

Нужна посильная финансовая помощь. Детали по ссылке: http://tochok.info/topic/12655-нужна-помощь-ребенку/   
Іван Михайлович

Карніка з Австрії на 2016

В теме 180 сообщений

36 минут назад, Андрей Сумчанин сказал:

Я за всі свої роки матковиведення ніколи не користався ніякими джентерами і нікотами, прививаюся тільки вручну, дістав стільничок з личинками, привив скільки треба і будь здоров. А "мордувать" матку на тих пластикових витворах і самому ще тоді стрибать коло них, вибачайте, не моє.

У мене деколи в Джентер сама сіє і без примусу, так було цього року. Постійно тримаю у вулику.

Поделиться сообщением

26 минут назад, Андрей Сумчанин сказал:

Я за всі свої роки матковиведення ніколи не користався ніякими джентерами і нікотами, прививаюся тільки вручну, дістав стільничок з личинками, привив скільки треба і будь здоров. А "мордувать" матку на тих пластикових витворах і самому ще тоді стрибать коло них, вибачайте, не моє.

В мене цього року так трапилась що потрібну матку було підселено до роя - в сім'ї жодного темного стільника, ставив саму вощину на відбудову. Серед запасів також суші не має. Як не намагався шпателем взяти личинку - не вдається, шпатель пробиває дно. Мушу використовувати Апістільник.... 

Поделиться сообщением

15 минут назад, Бджолопотам сказал:

В мене цього року так трапилась що потрібну матку було підселено до роя - в сім'ї жодного темного стільника, ставив саму вощину на відбудову. Серед запасів також суші не має. Як не намагався шпателем взяти личинку - не вдається, шпатель пробиває дно. Мушу використовувати Апістільник.... 

Что за Апістільник?

Тоже такое было так я сначала разламываю ячейку сбоку,  а потом  подниз беру

Поделиться сообщением

27 минут назад, Бджолопотам сказал:

Вимушений не погодитись. Вчора прививався з незайманого соту з личинками і яйцями. Все залежить від "залитості" личинок і від м"якості шпателя. Також на такий випадок маю спеціально загнутий до середини язичок у пари "китайців". Саме тому і маю на пасіці з десяток шпателів, а не 1 на всі випадки життя. Хоча так дійсно, з молодого соту складніше брати, але все ж реально.

7 часов назад, Іван Михайлович сказал:

сьогодні  аналогічна ситуація з Джентером.!  За добу може 30 яєць!  Мабудь прийдеться прививати вручну.

Подолянка за 3 години засіяла весь сот!   А Скленари " випендрюються" :hmm:

Молода матка, хоч Скленар хоч безпородна помісь неохоче засіває джентер (з нікотом не працював, не знаю). Ваша Подолянка, Михайлович уже бувала дівка, і знає що треба робити, а ці ще молодухи, трішки перелякані... пізніше все буде ок ).

Поделиться сообщением

я прививаю личинки шпателем, коли потрібно 20-30 взяти, але коли багато  потрібно зробити маточників, втомлюються очі навіть в окулярах, от і приходиться користуватися стільниками пластиковими.

Поделиться сообщением

9 минут назад, Іван Михайлович сказал:

я прививаю личинки шпателем, коли потрібно 20-30 взяти, але коли багато  потрібно зробити маточників, втомлюються очі навіть в окулярах, от і приходиться користуватися стільниками пластиковими.

От якраз вчора в мене рябіло в очах. Реально розумію, в свої 30+, не маючи проблем з зором іноді буває рве очі крепко (. Тому не розумію тих, хто джентери/нікоти продає. Невідомо що буде завтра :IMHO:

Изменено пользователем konoval_am

Поделиться сообщением

18 минут назад, konoval_am сказал:

От якраз вчора в мене рябіло в очах. Реально розумію, в свої 30+, не маючи проблем з зором іноді буває рве очі крепко (. Тому не розумію тих, хто джентери/нікоти продає. Невідомо що буде завтра :IMHO:

приходить " завтра" дуже швидко і  ....прививки робиш  під лупою і і окулярах.

Поделиться сообщением

Ну, як говориться, кожному своє. Кому китайським зручніше, кому з джентером подобається працювати, то вибір індивідуальний, але все одно переважає в світі ручна прививка, причому в рази.

Поделиться сообщением

Сьогодні всім замовникам матки поїхали.

матки які я залишив у себе

паспорт на маток Пернера.jpg

Поделиться сообщением

59 минут назад, konoval_am сказал:

. Все залежить від "залитості" личинок 

а залитість пов*язана з часом прививки? Ви вкладаєтесь в потрібну пору переносу?

Поделиться сообщением

2 минуты назад, Лавр сказал:

а залитість пов*язана з часом прививки? Ви вкладаєтесь в потрібну пору переносу?

100% вкладаюсь. Залитість окрім віку личинки залежить також від кількості молодих бджіл годувальниць по відношенню до відкритого розплоду, наявонсті кормів і хорошого поточного пилкового і нектарного взятку. Сформуйте відводок, дайте туди маточник(щоб бджоли з печатного розплоду вийшли) і будете щиро вражені наскільки будуть залиті перші личинки.

Поделиться сообщением

1 час назад, Андрей Сумчанин сказал:

Ну, як говориться, кожному своє. Кому китайським зручніше, кому з джентером подобається працювати, то вибір індивідуальний, але все одно переважає в світі ручна прививка, причому в рази.

:IMHO:Ручна прививка там де кожен день прививають. А коли потрібно вивести з сотню маток, то поки згадаєш як ту личинку брати, капець.

Про те що не сють у нікон. В мене декілька раз спостерігалось, посадив, глянув засіяла наче нормально. Приходиш на четвертий день по личинки, а там їх зовсім мало залишилось. Чомусь повикидали, чи що за фігня така?

Поделиться сообщением

6 часов назад, mixaskm сказал:

Что за Апістільник?

Виробництва Болгарії, типу Нікота.... дешевший аналог

Поделиться сообщением

Я ось чув,що стільник Jenter (не оригінал) можуть яйця викидувати....тому заказ напряму в Німеччині (на оф.сайті)...Робив в цьому році 5 закладок....Все добре. 

Правда новий стільник не хотіла добу сіяти.....але потім засіяла.

Поделиться сообщением

7 часов назад, Іван Михайлович сказал:

Сьогодні всім замовникам матки поїхали.

матки які я залишив у себе

паспорт на маток Пернера.jpg

Цьогоріч у Пернера матки облітувалися на Пустервальді, і судячи по материнській і батьківській лініях комбінація цікава, суто пернерські лінії.

Поделиться сообщением

4 часа назад, Андрей Сумчанин сказал:

Цьогоріч у Пернера матки облітувалися на Пустервальді, і судячи по материнській і батьківській лініях комбінація цікава, суто пернерські лінії.

На облітнику в якості батьківських стояли 99-120-71255-2014. В мене від неї дочка. Дуже мені подобається як працює. Щоправда її на тиху пробують вже поміняти (відсутня одна з ніг, але прийшла з 6-ма). В п"ятницю забрав за 5 см. від неї на тому ж щільнику плідну дочку. Красуня як і мама. 

Поделиться сообщением

18 минут назад, konoval_am сказал:

На облітнику в якості батьківських стояли 99-120-71255-2014. В мене від неї дочка. Дуже мені подобається як працює. Щоправда її на тиху пробують вже поміняти (відсутня одна з ніг, але прийшла з 6-ма). В п"ятницю забрав за 5 см. від неї на тому ж щільнику плідну дочку. Красуня як і мама. 

А дочка від 99-120-71255-2014 я ж так розумію в тебе минулорічна? І де облітана була - на Пустервальді чи Бретштейні?

Поделиться сообщением

9 часов назад, Андрей Сумчанин сказал:

А дочка від 99-120-71255-2014 я ж так розумію в тебе минулорічна? І де облітана була - на Пустервальді чи Бретштейні?

Так точно. Облітана на Пустервальді на батьківських 99-120-71501-2012.

Поделиться сообщением

6 минут назад, konoval_am сказал:

Так точно. Облітана на Пустервальді на батьківських 99-120-71501-2012.

А що це виходить, трохи не розумію? Минулі роки від Пернера матки приїжджали один рік з Бретштейна, наступний з Пустервальда, і так чергувалися. А зараз видно що в 14 році були з Бретштейна, минулого - з Пустервальда і цьогоріч з Пустервальда. Чи то він зробив партію так?

Хоча може воно і краще, бо на Бретштейні зазвичай кілька батьківських груп, а на Пустервальді стабільно одна батьківська група сімей.

Поделиться сообщением

49 минут назад, Андрей Сумчанин сказал:

А що це виходить, трохи не розумію? Минулі роки від Пернера матки приїжджали один рік з Бретштейна, наступний з Пустервальда, і так чергувалися. А зараз видно що в 14 році були з Бретштейна, минулого - з Пустервальда і цьогоріч з Пустервальда. Чи то він зробив партію так?

Хоча може воно і краще, бо на Бретштейні зазвичай кілька батьківських груп, а на Пустервальді стабільно одна батьківська група сімей.

Думаю тут немає ніякої циклічності.... 2 облітника найдоступніші для людини, 2-ма й користується протягом сезону.

Изменено пользователем konoval_am

Поделиться сообщением

1 час назад, konoval_am сказал:

Думаю тут немає ніякої циклічності.... 2 облітника найдоступніші для людини, 2-ма й користується протягом сезону.

На бібріді зазначено що він цими двома облітниками і завідує, вони в його підпорядкуванні.

Та й яка різниця, йому однак краще знати де облітувати своїх маток. Радіуси ізоляції на обох облітниках досить великі, гірська місцевість Штірмарк. Пернер своє ім'я заробив працею як в Австрії, так і в колі карніководів.

Поделиться сообщением

Доброго дня! А вище зазначені матки є на бібріді???

Поделиться сообщением

сьогодні розіслав маток від Хефбергера.   Маю ще дві маточки в темостаті  ( не приїхав замовник і не має з нам звязку). до вечора тримаю. Дальше висаджую у відводок і виставлю на продажу.

Зробимо аукціон  .

Стартова ціна 60 Евро за матку.

Поделиться сообщением

Беру 1 матку  від Хефбергера.

Поделиться сообщением

також візьму 1 матку

Поделиться сообщением