Іван Михайлович

Карніка з Австрії на 2016

180 сообщений в этой теме

36 минут назад, Андрей Сумчанин сказал:

Я за всі свої роки матковиведення ніколи не користався ніякими джентерами і нікотами, прививаюся тільки вручну, дістав стільничок з личинками, привив скільки треба і будь здоров. А "мордувать" матку на тих пластикових витворах і самому ще тоді стрибать коло них, вибачайте, не моє.

У мене деколи в Джентер сама сіє і без примусу, так було цього року. Постійно тримаю у вулику.

1 пользователю понравилось это

Поделиться сообщением

26 минут назад, Андрей Сумчанин сказал:

Я за всі свої роки матковиведення ніколи не користався ніякими джентерами і нікотами, прививаюся тільки вручну, дістав стільничок з личинками, привив скільки треба і будь здоров. А "мордувать" матку на тих пластикових витворах і самому ще тоді стрибать коло них, вибачайте, не моє.

В мене цього року так трапилась що потрібну матку було підселено до роя - в сім'ї жодного темного стільника, ставив саму вощину на відбудову. Серед запасів також суші не має. Як не намагався шпателем взяти личинку - не вдається, шпатель пробиває дно. Мушу використовувати Апістільник.... 

Поделиться сообщением

15 минут назад, Бджолопотам сказал:

В мене цього року так трапилась що потрібну матку було підселено до роя - в сім'ї жодного темного стільника, ставив саму вощину на відбудову. Серед запасів також суші не має. Як не намагався шпателем взяти личинку - не вдається, шпатель пробиває дно. Мушу використовувати Апістільник.... 

Что за Апістільник?

Тоже такое было так я сначала разламываю ячейку сбоку,  а потом  подниз беру

Поделиться сообщением

27 минут назад, Бджолопотам сказал:

Вимушений не погодитись. Вчора прививався з незайманого соту з личинками і яйцями. Все залежить від "залитості" личинок і від м"якості шпателя. Також на такий випадок маю спеціально загнутий до середини язичок у пари "китайців". Саме тому і маю на пасіці з десяток шпателів, а не 1 на всі випадки життя. Хоча так дійсно, з молодого соту складніше брати, але все ж реально.

7 часов назад, Іван Михайлович сказал:

сьогодні  аналогічна ситуація з Джентером.!  За добу може 30 яєць!  Мабудь прийдеться прививати вручну.

Подолянка за 3 години засіяла весь сот!   А Скленари " випендрюються" :hmm:

Молода матка, хоч Скленар хоч безпородна помісь неохоче засіває джентер (з нікотом не працював, не знаю). Ваша Подолянка, Михайлович уже бувала дівка, і знає що треба робити, а ці ще молодухи, трішки перелякані... пізніше все буде ок ).

Поделиться сообщением

я прививаю личинки шпателем, коли потрібно 20-30 взяти, але коли багато  потрібно зробити маточників, втомлюються очі навіть в окулярах, от і приходиться користуватися стільниками пластиковими.

Поделиться сообщением

9 минут назад, Іван Михайлович сказал:

я прививаю личинки шпателем, коли потрібно 20-30 взяти, але коли багато  потрібно зробити маточників, втомлюються очі навіть в окулярах, от і приходиться користуватися стільниками пластиковими.

От якраз вчора в мене рябіло в очах. Реально розумію, в свої 30+, не маючи проблем з зором іноді буває рве очі крепко (. Тому не розумію тих, хто джентери/нікоти продає. Невідомо що буде завтра :IMHO:

Изменено пользователем konoval_am

Поделиться сообщением

18 минут назад, konoval_am сказал:

От якраз вчора в мене рябіло в очах. Реально розумію, в свої 30+, не маючи проблем з зором іноді буває рве очі крепко (. Тому не розумію тих, хто джентери/нікоти продає. Невідомо що буде завтра :IMHO:

приходить " завтра" дуже швидко і  ....прививки робиш  під лупою і і окулярах.

3 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

Ну, як говориться, кожному своє. Кому китайським зручніше, кому з джентером подобається працювати, то вибір індивідуальний, але все одно переважає в світі ручна прививка, причому в рази.

3 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

Сьогодні всім замовникам матки поїхали.

матки які я залишив у себе

паспорт на маток Пернера.jpg

2 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

59 минут назад, konoval_am сказал:

. Все залежить від "залитості" личинок 

а залитість пов*язана з часом прививки? Ви вкладаєтесь в потрібну пору переносу?

Поделиться сообщением

2 минуты назад, Лавр сказал:

а залитість пов*язана з часом прививки? Ви вкладаєтесь в потрібну пору переносу?

100% вкладаюсь. Залитість окрім віку личинки залежить також від кількості молодих бджіл годувальниць по відношенню до відкритого розплоду, наявонсті кормів і хорошого поточного пилкового і нектарного взятку. Сформуйте відводок, дайте туди маточник(щоб бджоли з печатного розплоду вийшли) і будете щиро вражені наскільки будуть залиті перші личинки.

Поделиться сообщением

1 час назад, Андрей Сумчанин сказал:

Ну, як говориться, кожному своє. Кому китайським зручніше, кому з джентером подобається працювати, то вибір індивідуальний, але все одно переважає в світі ручна прививка, причому в рази.

:IMHO:Ручна прививка там де кожен день прививають. А коли потрібно вивести з сотню маток, то поки згадаєш як ту личинку брати, капець.

Про те що не сють у нікон. В мене декілька раз спостерігалось, посадив, глянув засіяла наче нормально. Приходиш на четвертий день по личинки, а там їх зовсім мало залишилось. Чомусь повикидали, чи що за фігня така?

Поделиться сообщением

6 часов назад, mixaskm сказал:

Что за Апістільник?

Виробництва Болгарії, типу Нікота.... дешевший аналог

Поделиться сообщением

Я ось чув,що стільник Jenter (не оригінал) можуть яйця викидувати....тому заказ напряму в Німеччині (на оф.сайті)...Робив в цьому році 5 закладок....Все добре. 

Правда новий стільник не хотіла добу сіяти.....але потім засіяла.

Поделиться сообщением

7 часов назад, Іван Михайлович сказал:

Сьогодні всім замовникам матки поїхали.

матки які я залишив у себе

паспорт на маток Пернера.jpg

Цьогоріч у Пернера матки облітувалися на Пустервальді, і судячи по материнській і батьківській лініях комбінація цікава, суто пернерські лінії.

Поделиться сообщением

4 часа назад, Андрей Сумчанин сказал:

Цьогоріч у Пернера матки облітувалися на Пустервальді, і судячи по материнській і батьківській лініях комбінація цікава, суто пернерські лінії.

На облітнику в якості батьківських стояли 99-120-71255-2014. В мене від неї дочка. Дуже мені подобається як працює. Щоправда її на тиху пробують вже поміняти (відсутня одна з ніг, але прийшла з 6-ма). В п"ятницю забрав за 5 см. від неї на тому ж щільнику плідну дочку. Красуня як і мама. 

Поделиться сообщением

18 минут назад, konoval_am сказал:

На облітнику в якості батьківських стояли 99-120-71255-2014. В мене від неї дочка. Дуже мені подобається як працює. Щоправда її на тиху пробують вже поміняти (відсутня одна з ніг, але прийшла з 6-ма). В п"ятницю забрав за 5 см. від неї на тому ж щільнику плідну дочку. Красуня як і мама. 

А дочка від 99-120-71255-2014 я ж так розумію в тебе минулорічна? І де облітана була - на Пустервальді чи Бретштейні?

Поделиться сообщением

9 часов назад, Андрей Сумчанин сказал:

А дочка від 99-120-71255-2014 я ж так розумію в тебе минулорічна? І де облітана була - на Пустервальді чи Бретштейні?

Так точно. Облітана на Пустервальді на батьківських 99-120-71501-2012.

Поделиться сообщением

6 минут назад, konoval_am сказал:

Так точно. Облітана на Пустервальді на батьківських 99-120-71501-2012.

А що це виходить, трохи не розумію? Минулі роки від Пернера матки приїжджали один рік з Бретштейна, наступний з Пустервальда, і так чергувалися. А зараз видно що в 14 році були з Бретштейна, минулого - з Пустервальда і цьогоріч з Пустервальда. Чи то він зробив партію так?

Хоча може воно і краще, бо на Бретштейні зазвичай кілька батьківських груп, а на Пустервальді стабільно одна батьківська група сімей.

Поделиться сообщением

49 минут назад, Андрей Сумчанин сказал:

А що це виходить, трохи не розумію? Минулі роки від Пернера матки приїжджали один рік з Бретштейна, наступний з Пустервальда, і так чергувалися. А зараз видно що в 14 році були з Бретштейна, минулого - з Пустервальда і цьогоріч з Пустервальда. Чи то він зробив партію так?

Хоча може воно і краще, бо на Бретштейні зазвичай кілька батьківських груп, а на Пустервальді стабільно одна батьківська група сімей.

Думаю тут немає ніякої циклічності.... 2 облітника найдоступніші для людини, 2-ма й користується протягом сезону.

Изменено пользователем konoval_am

Поделиться сообщением

1 час назад, konoval_am сказал:

Думаю тут немає ніякої циклічності.... 2 облітника найдоступніші для людини, 2-ма й користується протягом сезону.

На бібріді зазначено що він цими двома облітниками і завідує, вони в його підпорядкуванні.

Та й яка різниця, йому однак краще знати де облітувати своїх маток. Радіуси ізоляції на обох облітниках досить великі, гірська місцевість Штірмарк. Пернер своє ім'я заробив працею як в Австрії, так і в колі карніководів.

Поделиться сообщением

Доброго дня! А вище зазначені матки є на бібріді???

Поделиться сообщением

сьогодні розіслав маток від Хефбергера.   Маю ще дві маточки в темостаті  ( не приїхав замовник і не має з нам звязку). до вечора тримаю. Дальше висаджую у відводок і виставлю на продажу.

Зробимо аукціон  .

Стартова ціна 60 Евро за матку.

Поделиться сообщением

Беру 1 матку  від Хефбергера.

Поделиться сообщением

також візьму 1 матку

Поделиться сообщением

Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас