Перейти к содержанию

Допоможіть вибрати породу бджіл


СТЕПАН

Рекомендуемые сообщения

порадив би вам завести карпатку. ті понти з бкфастом і карнікою з вашим досвідом приведуть вас до великих затрат. і в результаті все одно прийдете до карпатки. спитайте скільки коштує матка бакфаст і чи вона на даний час вам потрібна . пасіка в мене огороджена сіткоою рабиця за 5метрів перед лотками сусідське подвіря за 2 метри ззаді моє ніхто ніколи не жалівся. бджоли миролюбні Вучківські.

Сьогодні в неті перечитав багато інформації про Карпатку Вучківського типу.З статті інституту Прокоповича можна зробити висновок  що Вучківська нічим не гірша за Карніку,а можливо і краща.І до с. Вучково недалеко.А  бакфаст тільки F1. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Это все равно что спрашивать какую жену лучше выбрать.Нужно пробовать,"общаться "с пчелами,.Только с личного опыта поймете что Вам больше подойдет.И нужно очень много читать прежде чем начинать чем либо заниматься(лучше первоисточники,учебники).У каждого свой вкус,свой опыт,свои неудачи или успехи с той или иной породой.Главное чтобы пчелы были здоровы,а потом разберетесь что лучше для Вас подходит.Можно и с супер породы начать да не зная особенностей потерпеть неудачу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я не спонукаю вас до тієї чи іншої породи, найкраще напевно попробувати різні породи і самому вирішити яка вам більше підходить :IMHO:

З статті інституту Прокоповича можна зробити висновок  що Вучківська нічим не гірша за Карніку,а можливо і краща.І до с. Вучково недалеко.

Не раджу вам читати статті всяких наших інститутів, особливо на ніч :umora:

А  бакфаст тільки F1. 

А що вас "смущає" в F1?:hmm: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На мою думку ідеального нічого не існує, ні породи бджіл ідеальних немає (так же само як і свиней, корів, кур та іншого, чи сортів яблунь, картоплі, пшениці та ін.) Кожна людина вибирає ту породу (сорт) яка їй більше підходить для отримання певного виду продукції, або для певної технології, або просто з якихось суб'єктивних причин відомих тільки їй одній :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Степан, якби я був на Вашому місці (є такий трохи дивний вираз :)), я би взяв собі маток-карпаток, у когось із доволі відомих матководів західного регіону України. Навчився б з ними працювати, "пізнав" би бджолярство трохи глибше, а вже потім робив би висновок - чи варто змінювати породу.
Відносно того, який тип вуликів - однозначно багатокорпусний, причому на невелику рамку (Рута або магазинну). І, не виключаю, що на перший рік-два була би в мене парочка лежаків. Лежаки більше, ніж корпусні, дають новачку "відчуття" бджолиної сім"ї.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дело в том как Вы с ними еще и работать будете. Если будете стучать по ульям, срывать резко крышки и т.д. то все породы будут злыми. А при аккуратном уходе можно со всеми нормально работать. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Карпатка не будет:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні в неті перечитав багато інформації про Карпатку Вучківського типу.З статті інституту Прокоповича можна зробити висновок  що Вучківська нічим не гірша за Карніку,а можливо і краща.І до с. Вучково недалеко.А  бакфаст тільки F1. 

У вашому першому повідомленні, ви пишите,що спіймали 5-ть роів, думаю краще вибрати гарну нерійливу, відселекціоновану бджолу, ніж потім ганятися за своіми роями. :IMHO:

У мене в цьому році карніка Ф-ки недумали роітися, а всі жалілися на рійливість.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У вашому першому повідомленні, ви пишите,що спіймали 5-ть роів, думаю краще вибрати гарну нерійливу, відселекціоновану бджолу, ніж потім ганятися за своіми роями. :IMHO:

У мене в цьому році карніка Ф-ки недумали роітися, а всі жалілися на рійливість.

У мене матки УС 2014 р. від Єгошина, теж не думали роїтись, на відміну від місцевих помісей.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дело в том как Вы с ними еще и работать будете. Если будете стучать по ульям, срывать резко крышки и т.д. то все породы будут злыми. А при аккуратном уходе можно со всеми нормально работать. :IMHO1:

Нее . Есть такие которые встречают за 50-100 метров от пасеки и целуют  пчеловода. :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене матки УС 2014 р. від Єгошина, теж не думали роїтись, на відміну від місцевих помісей.

я зробив наголос на "краще вибрати гарну, нерійливу відселекціоновану бджолу" , а що то буде за бджола - автору вирішувати! :hi:

Нее . Есть такие которые встречают за 50-100 метров от пасеки и целуют  пчеловода. :umora:

Ага, ще й біля дверей чекають! :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нее . Есть такие которые встречают за 50-100 метров от пасеки и целуют  пчеловода. :umora:

С голоду?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене матки УС 2014 р. від Єгошина, теж не думали роїтись, на відміну від місцевих помісей.

Ну, а как насчет миролюбия ?:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А що вас "смущає" в F1?:hmm: 

Зовсім нічого,вважаю,що в моєму випадкуF1 це розкіш! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зовсім нічого,вважаю,що в моєму випадкуF1 це розкіш! 

Чому розкіш? Ви ж не клас А купуєте? А Фки приблизно в одну ціну з карпатянками.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну тут ще треба щоб ми всі оприділились що таке Fки. В більшості ми всі тут рахуєм що з за бугра ми отримуємо племматеріал і тут уже виводемо так звані Fки. Але в випадку з бакфастом ситуація трохи інша. Наприклад в мене є стоєврова В33, і матки які я виводжу від неї я називає F1. Але по суті то матка В33 знаходиться (знаходилась) у заводчика Петера Штофена (BZF), а в мене знаходиться її дочка якраз F1, а те що я виводжу то вже F2, хоча як би її не назвати вона від того гірша не стане. :IMHO: Ну якось так, якщо я не правий- то нехай специ поправлять :hi: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дело в том как Вы с ними еще и работать будете. Если будете стучать по ульям, срывать резко крышки и т.д. то все породы будут злыми. А при аккуратном уходе можно со всеми нормально работать

Ситуація приблизно така:акуратно відвертаю стельову дошку і пускаю туди дим.Знявши 3-4 дошки (не струшуючи бджіл) кругом мене хмара,знявши решту змушений відходити від вулика тому,що через маску майже нічого не видно.Через хв-10 підходжу і бачу таку картину-гніздові рамки обсиджені (7-8 штук). За роздільною решіткою 5-6 рамок свіжо відбудованих, з яких  1-медова запечатана десь на половину,2-мід- перга,3-4 з набризгом.на цих рамках бджіл майже немає.Всі сидять на стінках і за заставною(язики не тягнули) і так в трьох сімях,   А на вулиці цвіте липа!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чому розкіш? Ви ж не клас А купуєте? А Фки приблизно в одну ціну з карпатянками.

Я не про гроші,я про миролюбність(судячи з статей та відео) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я не про гроші,я про миролюбність(судячи з статей та відео) 

Я не знаю какие статьи Вы читали и видео смотрели, но по своему опыту: У меня сейчас 1 матка карники и 3 бакфаста от 3 разных людей из разных регионов Украины + уже свои дочки от одной из них. Если 2 года назад при осмотре семей местных пчел разводил дымарь, одевался (было что одевал иперчатки), то в этом году дымарь разжигал раза 4 всего за сезон и по большей части работал без маски и в шортах.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я не про гроші,я про миролюбність(судячи з статей та відео) 

Щось цю фразу не зовсім зрозумів :dntknw:

Вона для вас занадто спокійна чи агресивна? :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я поменял местных аборигенов на Бакфаст и дымарем пользовался только для того чтоб не придавить пчёл при подставке корпуса...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну тут ще треба щоб ми всі оприділились що таке Fки. В більшості ми всі тут рахуєм що з за бугра ми отримуємо племматеріал і тут уже виводемо так звані Fки. Але в випадку з бакфастом ситуація трохи інша. Наприклад в мене є стоєврова В33, і матки які я виводжу від неї я називає F1. Але по суті то матка В33 знаходиться (знаходилась) у заводчика Петера Штофена (BZF), а в мене знаходиться її дочка якраз F1, а те що я виводжу то вже F2, хоча як би її не назвати вона від того гірша не стане.

:IMHO: у Вас В 33 F0. її батьки B100 (JG)  frkg  B104 (SL) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну, а как насчет миролюбия ?

Семьи у меня находятся на прицепе, в три ряда, передвигаться можно только боком, и в сравнении УС с F1 баком большой разници по темпераменту не заметил, летом работаю в одних шортах, маску стал одевать, после того как во время обеда прилетел на пасеку на часик, и получил при осмотре под глаз, и после поехал с опухшим глазом сново на работу, и еще два дня коллегам объяснял, что это не бандитская пуля.  Ну ошибок конечно не простят.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щось цю фразу не зовсім зрозумів :dntknw:

Вона для вас занадто спокійна чи агресивна? :hmm:

Наразі вона для мене  ЕТАЛОН  спокійності та миролюбства 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зовсім нічого,вважаю,що в моєму випадкуF1 це розкіш! 

Тогда остается довольствоваться роями. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...