Перейти к содержанию

О влиянии семьи воспитательницы на выводимых маток


zaporojec

Рекомендуемые сообщения

 а результат по генотипу различный - на выходе пчела и матка. 

Не дуже і різний. Бджола- дівкою народилась дівкою і помре. А матка дівкою народилась та відійде вже жінкою.

 Это наводит на вопрос: не является ли молочко генным корректором?

А з цим можна погодитись. Таке легеньке-легеньке коректування. І не більше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бджоломатка народжується не бджоломаткою бджолосім'єю.Так вона появляється на світ незайманою... А в чому проблема?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Брониславович, все так. Но сыр бор разгорелся из за чего? из утверждения, что при кормежке семья воспитательница через ММ меняет окрас воспитуемых. Так же пошло давление причем голословное своим досвидом, и двумя высшими образованиями. Но как известно, кто то поддерживает, кто то нет такую теорию, что сперма в матке как бы слоями. И люди с опытом должны были замечать, что сеяла матка какое то время серую пчелу, вдруг осенью пошла пчела с желтизной. Поэтому попытки доказать, что в этой воспиталке все черные матки, а в этой все рябые, без описания, с одной ли рамки брат засев, и прочих уточняющих моментов, не есть совсем правильно. Например есть вот такой опыт. Как извесно есть матки карпатки и черные и каштановые. Формируется воспиталка на базе черной матки. Ставим туда прививку от черной матки. Матки получаются черные. Но приходит заказ на каштановых маток, и в эту же воспиталку, после запечатывания маточников от черной матки, ставится планка с личинками от каштановой матки. И чуда не происходит. Матки идут каштановые.  Вот и вся подоплека спора. Человек без всяких попыток как то вразумительно обьяснить свой пример, просто решил давить своим досвидом сирых и убогих провинциалов

 

я бачу ви ніяк заспокоїтись не можете, і від вас інтелектом так і пре ;-) ну і стає зрозуміло що ви до провінціалів не належете, чи то максимально хочете доказати що ви саме не провінціал... то заметно ;-)

ну і авторитетом ви також "не давите..."


відчувається також ваше "добре виховання"....

відносно вас я сказав що не хочу продовжувати ваш цирк.

і я думав ми домовились.. принаймні ви так написали.

я з вашого написаного зрозумів що ми не будем спілкуватись... а зараз вас знов прорвало чи що.

про вищу освіту я з вами взагалі не говорив, і ви то вирвали з контексту іншої розмови...

своє ствердження я обгрунтував власним досвідом, і про свій досвід і написав. так як і всі форумчани це роблять.

 

а от саме ви пропонували пробувать там вже виводити бджіл в різних сімях ( а я писав про маток)

ще раз кажу якщо хочете виводьте - спочатку зробіть а вже потім пишіть.

 

 

ще раз стверджую що на протязі декількох років я помітив що при виводі маток вучківської карпатки
спадкові і породні ознаки найкраще передаються при вихованні породних личинок саме в сімї породної вучківської карпатки.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

     ще раз стверджую що на протязі декількох років я помітив що при виводі маток вучківської карпатки

спадкові і породні ознаки найкраще передаються при вихованні породних личинок саме в сімї породної вучківської карпатки.

 Что можно говорить о " спадкові і породні ознаки "  сохраняются если облет этих маток на смешанном не предсказуемом трутневом фоне, может имелось ввиду что внешний вид матки наиболее похож на оригинал.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

 

я бачу ви ніяк заспокоїтись не можете, і від вас інтелектом так і пре ;-) ну і стає зрозуміло що ви до провінціалів не належете, чи то максимально хочете доказати що ви саме не провінціал... то заметно ;-)

ну і авторитетом ви також "не давите..."


відчувається також ваше "добре виховання"....

відносно вас я сказав що не хочу продовжувати ваш цирк.

і я думав ми домовились.. принаймні ви так написали.

я з вашого написаного зрозумів що ми не будем спілкуватись... а зараз вас знов прорвало чи що.

про вищу освіту я з вами взагалі не говорив, і ви то вирвали з контексту іншої розмови...

своє ствердження я обгрунтував власним досвідом, і про свій досвід і написав. так як і всі форумчани це роблять.

 

а от саме ви пропонували пробувать там вже виводити бджіл в різних сімях ( а я писав про маток)

ще раз кажу якщо хочете виводьте - спочатку зробіть а вже потім пишіть.

 

 

ще раз стверджую що на протязі декількох років я помітив що при виводі маток вучківської карпатки
спадкові і породні ознаки найкраще передаються при вихованні породних личинок саме в сімї породної вучківської карпатки.

 

 

 

мені не цікаво

ви висунули сумніви без досвіду в цьому - ну і пробуйте щоб вам не бути голословним,

особисто мені з вами не цікаво спілкуватись.

вибачайте.

:hi: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В порядке обсуждения. Журнал Пчеловодство № 5 за 1952 год.

563f9e602cfeb__1952_05.thumb.jpg.080d3b6563f9e615536c__1952_05.jpg_1.thumb.jpg.e563f9e624c6c2__1952_05.jpg_2.thumb.jpg.3563f9e6361a98__1952_05.jpg_3.thumb.jpg.3563f9e644b344__1952_05.jpg_4.thumb.jpg.7563f9e652849f__1952_05.jpg_5.thumb.jpg.9563f9e6604e3c__1952_05.jpg_6.thumb.jpg.f.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

 Что можно говорить о " спадкові і породні ознаки "  сохраняются если облет этих маток на смешанном не предсказуемом трутневом фоне, может имелось ввиду что внешний вид матки наиболее похож на оригинал.

 


Зовнічній вигляд найперша ознака яка краще передається при такому виводі маток,
тобто це одразу помітно, близько 90 % маток виходять схожі на материнку

а якщо ці ж личинки вирощені в гібридній сімї чи збірній виховательці то зявляютсья тигрові матки десь 50%

також краще передається сріблясто сірий окрас бджіл - більшість сімей мають сріблясто сірих бджіл при тому що матки вільно спарюються. у нас в радіусі льоту біля 500 сімей, і хоча при обльотах маток багато спарених трутнів падає на кришки вуликів, але кожного року 1-2 матки доводиться вибраковувати із за підвишеної агресії бджіл від них - списую це на те що один пасічник тримає біля пів сотні вуликів укр степової.

передається поведінка бджіл - спостерігаю у моїх карпаток характерну поведінку - одиничні дбжоли так наче ударяються але жало не випускають, в зиму йде клуб  на 7-8 рамках а гібридизовані мають більші клуби.

у маток - (виведених в збірних виховательках) поведінка не передається, бджоли 50/50 сірі і з жовтизною.

думаю також присутне явище вибіркового спарювання карпатки з карпаткою так як це незначною мірою підтверджується спареними трутнями які падають на кришки вуликів при обльотах партій маток , але чи це насправді так невідомо,
звичайно можна говорити при певні відсотки такого вибіркового спарювання.


написав про вучківську карпатку так як на ній цей вплив виховательки найбільш помітно, 
звичайно якщо укр степову (яка вже гібридизована)  чи бакфаст який є гібрид виводити хоч там хоч там 
цей ефект просте менш помітний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

:hi: 

 

дуже добре,

(ваших квот цитат і перекручуваннь я наводити не стану)

 

ну само собою розуміється що раз у нас розмова не вийшла 

нам потрібно заспокоїтись,

 і так із подтяжка також один одного не зачіпати

ну і далі собі спокійно жити, читати, писати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

дуже добре,

(ваших квот цитат і перекручуваннь я наводити не стану)

 

ну само собою розуміється що раз у нас розмова не вийшла 

нам потрібно заспокоїтись,

 і так із подтяжка також один одного не зачіпати

ну і далі собі спокійно жити, читати, писати.

Вы так ничего и не поняли.

В спорах не рождается истина, в них рождается только вражда. Истина рождается в обсуждениях. Когда обсуждение переходит в спор, разговор должен быть прекращён. Потому что когда человек начинает спорить, это значит, что его уже интересует не истина, а собственные амбиции.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вы так ничего и не поняли.

В спорах не рождается истина, в них рождается только вражда. Истина рождается в обсуждениях. Когда обсуждение переходит в спор, разговор должен быть прекращён. Потому что когда человек начинает спорить, это значит, что его уже интересует не истина, а собственные амбиции.

як тільки ви почали перекручувати те що я написав 

писати там про корів і козине молоко і рожкі ітд...

я одразу зрозумів що нехочу продовжувати  дане спілкування. 

тут нема ніяких амбіцій.

просто перестаємо спілкуватись (так як одному чи двом співрозмовникам це не цікаво - неважливо кому.)

це також означає що ви перестаєте ізподтяжка жалітись про свідомих, безпідставно в чомусь когось звинувачувати, ітд...

все дуже просто.


починаємо зараз.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

як тільки ви почали перекручувати те що я написав 

писати там про корів і козине молоко і рожкі ітд...

я одразу зрозумів що нехочу продовжувати  дане спілкування. 

тут нема ніяких амбіцій.

просто перестаємо спілкуватись (так як одному чи двом співрозмовникам це не цікаво - неважливо кому.)

це також означає що ви перестаєте ізподтяжка жалітись про свідомих, безпідставно в чомусь когось звинувачувати, ітд...

все дуже просто.


починаємо зараз.

--Прежде чем осуждать кого-то, возьми его обувь и пройди его путь, попробуй его слёзы, почувствуй его боль. Наткнись на каждый камень, о который он споткнулся. И только после этого говори, что ты знаешь как правильно жить!

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хлопцы всю тему наполнили сообщениями не по сути. !? 

Пишете в приват или в чате общайтесь. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хлопцы всю тему наполнили сообщениями не по сути. !? 

Пишете в приват или в чате общайтесь. 

Александр, я задал Вам вопрос в теме рамки, суш. Если Вас не затруднит, ответьте там пожалуйста:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

--Прежде чем осуждать кого-то, возьми его обувь и пройди его путь, попробуй его слёзы, почувствуй его боль. Наткнись на каждый камень, о который он споткнулся. И только после этого говори, что ты знаешь как правильно жить!

 

 

 

Ваш досвід і життевий шлях то тільки ваш... і вам його потрібно пройти...


У мене є свій життевий шлях, саме мій.


те вами написане до вас і стосується...

я написав про свій досвід виведення маток, а ви одразу почали глузувати ставлячи під сумнів написане мною.... 

здавалось би якщо доросла людина та й життевий шлях пройшла, койчо життя вже навчило - ну так використовуйте те вивчене, 
будьте стриманим, якщо у вас в тому досвіду немає то неварто заперечувати наугад. ітд...

потім почали все перекручувати і щось там вимагати щоб я вам щось доказував, виводив перевіряв...

ну якщо ви того не робили, прочитали що я написав, краще б детальніше розпитали і самі спробували - якщо вас цей досвід зацікавив, а якщо ні, то прочитали, взяли на заметку і залишили.

я ж і пишу вже зі свого досвіду, тобто я це вже робив і знаю результат і ділюсь тут на форумі як і всі.
ми тут пишемо і читаємо. 

ну а тепер вже пишете про мораль...


доречі я вже в котре вам пропоную закінчити це, так як мені то нецікаво, це ж не однокласснікі ;-)

я тут хочу спілкуватись більше про пасічництво, щось сам напишу в чому маю досвід,
щось від людей прочитаю.

давайте я вас в друге попрошу, не коментуйте мої пости. (як ви вже й обіцяли) ну і ізподтяжка непотрібно.

просто живіть як і жили.

Дуже дякую якщо вийде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Александр, я задал Вам вопрос в теме рамки, суш. Если Вас не затруднит, ответьте там пожалуйста:hi:

Запорожець, я щось не розумію, а хто вас призначив екзаменатором :dntknw: що ви тут всіх стараєтесь в чомусь підловити, ви своїм досвідом поділіться якщо є чим, а не інших підколювати :hmm:

Та і досить флудити, краще ідіть в тему "Ги-ги" у вас там найкраще виходить :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Запорожець, я щось не розумію, а хто вас призначив екзаменатором :dntknw: що ви тут всіх стараєтесь в чомусь підловити, ви своїм досвідом поділіться якщо є чим, а не інших підколювати :hmm:

Та і досить флудити, краще ідіть в тему "Ги-ги" у вас там найкраще виходить :IMHO:

Вы знаите, очень глупо выглядят люди, которые не зная темы, пытаются что то и кого то учить. Для Вас лично, обьясню, я попросил его в той теме поделиться своим опытом. Но он туда давно не заходил. Поэтому я воспользовался случаем. Поэтому не рвите сердце попусту. Ну а насчет второй части Вашего опуса, приму к сведенью, только лиш из глубокого уважения к Вам. С уважением:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сейчас читаю второй раз Ф.Рутнер "Матководство Биологические основы и технические рекомендации". 

стр. 174:

"Семьи-воспитательницы, напротив, осуществляют исключительно функцию кормилиц. Племенной материал, то есть молодые личинки, а иногда также и яйца, в соответствующих ячейках или мисочках помещают в семью-воспитательницу. Если, к радости матковода, пчелы принимают на воспитание достаточное число их, то у него нет повода для волнений относительно происхождения и медовой продуктивности семей-воспитательниц, потому что свойства семьи-воспитательницы не передаются молодым маткам (см. гл. V)."

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Последняя лекция Комиссара А.Д. https://www.youtube.com/watch?v=cjld43PAJ9o  В ней есть интересное наблюдение производителей маточного молочка. Если через сутки из семьи воспитательницы забрать прививочную рамку с личинками в медовый корпус, то в маточнике при отборе ММ находиться не 30 а 50 мили грамм маточного молочка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

не большая опечатка 300 - 500 млГрамм ( 0.3 -0.5 гр )

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 weeks later...

Выборочный прием "по породе" разный цвет маток с одной прививки наблюдается при недостаточном количестве маточного молочка в воспитательнице. причиной этого может быть недостаточная сила семьи, нехватка кормов и т.д , есть семьи которые не годятся на роль воспиталок как их не корми и не усиливай............................................

  Общий вывод теории и практики - "О влиянии семьи воспитательницы на выводимых маток"  влияние есть, но оно практически не влияет на качество маток при выращивании маток в "сильных " воспиталках.

Нельзя не согласится, всё верно и лаконично, но из каждого правила есть исключения, которые только подтверждают это правило, ....

Неоднократно замечал, что если воспиталка только начала вскармливание  будущих маток и резко спортилась погода, прекратился взяток то даже в сильных семях-воспиталках  будущие  матки  выходят с очень скверным характером, очень боязкие, нету сплошной сейки, и её будущая семья значительно агресивней.

Для себя сделал вывод: воспиталка  должна быть с не агресивной  линии  или сборная, перед закладкой прогнозируй стабильность взятка и смотри прогноз погоды,  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нельзя не согласится, всё верно и лаконично, но из каждого правила есть исключения, которые только подтверждают это правило, ....

Неоднократно замечал, что если воспиталка только начала вскармливание  будущих маток и резко спортилась погода, прекратился взяток то даже в сильных семях-воспиталках  будущие  матки  выходят с очень скверным характером, очень боязкие, нету сплошной сейки, и её будущая семья значительно агресивней.

Для себя сделал вывод: воспиталка  должна быть с не агресивной  линии  или сборная, перед закладкой прогнозируй стабильность взятка и смотри прогноз погоды,  

 


краще всі пять днів від прививки сімю виховательку підгодовувати.
медова сита + квітковий пилок розведений в ній

думаю що при таких метаморфозах личинки матки (з яйця перетворюються в личинку, потім всі органи розчиняються і утворюються нові органи комахи...) при таких перебудовах корм яким годують матку дуже впливає на кінцеву особу, особливо якщо це не просто білки і вуглеводи (типа мед і пилок) а всеж таки маточне молочко - тобто гормони, нуклеїнові кислоти - тобто фактично весь будівельний матеріал з якого та істота виросте...

плюс ще може й поки личинка росте - бджоли які її вирощують, як в школі по своєму її і шпрехать научать...

тобто передадуть характеристики властиві сімї виховательці - адже саме в цьому і є вся суть їхньої роботи 
по вихованню... (тобто німцям нема змісту виховувати узбека - вони все одно його научать їсти сало... чи то ковбаски ;-)

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 


краще всі пять днів від прививки сімю виховательку підгодовувати.
медова сита + квітковий пилок розведений в ній

думаю що при таких метаморфозах личинки матки (з яйця перетворюються в личинку, потім всі органи розчиняються і утворюються нові органи комахи...) при таких перебудовах корм яким годують матку дуже впливає на кінцеву особу, особливо якщо це не просто білки і вуглеводи (типа мед і пилок) а всеж таки маточне молочко - тобто гормони, нуклеїнові кислоти - тобто фактично весь будівельний матеріал з якого та істота виросте...

плюс ще може й поки личинка росте - бджоли які її вирощують, як в школі по своєму її і шпрехать научать...

тобто передадуть характеристики властиві сімї виховательці - адже саме в цьому і є вся суть їхньої роботи 
по вихованню... (тобто німцям нема змісту виховувати узбека - вони все одно його научать їсти сало... чи то ковбаски ;-)

 

 

 

страховка підгодівлею теж варіант, але  все таки бджоли розвідниці будуть вертатись  без взятку (якщо зможуть вилітати) і загальний "настрій" в вулику аж ніяк не  сприятиме формуванню спокійного характера майбутніх  маток.

 

РС.  сімью, що виводить матку ми не дарма називаємо вихователькою і ніяк не інакше...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

страховка підгодівлею теж варіант, але  все таки бджоли розвідниці будуть вертатись  без взятку (якщо зможуть вилітати) і загальний "настрій" в вулику аж ніяк не  сприятиме формуванню спокійного характера майбутніх  маток.

 

РС.  сімью, що виводить матку ми не дарма називаємо вихователькою і ніяк не інакше...

вони всі будуть носити корм з банки, і розповідати танцями що він тут прям поряд...
і весь вулик буде радісно збирати нектар з трехлітровки ;-) і настрій буде у всіх робочий. всі будуть по
конвеєру той нектра приймати, переробляти...
тільки краще в годівниці зробити прохід на одну бджолу - щоб була імітація підтримуючого взятка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...... щоб була імітація підтримуючого взятка.

ЯК вихід з ситуації згоден, але  краще  не планувати собі такого гіморою, а дивитись прогноз і дощ перележати на дивані:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ЯК вихід з ситуації згоден, але  краще  не планувати собі такого гіморою, а дивитись прогноз і дощ перележати на дивані:az:

 

дивно ви якось ту процедуру називаєте... ну для вас мабуть такий варіант добрий.... 
якщо матки для вашої пасіки, то ви можете відводки 
і пізніше і раніше зробити... і на стадії ростучого місяця ;-)


а я собі планую добрий прийом личинок, хороше наповнення маточним молочком маточників
ну і здорове харчування бджіл. таки мед змішаний з пилком дає хороші результати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Fabro changed the title to О влиянии семьи воспитательницы на выводимых маток

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...