Перейти к содержанию

Криниця


sij

Рекомендуемые сообщения

Збулася моя мрія, виношена більше 15 років

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Збулася моя мрія, виношена більше 15 років

Вітаю! :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

М-да, цікаво. Десь до 3м глибини? І які розцінки на "копання"? В чому була "трудність"? Така, щоб 15 років чекати? 

П.С. Садова доріжка в мене така ж;):ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

М-да, цікаво. Десь до 3м глибини? І які розцінки на "копання"? В чому була "трудність"? Така, щоб 15 років чекати? 

П.С. Садова доріжка в мене така ж;):ay:

Так глибина 3.5 метра, розцінок не знаю, зять копав, добровільно, головне було йому роз'яснити наскільки воно нам потрібно.:)  15 років чекав хто б викопав і таки дочекався

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так глибина 3.5 метра, розцінок не знаю, зять копав, добровільно, головне було йому роз'яснити наскільки воно нам потрібно.:)  15 років чекав хто б викопав і таки дочекався

У меня напротив двора в селе, где пасеку держу есть колодец выкопан в 1985 году, выложен "диким камнем" глубина 53-55 м.!!! Сейчас таких мастеров уже нет в основном делают скважины, а если колодец то только из колец.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня напротив двора в селе, где пасеку держу есть колодец выкопан в 1985 году, выложен "диким камнем" глубина 53-55 м.!!! Сейчас таких мастеров уже нет в основном делают скважины, а если колодец то только из колец.:hi:

У нас старі колодці всі виложені каменем, я також хотів каменем викладати, але як уявив собі що прийдеться там тиждень сидіти в сирості - передумав. При такій глубині 53-55 метрів, можна вдень побачити зорі на небі. Батько колись лазив у такий колодязь, казав що видно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас старі колодці всі виложені каменем, я також хотів каменем викладати, але як уявив собі що прийдеться там тиждень сидіти в сирості - передумав. При такій глубині 53-55 метрів, можна вдень побачити зорі на небі. Батько колись лазив у такий колодязь, казав що видно

Просто когда я лет 9-10 назад в него заглянул то был в ШОКЕ от его глубины, особенно то что он выложен камнем, просто раньше видел самое больше 10-15 м. колодцы такого рода, а тут больше 50 метров...

Надо у родственников спросить как долго его делали?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Просто когда я лет 9-10 назад в него заглянул то был в ШОКЕ от его глубины, особенно то что он выложен камнем, просто раньше видел самое больше 10-15 м. колодцы такого рода, а тут больше 50 метров...

Надо у родственников спросить как долго его делали?

А на каком уровне начинается вода?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При такій глубині 53-55 метрів, можна вдень побачити зорі на небі. Батько колись лазив у такий колодязь, казав що видно

Міф:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А на каком уровне начинается вода?

Там есть ведро, со стальным тросом вот если его померить, то можно будет сказать, само село находиться на возвышенности. Буду на пасеке сделаю фото. 

Единственно плохо вода повышенной жесткости, ее используют для пищи, сам долго привыкал к ней, повезло что во дворе есть бассейн для дождевой воды, которая с металлической крыши в него стекает, для перетопки воска что надо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Просто когда я лет 9-10 назад в него заглянул то был в ШОКЕ от его глубины, особенно то что он выложен камнем, просто раньше видел самое больше 10-15 м. колодцы такого рода, а тут больше 50 метров...

Надо у родственников спросить как долго его делали?

Прошел месяц. Снова на пасеке. Фото колодца:

 IMG_2151.thumb.JPG.a61a2613bbbd06093c509

В ручную выложен камнем, глубина 51 метр. Не могу представить какой это труд, сейчас таких мастеров нет (хотя колодец 1986 г.), новые только из ж/б колец.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прошел месяц. Снова на пасеке. Фото колодца:

 IMG_2151.thumb.JPG.a61a2613bbbd06093c509

В ручную выложен камнем, глубина 51 метр. Не могу представить какой это труд, сейчас таких мастеров нет (хотя колодец 1986 г.), новые только из ж/б колец.

если не цепок и трос, то как дорога в преисподню. Такое повторить исскуство...и смелость.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Міф:IMHO:

У наших краях багато сіл колишніх австрійських колоній. Вони були виселені після першого пришестя москалів. Тобто у 1939р. Місцевість у нас горбиста. Більшість сіл розташована на пагорбах не в балках як на півдні. І що цікаво що в кожному такому селі є  обов"язково одна криниця яка розташована в центрі села і обов"язково на пагорбі. Ніколи не зустрічав у долині. Виложена каменем. Та глибина дійсно неймовірна. Яка не знаю. Та знаю розмір верхньої частини. Діаметр отвору від 2-х метрів. Це найменше, що міряв. Викрутити корбу самому дуже проблематично.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Має бути хочаб 2м/кільця,інакше вся підземна живність в криниці.В мене з каменю до верху,то часто витягую кротів потоплених.

До речі в нас вода почала пропадати,ніколи б неподумав,що в горах будуть проблеми з водою.Дехто вже по два рази перекопував.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В нас в районі була криниц, яка мала до 100! м. глибини... не знаю, в якому вона зараз стані...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Криниця
  • 10 months later...
В 05.12.2015 в 21:41, Олександр Васильєв сказал:

Прошел месяц. Снова на пасеке. Фото колодца:

 IMG_2151.thumb.JPG.a61a2613bbbd06093c509

В ручную выложен камнем, глубина 51 метр. Не могу представить какой это труд, сейчас таких мастеров нет (хотя колодец 1986 г.), новые только из ж/б колец.

Не видел таких никогда. Захотелось приехать спуститься к воде. Может действительно звезды увидеть можно. Хотя с такой глубины хотя бы увидеть вход в нее.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...
В 06.12.2015 в 12:27, gucul сказав:

.В мене з каменю до верху,то часто витягую кротів потоплених.

В мене на пасіці тепер також є колодязь. Але біда в тому, що витягнув з нього три лісові соні. Вони вже аж розклалися. Тому воду не беру навіть в поїлку. Може хто підскаже як правильно дезинфікувати тепер колодязь. 

IMG_20181123_120621.thumb.jpg.9d6087c54b9f74a821b4cb0e0bd2fa7a.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 хвилин тому, pchel сказав:

як правильно дезинфікувати тепер колодязь. 

В санстанцію зверніться - там в них є якась штука для колодязів - але там треба спочатку воду частково викачати, потім засипати хімію і потім знову викачати. Грубо кажучи відром замахаєшся. Треба щоб стояв насос

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.12.2015 в 22:52, дедмазай сказав:

если не цепок и трос, то как дорога в преисподню. Такое повторить исскуство...и смелость.

А чи треба? Можна все, але то час та гроші. А яка перевага по відношенню до криниці з бетонних кілець ,а тим паче до свердловини? Просто такі речі бажано зберігати з пізнавальною метою.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 28.04.2019 в 12:15, pchel сказал:

В мене на пасіці тепер також є колодязь. Але біда в тому, що витягнув з нього три лісові соні. Вони вже аж розклалися. Тому воду не беру навіть в поїлку. Може хто підскаже як правильно дезинфікувати тепер колодязь. 

IMG_20181123_120621.thumb.jpg.9d6087c54b9f74a821b4cb0e0bd2fa7a.jpg

Якщо впевнені що витягли все що там було то відкачувати воду не обовязково. У медпункті (або як рекомендували у санстанціі) є таблетки великі (хлорні) - одна на 1 кільце води. Або одна сірникова коробка "бланідас-300" на 1 кільце води. І обовязково на 1 тиждень колодязь замкнути.  Після цього можна водою користуватися. Якщо є трохи запаху хлору то можна ще 2-3 дні почекати. Після цього вода безпечна для вживанняА ще можна ,при можливості, звернутися до військових - у них є спеціальні таблетки для знезараження  води. Також дуже дієві і воду можна вживати вже через 1 годину. 

Ну і заробити всі шпаринки - соні не злобливі істоти - просто вони шукають місце для гнізда!  В мене одного разу у ловушці для рою жили і  рій і руда соня !!! І одне одному не заважали. Рій забрав, а ловушку залишив. До осені іі вже не було - тільки клубок- гніздо залишилось.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 02.11.2015 в 13:37, sij сказал:

При такій глубині 53-55 метрів, можна вдень побачити зорі на небі. Батько колись лазив у такий колодязь, казав що видно

ПРи двадцятьох метрах теж видно зорі в день

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 02.11.2015 в 15:11, ромео сказал:

Міф:IMHO:

мій тато викопав декілька криниць в селі, і точно памятаю як він казав що видно зірки (та криниця має 20 м)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 годин тому, Міхал-69 сказав:

Якщо впевнені що витягли все що там було то відкачувати воду не обовязково

Дякую. Пити воду з криниці це точно не буду так як є ще й свердловина. Але бувають інколи такі випадки, що треба води, а електороенергії немає. Тому криниця повинна буди з чистою водою завжди. Та й Соню шкода. :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 29.04.2019 в 21:37, Серж 82 сказав:

мій тато викопав декілька криниць в селі, і точно памятаю як він казав що видно зірки (та криниця має 20 м)

Це міф і про цей міф можна багато почитати в інтернеті.

Логіка підказує, що в день коли атмосфера наповнена розсіяним сонячним світлом - ніяких зірок побачити не можна... навіть в астрономічну трубу:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...