Перейти к содержанию

Родоводи бджолиних маток


Бортник

Рекомендуемые сообщения

Я без поняття хто створював сайт, і які цілі він буде переслідувати. Але якщо говорити не лише про "Форум на Точку" а про загал пасічницький, то я впевнений що є люди з цікавим матеріалом, які на форумі навіть не зареєстровані. Незнаю як Вам, а мені було б цікаво знати подібну інформацію.

ПОЛУМЕРЫ:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну тоді подібна база випереджає свій час. Адже в неї, якщо не заносити дані вже наявного або привезеного матеріалу, ми не зможемо побачити жодної матки, або лінії, які тестувалися так, як це потрібно. 

Антон а хто скаже як потрібно тестувати ? Поки ніхто не склав методику , для наших умов і під наші потреби ,хто може сказати як це потрібно ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ПОЛУМЕРЫ:IMHO1:

для повномірів потрібно попрацювати з меншим, і виявити невідповідності, слабкі місця, недопрацювання, способи покращення. А за Вашими судженнями не можна будучи не фаховим будівельником без досвіду зводити хатинку..треба зразу хмарочос майструвати. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

для повномірів потрібно попрацювати з меншим, і виявити невідповідності, слабкі місця, недопрацювання, способи покращення. А за Вашими судженнями не можна будучи не фаховим будівельником без досвіду зводити хатинку..треба зразу хмарочос майструвати. :IMHO:

Неа. Вы так и не поняли. Так и будет бардак, и слезы на плохой племматерьял. Так и будем скиглить , что карпатчики плохие, и так далее. А через три года будем слушать это же уже про бакфастчиков. Ну короче так то так. Яж не против.Вспомните тему карпатки. Сколько нареканий, что в каждом дворе матковод. Все продают,кому не лень, все матководы, а что, что за матерьял? Кто за него несет хоть какую то ответственность? Пока будет такой бардак в матковыводном деле, будем лить слезы про плохой племматерьял

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Антон а хто скаже як потрібно тестувати ? Поки ніхто не склав методику , для наших умов і під наші потреби ,хто може сказати як це потрібно ?  

Ну от і будемо мати абсолютний різнобій і хто себе більше перехвалить. Алже ніхто не заборонить мені, будучи "одноденною шарашкіною канторою" вказати завищені дані. Реалії нашого менталітету нажаль такі що в нас і хата має бути більша як в сусіда, і жінка краща, і рибу я повинний зловити з очима як голова завбільшки, і на полюванні з 500 метрів лупити козу в око... ну відповідно і бджолам своїм буду ставити оціночку повище. Ніхто ж не забороняє? З нашим менталітетом тільки тестери, що не знають походження, спроможні відібрати якісний матеріал. А все це пісня не для нашого покоління :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

"Вставлю" і я свої "5 копійок". Я не матковод, і ще швидко ним не стану :) та й взагалі можливо ним не буду, наразі в планах такого немає, але читаючи цю тему прийшов до такого висновку - наразі варто обмежитись виключно "інформаьивністю" такої бази даних, щоб можна було взнати в кого і які матки, з яких ліній перебувають, а до кого звертатись - це питання "авторитетності" матководів... Вибачте, якщо вліз в тему, в якій поки що не дуже орієнтуюсь :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хлопці база має зміст тільки як місце де селекціонер може викласти свої результати. Тобто "офіційно" представити свої лінії. Подивіться педігрі ,ніхто там не виставляє куплених маток, але свої селекційні результати. Зміст у тому що коли я наприклад купив хороший матеріал з Європи, (це якщо він дійсно попався хороший) вивів від цієї матки дочок протестував і вибрав собі матку для репродукції. Цій матці треба дати ім'я (як і тій що купили в Європі) , ця база дає можливість показати свої результати, конкретно, занести цю матку (протестовану) в базу + показати результати тестування по параметрах що тестувалися. Методика тестування повинна бути схожа , це окрема тема розмови. Можна просто створити собі свій сайт і там все це писати , але краще коли буде існувати спільна база. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

хто себе більше перехвалить. 

Я не бачу на сайті місця для відгуків. Їх там і не буде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Артем , ты не прав половина всех маток в педигри взяты со стороны , надо считать и прививки и неплодок, не говоря о островах ( для большей части кто ими пользуются отцовские семьи "чужие" )

коли я наприклад купив хороший матеріал з Європи, (це якщо він дійсно попався хороший) вивів від цієї матки дочок протестував і вибрав собі матку для репродукції.

Тут требуется расшифровка. Купил матку с родословной - протестировал (?) Как протестировал? По всем 12 пунктам (бакфаст)  по большому счету это не трудно если тестируемых семей не много и кроме них не каких забот больше нет...Практически через месяц можно оценить матку по качеству расплода и через два по миролюбие пчел (тест должен начинаться после полной смены пчелы ). Оценку медопродуктивности, восковыделения, качества постройки сотов и т.д можно дать только испытав семью целый сезон. Сравнивать на первом этапе можно только с теми пчелами которые имеются в распоряжении. Из личного опыта скажу, что первые матки оценивал только по медопродуктивности ее семьи, остальные свойства были вторичны.

   Дальше, вывел от нее дочек - протестировал, выбрал лучшую и пустил в размножение. Массовая селекция это уже вчерашний день. Теперь после слов вывел дочек надо добавить искусственно осеменил трутнями от  семьи "" , а затем только протестировал и выбрал лучшую. 

 Когда матки дорогие и завозятся по 1-2 шт нет смысла их тестировать надо сразу выводить дочек и тестировать их. Тестировать можно если они ИО, если свободного спаривания - проверяются на похожесть материнки .

   Методика селекции разработана еще самим братом Адамом, но она требует ИОМ или изолированных пунктов спаривания. Есть тема "Селекция Бакфаст" можно там обсудить.

   База данных однозначно нужна и она будет сделана, а ее форму и содержание обсудим.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Артем , ты не прав половина всех маток в педигри взяты со стороны , надо считать и прививки и неплодок, не говоря о островах ( для большей части кто ими пользуются отцовские семьи "чужие" )

я ен правильно выразился , я имел ввиду что все матки педигри ето селекцыоные линии , а не просто купил матку и записал чтобы показать что она у тебя есть. Понятно что если ты приобрел плем материал и с ним работаеш так в чем проблема пишы . но не так что записал для количества , или просто для хорошего "понту". Я за то чтобы етот ресурс приносил реальную пользу в селекцыи , а не просто рекламу приобретеных маток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

. Написание родословных должно быть на мой взгляд одинаковым для всех пород , 

Если мы собираемся работать с нашими породами то родословную нужно начинать с нуля.И это лучше чем что то писать с потолка.

Для того чтоб внести матку в РОДОВОД хотябы нужен документ на проведения иследований на породность.А где у нас такой выдают.

А если вносить маток по желанию матковода то это пустая трата времени.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мужики, не розумію до чого тут племінна пасіка, не племінна, атестована, не атестована. Я хочу мати базу, заглянувши в яку зможу по Черкаській області взнати координати людей з матеріалом, що мене зацікавить і придбати в них маток, маточники, матеріал для виведення. 

 

Все правельно.Для этого должен быть контроль.И кто то должен отвечать за даные что внесены базу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я ен правильно выразился , я имел ввиду что все матки педигри ето селекцыоные линии , а не просто купил матку и записал чтобы показать что она у тебя есть. Понятно что если ты приобрел плем материал и с ним работаеш так в чем проблема пишы . но не так что записал для количества , или просто для хорошего "понту". Я за то чтобы етот ресурс приносил реальную пользу в селекцыи , а не просто рекламу приобретеных маток.

Согласен, что для "понту" не надо, но если человек приобрёл матку или маток, которые могут быть интересны другим, и этот человек готов поделиться своим материалом (за деньги, конечно), то его уже стоит регистрировать, даже если он не селекционер.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все правельно.Для этого должен быть контроль.И кто то должен отвечать за даные что внесены базу.

а как ето реализовано на педигри ? подумайте.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Для того чтоб внести матку в РОДОВОД хотябы нужен документ на проведения иследований на породность.А где у нас такой выдают.

 

Есть такие места, где выдают такие документы, но не совсем "у нас".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Те кто для "понту" маток брал не будут показывать их в РОДОВОДЕ , они у них "для души".

 Для создания родословной матки не обязательно сразу делать промеры. По пасечным записям можно проследить происхождение матки эти данные можно отметить. Надо подобрать отцовскую линию и сделать ИОМ , а вот потомство матки после ИОМ есть смысл проверить на породность.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Те кто для "понту" маток брал не будут показывать их в РОДОВОДЕ , они у них "для души".

 

Та, да. Пока что, зарегистрировавшихся не густо...

 

 Для создания родословной матки не обязательно сразу делать промеры. По пасечным записям можно проследить происхождение матки эти данные можно отметить. Надо подобрать отцовскую линию и сделать ИОМ , а вот потомство матки после ИОМ есть смысл проверить на породность.

Бакфастчики, вообще, ничего не меряют, и на пчел не в обиде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Антон ми схоже маємо різні уявлення про цю базу ... я її бачу як саме "селекційну" базу, ти бачиш її схоже як базу маток яких привезли з Європи....

Матки з Європи є різні, в родовід пропоную вписувати селекційні, тобто з якими проводилась селекція, чи тут чи за кордоном, не бачу різниці. Я наприклад зацікавлений знати які матки є в Україні. Чому якщо чоловік хоче займатись селекцією мусить купувати матку, і не одну десь за кордоном? Він може завдяки базі даних купити в когось в Україні, з цієї бази, неплідок штук 10, вислати тобі чи мені, чи комусь іншому ІОшнику, заздалегідь  подивившись який в тебе представлений матеріал, знову ж у базі, отриманих плідних маток, присвоїти їм своє імя та записати в родоводи,   протестувати їх та їхнє потомство.... Та записати знову у Родоводи маток що в нього вийшло. Для цього потрібна база плем матеріалу, А хто є кращий чи гірший, селекціонер добросовісний чи не дуже, покаже час. Моя пропозиція, записувати всіх в кого є достойний матеріал та бажання. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бакфастчики, вообще, ничего не меряют, и на пчел не в обиде.

Вопрос был по местным породам пчел, на которых вообще нет первичных документов

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Антон а хто скаже як потрібно тестувати ? Поки ніхто не склав методику , для наших умов і під наші потреби ,хто може сказати як це потрібно ?

Я уявляю собі так, продаєш ти N кількість маток ІО  матководу, він виводить від них дочок Ф-1 перевіряє до осені, зимівлю, весняний розвиток. Від декількох твоїх  маток чиї дочки показали найкращі результати, продає маток в товарні пасіки, на другий рік від якої матки знову захочуть її дочок та племінна. Тільки якщо в усій ланці усім вигідно, то буде працювати..:IMHO:  Німецький досвід не пройде, пояснюю, куплю Рупельовську матку навивожу Ф-1 розішлю, та й тестуйте. А понаписую не знати що. У Німців в основному на довірі побудовано, по крайній мірі по бакфасту.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сайт чисто информационный, без рекламы, без критики, без ревизий и контроля, все на совести и ответственности  матковода, в конца концов это его работа и его реквизиты.  Лучшим контролем будут  пчеловоды. Поверьте, кто попадет на сайт по пиариться быстро его покинут.  Зато останутся профессионалы и фанаты селекции.

Для местных пород началом может быть не родословная а № улья на его пасеке. Ведь надо с чего-то начинать.  А остальное прийдет.

Отдельно нужно выписать методику тестирования маток и их семей.  Вообще-то это работа института Пчеловодства.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

. У Німців в основному на довірі побудовано, по крайній мірі по бакфасту.  

И у нас должно быть на доверии. Пусть потребители оценивают. А корательные органы все загубят. Пусть сначала это заработает, а регулировки будут походу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Антон ми схоже маємо різні уявлення про цю базу ... я її бачу як саме "селекційну" базу, ти бачиш її схоже як базу маток яких привезли з Європи.... Змісту в створенні бази того що ми завезли не бачу .....:IMHO1:

Чому не бачите?

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

. Ведь надо с чего-то начинать.  А остальное прийдет.

Отдельно нужно выписать методику тестирования маток и их семей.  Вообще-то это работа 

Это наша всех работа. Институт пчеловодства на современном этапе очень далёк от этих проблем.... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А не подскажите где можно увидеть промеры на Бакфаст,хоть какие нибуть

А что в родоводах только бакфаст? А украинскую не нужно мерить, чтоб по смотреть, она это, или нет?Как дети малые

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...