Перейти к содержанию

Підсадка матки пізно восени. Переваги, недоліки


ЮМос

Рекомендуемые сообщения

Зачем тогда покупать,или Вы думаете у всех так.

Посмотрите видео Гайдара В.А" Практическое пчеловодство и матководство. Гайдар В.А."Если у Вас такой большой стаж пчкловождения наверняка Вы и учебники читали.Должны помнить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

15 жовтня прийшла інша матка, більше того - іншопородна. Прийшла поїздом, вночі так що підсаджувати не було коли. Не було можливості підсаджувати і 16 жовтня, так як на роботі, тому випало підсиляти аж у суботу 17 жовтня. 

 

Це є головний недолік пересилки маток в цей час, можуть заклякнути разом з супровідом.

 

17 жовтня супровідних бджіл випустив, залишив лише матку в транспортувальній кліточці, яку на дротику підвішав між рамками, простір між якими розширив. Кліточка закрита на 2 отвори, з канді.

Супровідних дійсно треба було видалити, далі зразу ж відкрити заслінку для канді, перерахувати рамки і між двума середніми на яких сидить клуб в самій його середині на дротику підвісити матку в кліточці і щільно затиснути пересилочну без збільшення міжрамкового простору, бо якщо сім*я середня чи слаба то нічого страшного не відбудеться як випустять, а якщо сильна то можуть і задавить, потім днів через десять треба висмикнути за дротик кліточку, ну і якщо не терпиться і не дуже тепло то спробувати знайти матку. І повторюсь, якщо сильна сім*я то їй треба особлива увага, уявіть який у мене був стан коли вже пізня осінь , в мене сильна сім*я і в ній не прийняли матку, цю процедуру я проводив не один раз і з сильними були різні результати, серені і слабенькі приймають в цей час більш менш стабільно. Для себе все ж вирішив не гратись з матками в осени.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Звичайно, можливо, не варто гратись з матками восени. Але для мене кожен випадок підсадки - це досвід, а підсадка восени - це ще більший досвід. Окрім того, матка дарована і сімя, куди вона йшла, підлягала реформуванню - то чому не спробувати?! :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Обязательно ли при подсадке  матки, предварительно выпускать из транспортировочной клеточки  сопровождающих пчёл ?  Можно ли подсаживать матку вместе с сопровождающими пчёлами? Матка другой породы.

Если подсаживаю матку под колпак, то пчел сопровождения не  убираю. Мокнул пару раз клетку с маткой и пчелами в воду вытрусил на рамку и накрыл колпаком.  Если сажу в клетке, то пчел сопровождения выпускаю. Тут, как отметили коллеги единственная опасность- с пчелами занести болезнь, но её можно занести и с маткой. Поздно осенью и ранней весной маток принимают без проблем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если подсаживаю матку под колпак, то пчел сопровождения не  убираю. Мокнул пару раз клетку с маткой и пчелами в воду вытрусил на рамку и накрыл колпаком.  Если сажу в клетке, то пчел сопровождения выпускаю. Тут, как отметили коллеги единственная опасность- с пчелами занести болезнь, но её можно занести и с маткой. Поздно осенью и ранней весной маток принимают без проблем.

Точно так,  вже спробував і я якось - під зиму з"єднав Ус і Бакфаст, теж дуже вдало вийшло, хоч і були  деякі сумніви !

Граніт , А як там моя висилка, -надіюсь добре  прижилась?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Звичайно, можливо, не варто гратись з матками восени. Але для мене кожен випадок підсадки - це досвід, а підсадка восени - це ще більший досвід. Окрім того, матка дарована і сімя, куди вона йшла, підлягала реформуванню - то чому не спробувати?! :)

Міняв я маток у жовтні і у вересні, першого дня забираю стару матку, на другий день кладу на льоток нову і ніколи ніяких проколів, приймають завжди. Головне щоб у сім'ї не було розплоду, в цьому випадку може виникнути проблема, а так без проблем. Хіба що матка дорога - тоді страшно таким методом міняти:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Міняв я маток у жовтні і у вересні, першого дня забираю стару матку, на другий день кладу на льоток нову і ніколи ніяких проколів, приймають завжди. Головне щоб у сім'ї не було розплоду, в цьому випадку може виникнути проблема, а так без проблем. Хіба що матка дорога - тоді страшно таким методом міняти:hi:

То в горах у вересні-жовтні немає розплоду. А тут потрібно робити поправку на клімат на породу. ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так я і наголошував, що розплоду не повидно бути

Надіслано від мого X5, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

змінюю стереотипне мислення щодо осінньої заміни маток:

Рахматулін Д.К. своїми дослідженнями  підтвердив правильність тверджень кандидата біол.наук Хмари П.Я. - осіння заміна маток - вигідніша.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Підсадка матки пізно восени. Переваги, недоліки

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...