Перейти к содержанию

Підсадка матки пізно восени. Переваги, недоліки


ЮМос

Рекомендуемые сообщения

А я вважаю, що матка повинна відпрацювати не менше двох сезонів, а то й третій прихватити, якщо вона нормальна перевірена матка.:ay::IMHO:

Конечно и Вы и Володя по своему правы.Нет смысла менять если уверены  что не ройлива ,с яйценоскостью все в норме.Ну а Володя просто подходит к этому вопросу не заморачиваясь как говорят,т.к. молодая по любому будет не ройлива и на зиму пойдет сильной семьей 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо утримувати значну кількість бджіл маток потрібно міняти в основному кожен рік, це підхід промислових пасік.

Промислова технологія й не тільки тут робить поправки. Але це там, де пасіки рахують не десятками, а навіть і не сотнями сімей. Там це дійсно  оправдано. Мені ж з 40-50 любительськими сім"ями якраз підходить мій метод. І перевірена протягом сезону надійна матка вільного запліднення, мені набагато цінніша, ніж молода, від якої не зовсім ще відомо що й чекати весною. І матка, що вже  відсвяткувала свою першу річницю, восени не затягує з яйцекладкою. А це теж буває для мене інколи немаловажно...:IMHO: Отож з подібними замінами  стараюсь справитися.ще до осені.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене знайомий пробував в ізоляторах, результат був поганий.

Расскажите пожалуйста причину плохого результата.Интересно узнать .Не раз думал о этом приеме да как то не решаюсь ,на подсознании понимая, что это будет беспокоить пчел.Если брать из аналогии работу пчел по Озерову то, там насколько я помню(если не ошибаюсь)матки должны быть родственницы для успешной работы с этим приемом пчеловождения

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Расскажите пожалуйста причину плохого результата.Интересно узнать .Не раз думал о этом приеме да как то не решаюсь ,на подсознании понимая, что это будет беспокоить пчел.Если брать из аналогии работу пчел по Озерову то, там насколько я помню(если не ошибаюсь)матки должны быть родственницы для успешной работы с этим приемом пчеловождения

Знаю про результат, для точності матки були у кліточках і в підсумку бджоли їх не гріли і не кормили. Всі загинули. Можливо в ізоляторах великих з бджолами був би толк.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знаю про результат, для точності матки були у кліточках і в підсумку бджоли їх не гріли і не кормили. Всі загинули. Можливо в ізоляторах великих з бджолами був би толк.

Та еще как условие должна быть сильная семья и сильно сжата на рамках  чтобы  не ушел клуб от маток за медом .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знаю про результат, для точності матки були у кліточках і в підсумку бджоли їх не гріли і не кормили. Всі загинули. Можливо в ізоляторах великих з бджолами був би толк.

Я менял недавно 5 маток. Старых перед заменой посадил в клетки Гайдара они там просидели неделю, потом на их место поставил клеточки с новыми матками, через неделю пришел на пасеку и выпустил маток, поспешил и не стал ждать пока пчелы выгрызут канди, открывал клеточки сам и выпускал маток на рамку и если бы я не поспешил а дал пчелам самостоятельно выпустить маток, так приняли бы всех а так одна улетела и не вернулась... Смотрел через пару дней маток всех приняли но возникла другая проблема потеплело и они все засеяли по одной две рамки...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знаю про результат, для точності матки були у кліточках і в підсумку бджоли їх не гріли і не кормили. Всі загинули. Можливо в ізоляторах великих з бджолами був би толк.

В кліточку я посадив маток на видалення. Зрозуміло, що там за ними догляд поганий, але мені важливо легко забрати їх при об"єднанні. Ті, що мають зимувати - в ізоляторі, в який можуть заходити бджоли та доглядати за маткою. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я менял недавно 5 маток. Старых перед заменой посадил в клетки Гайдара они там просидели неделю, потом на их место поставил клеточки с новыми матками, через неделю пришел на пасеку и выпустил маток, поспешил и не стал ждать пока пчелы выгрызут канди, открывал клеточки сам и выпускал маток на рамку и если бы я не поспешил а дал пчелам самостоятельно выпустить маток, так приняли бы всех а так одна улетела и не вернулась... Смотрел через пару дней маток всех приняли но возникла другая проблема потеплело и они все засеяли по одной две рамки...

Літаю молоді і повертаються назад в те місце де злетіла, а якщо закриєте, то у сусідній вулик або в то й що злетіла тут головне почекати з 10-15 хв. Зараз приймають без проблем, а ми обговорювали зимівлю декількох в одному вулику.

В кліточку я посадив маток на видалення. Зрозуміло, що там за ними догляд поганий, але мені важливо легко забрати їх при об"єднанні. Ті, що мають зимувати - в ізоляторі, в який можуть заходити бджоли та доглядати за маткою. 

Можливо і вдастя зберегти резерв, хоча для себе бачу зимівлю нуклеусів чи відводків в приміщенні.

Ще читав матеріал про високотемпературну зимівлю, можливо хтось пробував?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Самий кращий варіант це напочатку серпня стару в ЇХ а їм підставити запечатаний маточник на виході, якщо облетиться то матемете дві, стару в цей час можна викинуть, молоду не шукати і не чіпати, вона там без вас, якщо ж молода не облетиться то ви нічого не втратите.Цей варіант найкращий і менше рухів і переживать від вас вимагає, бо і в цей час сто відсоткового прийому може і не бути, тай й шукати стару матку по холоді ще та забава, вони намагаються її загорнути і швидко можете її не знайти., Цей спосіб я підгледів У Малиїіна Василя Ягоровича.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цей спосіб я підгледів У Малиїіна Василя Ягоровича.

Малихіна Володимира Єгоровича. Прошу... так?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я менял недавно 5 маток. Старых перед заменой посадил в клетки Гайдара они там просидели неделю, потом на их место поставил клеточки с новыми матками, через неделю пришел на пасеку и выпустил маток, поспешил и не стал ждать пока пчелы выгрызут канди, открывал клеточки сам и выпускал маток на рамку и если бы я не поспешил а дал пчелам самостоятельно выпустить маток, так приняли бы всех а так одна улетела и не вернулась... Смотрел через пару дней маток всех приняли но возникла другая проблема потеплело и они все засеяли по одной две рамки...

Шановний, в мене теж всі молоді сіють (і без утеплення), тай площа засіву на лодоню хоч і на двох рамках, а те що матка полетіла то буде доброю наукою на майбутне для Вас.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Самий кращий варіант це напочатку серпня стару в ЇХ а їм підставити запечатаний маточник на виході, якщо облетиться то матемете дві, стару в цей час можна викинуть, молоду не шукати і не чіпати, вона там без вас, якщо ж молода не облетиться то ви нічого не втратите.Цей варіант найкращий і менше рухів і переживать від вас вимагає, бо і в цей час сто відсоткового прийому може і не бути, тай й шукати стару матку по холоді ще та забава, вони намагаються її загорнути і швидко можете її не знайти., Цей спосіб я підгледів У Малиїіна Василя Ягоровича.

Пізно на початку серпня гратися з маточниками, у сім'ї потрібно підставляти вже плідних маток з нуклеусів, а старі ліквідовувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пізно на початку серпня гратися з маточниками, у сім'ї потрібно підставляти вже плідних маток з нуклеусів, а старі ліквідовувати.

Підтримую і бажано, щоб матка була розсіяна, так прийом набагато кращий. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановний, в мене теж всі молоді сіють (і без утеплення), тай площа засіву на лодоню хоч і на двох рамках, а те що матка полетіла то буде доброю наукою на майбутне для Вас.

Десь у Вас щось стимулює червління, можливо погана вентиляція або не все утеплення зняли. Було досить холодно і у мене усі припинили червління, зняв все утеплення і повністю відкрив льотки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Десь у Вас щось стимулює червління, можливо погана вентиляція або не все утеплення зняли. Було досить холодно і у мене усі припинили червління, зняв все утеплення і повністю відкрив льотки.

п.Володимир утетлення немає (кладу коли вже стабільні морози і то не завжди, в Руттовських не виктристовую), а от льотки дійсно закриті. Зараз міркую в задню частину дна всавить сітку і попробую так зимувать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я менял недавно 5 маток. Старых перед заменой посадил в клетки Гайдара они там просидели неделю, потом на их место поставил клеточки с новыми матками, через неделю пришел на пасеку и выпустил маток, поспешил и не стал ждать пока пчелы выгрызут канди, открывал клеточки сам и выпускал маток на рамку и если бы я не поспешил а дал пчелам самостоятельно выпустить маток, так приняли бы всех а так одна улетела и не вернулась... Смотрел через пару дней маток всех приняли но возникла другая проблема потеплело и они все засеяли по одной две рамки...

Ви вважаєте, що підсадили маток пізно восени?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пізно на початку серпня гратися з маточниками, 

Ну это смотря у кого как. У меня в начале августа ещё прививки в воспиталке идут :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знаю про результат, для точності матки були у кліточках і в підсумку бджоли їх не гріли і не кормили. Всі загинули. Можливо в ізоляторах великих з бджолами був би толк.

Третий сезон зимую маток в изоляторах Хмары (на фотоф0. Отводки собираю по 2 матки в одном клубе.  Основным условием подсадки второй матки является отсутствие расплода и относительно низкая температура.  Основной причиной неудач  зимовки является движение клуба в сторону.

Фото0264.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як і обіцяв, поділюсь пізньою заміною (підсадкою) маток. Досвіду немає, вперше в такий час здійснював такі маніпуляції, так що...

14 жовтня осиротив одну сім'ю - відібрав матку з сім'ї. Черви в гнізді не виявив.

15 жовтня прийшла інша матка, більше того - іншопородна. Прийшла поїздом, вночі так що підсаджувати не було коли. Не було можливості підсаджувати і 16 жовтня, так як на роботі, тому випало підсиляти аж у суботу 17 жовтня. 

17 жовтня супровідних бджіл випустив, залишив лише матку в транспортувальній кліточці, яку на дротику підвішав між рамками, простір між якими розширив. Кліточка закрита на 2 отвори, з канді.

18 жовтня зняв перегородку з отворів, поставив кусочок вощини, проробив декілька отворів - поставив так само - щоб випустили самі.

Аж сьогодні 25 жовтня перевірив прийом, довго не міг знайти її - вже думав нема, одна згодом все таки знайшов... Прийняли, випустили... До речі значно "потовстішала", аби ще червити не почала :)

Ось така от історія, правда сім'я слабкувата, можливо її ще підсилю...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подскажите знающие пчеловоды - влияет ли пора года на прохождение маткой через разделительную решётку  или изолятор  Хмары?:helpme::helpme:Сорь если не в тему ,можете перенести в тему если есть подходящая!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подскажите знающие пчеловоды - влияет ли пора года на прохождение маткой через разделительную решётку  или изолятор  Хмары?:helpme::helpme:Сорь если не в тему ,можете перенести в тему если есть подходящая!

Ніяк не вліяє, бо у матки збільшується або зменшується тільки черевце, а розмір грудки (саме вона не пролазить через решітку) зостається незмінним.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Обязательно ли при подсадке  матки, предварительно выпускать из транспортировочной клеточки  сопровождающих пчёл ?  Можно ли подсаживать матку вместе с сопровождающими пчёлами? Матка другой породы.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Обязательно ли при подсадке  матки, предварительно выпускать из транспортировочной клеточки  сопровождающих пчёл ?  Можно ли подсаживать матку вместе с сопровождающими пчёлами? Матка другой породы.

Багато хто не випускає, але тоді прийом гірший. Особисто я матку підсаджую без супроводжувальних бджіл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Багато хто не випускає, але тоді прийом гірший. Особисто я матку підсаджую без супроводжувальних бджіл.

Еще хотел бы добавить, что есть такое правило-пчел сопровождения уничтожать.Это делается для  того ,чтобы не перенести с пчелами какую нибудь болячку.Раньше это рекомендовали(относится конечно к маткам,полученным с другого хозяйства)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Еще хотел бы добавить, что есть такое правило-пчел сопровождения уничтожать.Это делается для  того ,чтобы не перенести с пчелами какую нибудь болячку.Раньше это рекомендовали(относится конечно к маткам,полученным с другого хозяйства)

Зачем тогда покупать,или Вы думаете у всех так.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Підсадка матки пізно восени. Переваги, недоліки

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...