Перейти к содержанию

Сьогодні на пасіці "Осінь 2015 та зимівля 2015/16"


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

Народ, підкажіть, як змусити перенести мед із верхніх корпусів вниз (гніздо 300). Десь прочитав, що треба перекрити гніздо від корпусів плівкою, залишивши невелику щілину для проходу. Так вони несуть мед із гнізда вгору - протилежний ефект.
То все правильно сказано з стелинками. А ще - добре порозсовувати рамки верхнього корпусу , щоб між ними була пустота. Тоді бджоли й почнуть їх осушувати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чорну плівку не пробував, розсування в мене не спрацьовувало, коли ще хоч який принос був, інколи допомагає попорскати маломедні водою - тоді можуть вибрати. Але найкраще осушують знизу - так не роблю, бо верхній в рогатих тримаю для загодівлі. Темну плівку, або папір по плівці, треба спробувати... Хоча що б воно мало дати? В мене льотків в корпусах нема, а значить і світла ніякого там нема.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Темну плівку, або папір по плівці, треба спробувати... Хоча що б воно мало дати? В мене льотків в корпусах нема, а значить і світла ніякого там нема.
Я так зрозумів, що темна плівка в комбінації зі склом - замість кришки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я так зрозумів, що темна плівка в комбінації зі склом - замість кришки.

В цьому є зміст, але ж то треба бути постійно на пасіці... Та і шкла стільки мати, щоб ставити лише на обсушку... Затратно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Народ, підкажіть, як змусити перенести мед із верхніх корпусів вниз (гніздо 300). Десь прочитав, що треба перекрити гніздо від корпусів плівкою, залишивши невелику щілину для проходу. Так вони несуть мед із гнізда вгору - протилежний ефект.
Я роблю так - в моїх вуликах потолочин як таких немає, корпус накритий ДВП, а під ДВП пінозол прямо на рамках. Так я беру під верхній корпус ложу піноізол, край його загинаю, а верхній накриваю ДВП. Так за пару тижнів мед переносять. Але так щоб на 100% то ні. Минулого року одна сімя умудрилася перейти в верхній корпус і сформувати там гніздо на рамкаж майже без меду. Вийшло - внизу пустий корпус з повномедними рамками, а в верху сімя на маломедках з розплодим. Довелося чекати доки вийде розплід, одягати рукавиці, та струшувати бджіл в нижній корпус. Ото вже весело було :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Народ, підкажіть, як змусити перенести мед із верхніх корпусів вниз (гніздо 300). Десь прочитав, що треба перекрити гніздо від корпусів плівкою, залишивши невелику щілину для проходу. Так вони несуть мед із гнізда вгору - протилежний ефект.
Я роблю так - в моїх вуликах потолочин як таких немає, корпус накритий ДВП, а під ДВП пінозол прямо на рамках. Так я беру під верхній корпус ложу піноізол, край його загинаю, а верхній накриваю ДВП. Так за пару тижнів мед переносять. Але так щоб на 100% то ні. Минулого року одна сімя умудрилася перейти в верхній корпус і сформувати там гніздо на рамкаж майже без меду. Вийшло - внизу пустий корпус з повномедними рамками, а в верху сімя на маломедках з розплодим. Довелося чекати доки вийде розплід, одягати рукавиці, та струшувати бджіл в нижній корпус. Ото вже весело було :)
цікаво, а що заважало замінити корпуса місцями? це ж закладено в сутність б/к бджолярства.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для того, чтобы пчелы перенесли мёд из верхнего корпуса в нижний, они должны воспринимать верхний как пространство, отделённое от гнезда. Как это можно достичь? Сверху 1-го корпуса установить положок (непрозрачную плёнку) и загнуть уголок для доступа пчёл во 2-й корпус, а поверх 2-го корпуса установить стекло, например, т.е. его (2-й) осветлить. Осветлённый 2-й корпус пчелы будут воспринимать как "улицу" и перенесут мед из 2 в 1 корпус. :IMHO1: Лучше будет перенос :IMHO1: , если корпус будет "чужой", т.е. в нём не будет запаха своего гнезда. :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

цікаво, а що заважало замінити корпуса місцями? це ж закладено в сутність б/к бджолярства.
Вмене рамки на 300. Вгорі маломедні рамки які качались. А в низу повномедні рамки на яких бджоли мають зимувати. Якщо поміняю корпуса місцями то вийде, що бджоли в зиму підуть на маломедних рамках.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Видно і цього року будемо спостерігати явище зльоту сімей. У мене закліщеність на пасіці досить низька, але у знайомого біля пасіки вже був помічена перша сім'я, яка злетіла. Звідки прилетіла поки не знає, десь від сусідів, матка з рожевою міткою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

цікаво, а що заважало замінити корпуса місцями? це ж закладено в сутність б/к бджолярства.
Вмене рамки на 300. Вгорі маломедні рамки які качались. А в низу повномедні рамки на яких бджоли мають зимувати. Якщо поміняю корпуса місцями то вийде, що бджоли в зиму підуть на маломедних рамках.
В природі так воно і є. Сім*я робить ложе клубу на пустих сотах нижче меду, а весь мед у них над головою :ay: Учіть мат.частину :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

цікаво, а що заважало замінити корпуса місцями? це ж закладено в сутність б/к бджолярства.
Вмене рамки на 300. Вгорі маломедні рамки які качались. А в низу повномедні рамки на яких бджоли мають зимувати. Якщо поміняю корпуса місцями то вийде, що бджоли в зиму підуть на маломедних рамках.
В природі так воно і є. Сім*я робить ложе клубу на пустих сотах нижче меду, а весь мед у них над головою :ay: Учіть мат.частину :hi:
Хлопці яка матчасть??? Ви що відправляєте взиму в двох корпусах на 300??? Чи що?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Полностью согласен с Енокием, в условиях юга даже в конце октября - начале ноября вполне спокойно облетывается пчела. А если взять позапрошлый год, с его очень теплой осенью то у меня матки, выведенные в июле сеяли до середины октября, пчела облетывалась в начале декабря и перезимовало 100%

Ну не у всех же расплод на воздухе растет.
Почему на воздухе? У нас по огородам сеют очень много горчицы на осень как сидерат , сурепка до холодов по полям, очень много осенних цветов возле дворов, сейчас ремонтантная клубника цветет + в теплицы на огурец, перец пчела пошла, а семей по селу не так уж много. На прокорм хватает.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ребят, вопрос к вам такой! поставил полоски "Экопол" а пчелы как-то аж возбудились от них и поотходили от полосок в разные стороны, чем такое вызвано?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хлопці яка матчасть??? Ви що відправляєте взиму в двох корпусах на 300??? Чи що?
Тоже мне, невидаль - 5 пустых или полупустых внизу и 8 полномёдных вверху. Весной нижний пустой убрал, соты на перетопку, а верхний, куда перебралась вся пчела, становится расплодным.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Народ, підкажіть, як змусити перенести мед із верхніх корпусів вниз (гніздо 300). Десь прочитав, що треба перекрити гніздо від корпусів плівкою, залишивши невелику щілину для проходу. Так вони несуть мед із гнізда вгору - протилежний ефект.

Взяти пасічного ножа і вкоротити чарунки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Народ, підкажіть, як змусити перенести мед із верхніх корпусів вниз (гніздо 300). Десь прочитав, що треба перекрити гніздо від корпусів плівкою, залишивши невелику щілину для проходу. Так вони несуть мед із гнізда вгору - протилежний ефект.

Взяти пасічного ножа і вкоротити чарунки.
або вилочкою зрушити структуру. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подскажите пожайлуста,сколько приблизительно в днях нужно стимулировать матку,с последующим закормом!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Народ, підкажіть, як змусити перенести мед із верхніх корпусів вниз (гніздо 300). Десь прочитав, що треба перекрити гніздо від корпусів плівкою, залишивши невелику щілину для проходу. Так вони несуть мед із гнізда вгору - протилежний ефект.

Взяти пасічного ножа і вкоротити чарунки.
або вилочкою зрушити структуру. :IMHO1:
Так і робив. Але вони не вибирають, а доливають!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подскажите пожайлуста,сколько приблизительно в днях нужно стимулировать матку,с последующим закормом!
Уже стимулировать матку поздно.В это времья уже нужно заокруглятся с закормом.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хлопці яка матчасть??? Ви що відправляєте взиму в двох корпусах на 300??? Чи що?
Тоже мне, невидаль - 5 пустых или полупустых внизу и 8 полномёдных вверху. Весной нижний пустой убрал, соты на перетопку, а верхний, куда перебралась вся пчела, становится расплодным.
Уже семь сезонов так зимую :ay::ay::ay: За все время минус четыре семьи :ak: , и то через мой бок.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ребят, вопрос к вам такой! поставил полоски "Экопол" а пчелы как-то аж возбудились от них и поотходили от полосок в разные стороны, чем такое вызвано?
А Ви що, не відчули різкого запаху тих полосок????? А в бджіл нюх набагато кращий за людський.... Тому така реакція.... це все нормально. Від Тимолу в гарматі, бджоли взагалі з вулика вибігають :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подскажите пожайлуста,сколько приблизительно в днях нужно стимулировать матку,с последующим закормом!
Это зависит от того, какой силы семью Вы хотите пустить в зиму.Половина рамки расплода - две рамки пчелы.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подскажите пожайлуста,сколько приблизительно в днях нужно стимулировать матку,с последующим закормом!
Уже стимулировать матку поздно.В это времья уже нужно заокруглятся с закормом.
Стимулировать можно ещё до 20 сентября, если это необходимо, а вот с закормом точно пора заканчивать.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хлопці яка матчасть??? Ви що відправляєте взиму в двох корпусах на 300??? Чи що?
Тоже мне, невидаль - 5 пустых или полупустых внизу и 8 полномёдных вверху. Весной нижний пустой убрал, соты на перетопку, а верхний, куда перебралась вся пчела, становится расплодным.
Уже семь сезонов так зимую :ay::ay::ay: За все время минус четыре семьи :ak: , и то через мой бок.
Тоже несколько семей хочу так зимовать. На сегодня есть так: Гнездо с расплодом внизу накрыто положком. Вверху над ним стоят рамки маломёдки покрытые плёнкой. Ячейки с мёдом незапечатанным почистят и перенесут в гнездо. Некоторые вскрою сам, а некоторые вскроют сами. Через неделю поставлю 2-й корпус вниз под гнездо. Без всяких разделений положками или плёнками. Дочистят. Клуб, надеюсь сядет промеж корпусов и до похолодания (декабрь) поднимется на рамки верхнего корпуса. Нижний с маломёдками или уже с сушью будет служить подушкой увеличения подрамочного пространства. Эта схема мне представляется естественной.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Стимулировать можно ещё до 20 сентября, если это необходимо, а вот с закормом точно пора заканчивать.
Стимулировать можна но результата это уже не даст.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...