Перейти к содержанию

Сьогодні на пасіці "Осінь 2015 та зимівля 2015/16"


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

А извиняюсь не внимательно прочитал . А что Вам мешает забрать готовые рамки с других семей . Хотя по своему опыту семьи не забиравшие сироп осенью ,до весны не до тягивали или выходили сильно опоношенные

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я так понимаю, густота сиропа не даст ему вытекать из ячеек?
Так. Якщо густо і повільно наливати з ряду в ряд (тоненькою цівкою), то можна з двох сторін рамки. У мене виходило десь до 1,5л з кожного боку налити. Але то в екстремальних умовах в жовтні, коли сім'я сильна, а їсти не вистачає. А зараз
Хотя по своему опыту семьи не забиравшие сироп осенью ,до весны не до тягивали или выходили сильно опоношенные
Як я і казав :(
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Забрав готовые уже рамки у других, как бы сильных не ослабить. Как я понял, пчела сильно изнашивается перерабатывая сироп, а для обновления уже не того кол-ва расплода.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я так понимаю, густота сиропа не даст ему вытекать из ячеек?
Так. Якщо густо і повільно наливати з ряду в ряд (тоненькою цівкою), то можна з двох сторін рамки. У мене виходило десь до 1,5л з кожного боку налити. Але то в екстремальних умовах в жовтні, коли сім'я сильна, а їсти не вистачає. А зараз
Хотя по своему опыту семьи не забиравшие сироп осенью ,до весны не до тягивали или выходили сильно опоношенные
Як я і казав :(
Що зараз?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Що зараз?
Зараз, якщо не беруть, то їм - кінець :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо бджоли не хочуть брати сироп ( не важно в чому: в рамках, кормушках, пакетах) - життєвої сили в них вже нема - можна списувати таку сім'ю :IMHO1:
Ви неуважно читали,*частина сімей*не беруть,думаю що з рамок візьмуть.В мене така сім'я була не хотіла брати з пакета,а коли ставив за заставну в рамках сироп то вибирали.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ви неуважно читали,*частина сімей*не беруть,думаю що з рамок візьмуть.В мене така сім'я була не хотіла брати з пакета,а коли ставив за заставну в рамках сироп то вибирали.
Ну, тут згоден. Якщо з пакета сім'я не бере, то інколи треба дуже добре її "попросити", щоб забрала. А з рамки - тільки наливай! :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если, как вариант, с тех улеев, где пчелы хорошо берут сироп, забрать рамки уже с кормом, а эти себе типа еще сделают? Добровол, а как это давать сироп в рамки?
Вечірком, щоб не було крадіжок, наливай в рамки. З чайника робити це найзручніше. Але будь уважним, - не налий поверх яєць чи личинок. А найліпше - налити в пусту рамку й поставити за заставну. Так потроху й привчаться. Ну, а яка сила цієї сім"ї в обсиджуваних рамках ?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На этих выходных начал своих закармливать и столкнулся с тем, что часть семей не хочет брать сироп. Что может быть и как это изменить?
Спробуйте давати сироп у рамки, а ще в надрамкових кормушках. Треба знати стан сімей,- може потрібно скоротити гніздо, утеплити. Ну, а ще можна спробувати ароматизувати сироп каплями м"яти, меліси і т.п.. :dntknw:
Якщо бджоли не хочуть брати сироп ( не важно в чому: в рамках, кормушках, пакетах) - життєвої сили в них вже нема - можна списувати таку сім'ю :IMHO1:
ромео, Та так прямо не завжди буває. Є ж сотні причин на це. :dntknw: Але, Note, треба знати силу тої сім"ї, - оце точно!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та вот слабые как раз и не хотят брать. Сильные за ночь 2 литра уплели и наверно еще подавай.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та вот слабые как раз и не хотят брать. Сильные за ночь 2 литра уплели и наверно еще подавай.
Взагалі не практикував би годувати слабаків, хіба підкормлювати, щоб наростити бджолу. Слабаки зносяться ще більше на переробці сиропу і такі вже не зимують.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я вас понял(( Тогда попробую еще через заставную, еси нет, то придется обьединять. Маток жалко.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зараз 1.5 до1. Пізніше 2:1......Якщо 2:1, то можна зразу ставити в гніздо для зимівлі. Але це в жовтні - як авральний метод.
Не увлекайтесь сиропом сильной концентрации.Самый оптимальный вариант 1:1.в любое времья года.Густой сироп плохо перерабатывается пчелами в нем не успевает пройти ферментизация сахаров.Такой корм часто зимой в рамках кристализуется и пчелы на нем плохо зимуют.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я вас понял(( Тогда попробую еще через заставную, еси нет, то придется обьединять. Маток жалко.....
Візьміть корм від сильних і якщо є приміщення то нехай і зимуюють, запас маток ніколи не завадить.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та тоже думал, чтобы сильные поделились со слабыми)) Боюсь просто как бы и те и другие В конечном счете не стали слабыми

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Що зараз?
Зараз, якщо не беруть, то їм - кінець :IMHO1:
100% це тільки ваша думка.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вже підходим до пори на закормлення бджіл. Питання.Потрібно відразу давати 60% сироп? чи можна подавати поки 1до1,5 для стимуляції. І взагалі яка має бути концентрація сиропу?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На этих выходных начал своих закармливать и столкнулся с тем, что часть семей не хочет брать сироп. Что может быть и как это изменить?

Причин того, що не беруть може бути декілька. Найчастіше, це нема куди складати, бо ще стимулюють матку до червлення(слабші довше червлять). Насправді зовсім слабкі сім'ї(менше 4-х рамок) взагалі не варто загодовувати, а ще більше не варто такі пускати в зиму самотійно. Ви шкодуєте маток - це природньо для людської натури, проте ви губите бджіл, бо відсоток зимових втрат в сильних сім'ях набагато менший. Повірте, що Ви не виграєте, а втрачаєте. Від сильніших сімей не бійтеся забрати корм для слабших, якщо вже так надумали. Сироп переробляють бджоли певного віку і вони все одно до зими практично не доживуть. Більше шкоди приносить затягування підгодівлі в часі, а не кількість переробленого сиропу. Це все лиш :IMHO: , тому на істину не претендую. ПС. В мене був випадок, коли влітку сім'я була без меду і не брала сироп. Причиною була сильна закліщеність. Як варіант...
Самый оптимальный вариант 1:1.в любое времья года.

Все так, але трішечки не так. 1:1 - це стимуляція червління, його добре давати навесні і для стимуляції відводків(нуклеусів, мікронуклеусів) напротязі сезону. Для загодівлі оптимальний 1,5:1, тоді бджолам не потрібно вивітрювати зайву вологу(в першому випадку зайва волога для розплоду не зайва :blink: ) 1:1 зараз буде зарідким. З фрагментацією 1,5:1 все гаразд, якщо не годувати надто пізно, тоді дійсно він недозрілий і кристалізується. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та тоже думал, чтобы сильные поделились со слабыми)) Боюсь просто как бы и те и другие В конечном счете не стали слабыми
Якщо шкода обєднувати можна організувати їм зимівлю через тонку перегородку. тобто з однієї сторони сильна з другої слабка :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все так, але трішечки не так. 1:1 - це стимуляція червління,
Если кормить большими дозами никакой стимуляции не будет.Пчелы просто зальют все свободные ячейки. А влага пчелам не мешает,тем более в такой период когда нет дождей.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все так, але трішечки не так. 1:1 - це стимуляція червління, Если кормить большими дозами никакой стимуляции не будет.Пчелы просто зальют все свободные ячейки. А влага пчелам не мешает,тем более в такой период когда нет дождей.

Считается ,что самая оптимальная доза для закармливания в зиму 1:1,5
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В двох сім'ях матки(куплені наприкінці цієї весни) дуже погано червлять, літом червили значно краще. Чи можна і чи варто якось простимулювати їх ще трохи до червління. Сироп беруть охоче, може канді дати?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Считается ,что самая оптимальная доза для закармливания в зиму 1:1,5
Еникиой, Так доза, порція , а чи пропорції - процент вмісту цукру? А :IMHO: - все ж 1:1 - вода-цукор найліпше для осінніх підкормок. А для стимуляції яйцекладки достатньо давати й 200 грамів сиропу (порція) на добу-дві. Адже ще ж хоч якийсь взяток та існує ж в природі ? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...