Перейти к содержанию

Опоношенная семья


Рекомендуемые сообщения

Ну как семьи-отводочки по 4 рамочки.
Валера 2, а де Ви були, коли я радив підгодовувати бджіл сиропом з додаванням настоянки червоного гіркого перцю?
:IMHO1: Перец навряд ли помог бы .А вот соеденил бы в одну (придавив жабу за маткой) и была зимовка :ay: Бруски рамок поскоблить тщательно ,мёд распечатать ,убрав все следы нозематоза и смело скормить пчёмам ,но только в мае месяце :ay:
Согласен с Мико на все 100%.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:IMHO1: Перец навряд ли помог бы .А вот соеденил бы в одну (придавив жабу за маткой) и была зимовка :ay: Бруски рамок поскоблить тщательно ,мёд распечатать ,убрав все следы нозематоза и смело скормить пчёмам ,но только в мае месяце :ay:
Мене прошлий рік навчив, коли оставив сімейку на 4-х рамках,до весни вони звісно дожили, укутував рубероїдом, кучу утеплювачів ставив,але осталась їх жменька і опоносили все що можна.Рамки правда не промивав,тільки верхні бруски водою. В цьому році зробив як каже Романович, в листопаді пообєднував, з двох в одну,там де жалко було маток пересадив в лежак через фанерну перегородку.Краще хай буде одна та сильна,нормальна сімя, чим з двох не останеться ні одної. :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

і на таких рамках Ви пустили бджіл у зиму?! :blink:
Зря Вас это так удивляет. Не я один так делаю.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:IMHO1: Перец навряд ли помог бы .А вот соеденил бы в одну (придавив жабу за маткой) и была зимовка :ay: Бруски рамок поскоблить тщательно ,мёд распечатать ,убрав все следы нозематоза и смело скормить пчёмам ,но только в мае месяце :ay:
Спасибо. Так и поступлю. :az:
Да, не соединил. Понадеялся на лучшее. Ведь не мало же случаев удачной зимовки отводков.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

і на таких рамках Ви пустили бджіл у зиму?! :blink:
Зря Вас это так удивляет. Не я один так делаю.
Я тоже пустил на свежеотстроенных , залитых ,запечатанных подсолнечным мёдом. Это первая моя зимовка на 100 % кормовых зимних запасах . Мандраж есть ,но всё равно не поеду проверять , до выноски пчёл с зимовника :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мандраж есть ,но всё равно не поеду проверять , до выноски пчёл с зимовника

Интересно будет узнать исход зимовки, видео снимите весной?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мандраж есть ,но всё равно не поеду проверять , до выноски пчёл с зимовника

Интересно будет узнать исход зимовки, видео снимите весной?
При любом исходе зимовки, видео буду снимать и обязательно выложу на свой канал И по той семье ,где осыпалось 1311 клещей тоже Готов к любому исходу и по пакетной пасеке тоже
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

і на таких рамках Ви пустили бджіл у зиму?! :blink:
Зря Вас это так удивляет. Не я один так делаю.
Я тоже пустил на свежеотстроенных , залитых ,запечатанных подсолнечным мёдом. Это первая моя зимовка на 100 % кормовых зимних запасах . Мандраж есть ,но всё равно не поеду проверять , до выноски пчёл с зимовника :az:
Ну, Мико, а дівчатам це робити (перевірити) не довіряєте ? Боюсь я , Романовичу, тих штукарів, що пускають бджіл на свіжовідбудованих сотах. Якось випадково не догледів,- трапилась така повномедна всього одна рамка, так і поділила вона клуб на дві половини. Результат - догадайтесь з трьох раз. Але, Валера 2,коли абсолютно всі рамки такі,- можливо й результат може бути іншим, ну не такий, як у Вас. :IMHO: Та з бджоли так знущатися не треба.(Будь-яка дисертація має показати щось нове,- ось вони й чудять. А кому це потрібні оті холодні стільники зимою? І для чого це, яка мета,- дисертація?!) Теплий стільник, є теплим. А заради кандидатських дисертацій знущатися з бджіл,- гріх то великий. А вони бджіл питають, як їм живеться у холодній оселі? Самі ж, мабуть, у власній квартирі і стіни утепляють, і вікна ставлять з потрійним склом... :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:IMHO1: Перец навряд ли помог бы .А вот соеденил бы в одну (придавив жабу за маткой) и была зимовка :ay: Бруски рамок поскоблить тщательно ,мёд распечатать ,убрав все следы нозематоза и смело скормить пчёмам ,но только в мае месяце :ay:
Мене прошлий рік навчив, коли оставив сімейку на 4-х рамках,до весни вони звісно дожили, укутував рубероїдом, кучу утеплювачів ставив,але осталась їх жменька і опоносили все що можна.Рамки правда не промивав,тільки верхні бруски водою. В цьому році зробив як каже Романович, в листопаді пообєднував, з двох в одну,там де жалко було маток пересадив в лежак через фанерну перегородку.Краще хай буде одна та сильна,нормальна сімя, чим з двох не останеться ні одної. :)
Я теж за те. Бо "У сильних сім"ях секрет успіху" Істина з якою не поспориш. Але від ноземи перець- найперший засіб, і , головне,- ніяких тобі антибіотиків! :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

і на таких рамках Ви пустили бджіл у зиму?! :blink:
Зря Вас это так удивляет. Не я один так делаю.
Я тоже пустил на свежеотстроенных , залитых ,запечатанных подсолнечным мёдом. Это первая моя зимовка на 100 % кормовых зимних запасах . Мандраж есть ,но всё равно не поеду проверять , до выноски пчёл с зимовника :az:
Ну, Мико, а дівчатам це робити (перевірити) не довіряєте ? Боюсь я , Романовичу, тих штукарів, що пускають бджіл на свіжовідбудованих сотах. Якось випадково не догледів,- трапилась така повномедна всього одна рамка, так і поділила вона клуб на дві половини. Результат - догадайтесь з трьох раз. Але, Валера 2,коли абсолютно всі рамки такі,- можливо й результат може бути іншим, ну не такий, як у Вас. :IMHO: Та з бджоли так знущатися не треба.(Будь-яка дисертація має показати щось нове,- ось вони й чудять. А кому це потрібні оті холодні стільники зимою? І для чого це, яка мета,- дисертація?!) Теплий стільник, є теплим. А заради кандидатських дисертацій знущатися з бджіл,- гріх то великий. А вони бджіл питають, як їм живеться у холодній оселі? Самі ж, мабуть, у власній квартирі і стіни утепляють, і вікна ставлять з потрійним склом... :ah:
Уважаемый , кто вам сказал, что тёмные соты теплее(наверное пчёлы на ушко шепнули :umora: ). Постоянно стараюсь пускать пчёл на зиму на свеже отстроенных сотах и зимуют не плохо. Я понять не могу почему бытует мнение, что тёмные (грязные соты) теплее, самому наверное не охота спать на грязном.Тёмные соты хоть и толще,но теплопроводность у них больше , а чем больше они пропускают тепло тем быстрее остывает гнездо. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
кто вам сказал, что тёмные соты теплее(
Так, почему же весной матка отдает предпочтение откладывать яйца в темные соты?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

якщо є мікроскоп - можна й самому

А де подивитися на те яке воно там має бути?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Постоянно стараюсь пускать пчёл на зиму на свеже отстроенных сотах и зимуют не плохо. Я понять не могу почему бытует мнение, что тёмные (грязные соты) теплее

Пчеловодство состоит из предрассудков и мифов...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

кто вам сказал, что тёмные соты теплее(
Так, почему же весной матка отдает предпочтение откладывать яйца в темные соты?
Спочатку треба дати відповідь на питання чому вважається що темніші стільники тепліші. Я особисто так не вважаю і дуже хотів би щоб мені пояснили механізм і різницю. От коли буде відповідь, тоді будем думати над тим чому матка червить в темних........ Може тому що світлих стільників їй просто не залишають ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

кто вам сказал, что тёмные соты теплее(
Так, почему же весной матка отдает предпочтение откладывать яйца в темные соты?
Алексей пчеловод , Бджолопотам, бо вони дійсно тепліші. Якщо цього не знаєте, чи піддаєте це сумніву,- далі розмовляти з Вами не є доцільним :dntknw: . Речовина, що залишається після виведення личинок, є утеплюючим матеріалом. І це однозначно, - аксіома! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Алексей пчеловод бо вони дійсно тепліші. Якщо цього не знаєте,- далі розмовляти з Вами не є доцільним :dntknw: . Речовина, що залишається після виведення личинок, є утеплюючим матеріалом. І це однозначно, аксіома!
Це Ви самі придумали чи десь почерпнули таку інформацію... Поділіться звідки Ви це взяли...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З цього приводу варто просто розібратися, а не сперечатися дарма. Так, всі посібники із бджільництва називають світлі стільники - холоднішими, а темніші (у яких вже виводився розплід) - теплішими. Але здається дивним як таке може статися. Поміркуємо. Чим (крім кольору) відрізняються темні стільники від світлих? Я вважаю, що,насамперед, залишками коконів у комірках. З цієї точки зору комірка, у якій виводилися бджоли очевидно матиме кращі теплоізоляційні властивості. які навесні збережуть тепло кожній личинці бджол, а отже - і всій сім'ї. Я так вважаю :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З цього приводу варто просто розібратися, а не сперечатися дарма. Так, всі посібники із бджільництва називають світлі стільники - холоднішими, а темніші (у яких вже виводився розплід) - теплішими. Але здається дивним як таке може статися. Поміркуємо. Чим (крім кольору) відрізняються темні стільники від світлих? Я вважаю, що,насамперед, залишками коконів у комірках. З цієї точки зору комірка, у якій виводилися бджоли очевидно матиме кращі теплоізоляційні властивості. які навесні збережуть тепло кожній личинці бджол, а отже - і всій сім'ї. Я так вважаю :IMHO1:
Спробуйте на одне коліно покласти кілька листків вощини, а на інше коліно мерву після воскопреса і сидіть чекайте. Через певний час ви відчуєте що від вощини йде тепло, а от чи відчуєте ви таке саме тепло від коконів - я маю великий сумнів.....Це простий теоретичний приклад як можна перевірити.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так, всі посібники із бджільництва називають світлі стільники - холоднішими, а темніші (у яких вже виводився розплід) - теплішими. Але здається дивним як таке може статися. Поміркуємо. Чим (крім кольору) відрізняються темні стільники від світлих? Я вважаю, що,насамперед, залишками коконів у комірках. З цієї точки зору комірка, у якій виводилися бджоли очевидно матиме кращі теплоізоляційні властивості. які навесні збережуть тепло кожній личинці бджол, а отже - і всій сім'ї. Я так вважаю

Да это может быть актуально для природного гнезда пчелы куда человек не лезет. Но сегодня когда мы утепляем пчел всем самым лучшим, греем их обогревателями, заносим в зимовник... Так вот и получается что пчелы сегодня достаточно утеплены и оставлять им в зиму темные соты разносчик болезней и инфекций по меньшей мере глупо. :IMHO1: Новая пчела должна появляться в чистоте тогда она будет здорова! :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спробуйте на одне коліно покласти кілька листків вощини, а на інше коліно мерву після воскопреса і сидіть чекайте. Через певний час ви відчуєте що від вощини йде тепло, а от чи відчуєте ви таке саме тепло від коконів - я маю великий сумнів.....Це простий теоретичний приклад як можна перевірити.

Не смішіть людей дурницями! Пе-перше тепло йде не від вощини до тіла, а навпаки (елементарні закони термодинаміки). По- друге темніші стільники це не тільки кокони, а й воск як основа комірок. По-третє абсолютно некоректно порівнювати вощину і стільник.(і тим більше - мерву)
Да это может быть актуально для природного гнезда пчелы куда человек не лезет. Но сегодня когда мы утепляем пчел всем самым лучшим, греем их обогревателями, заносим в зимовник... Так вот и получается что пчелы сегодня достаточно утеплены и оставлять им в зиму темные соты разносчик болезней и инфекций по меньшей мере глупо. Новая пчела должна появляться в чистоте тогда она будет здорова!

А хто закликає до утримання чорних стільників??? Я лише пояснив чому темніші (не чорні) називають теплішими. Читайте пости уважніше!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Панас . А теплопроводимость какого сота выше темного или светлого .Вот когда найдете ответ не будите смешить людей .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А хто закликає до утримання чорних стільників??? Я лише пояснив чому темніші (не чорні) називають теплішими. Читайте пости уважніше!

Я не писал что Вы призываете, тем более не чего не говорил о черных сотах... И тоже объяснил почему сегодня это излишество. Но соглашусь в одном, по физике темный или черный сот конечно будет теплее белого или сота в котором только пару раз выводилась пчела.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

"Известный в пчеловодном мире пчеловод-исследователь А.Д.Трифонов на основе проведённых им расчётов и экспериментов утверждает : коэффициент теплопроводности старого тёмного сота на 35-45% больше, чем светлого, следовательно тёмный сот "холоднее" светлого, а не наоборот." это цитата.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

"Известный в пчеловодном мире пчеловод-исследователь А.Д.Трифонов на основе проведённых им расчётов и экспериментов утверждает : коэффициент теплопроводности старого тёмного сота на 35-45% больше, чем светлого, следовательно тёмный сот "холоднее" светлого, а не наоборот." это цитата.

Не буду долго отстаивать свою точку зрения но Вы видели темный, тем более черный сот они элементарно толще чем любой светлый, а значит и теплее потому, что помимо первоначального сота он покрыт еще дополнительно десятками остатков коконов.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ещё одна цитата." К.Я Петерсон (1985), анализируя результаты зимовки более 15 тыс. семей , пришёл к выводу , что на 95% достоверными причинами , приведшими к гибели пчёл в этот период , были понос и плохое качество( большой возраст)сотов, причём в большенстве случаев понос отмечали в тех семьях, где преобладали старые соты."

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Опоношенная семья

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...