Перейти к содержанию

Смолистость древесины


gri

Рекомендуемые сообщения

post-1677-1292017055_thumb.jpg вулики з верби.І саме головне коли робив доска була занадто волога.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ще всерединіpost-1677-1292068885_thumb.jpgpost-1677-1292069193_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

скажіть будь-ласка каштан на щось годиться крім дров?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

скажіть будь-ласка каштан на щось годиться крім дров?
Тільки на дрова.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

скажіть будь-ласка каштан на щось годиться крім дров?
Тільки на дрова.
Читав, що тару (діжки, відра та ін) не можна робити з кінського каштана, бо всі частини дерева є отруйними. Тому думаю, що не варто деревині каштана контактувати з медом
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

А как вы "подсушиваете" - сушите сосновую доску ? p.S. Я вот заметил -пчелосемьи в сосновых ульях менее подверженны вратозу ... как таковой статистика нету , пока наблюдаю ..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Ну не знаю як і хто, а я постійно виготовляю рамки, як і самі вулики, лише із сосни! Справа в тому що у нашій місцевості поряд хороший ліс як і лісники в ньому :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Купил брус на 40мм из осины. Подумал от сосны легче и дешевле,но когда начал резать на цыркулярке увидел что одна сторона получается ровная а вторая сторона ворсистая,задирает. Попробовал пройти на фуганке ,вырывает кусками :dntknw: . Подскажите какая причина :hi: .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Купил брус на 40мм из осины. Подумал от сосны легче и дешевле,но когда начал резать на цыркулярке увидел что одна сторона получается ровная а вторая сторона ворсистая,задирает. Попробовал пройти на фуганке ,вырывает кусками :dntknw: . Подскажите какая причина :hi: .
Причин может быть несколько ,вопервих недостаточно острый инструмент или недостаточно оборотов режущего инструмента,вовторых строгание происходило против направления волокон(попробуйте строгать в другую сторону) и в третьих осина такое дерево что сырое обрабатывается лучше чем сухое (попробуйте увлажнить поверхность заготовки перед строганием)Лучше обрабатываются доски из верхних частей ствола чем комлевые,аесли ничего не получается ворсистость заготовок убирайте шлифованием. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Причин может быть несколько ,вопервих недостаточно острый инструмент или недостаточно оборотов режущего инструмента,вовторых строгание происходило против направления волокон(попробуйте строгать в другую сторону) и в третьих осина такое дерево что сырое обрабатывается лучше чем сухое (попробуйте увлажнить поверхность заготовки перед строганием)Лучше обрабатываются доски из верхних частей ствола чем комлевые,аесли ничего не получается ворсистость заготовок убирайте шлифованием. opr06K93.gif

Брус сырой(сложил в сарае для просушки), пила новая . Наверное всё таки недостаточное число оборотов. Буду пробовать шлифовать.Спасибо за ответ. :baby: .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

Тема начебто про дерево. Чи можна висушити заготовки до 50 см довжиною, 25 мм толщиною вдома на батареї? Хочу зробити щитки для дна, сухого матеріалу як завжди нема, вірніше не вистачає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Читав колись про такі способи сушки невеликих партій деревини: заготовки засипають сухою стружкою, або обкладають зіжмаканими газетами. Все це періодично міняється. Таку коротку і тонку заготовку на батареї в кращому випадку скрутить у бублик. А то і зовсім порве. Якщо вже сушити, то подалі від батареї, торці обовязково чимось замазати, щоб не пересихали. Заготовки краще зложити штабелями через прокладки, придавити чимсь важким і періодично перебирати, міняти місцями.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тема начебто про дерево. Чи можна висушити заготовки до 50 см довжиною, 25 мм толщиною вдома на батареї? Хочу зробити щитки для дна, сухого матеріалу як завжди нема, вірніше не вистачає.

Я сушив зимою в підвалі біля труб опалення та гарячої води. Труби обгорнуті ізоляцією. Товщина стінки останньої 10см. Дошки зрізані рік тому довжиною 2 м , товщина 35 см були притулені до неї. Покрутило нафік за місяць. А стос таких самих, що лежить на відстані 60 см то труб висох прекрасно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Смерека підходить для виготовлення вуликів? Хтось працював з цим деревом?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Смерека підходить для виготовлення вуликів? Хтось працював з цим деревом?
:IMHO1: Важкі будуть корпуса.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Смерека підходить для виготовлення вуликів? Хтось працював з цим деревом?

Інших не буває, хто сказав що важкі будуть?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Інших не буває, хто сказав що важкі будуть?
В нас, в основному, інші :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В нас, в основному, інші

Давай мінятися, тоді і посперечатися можна :az: Може КОНСЕНСУНС вийде :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

Скажите, а как для ульев подходит тополь? Тот который пирамидальный(его по городам сейчас усиленно валят). Как он в обработке, долговечности и вообще? И если можно, сравнить по цене с сосной. Спасибо!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Смерека підходить для виготовлення вуликів? Хтось працював з цим деревом?

Підходить, у нашій місцевості переважно роблять з смереки. Сосну рахують і я теж другосортним матеріалом.
Важкі будуть корпуса.

Важка не смерека, а ялиця(ялинка).
Скажите, а как для ульев подходит тополь? Тот который пирамидальный(его по городам сейчас усиленно валят). Как он в обработке, долговечности и вообще? И если можно, сравнить по цене с сосной. Спасибо!

Підходить, служить довго, тільки у обробці важкувата. Потрібно гострий інструмент, і нормальні обороти. А нарахунок ціни то у Вас повинна бути дешевша за сосну.
Купил брус на 40мм из осины. Подумал от сосны легче и дешевле,но когда начал резать на цыркулярке увидел что одна сторона получается ровная а вторая сторона ворсистая,задирает. Попробовал пройти на фуганке ,вырывает кусками . Подскажите какая причина .

Всі перераховані, а також кут заточки для кожної деревини повинен бути різний. Після пили простругайте, тільки так щоб ножі брали за волокнами. Шліфувати тільки суху заготовку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Важка не смерека, а ялиця(ялинка).

Дійсно, вулики зі смереки не важчі за соснові навіть легші (в мене 20 вуликів зі смереки). Але смерека колеться набагато краще ніж сосна та й дістати смереку в більшості регіонів України проблематично. Тому вважаю що несмолиста сосна оптимальний варіант.
Скажите, а как для ульев подходит тополь? Тот который пирамидальный(его по городам сейчас усиленно валят). Как он в обработке, долговечности и вообще? И если можно, сравнить по цене с сосной.

для вуликів підходить і по ціні в півтора-два рази дешевше сосни.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тема начебто про дерево. Чи можна висушити заготовки до 50 см довжиною, 25 мм толщиною вдома на батареї? Хочу зробити щитки для дна, сухого матеріалу як завжди нема, вірніше не вистачає.

Я сушив зимою в підвалі біля труб опалення та гарячої води. Труби обгорнуті ізоляцією. Товщина стінки останньої 10см. Дошки зрізані рік тому довжиною 2 м , товщина 35 см були притулені до неї. Покрутило нафік за місяць. А стос таких самих, що лежить на відстані 60 см то труб висох прекрасно.
Повертаючись до цього питання, скажу, що заготовки висохли добре і швидко, без деформацій. Використав їх для виготовлення щитків днищ. Зберігалися під навісом. Там вони практично миттєво натягнули вологу і поперли в ширину роздуватися. В результаті обв'язку вигнуло і днища стали ніби дугою :blink: . Довелося все розкручувати і підганяти, а потім знову збирати. Все ж таки краще атмосферного сушіння немає, про що не раз вже казали.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Смолистость древесины

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...