Перейти к содержанию

Догляд за бджолами в багатокорпусному вулику на рамку 145


ЮМос

Рекомендуемые сообщения

6 годин тому, Arius сказав:

у мене таким чином відійшла хороша сім'я на так званих піврамках. Виїли все зверху, там і застигли - клуб був на 7 вуличок, вся бджола обліпила верхній ярус рамок і застигла від голоду, а внизу рамки з медом на 70%. Розплоду немає. Щось мені ця система зовсім не подобається. Розповідають, що ніби сідає клуб відразу в двох корпусах, дістає знизу і зверху, між рамками ходить. Я в це вже не вірю. Ще були сумніви, якби хоч який слабак, який не діставав до низу, ще зрозуміло, а так велика сім'я... І заглядав перед морозами, все було нормально, думаю великий клуб, гарно сидить, меду вдосталь, дістане і знизу, а воно ось як. І якось задовбало бігати з пакетиками другу зиму, нервувати, при тому що внизу рамки з медом, а бджоли всі під верхом. Планував робити нові рамки 145, але тепер буду повертатись до дадана в гнізді. 145 буде тільки під мед. Для зими ці "недорамки" не придатні, принаймні у мене - висновок остаточний. Колись дід, у якого я купляв перші вулики, мав рамки дадан, зімкнуті зверху, навіть не видно де той клуб сидить, куди рухається. І він загодував, так, щоб рамки руку відтягували і забув до весни. Якби та сім'я, що я втратив через ідіотські рамки, сиділа на нормальних рамках, то корму вистачило б до травня місяця. Такий ось урок, і дуже доречний, вважаю. 

Я розумію вашу біду але в наших пасічників є голова і здоровий глузд. В мене теж трапляються прикрі випадки але для того вони і трапляються щоб ми їх навчилися обходити і надалі робити так щоб в такі ситуації більше не потрапляти. Особисто по вашому випадку виберіть якийсь день взимку і міняйте разом із помічником корпуси місцями. Для того щоб корпуси легко роз'єднались можливо треба покласти якісь прокладки. Аби тільки бджоли не були занадто агресивними. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Крук сказав:

Я розумію вашу біду але в наших пасічників є голова і здоровий глузд. В мене теж трапляються прикрі випадки але для того вони і трапляються щоб ми їх навчилися обходити і надалі робити так щоб в такі ситуації більше не потрапляти.

Та отож. Бджілки підказали, що той розрив гнізда їм дуже шкодить, особливо зимою при раптових і тривалих похолоданнях.

 

Тільки що, Крук сказав:

Особисто по вашому випадку виберіть якийсь день взимку і міняйте разом із помічником корпуси місцями. Для того щоб корпуси легко роз'єднались можливо треба покласти якісь прокладки. Аби тільки бджоли не були занадто агресивними. 

Особисто по моєму випадку висновок вже зробив - назад до мес'є дадана. Міняти корпуси місцями зимою? :blink: Це такий чорний гумор? :umora: Якби у хвалебних статтях, схемах, відгуках і рекламі цієї системи був зазначений пункт "Зимова ротація корпусів", я б напевно навіть не брався за це. Не вистачить у мене нервів для такої операції. А якщо серйозно, вони просто не перейдуть наверх. Нижні рамки (які стануть верхніми), як сказано "містять теж щось" .Це "щось" означає, що рамки не повномедові, тому бджоли за них не зачепляться при всьому бажанні, а особливо при морозах. Просто цей розрив гнізда неприродній і шкідливий. Шкода, що я допетрав це не відразу. Зараз у мене майже в усіх вуликах лежить або рамка зверху або пакет, деяким підставляв рамки до клуба. Це не нормально. :blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тримати про запас медові рамки в хаті нагрів і зверху поставив і непотрібно ніяких корпусів містами міняти
В мене 2-га зимівля на 145 все гуд товщина рамки скрізь 8мм між рамками теж 8мм з осені сідають з низу і зацеплюють 2-ий корпус до половини

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Arius сказав:

Та отож. Бджілки підказали, що той розрив гнізда їм дуже шкодить, особливо зимою при раптових і тривалих похолоданнях.

 

Особисто по моєму випадку висновок вже зробив - назад до мес'є дадана. Міняти корпуси місцями зимою? :blink: Це такий чорний гумор? :umora: Якби у хвалебних статтях, схемах, відгуках і рекламі цієї системи був зазначений пункт "Зимова ротація корпусів", я б напевно навіть не брався за це. Не вистачить у мене нервів для такої операції. А якщо серйозно, вони просто не перейдуть наверх. Нижні рамки (які стануть верхніми), як сказано "містять теж щось" .Це "щось" означає, що рамки не повномедові, тому бджоли за них не зачепляться при всьому бажанні, а особливо при морозах. Просто цей розрив гнізда неприродній і шкідливий. Шкода, що я допетрав це не відразу. Зараз у мене майже в усіх вуликах лежить або рамка зверху або пакет, деяким підставляв рамки до клуба. Це не нормально. :blink:

Ви праві в своїх твердженнях. Взимку бджоли проходять суворий екзамен. В мене самого із 15 сімей могли загинути 5. Тому довелось втручатися але бджоли поки що зимують нормально. Але в мене всі рамки або даданівські або українські. З такими проблемами не довелось працювати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думав поробувать рамку 145 для гнізда ,прочитав повідомленя  Arius  katran54

пропосадку клуба так і не поняв, що при 145 рамкі возможна така посадка клуба варіант 1

На мою думку вони повині сидіти так варіант 2

Якщо примінить заставні тут зовсім без варіантів варіант 3

image.thumb.png.7dd7c4b0e68012d03d3c73a2d5ebca94.pngimage.thumb.png.e41dedde01a2b9aa4ba6e54aac9d1b5e.pngimage.thumb.png.e360b5fcc5ff256ecec74fd73235ddd7.png
                  

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, AVA сказав:

Думав поробувать рамку 145 для гнізда ,прочитав повідомленя  Arius  katran54

пропосадку клуба так і не поняв, що при 145 рамкі возможна така посадка клуба варіант 1

На мою думку вони повині сидіти так варіант 2

Якщо примінить заставні тут зовсім без варіантів варіант 3

image.thumb.png.7dd7c4b0e68012d03d3c73a2d5ebca94.pngimage.thumb.png.e41dedde01a2b9aa4ba6e54aac9d1b5e.pngimage.thumb.png.e360b5fcc5ff256ecec74fd73235ddd7.png
                  

 

Скоріш за все, там були допущені промахи при зборі гнізда взиму. В ідеалі клуб сідає під нижнім напівмедним корпусом, частково охоплюючи мед, до настання сталих холодів зачепляється за верхній корпус, і далі спокійно іде в процесі зимівки догори. Якщо все зроблено вірно, все проходить саме по такому варіанту. 

При зимівці в двох корпусах ( неважно який розмір рамки) навпаки виникає іноді зовсім інша проблема, неперехід бджіл у верхній корпус, бджоли буває гинуть з голоду, маючи повномедний корпус над головою. Так що тут не система винувата, а існують власні помилки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, davolodya сказал:

Скоріш за все, там були допущені промахи при зборі гнізда взиму. В ідеалі клуб сідає під нижнім напівмедним корпусом, частково охоплюючи мед, до настання сталих холодів зачепляється за верхній корпус, і далі спокійно іде в процесі зимівки догори. Якщо все зроблено вірно, все проходить саме по такому варіанту. 

При зимівці в двох корпусах ( неважно який розмір рамки) навпаки виникає іноді зовсім інша проблема, неперехід бджіл у верхній корпус, бджоли буває гинуть з голоду, маючи повномедний корпус над головою. Так що тут не система винувата, а існують власні помилки

Стандартний клуб 300 мм диаметр які можуть буть переходи у 145 рамкі 145+145=290мм

Переход може буть між корпусами 230 і 300мм

Клуб в одному корпусі 145мм може сісти як при варіанті 1 , витянутся по горизонталіimage.thumb.png.dcc779d4d3cf9668b8095eab0740b933.png

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, AVA сказав:

Думав поробувать рамку 145 для гнізда ,прочитав повідомленя  Arius  katran54

пропосадку клуба так і не поняв, що при 145 рамкі возможна така посадка клуба варіант 1

На мою думку вони повині сидіти так варіант 2

Якщо примінить заставні тут зовсім без варіантів варіант 3

image.thumb.png.7dd7c4b0e68012d03d3c73a2d5ebca94.png

image.png.21108155ee1d389798715e809dadf73a.png

image.thumb.png.e360b5fcc5ff256ecec74fd73235ddd7.png
                  

 

Варіант 1 майже в усіх випадках. Пробуйте. Не помиляється той, хто нічого не робить. І, до речі, весняний розвиток також заторможений. Потім вирівнюються.

Тільки що, davolodya сказав:

Скоріш за все, там були допущені промахи при зборі гнізда взиму. В ідеалі клуб сідає під нижнім напівмедним корпусом, частково охоплюючи мед, до настання сталих холодів зачепляється за верхній корпус, і далі спокійно іде в процесі зимівки догори. Якщо все зроблено вірно, все проходить саме по такому варіанту. 

При зимівці в двох корпусах ( неважно який розмір рамки) навпаки виникає іноді зовсім інша проблема, неперехід бджіл у верхній корпус, бджоли буває гинуть з голоду, маючи повномедний корпус над головою. Так що тут не система винувата, а існують власні помилки

Я з цією системою граюсь третю зиму. Думав спочатку, мої помилки. Потім - сім'ї не такі, бджоли неправильні. Тепер бачу, система явно неприродна. І які можуть бути помилки при збиранні гнізда в зиму? Що взагалі означає "збирання гнізда в зиму"? Система презентується, як супер універсальна, без рамкової роботи. Рекомендується залишати зверху корпус - запечатаний повномед, але і "знизу повинно щось бути" - "в умовах України цього достатньо для зимівлі". Ось і все збирання в зиму. Після того, як я побачив забиті бджолами порожні верхні рамки і ще грона застиглих, а внизу рамочки з медом не тронуті, мене бере сумнів. Можливо і погода зіграла роль і якби було тепло, вони брали би мед знизу. Але ми не повинні розраховувати на "якби". А якби морози тривали місяць? А якщо їх затиснути заставними, то запасів над головою буде ще менше. Хіба що повномед ставити і на низ. У мене сім'ї скорочені, але не затиснуті. Але я пас, більше мордувати бджіл цією супер системою не буду.

Тільки що, gru.v сказав:

на мою думку правильне (природне) розміщення клуба таке (розміри не витримував):

5a9ff05a66289_2.thumb.jpg.40f93bb8e49993f71e28b1b6504d33d4.jpg

а якщо так сім'я не сідає то щось її не влаштовує, а що саме повинен з'ясувати і на майбутнє усунути сам пасічник

в мене цього року бджіл поверх рамок з осені не було видно, що в лежаках з 300 рамкою, що в БК з 145 рамкою, підрамковий простір 5 см в обох типах вуликів, в де-яких БК стояв пустий корпус на дні

  на мою думку розміщення клубу справді правильне, а ось гніздо не природнє (на першому малюнку). І якщо сім'я так не сідає, то її дійсно щось не влаштовує. Я вважаю, що бджоли здатні оцінювати свої запаси. Відомо, що вони це роблять і весною і літом, і відповідно коригують розвиток сім'ї, і якщо треба можуть навіть літом вигнати трутнів. І відповідно осінню вони теж можуть оцінювати свої запаси і розміщувати клуб в найбільш оптимальному місці гнізда. І ось вони дивляться на перший малюнок і бачать розірване гніздо, нижньої частини для зими мало, верхньої теж, але обирати потрібно кращий варіант. Розрив вважається перепоною, яка зимою може створити проблеми, тому що погода непередбачувана. Тому вони з осені поступово перетікають наверх і сидять на меду. Я навіть бачив в одному вулику велику жменю бджіл зверху на полотнині - це була верхівка клубу. Я їх зігнав звісно, але що вони там робили? Звичайно є сім'ї, які зимують успішно на "недорамках", але ми прагнемо мінімізувати всі ризики і несприятливі фактори. Погода непердбачлива, сім'ї з різним характером, це не однакові машини. Навіщо нам цей додатковий гемор у вигляді ризикового міжкорпусного простору? На дадані вони обирають оптимальний найдовший шлях по діагоналі від нижнього кутка і до верхнього біля задньої стінки - ризик голоду відсутній. Різниця системи 145 з двокорпусним рутом в тому, що у руті медове поле значно більше - ризик голоду теж відсутній. А тут виходить якась лотерея, і ще треба вгадати, що не подобається тій чи іншій сім'ї.

:IMHO:

Було б добре, якби ці всі повідомлення перенесли в тему вулика 145 чи в обговорення систем вуликів, бо тут в сезонній воно загубиться.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Arius сказал:

Варіант 1 майже в усіх випадках. Пробуйте. Не помиляється той, хто нічого не робить. І, до речі, весняний розвиток також заторможений. Потім вирівнюються.

Я з цією системою граюсь третю зиму. Думав спочатку, мої помилки. Потім - сім'ї не такі, бджоли неправильні. Тепер бачу, система явно неприродна. І які можуть бути помилки при збиранні гнізда в зиму? Що взагалі означає "збирання гнізда в зиму"? Система презентується, як супер універсальна, без рамкової роботи. Рекомендується залишати зверху корпус - запечатаний повномед, але і "знизу повинно щось бути" - "в умовах України цього достатньо для зимівлі". Ось і все збирання в зиму. Після того, як я побачив забиті бджолами порожні верхні рамки і ще грона застиглих, а внизу рамочки з медом не тронуті, мене бере сумнів. Можливо і погода зіграла роль і якби було тепло, вони брали би мед знизу. Але ми не повинні розраховувати на "якби". А якби морози тривали місяць? А якщо їх затиснути заставними, то запасів над головою буде ще менше. Хіба що повномед ставити і на низ. У мене сім'ї скорочені, але не затиснуті. Але я пас, більше мордувати бджіл цією супер системою не буду.

  на мою думку розміщення клубу справді правильне, а ось гніздо не природнє (на першому малюнку). І якщо сім'я так не сідає, то її дійсно щось не влаштовує. Я вважаю, що бджоли здатні оцінювати свої запаси. Відомо, що вони це роблять і весною і літом, і відповідно коригують розвиток сім'ї, і якщо треба можуть навіть літом вигнати трутнів. І відповідно осінню вони теж можуть оцінювати свої запаси і розміщувати клуб в найбільш оптимальному місці гнізда. І ось вони дивляться на перший малюнок і бачать розірване гніздо, нижньої частини для зими мало, верхньої теж, але обирати потрібно кращий варіант. Розрив вважається перепоною, яка зимою може створити проблеми, тому що погода непередбачувана. Тому вони з осені поступово перетікають наверх і сидять на меду. Я навіть бачив в одному вулику велику жменю бджіл зверху на полотнині - це була верхівка клубу. Я їх зігнав звісно, але що вони там робили? Звичайно є сім'ї, які зимують успішно на "недорамках", але ми прагнемо мінімізувати всі ризики і несприятливі фактори. Погода непердбачлива, сім'ї з різним характером, це не однакові машини. Навіщо нам цей додатковий гемор у вигляді ризикового міжкорпусного простору? На дадані вони обирають оптимальний найдовший шлях по діагоналі від нижнього кутка і до верхнього біля задньої стінки - ризик голоду відсутній. Різниця системи 145 з двокорпусним рутом в тому, що у руті медове поле значно більше - ризик голоду теж відсутній. А тут виходить якась лотерея, і ще треба вгадати, що не подобається тій чи іншій сім'ї.

:IMHO:

Було б добре, якби ці всі повідомлення перенесли в тему вулика 145 чи в обговорення систем вуликів, бо тут в сезонній воно загубиться.:hi:

Спасібо за відповідь , я ніколи не держав гніздо на 145 рамкі.

Значить потрібно примінять тільки такий варіан збірки на зіму , щоб вони з осені сіли на два корпуси.

 image.thumb.png.e360b5fcc5ff256ecec74fd73235ddd7.png

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  на мою думку розміщення клубу справді правильне, а ось гніздо не природнє (на першому малюнку). І якщо сім'я так не сідає, то її дійсно щось не влаштовує. Я вважаю, що бджоли здатні оцінювати свої запаси. Відомо, що вони це роблять і весною і літом, і відповідно коригують розвиток сім'ї, і якщо треба можуть навіть літом вигнати трутнів. І відповідно осінню вони теж можуть оцінювати свої запаси і розміщувати клуб в найбільш оптимальному місці гнізда. І ось вони дивляться на перший малюнок і бачать розірване гніздо, нижньої частини для зими мало, верхньої теж, але обирати потрібно кращий варіант. Розрив вважається перепоною, яка зимою може створити проблеми, тому що погода непередбачувана. Тому вони з осені поступово перетікають наверх і сидять на меду. Я навіть бачив в одному вулику велику жменю бджіл зверху на полотнині - це була верхівка клубу. Я їх зігнав звісно, але що вони там робили? Звичайно є сім'ї, які зимують успішно на "недорамках", але ми прагнемо мінімізувати всі ризики і несприятливі фактори. Погода непердбачлива, сім'ї з різним характером, це не однакові машини. Навіщо нам цей додатковий гемор у вигляді ризикового міжкорпусного простору? На дадані вони обирають оптимальний найдовший шлях по діагоналі від нижнього кутка і до верхнього біля задньої стінки - ризик голоду відсутній. Різниця системи 145 з двокорпусним рутом в тому, що у руті медове поле значно більше - ризик голоду теж відсутній. А тут виходить якась лотерея, і ще треба вгадати, що не подобається тій чи іншій сім'ї.
:IMHO:
Було б добре, якби ці всі повідомлення перенесли в тему вулика 145 чи в обговорення систем вуликів, бо тут в сезонній воно загубиться.:hi:

Гніздо не природне але мене не влаштовує те що матка не так інтенсивно сіє із-за переходів між рамками для мене це єдиний суттєвий мінус в цій системі але з іншого боку люди на таких системах успішно пасічникують то можливо я щось роблю не так?
З теорії оптимальне гніздо 250х250х1500 схоже на вулик кука 8 напів рамок українця але боюсь не стійкий буде і вибираю те що зручніше мені і не заважає медозбору
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Плюс вулики роблю сам а 145 для мене простіше зробити ніж інші але вважаю оптимальним вулик рута

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, AVA сказал:

Значить потрібно примінять тільки такий варіан збірки на зіму , щоб вони з осені сіли на два корпуси.

Впертися в один варіант - це тупік:frusty:. А якщо восени підставити пустий корпус під полумедовий, а як сядуть, при морозах зверху поставити повномедний:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Arius сказал:

Було б добре, якби ці всі повідомлення перенесли в тему вулика 145

Підтримую. Ваш гіркий досвід достойний вивчення.

Я поки що без 145-ї , готуюсь теоретично. Звісно 300-а надійніше і для зимівлі, і для весняного засіву.

24 минуты назад, Arius сказал:

І які можуть бути помилки при збиранні гнізда в зиму?

Припущення:

-- Можливо занадто велика відстань між медовими пластами. Бджоли заповнюють пустоту і тут виникає центр клуба з подальшими наслідками. Доводилось бачити в магазині  піврамку з верхнім бруском 22 мм. Годиться тільки в наставку.

-- Під час осінньої підкормки (закормки) в верхньому корпусі виявилися сегменти незапечатаного меду. Після доведення його до кондиції - вільні комірки. Далі зрозуміло...

-- Щілини між корпусами. Відкритий верхній льоток під час підкормки.

1 час назад, Arius сказал:

І відповідно осінню вони теж можуть оцінювати свої запаси і розміщувати клуб в найбільш оптимальному місці гнізда. І ось вони дивляться на перший малюнок і бачать розірване гніздо, нижньої частини для зими мало, верхньої теж, але обирати потрібно кращий варіант. Розрив вважається перепоною, яка зимою може створити проблеми, тому що погода непередбачувана. Тому вони з осені поступово перетікають наверх і сидять на меду.

Цікава думка. Свіжа.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, Петрович 49 сказав:

Звісно 300-а надійніше і для зимівлі,

Мены здається навпаки той розрив  між корпусами навпаки має позитивний вплив. Згадайте як багато пасічників і самі роблять і іншим рекомендують в рамках (дадана) пробивати наскрізьні дірки щоб бджоли могли зимою переходити з вулички на вуличку - В цьому плані два корпуса на 145 і розрив між ними дає змогу бджолам мігрувати між вуличками (якщо є в цьому потреба) і при необхідності  - краще збиратись в клуб

:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Arius сказав:

цією системою граюсь третю зиму. Думав спочатку, мої помилки. Потім - сім'ї не такі, бджоли неправильні. Тепер бачу, система явно неприродна. І які можуть бути помилки при збиранні гнізда в зиму? Що взагалі означає "збирання гнізда в зиму"? Система презентується, як супер універсальна, без рамкової роботи. Рекомендується залишати зверху корпус - запечатаний повномед, але і "знизу повинно щось бути" - "в умовах України цього достатньо для зимівлі". Ось і все збирання в зиму. Після того, як я побачив забиті бджолами порожні верхні рамки і ще грона застиглих, а внизу рамочки з медом не тронуті, мене бере сумнів. Можливо і погода зіграла роль і якби було тепло, вони брали би мед знизу. Але ми не повинні розраховувати на "якби". А якби морози тривали місяць? А якщо їх затиснути заставними, то запасів над головою буде ще менше. Хіба що повномед ставити і на низ. У мене сім'ї скорочені, але не затиснуті. Але я пас, більше мордувати бджіл цією супер системою не буду.

В жодному разі не агітую і невідмовляю від гніздової 145 рамки. Якщо бджоли в цих вуликах у Вас неведуться, на те мусять бути причини, в інших же нормально, в того ж Ізмайлова або Вороніна. Причини є, якщо захочете, то знайдете.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Arius сказал:

Хіба що повномед ставити і на низ.

Дійшов такого ж висновку  після однієї зимівлі. Одного лише повномедного корпуса не вистачає. Цього року всі повномедні, навіть у нижньому корпусі.

Але в одному виникла ситуація протилежна: клуб пішов вздовж нижнього корпуса. Очевидно, що там і був розплід. Бо перед морозами в кінці лютого бджіл у верхньому корпусі не було. Точніше були, але трошки - на 2-3см знизу рамок. Після морозів ще не дивився.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, Arius сказал:

Після того, як я побачив забиті бджолами порожні верхні рамки і ще грона застиглих, а внизу рамочки з медом не тронуті, мене бере сумнів.

Как было организовано верхнее утепление? У себя заметил, что к верху пчелы стремятся если там тепло. В противном случае садятся на свободные от меда соты (внизу). В последние зимовки стараюсь минимизировать потолочное утепление до наступления крепких морозов (хотя у нас они редкие гости и сравнительно не продолжительные). А вообще, два корпуса в зиму - это зло :IMHO1:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Петрович 49 сказав:

- Можливо занадто велика відстань між медовими пластами. Бджоли заповнюють пустоту і тут виникає центр клуба з подальшими наслідками. Доводилось бачити в магазині  піврамку з верхнім бруском 22 мм. Годиться тільки в наставку.

верхня планка 10х20 (ширина), нижня -10х10. Ще рекомендують робити нижні теж 20мм ширини, щоб не будували містки, бо це, бачте незручно бджоляру працювати. Я навпаки ці містки залишав, щоб бджолам було зручніше.

Тільки що, gru.v сказав:

Плюс вулики роблю сам а 145 для мене простіше зробити ніж інші

це справді так. у мене рогаті корпуси, як на них кажуть - "зроблені сокирою". Добре, що в два 145 стає дадан, можна нічого не переробляти.

Тільки що, shersand сказав:

Как было организовано верхнее утепление? У себя заметил, что к верху пчелы стремятся если там тепло.

ніякого утеплення, одна полотнинка, відгорнута з краю.

 

Тільки що, Бджолопотам сказав:

Мены здається навпаки той розрив  між корпусами навпаки має позитивний вплив. Згадайте як багато пасічників і самі роблять і іншим рекомендують в рамках (дадана) пробивати наскрізьні дірки щоб бджоли могли зимою переходити з вулички на вуличку - В цьому плані два корпуса на 145 і розрив між ними дає змогу бджолам мігрувати між вуличками (якщо є в цьому потреба) і при необхідності  - краще збиратись в клуб

:IMHO:

ну, дірочки - це одне, а розрив між корпусами плюс дві дерев'яні рейки - зовсім інше. Система справді обіцяє, що клуб буде ходити між вуличками, між корпусами і це ніби дуже добре. Насправді це нічим не підкріплене, недостовірне твердження, що базується на наших людських уявленнях. На мою думку, краще, коли над головою у них вдосталь меду. 

А те, що тут згадали всім відомі імена адептів системи 145 зовсім не означає, що система хороша. Ще більша кількість таких же відомих імен є прихильниками інших систем, перевірених часом і практикою в різних кліматичних і природних умовах.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 хвилин тому, Arius сказав:

А те, що тут згадали всім відомі імена адептів системи 145 зовсім не означає, що система хороша. Ще більша кількість таких же відомих імен є прихильниками інших систем, перевірених часом і практикою в різних кліматичних і природних умовах.

Ви незрозуміли суті мого повідомлення. Ці імена назвав я, але це ж незначить, що оскільки відомі люди утримують гніздо на 145 рамці, потрібно брати з них приклад і робити те ж саме. Я Вам хотів донести, що в Ваших невдачах винна не система вулика, а Ви самі. Якщо інші люди так утримують, і успішно, значить СИСТЕМА ВУЛИКА НЕВИННА, шукайте причину невдач, хоча б для загального розвитку.

Особисто я несприймаю 145 рамку як гніздову, вони в мене тільки на мед

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

на даний момент у мене 6 сімей на 145 рамку на 10 рамок, жоден в зиму не збирав 1 підкормив сиропом і не дивлячись на силу сімей залишив все як є сім'ї від 4-7 уличок, поки всі цілі побачимо, що з цього вийде

можливо не вдача криється у породі бджіл, можливо їм звичніше робити гніздо горизонтально і звідси всі не вдачі в вертикальних системах

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Тільки що, davolodya сказав:

Якщо інші люди так утримують, і успішно, значить СИСТЕМА ВУЛИКА НЕВИННА, шукайте причину невдач, хоча б для загального розвитку.

Ага, система -  сама невинність:umora:

Є наприклад люди в Індії - йоги - вони можуть три дні висіти вниз головою без їжі і води, але їхні система йоги не всім підходить. Якщо якийсь простий смертний повісить кілька хвилин, то вже можна буде не знімати. Виникає питання: а навіщо простому смертному висіти вниз головою, якщо можна і так нормально жити?:)

Тільки що, gru.v сказав:

можливо не вдача криється у породі бджіл, можливо їм звичніше робити гніздо горизонтально і звідси всі не вдачі в вертикальних системах

можливо все йде до того, що треба переходити на правильних бджіл, яких тримають відомі йоги люди :). А щодо вертикальна-горизонтальна, тут мені важко сказати чи система 145 є вертикальна, чи горизонтальна в зимовий період. Розташування корму точно не є вертикальне. :dntknw: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ви хочете знайти істину чи зарисуватися прийшли ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, gru.v сказав:

Ви хочете знайти істину чи зарисуватися прийшли ?

 :umora: а що є істина? (Понтій Пілат)

Я вас теж можу запитати, ви прийшли шукати істину, чи просто сказати щось розумне типу такого: "можливо їм звичніше робити гніздо горизонтально і звідси всі не вдачі в вертикальних системах".

яке там розташування гнізда (корму) на малюнку 1, вертикальне чи горизонтальне?

image.jpeg.efb0c60c6311fc987bdfdd96201b45b5.jpeg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Чи хтось робить ротацію корпусами весною,і як робить то через скільки днів

вулики рогаті на 8 рамок

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Ігор 81 сказал:

Чи хтось робить ротацію корпусами весною,і як робить то через скільки днів

вулики рогаті на 8 рамок

2 варианта.

Первый. В верхнем корпусе жыденько пчелы и 2-3 рамки готовых под засев.

Второй. Верхний корпус забит пчелой и рамки ломятся от расплода.

Как думаете в каком случае делать ротацию? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Sanich changed the title to Догляд за бджолами в багатокорпусному вулику на рамку 145

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...