Перейти к содержанию

Догляд за бджолами в багатокорпусному вулику на рамку 145


ЮМос

Рекомендуемые сообщения

22 години тому, Серж 82 сказав:

Можливо, я не в курсі, але хлопці мали геморой з тими ящиками.

А... А я думав спочатку, що то про ДВП йшла мова... Так то про такі речі пан  @Мико знаєте як говорить? Що з дешевенької рибки така й уха виходить...:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, ДобровоЛ сказав:

Але є ж загальноприйняті розміри...:ah: Ящиків більше 6-ти рам не буває.  Чи я ж не правий?:dntknw:

6 рам - 300 тих, 12 рам - 145 тих, все в нормі. Норми і розміри кожен може підбирати які йому зручні і вигідні, і це самий кращий варіант.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.12.2017 в 17:22, ЮМос сказав:

Не вводьте в оману молодь. Є навіть метод формування гнізда в зиму, при якому в центрі стоять повномедні рамки, а маломедні по краях. І ніякий клуб ні в яку сторону не переміщається. Переміщення клуба в сторону можливе лише за певних обставин. Наприклад, тепла сторона вулика, яка обігрівається південно-західним сонцем. І ніяка матка такий клуб від переміщення не втримає. 

Якраз все навпаки - матка шукає місце в клубі , де потепліше, тобто в центрі, а не клуб переміщується до матки. Матка в зимувалому клубі не має впливу на бджіл.

Так , він називається - бородою. Але якщо сильно розширити гніздо, то всяке може статися. А клуб найчастіше починає формуватися на останньому розплоді. 

  Щодо матки взимку - то так, її роль і авторитет у цей період дуже падає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Shmel сказал:

Для картонних ящиків це характерно. Вони бояться води, бджоли їх гризуть і багато всього іншого. 
Ці ящики, що у мене зроблені з пластику, тому цих усіх проблем (з промоканням, з прогризанням, з пліснявою і т.п.) не має. Протягом сезону вони пережили не один дощ, не було ніякого промокання чи затікання води. 
На кінець сезону нічим не відрізнялись від нових. Ось декілька фото ящиків, які пережили сезон.

 

best_nuc_4_small.jpg

best_nuc_5_small.jpg

А як бджоли себе почувають в такому ящику в спеку? Дивлюсь на фото, то ящик навпроти сонця просвічується тож терморегуляцію бджолам забезпечувати вкрай важко.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ДобровоЛ сказав:

Так , він називається - бородою. Але якщо сильно розширити гніздо, то всяке може статися. А клуб найчастіше починає формуватися на останньому розплоді. 

  Щодо матки взимку - то так, її роль і авторитет у цей період дуже падає.

Вставлю п*ять, там вихідні дані треба передивитись. Як на мене *бороду* застосовуть при недостатній кількості рамок з медом. От тоді і може виникнути ця ситуація що повномедна є світлою і яку хочиш чи ні а треба ставити в центр.Щоб гарантувати теоретично, кількість меду. Тут може бути роздвоєння при розширеному гнізді. Це не самий кращий метод, та все ж можливий. Тема досить розірвана в часі, щось писати  треба під конкретні дані і навряд чи це для тих хто в ній відписується.Ми вже давно переросли ці проблеми. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, ДобровоЛ сказал:

А чим гірші з ДВП для перевозки? Їх пофарбовані я по кілька років тримаю як ловушки у знайомих, що подалі від мене. Навіть і зимують там, але покриті алюмінієм. Та й ціна - десь 90-100 гривасів весною була.

Раніше теж користувався з ДВД. Але є багато незручностей при їх використані:

  • нестандартні розміри (скільки майстрів, стільки стандартів)
  • при доставці займають багато місця
  • при підготовці відводку до перевезення витрачається більше часу
  • під час дощу крутить (я маю наувазі стандартне виконання)
  • з часом вкривається пліснявою
  • кришка не витримує постійного відкривання закривання (у варіанті стандартного виконання)
  • льоток не універсальний (потребує допрацювання)
  • важко витягувати крайню рамку із повністю заповненого рамками ящика. У пластикового ящика бічна стінка гнучка, що дозволяє легко засунути пальці для захвату рамки
  • не у всіх ящиках достатній надрамковий простір для того, щоб можна було поставити підгодівлю у пластикових відрах
  • важче струшуються залишки бджіл з ящика при переселені з нього бджіл у вулик
  • і т.д.

Це то перше, що прийшло в голову. Думаю, якщо гарно проаналізувати то ще щось можна буде доповнити.

3 часа назад, Серж 82 сказал:

А як бджоли себе почувають в такому ящику в спеку? Дивлюсь на фото, то ящик навпроти сонця просвічується тож терморегуляцію бджолам забезпечувати вкрай важко.

Мене це питання теж турбувало, тому  у себе спеціально кілька штук випробовував на сонці. У даному ящику гарна вентиляція зі всіх сторін + стінки не з суцільного пластику, а з повітряними камерами всередині, але у тих ящиках, що стояли на сонці (було +38) бджоли викучувались :( аналогічно, як і в дерев'яних вуликах, і як в ящиках з ДВД. У ящиках, які були у затінку все було ок. Для себе зробив висновок, що краще їх ставити в затінку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Лавр сказав:

Вставлю п*ять, там вихідні дані треба передивитись. Як на мене *бороду* застосовуть при недостатній кількості рамок з медом. От тоді і може виникнути ця ситуація що повномедна є світлою і яку хочиш чи ні а треба ставити в центр.Щоб гарантувати теоретично, кількість меду. Тут може бути роздвоєння при розширеному гнізді. Це не самий кращий метод, та все ж можливий. Тема досить розірвана в часі, щось писати  треба під конкретні дані і навряд чи це для тих хто в ній відписується.Ми вже давно переросли ці проблеми. 

Так читають На ТочкУ більше, чим тут присутні. Це факт.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

@Shmel , най гірше у цьому це ось цей пункт:

  • важче струшуються залишки бджіл з ящика при переселені з нього бджіл у вулик. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Shmel сказал:

Мене це питання теж турбувало, тому  у себе спеціально кілька штук випробовував на сонці. У даному ящику гарна вентиляція зі всіх сторін + стінки не з суцільного пластику, а з повітряними камерами всередині, але у тих ящиках, що стояли на сонці (було +38) бджоли викучувались :( аналогічно, як і в дерев'яних вуликах, і як в ящиках з ДВД. У ящиках, які були у затінку все було ок. Для себе зробив висновок, що краще їх ставити в затінку.

Як на мене, то їх краще використовувати тільки для перевезення. Вважаю, що стінки житла бджіл повинні забезпечувати достатню терморегуляцію впродовж доби і не відволікати бджіл на підтримку потрібної температури (тим більше для відводків у 6 рам у таких ящиках). Для них це велике навантаження, що в деякій мірі виснажує організм і послаблює імунітет, що в сваю чергу може призводити до прихованих хронічних захворювань бджолиної сім'ї

Напевне потрубно перенести у іншу тему, бо тут щось не клеїться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, ДобровоЛ сказал:

@Shmel , най гірше у цьому це ось цей пункт:

  • важче струшуються залишки бджіл з ящика при переселені з нього бджіл у вулик. :IMHO:

Це просто спостереження, з якими стикаєшся коли треба переселити більше ста пакетів. При використані даного ящика достатньо раз-два по ньому вдарити і бджоли всі випадають у варіанті ж з ДВП треба разів 5-6, а потім ще і щіткою допомагати. Все це додатковий час, а його як завжди постійно не вистачає. Також руці набагато "приємніше" (не так забивається рука) бити по пластику ніж по ДВП з сосновими планками по периметру. 

4 часа назад, Серж 82 сказал:

Як на мене, то їх краще використовувати тільки для перевезення. Вважаю, що стінки житла бджіл повинні забезпечувати достатню терморегуляцію впродовж доби і не відволікати бджіл на підтримку потрібної температури (тим більше для відводків у 6 рам у таких ящиках). Для них це велике навантаження, що в деякій мірі виснажує організм і послаблює імунітет, що в сваю чергу може призводити до прихованих хронічних захворювань бджолиної сім'ї

Я спочатку теж до них відносився з пересторогою, але практичне використання розсіяло усі сумніви. Їх перевага якраз в універсальності, простоті використання та практичності. Звісно, як і до всього нового треба звикнути і відпрацювати технологію.

4 часа назад, Серж 82 сказал:

Напевне потрубно перенести у іншу тему, бо тут щось не клеїться.

 Абсолютно згоден. В даній темі не збирався писати про ящики. Але інтерес форумчан (хто виробник, яка ціна, чи секретна інформація і т.п.) призвів до того, що трохи засмітив тему повідомленнями трохи іншого змісту:(. Я хотів з @Мико та всіма іншими читачами поділитись своїм досвідом відтворення експерименту з створенням штучного рою та його роботою по відбудові вощини, а вийшло, що це переросло трохи в інше. :( 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.12.2017 в 23:35, Петрович 49 сказав:

Такий спосіб формування існує, "бородою" називається.  Може застосовуватись як "аварійний" при відсутності належних запасів меду.  Але він протиприродний для бджіл. Відомо, що бджоли займуть вільні комірки - "ложе" майбутнього клубу. Якщо "ложе" поділене повномедним сотом на дві частини, то за певних умов (пізньо-осіння зборка, світлий холодний сот) клуб також виявиться поділеним на дві частини. В одній з них буде матка.

Ви мабуть темою помилились. Якщо говорити про 300 рамку, то таки да. А ле в даному випадку - ні і ще раз ні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, ЮМос сказал:

Ви мабуть темою помилились. Якщо говорити про 300 рамку, то таки да. А ле в даному випадку - ні і ще раз ні.

В даному випадку все почалося з питання про 300 рамку:ah:

 

В 08.12.2017 в 03:33, gru.v сказал:

Писали за рамку на 300 по центру думаю вона може зіграти злий жарт і послужити за глуху перегородку
Зимують 3 сім'ї на 3 корпусам 3 на 2- х але сім'ї 7-5 рамок а я залишив повністю укомплектовані корпуси і з 3 що зимують з 3 корпусами тільки у одних корпус із сушниною
Побачу що вийде але переживаю що даремно так залишив і не скоротив до обсижуємих рамок


Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk

До речі, закони організації зимового клубу діють для будь - якої рамки. Інша річ, що технологія догляду з рамкою 145 не дозволяє пасічникові "наламати дров" (розділити гніздо повномедним сотом), окрім перехідного періоду з одної рамки на іншу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Петрович 49 сказав:

В даному випадку все почалося з питання про 300 рамку:ah:

 

До речі, закони організації зимового клубу діють для будь - якої рамки. Інша річ, що технологія догляду з рамкою 145 не дозволяє пасічникові "наламати дров" (розділити гніздо повномедним сотом), окрім перехідного періоду з одної рамки на іншу.

Ну так нехай модератори і перенесуть все це у відповідну тему. Для чого було відповідати на запитання не в темі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, ЮМос сказал:

Для чого було відповідати на запитання не в темі.

Ви першим відгукнулися на сумніви шановного gru. v в п"ятницю 9-29. Я потім в13-44. Тобто, Ваше питання до самого себе і модератори тут ні до чого.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Петрович 49 сказав:

Ви першим відгукнулися на сумніви шановного gru. v в п"ятницю 9-29. Я потім в13-44. Тобто, Ваше питання до самого себе і модератори тут ні до чого.

То капець. Розмова безпредметна. Але ж я відпавідав з погляду на 145 рамку!!!!!

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Останніми днями надокучає така думка: наприклад, весною із зими вийшли 3 сім'ї кожен по одному 10 рамочному корпусу бджоли, вулики стоять три в підряд. Якщо ми їх після обльоту у комплектуємо так: (відлік з низу) 1-ий корпус ставимо медові, 2-ий розплодні з маткою, роздільна решітка (надалі РР), 3-ій розплод з маткою, РР, 4-ий розплод з маткою. При нестачі місця під посів матки на 3-ій і 4-ий корпус можна буде поставити ще по корпусу з сушниною, а при наявності взятку з вощиною. При досягненні необхідної сили робимо відводки на старі матки, тобто повертаємо все назад, але відводки будуть без льотної бджоли. Мета: швидше нарощення сили сімей (для взятку з акації, сумніваюсь, що на сади наберуть силу і щось принесуть, або для сімї виховательки). Чи пробував хто так робити? І чи є в цьому доцільність?  Ще питання щодо льотків, думаю вистачить одного льотка в 1-му корпусі, чи можливо робити льотки в 3-му і 4-му, тобто в кожному корпусі який розділений РР?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, gru.v сказав:

 Мета: швидше нарощення сили сімей (для взятку з акації, сумніваюсь, що на сади наберуть силу і щось принесуть, або для сімї виховательки). Чи пробував хто так робити? І чи є в цьому доцільність?  Ще питання щодо льотків, думаю вистачить одного льотка в 1-му корпусі, чи можливо робити льотки в 3-му і 4-му, тобто в кожному корпусі який розділений РР?

Найбільше розплоду буде у 1 і 2 корп., так як найбільше пилку буде надходити через нижній льоток. Практично не несуть через РР пилок. Через льотки у корпусах 3, 4, менше буде бджіл заходити. Краще коли РР будуть вертикально розділяти розплідні гнізда, розвиток у розплідних буде онаковий

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Гуменюк Володимир сказал:

Найбільше розплоду буде у 1 і 2 корп., так як найбільше пилку буде надходити через нижній льоток. Практично не несуть через РР пилок. Через льотки у корпусах 3, 4, менше буде бджіл заходити. Краще коли РР будуть вертикально розділяти розплідні гнізда, розвиток у розплідних буде онаковий

за пилок якось не подумав, дякую. я гадав, що в 4 буде більше розплоду оскільки тепло підіймається в верх, а пилок не врахував

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.12.2017 в 23:35, Петрович 49 сказал:

Такий спосіб формування існує, "бородою" називається.  Може застосовуватись як "аварійний" при відсутності належних запасів меду.  Але він протиприродний для бджіл. Відомо, що бджоли займуть вільні комірки - "ложе" майбутнього клубу. Якщо "ложе" поділене повномедним сотом на дві частини, то за певних умов (пізньо-осіння зборка, світлий холодний сот) клуб також виявиться поділеним на дві частини. В одній з них буде матка.

 

 

Способ существует. И :IMHO1:он является природным. Мы же в рамочных ульях его считаем аварийным. Если рассмотреть дикий рой, то запасы меда там будут располагаться в виде бороды. И это правильно, так как средняя часть клуба содержит в себе больше пчел,следовательно корма нужно больше. Я пчел не собираю на зиму а если и корректирую, то в виде бороды.

 Почему светлый сот холодный? В улье что есть лучевое тепло? Или лишь потому что нам так кажется? Из-за того что нам кажется ,пчеловоды еще фольгизол ставят железкой к клубу, якобы чтоб тепло отражалось.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Волкотрубенко сказал:

В улье что есть лучевое тепло? 

если есть объект с большей температурой окружающей среды (а в улье это есть клуб пчел), то есть и лучевое тепло........

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
В 10.12.2017 в 17:08, Imkervlad сказал:

Для мене ящик для відводка, а вулик в моєму розумінні це коли на 70-80 рам 145 тих. Люблю насолоджуватись сильними сімями які реально працюють що аж земля біля них гуде :umora:

Як у ваших вуликах розміщується розплід в період найбільшого розвитку сімей(травень-червень)? Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 23.01.2018 в 16:26, Гурович сказав:

Як у ваших вуликах розміщується розплід в період найбільшого розвитку сімей(травень-червень)? Дякую.

3 корпуси 10 рамкових на 145 рамку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І всі рамки з розплодом чи є з пергою і медом? Якщо є, то в якому порядку вони розміщені? Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
Тільки що, katran54 сказав:

В обід було 0 градусів ( вранці мінус 18 )і сонечко то заглянув зверху в 17 сімей, решту не встиг. Відійшла одна на двох українських півкорпусах.Не вистачило корму -сіли на зимівлю в верхньому півкорпусі і мед в нижньому залишився:(. І в минулу зиму також була така проблема. А на українській рамці зимують без проблем.

у мене таким чином відійшла хороша сім'я на так званих піврамках. Виїли все зверху, там і застигли - клуб був на 7 вуличок, вся бджола обліпила верхній ярус рамок і застигла від голоду, а внизу рамки з медом на 70%. Розплоду немає. Щось мені ця система зовсім не подобається. Розповідають, що ніби сідає клуб відразу в двох корпусах, дістає знизу і зверху, між рамками ходить. Я в це вже не вірю. Ще були сумніви, якби хоч який слабак, який не діставав до низу, ще зрозуміло, а так велика сім'я... І заглядав перед морозами, все було нормально, думаю великий клуб, гарно сидить, меду вдосталь, дістане і знизу, а воно ось як. І якось задовбало бігати з пакетиками другу зиму, нервувати, при тому що внизу рамки з медом, а бджоли всі під верхом. Планував робити нові рамки 145, але тепер буду повертатись до дадана в гнізді. 145 буде тільки під мед. Для зими ці "недорамки" не придатні, принаймні у мене - висновок остаточний. Колись дід, у якого я купляв перші вулики, мав рамки дадан, зімкнуті зверху, навіть не видно де той клуб сидить, куди рухається. І він загодував, так, щоб рамки руку відтягували і забув до весни. Якби та сім'я, що я втратив через ідіотські рамки, сиділа на нормальних рамках, то корму вистачило б до травня місяця. Такий ось урок, і дуже доречний, вважаю. 

  • Подобається 6
  • Дякую 4
  • Сумно 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Уход за пчелами в многокорпусном на рамку 145

уф  прочитал всю тему , но полезное зерно пришлось искать долго

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Sanich changed the title to Догляд за бджолами в багатокорпусному вулику на рамку 145

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...