Перейти к содержанию

Органічне бджільництво


Рекомендуемые сообщения

Я власне нічого оригінального не придумую. На мою думку, у нас не так явно розділені "органічні" і "традиційні" методи, як може здатись, тому що більшість бджолярів любителі. Тому всі ці питання не настільки принципові, окрім застосування лікувальних препаратів:

Дуже цікавлять такі питання: - як часто ви заглядуєте в гніздо і втручаєтесь в життя бджіл;
Заглядати і втручатись - це відносні поняття. Втручаюсь рідко, але іноді мені цікаво заглянути, хоча нагальноїх потреби немає :dntknw: . Тут чисто любительський підхід.
- чи використовуєте протиройові методи (якщо так - які саме, а якщо ні, то які результати);
З моєю кількістю сімей імовірність роїння невисока. Цього року взагалі не рояться. Намагаюсь, як звичайно, завантажувати бджіл роботою, робити відводки, а якщо десь пропустив рій, нехай летить. Бувало, що входила якась сім'я в рійовий стан і зробити щось вже було пізно.
- як саме розширюєте гніздо;
Сильні сім'ї - корпусом, слабші - окремими рамками, але то весною. Літом всім ставлю корпуси з сушиною і вощиною.
- як часто качаєте мед;
В міру запечатування. Теоретично, можна ставити нові й нові корпуси, але у мене мало суші. Ось відкачав трохи липового, зараз носять гречаний, і десь поряд є соняшник. Сподіваюсь качнути ще два рази, якщо все не висохне.
- збираєте гніздо на зиму, чи дозволяєте зробити це бджолам самостійно; - скільки меду залишаєте на зимівлю
Я думаю, що бджоли завжди збирають собі гніздо самостійно, а ми тільки контролюємо наявність корму. Якщо взяток гарний, залишав мед, не підгодовував. Буває, що треба годувати. Минулого року залишав по шість рамок повних (300) меду від останньої відкачки. Але краще бджолу підгодувати "неорганічним" цукром, чим залишити її гинути в поганий рік. Мабуть це не зовсім "канонічно" :), але практично.
- чим саме робите профілактику (або лікування) від вароа.
Біпін, щавелька восени. Полоски не подобаються. Чиста комерція, підробки, забруднення воску і взагалі у вулику цілий місяць висить якась хімія - коротше, це погана ідея. Цього року обробляю рої і відводки щавелькою двічі літом і ще осінню оброблю, їх не відкачую. Було минулої осені, спостерігав сильну закліщеність, а один гарний рій навіть злетів кудись, чи загинув, коротше залишилась купка бджіл і купа кліща на них. Тому обробляю. Від лікування поки що не відмовляюсь.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Майкл Буш утверждает (http://beefarm.ru/blog/stories/michael-bush/four-simple-steps-to-healthier-bees.html) что сот построенный пчелами самостоятельно, без с вощины, является профилактикой от клеща. Как-бы размер ячеек в этом случае получается такой как нужно (меньше), и клещу становится "не комфортно" :) Утверждение очень сомнительное, но может кто практиковал такое, и имеет свои результаты по этому. Или возможно встречали ссылки на исследования такой зависимости.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Майкл Буш утверждает (http://beefarm.ru/blog/stories/michael-bush/four-simple-steps-to-healthier-bees.html) что сот построенный пчелами самостоятельно, без с вощины, является профилактикой от клеща. Как-бы размер ячеек в этом случае получается такой как нужно (меньше), и клещу становится "не комфортно" :) Утверждение очень сомнительное, но может кто практиковал такое, и имеет свои результаты по этому. Или возможно встречали ссылки на исследования такой зависимости.
Опыт говорит о обратном , ячейку строят больше. Думаю зависит от породы пчел.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

что сот построенный пчелами самостоятельно, без с вощины, является профилактикой от клеща.

В любом случае борьба с клещем должна быть комплексной, и один из таких надежных способов + максимально органический, есть термокамера, но ее применяют только 2-3 % пчеловодов.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

что сот построенный пчелами самостоятельно, без с вощины, является профилактикой от клеща.

В любом случае борьба с клещем должна быть комплексной, и один из таких надежных способов + максимально органический, есть термокамера, но ее применяют только 2-3 % пчеловодов.
З жаком собі уявляю картину коли обробляють термокамерою скажімо 50 сімей. То мабуть надто пекельна робота. Максимум 5-10 сімей. Хоча я можу помилятись.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З жаком собі уявляю картину коли обробляють термокамерою скажімо 50 сімей. То мабуть надто пекельна робота. Максимум 5-10 сімей. Хоча я можу помилятись.

Все верно, причем чаще все-го одна семья в касету не влазит разбивают на 2 редко 3. Но как пишут когда то таким способом смогли спасти много пчел (в 80-х). И еще чем больше органических усилий тем выше должна быть цена на мед. Но кто ее заплатит? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все верно, причем чаще все-го одна семья в касету не влазит разбивают на 2 редко 3. Но как пишут когда то таким способом смогли спасти много пчел (в 80-х). И еще чем больше органических усилий тем выше должна быть цена на мед. Но кто ее заплатит? :dntknw:
Так все вірно. Колись думав зробить термокамеру і оброблять сімей 5 нею, щоб був мед без хімії. А потім подумав кому такий мед потрібен? Пересічним покупцям і так дорого. А мучитись з термокамерою щоб потім мед здати по 1,5$ небачу сенсу. Так все й заглохло. Мені колись розказував знайомий пасічник, що в нас в районі є знаменитий пасічник який тримав в колгоспі, а потім як розпавсь колгосп в себе близько 100 сімей і обробляв їх тільки термокамерою. Ті пасічники їздили до нього такби мовити досвіт переймати, щороку на Спаса. Говорив їм їхатимете і мене візьміть, так ні необізвались. Так той Чубуков і помер декілька років тому, і невзнав я як з тією термокамерою поводитись.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Опыт говорит о обратном , ячейку строят больше. Думаю зависит от породы пчел.
Щось не дуже переконливо опыт говорит. :dntknw: Зробили два заміри (не точні) і глобальний висновок - бджоли люблять (хочуть, будують) більшу ячейку. Про породу навіть не згадується. Найближчим часом поїду на пасіку і наміряю своїх ячейок штангенциркулем. На мою думку, розробники вощини обрали якесь середнє значення, а бджоли будують в певному діапазоні розмірів. Однакових стандартних ячейок не буває. Це як листки на деревах. Було б дуже чудово, якби це якось впливало на кліща. Наразі це твердження здається таке ж недостовірне, як і те, що крупніші бджоли носять більше меду. В будь-якому разі, позитив в тому, що відпадає потреба в забрудненій вощині. :hi: Ще зауваження до відео. Автор взяв три рамки з гнізда, додатковий корпус для них і встановив над магазином. Чи не краще було б додати ще один магазин, вставити туди ці гніздові рамки і поряд три магазинних знизу. Вийшло б якось компактніше, і не треба перекривати порожній простір корпусу плівкою. На мою думку, автор щось намутив трохи. Цікаво, чи відтягнули нові рамки в гнізді. Напевно ні.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Интересные исследования размера ячеек попались: http://o-paceke.ru/faktoryi-vliyayushhie-n...helinyih-sotov/

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З жаком собі уявляю картину коли обробляють термокамерою скажімо 50 сімей. То мабуть надто пекельна робота. Максимум 5-10 сімей. Хоча я можу помилятись.

Все верно, причем чаще все-го одна семья в касету не влазит разбивают на 2 редко 3. Но как пишут когда то таким способом смогли спасти много пчел (в 80-х). И еще чем больше органических усилий тем выше должна быть цена на мед. Но кто ее заплатит? :dntknw:
На прикінці 80-х зробив термокамеру (обігрів -лампи накалювання 150 Вт, електровентилятор, електронний регулятор температури) і восени після кочівлі обробив 5 сімей 8-10р на 300. Моторошна робота! Основна проблема - пересипати бджіл у касету :ak: Матку знайти і не оброблять! Кліщ сипався, але щоб 100% я б не сказав. Термокамера так і стоїть на чердаку, але повторювати процедуру щось не тягне. Зараз обприскую анолітом при кожному огляді - кліща поки не бачив.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зараз обприскую анолітом при кожному огляді - кліща поки не бачив.
Я не бризкаю анолітом і теж кліща ще не бачив навіть у бінокль та лупу. Цікаво. Анолітом обприскуєте для чого? Від кліща ? І що, аноліт його обпалює своїм гідроксилом чи в чому полягає його дія?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Анолітом обприскуєте для чого? Від кліща ? І що, аноліт його обпалює своїм гідроксилом чи в чому полягає його дія?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Анолітом обприскуєте для чого? Від кліща ? І що, аноліт його обпалює своїм гідроксилом чи в чому полягає його дія?
Бджіл обприскують від кліща або щавелевою, або молочною кислотою - тобто речовиною з кислотною реакцією. І в кожному випадку є і негативні наслідки. По свідоцтвам форумчан після шавелевої часто виникає нозематоз. Щойно приготовлений аноліт (електрогідроліз води) має рН 2-3, тобто кислотну реакцію. Зважаючи на те, що аноліт є дезінфікуючим засобом (доказано лабораторними дослідженнями) - це і профілактика нозематозу. Я звернув на нього увагу з повідомлень Петровича. Посилання на його повідомлення є у темі "Біологічні методи пасічкування" З повагою.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Здається, західні ЗМІ приділяють більше уваги бджолам. Ось відео на Голосі Америки Волонтери виводять бджіл, які можуть перезимувати. Група волонтерів працює над виведенням бджіл, здатних протистояти хворобам. Пасіка налічує 50 колоній, які не отримують жодного лікування з 2005 року. Виживає більше 90% колоній. Основна увага і селекція ведеться в напрямку "гігієнічної поведінки", тобто здатності бджіл самоочищатися від паразитів і хворих бджіл. Для цього заморожують рідким азотом 100 ячейок з розплодом. Бджоли їх чистять. Сім'ї, які вичистили не менше 95 ячейок вважаються придатною для подальшої роботи. Проект некомерційний, а освітньо-дослідницький, Sustainable Honeybee Program (можете погуглити їхній сайт, там продаються "покращені" матки, сім'ї). За словами засновника проекта, бджолярів можуть врятувати лише самі бджолярі, а не хімічні компанії і професори, хоча їхня праця також важлива.

Адаптований текст з дикторською озвучкою для тих, хто вивчає англійську тут

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Здається, західні ЗМІ приділяють більше уваги бджолам. Ось відео на Голосі Америки Волонтери виводять бджіл, які можуть перезимувати. Група волонтерів працює над виведенням бджіл, здатних протистояти хворобам. Пасіка налічує 50 колоній, які не отримують жодного лікування з 2005 року. Виживає більше 90% колоній. Основна увага і селекція ведеться в напрямку "гігієнічної поведінки", тобто здатності бджіл самоочищатися від паразитів і хворих бджіл. Для цього заморожують рідким азотом 100 ячейок з розплодом. Бджоли їх чистять. Сім'ї, які вичистили не менше 95 ячейок вважаються придатною для подальшої роботи. Проект некомерційний, а освітньо-дослідницький, Sustainable Honeybee Program (можете погуглити їхній сайт, там продаються "покращені" матки, сім'ї). За словами засновника проекта, бджолярів можуть врятувати лише самі бджолярі, а не хімічні компанії і професори, хоча їхня праця також важлива.

Адаптований текст з дикторською озвучкою для тих, хто вивчає англійську тут

  Дійсно,- "Спасіння утопаючого - справа рук самого утопаючого".:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
В ?26?.?07?.?2015в20:37, Kardamon сказал:
Бист писал:
Анолітом обприскуєте для чого? Від кліща ? І що, аноліт його обпалює своїм гідроксилом чи в чому полягає його дія?

Бджіл обприскують від кліща або щавелевою, або молочною кислотою - тобто речовиною з кислотною реакцією. І в кожному випадку є і негативні наслідки. По свідоцтвам форумчан після шавелевої часто виникає нозематоз. Щойно приготовлений аноліт (електрогідроліз води) має рН 2-3, тобто кислотну реакцію. Зважаючи на те, що аноліт є дезінфікуючим засобом (доказано лабораторними дослідженнями) - це і профілактика нозематозу. Я звернув на нього увагу з повідомлень Петровича. Посилання на його повідомлення є у темі "Біологічні методи пасічкування" З повагою.

От цікаво, а чим цих бджіл і хто обробляв? Отут вже - точно чисто органічне бджільництво.

https://www.youtube.com/watch?v=reew7aaFFYY

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нашел объявление:

Продам мед с антибиотиком
  01.12.2015, 16:40

Продам мед, с содержанием антибиотика.Количество 20 тонн. Обращаться по телефону 09,,,,,,,,5

 

Тут точно об органическом продукте речи не идет. Продает "Мир меда"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Органічне бджільництво. За і проти
  • 11 months later...
В 30.01.2018 в 22:29, Николай S сказав:

А подробнее, какая процедура зачисления в органики, насколько я понимаю там есть определённые требования........

Якщо цікава тема органічного меду, я можу створити тему і вести її. Про органічне виробництво меду, мабуть, знаю все.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, UkrUser сказал:

Якщо цікава тема органічного меду, я можу створити тему і вести її. Про органічне виробництво меду, мабуть, знаю все.

Моя думка, що це потрібно і варте уваги, особливо для тих в кого можливо брати акацію, липу., тож давайте спробуємо, тоді дасте тут посилання на нову тему.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Николай S сказав:

Моя думка, що це потрібно і варте уваги, особливо для тих в кого можливо брати акацію, липу., тож давайте спробуємо, тоді дасте тут посилання на нову тему.

Добре. Як напишу першу статтю, так і створю тему.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, UkrUser сказал:

Якщо цікава тема органічного меду, я можу створити тему і вести її. Про органічне виробництво меду, мабуть, знаю все.

Деж цiкаво тi землi не отруенi ,на котрих можна зiбрати органiчний мед 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, UkrUser сказал:

Якщо цікава тема органічного меду, я можу створити тему і вести її. Про органічне виробництво меду, мабуть, знаю все.

Тема очень интересная и :IMHO1:не толь ко для меня. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, Мико сказав:

Деж цiкаво тi землi не отруенi ,на котрих можна зiбрати органiчний мед 

В 30-кілометровій зоні ЧАЕС.:umora::wave:  Поясню: там вже 30 років ніхто й нічого з отрути  не застосовує...:ay: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, kontroler сказал:

Тема очень интересная и :IMHO1:не толь ко для меня. 

Больше вызывает интерес востребованности данного продукта. Куда потом пристраивать органику? Это как с сотовым медом, да он дороже центробежного но куда его реализовывать в объемах которые может обеспечить пчеловод это вопрос на миллион. Но даже и сотовый в сто раз легче реализовать чем органику в Украине.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • ромео changed the title to Органічне бджільництво

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...