Перейти к содержанию

Кормушки


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

Іванович, краще накрийте гніздо поліетиленовою плівкою. Дуже зручно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я ставлю бутыль 3литра за заставную обычная пойлка для циплят и все никакой течи легко мыть можно и два бутыля ставить а главное ничего ненадо стругать збивать заливать парафином а поилка стоит 3гривна.
Приблизно таке ж використовую для Делонів: блюдце з бруском і банка ,закрита поліетиленовою кришкою з отворами . Ставлю у верхній порожній корпус. Правда висоти не вистачає, то для цього є ще невисока проставка.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Такі кормушки використовую я. Дуже зручні , ємкість до 3 літер. :IMHO1:post-1970-1285068767_thumb.jpg Можна зробити і ширші на більшу кількість сити.post-1970-1285068912_thumb.jpgpost-1970-1285068983_thumb.jpgpost-1970-1285069023_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Такі кормушки використовую я. Дуже зручні , ємкість до 3 літер.

І я такі роблю. Просто копія моїх.
А не погана ідея, може б мені зробити одну потолочину зі скла, щоб зимою споглядати за бджілками, я не довго всього пару секунд і одним оком. ГА?

Іванович такі годівниці я спереду зверху накрив склом, оргсклом (що було під рукою) спеціально щоб бачити чи не переливається сита, та щоб за бджілками споглядати. Та вони дуже швидко забруднюють то скло, так , що нічого не видно. Це якщо годівниці вузенькі і скло маленьке (порядку 10 см ширини). Та й сити в таку багато не влазить. Тоді я почав робити великі ( шириною 15-20 см). Влізає по 4-5 літри сиропу. Тоді скло практично чисте (ось уже кілька років). Та й це дуже зручно, бо такою годівницею я за раз, або за два підгодовую сім"ї. А про поліетилен правда. Так само все добре видно. Дуже часто просто гляну, та й на тому закриваю вулик.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Використовую миски емальовані з вкладеною в них соломою, потопельників не спостерігав, хіба при наливанні сиропу кілька застрягнуть в соломі. Зручно, підійшов з чайничком, відкинув дашок налив і пішов далі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Такі кормушки використовую я. Дуже зручні , ємкість до 3 літер.

В мене подібні, правда на 2- 2,5 л, це таки замало для пасічника вихідного дня. Дуже зручно віконце для наливки сиропу закривати сіточкою. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можна сіточкою, а щоб більше лізло то можна зробити ширшими. Тай можна зробити вищі, я неробив більші тому що я даю кожен день свіженьку ситу. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це льоткові годівнички... Як на мене, то вони не дуже практичні. Якщо за ніч не виберуть, то зранку ця конструкція може спровокувати нападку :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если такими кормить как в сообщении 134у меня , то мою пасеку розорвут как тузик фуфайку , потому как в радиусе 500 метров приблизительно ульев 300 не считая моих :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

c0b86149f88e.jpg1e4aaa1f437e.jpg
Такі годівниці можна використовувати як поїлки :IMHO1: , тільки не годувати ситою. Я постійно наливаю сити і стараюсь не розлити , тому що ранком бджілки на те місце як кажуть зграями налітають. В цьому переконаний. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

c0b86149f88e.jpg1e4aaa1f437e.jpg
Думаю такі годівнички краще ставити за заставною дошкою,якщо звичайно позволяє обєм вулика.Там вони в самий раз...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 9 months later...

Є намір купити велику кількість пластмасових годівниць,але боюсь прогадати з виробником.Підкажіть де можна купити найбільш якісні?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Є намір купити велику кількість пластмасових годівниць,але боюсь прогадати з виробником.Підкажіть де можна купити найбільш якісні?
Мені подобаються ті що продають в магазині "Мед" в Харкові. А де їх виробляють - не знаю.... Телефон магазину знайдете у відповідній темі. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Є намір купити велику кількість пластмасових годівниць,але боюсь прогадати з виробником.Підкажіть де можна купити найбільш якісні?
Мені подобаються ті що продають в магазині "Мед" в Харкові. А де їх виробляють - не знаю.... Телефон магазину знайдете у відповідній темі. :hi:
Дякую.Але магазин це як мінімум 30%навару.На невеликій кількості не відчутно,а на більшій вже добре бє по кишені,тому треба виходити на виробника...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

тому треба виходити на виробника...

На мішках з цими годівничками бачив надпис "Стирол" Горловка, щось таке.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Такі кормушки використовую я. Дуже зручні , ємкість до 3 літер. :IMHO1:post-1970-1285068767_thumb.jpg Можна зробити і ширші на більшу кількість сити.post-1970-1285068912_thumb.jpgpost-1970-1285068983_thumb.jpgpost-1970-1285069023_thumb.jpg
В мене тоже такі, але ми розглядали проблему не тільки як нам зручно, а як не зашкодити бджолам. в мене в такій кормушці стоїть "драбинка", але бджоли обсідають кормушку всюди повністю, і коли заливаю сироп багато гине, шкода :ak: Треба щось придумати наподобі поїлки під банку, але щоб не лізти у вулик. :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
нужно кормить пчёл, к сожалению, уходят в зиму в лежаках, хотел узнать какие самодельные кормушки можно использовать...
Хоча це зовсім не по темі. Може перенесуть наглядачі куди треба. post-1893-1315676501_thumb.jpg Ті що зправа зручні для лежаків. Займають мало місця і мають достатній об'єм (у мене на 4 л). Зробити легко з фанери (ДСП) і планок + щось герметизуюче. У верхній планці отвір, ставиться лійка і заливається сироп не турбуючи вулик. В середині плаває дощечка з дірками.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Даю сироп в полиэтиленовых пакетах.Удобно и быстро.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

нужно кормить пчёл, к сожалению, уходят в зиму в лежаках, хотел узнать какие самодельные кормушки можно использовать...
Хоча це зовсім не по темі. Може перенесуть наглядачі куди треба. post-1893-1315676501_thumb.jpg Ті що зправа зручні для лежаків. Займають мало місця і мають достатній об'єм (у мене на 4 л). Зробити легко з фанери (ДСП) і планок + щось герметизуюче. У верхній планці отвір, ставиться лійка і заливається сироп не турбуючи вулик. В середині плаває дощечка з дірками.
У мене як раз такі як справа. У якості "герметика" зястосовую віск, просто розтопляю шматочок паяльною лампою і обертаю кормушку поки віск не заповнить усі щілини. Досить зручні кормушки, займають не багато місця, трошки ширші за рамку. Наливаю в них до 2 літрів сиропу. Всередині повинна вільно плавати тоненька планочка, в якій або свердляться отвори, або з обох боків планки робляться в шахматному порядку пропили. Це для того, щоб бджілки не тонули у сиропові.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ЦІкавий варіант щоб бджоли не топилися побачив у Міська в стельових годівничках - відсік де бджоли беруть сироп просто вузенький, щоб бджола з сиропу могла лотягнутися до однієї з стінок. Точно не міряв, на око це десь біля 15 мм. Ніяких плотиків не потрібно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ЦІкавий варіант щоб бджоли не топилися побачив у Міська в стельових годівничках - відсік де бджоли беруть сироп просто вузенький, щоб бджола з сиропу могла лотягнутися до однієї з стінок. Точно не міряв, на око це десь біля 15 мм. Ніяких плотиків не потрібно.
Кормушки такої або схожої конструкції були в продажу в магазині на Любінській по 45 грн. Але навесні, зараз не був там. Зверху засовувались склом, щоб видно було як взяли сироп
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У якості "герметика" зястосовую віск, просто розтопляю шматочок паяльною лампою і обертаю кормушку поки віск не заповнить усі щілини. Досить зручні кормушки, займають не багато місця, трошки ширші за рамку. Наливаю в них до 2 літрів сиропу.

Хлопцы, очень интересует внутриулевая кормушка. Сделал из пластика на шурупах - боковины слишком гладкие, шкуркой делал их шершавыми. На многих форумах и фильмах встречаю, что такие кормушки делают и из фанеры и даже из ДВП. Вот этот вариант меня и интересует. В одном из фильмов видел как обрабатывают фанерные кормушки олифой, сваренной из подсолнечного масла, но добавляют сикатив для отвердения. Друг мне подогнал олифы из масла, но она не сохнет. Пробовал обрабатывать нуклеус из ДВП снаружи, перед покраской, так в нуклеусе так подсолнечным маслом пахнет, даже через месяц после покраски и вывода матки чувствуется запах. Неизвестно как повёдёт себя пчела после такой обработки олифой. У кого есть опыт по изготовлению фанерных или ДВПешных кормушек?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У кого есть опыт по изготовлению фанерных или ДВПешных кормушек?

Из ДВП не делал. Делал деревянные. Обрабатывал все стыки и поверхности, которые имеют контакт с сиропом, чистым расплавленным воском. Брал кусочек воска, паяльник 100 ВТ, чтоб жало было пошире, слегка его (паяльник) нагревал и паяльником размазывал расплавленный воск по кормушке. На следующий год слегка обновил, по углам в воске образовались трещины. Сейчас в основном использую поилки в качестве кормушки.

post-1693-1316032009_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сделал кормушки из ДВП и реечек 10 мм.Поместил фото здесь

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Fabro changed the title to Кормушки

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...