Перейти к содержанию

Смена матки


rut21

Рекомендуемые сообщения

нормальних плодних маток взагалі приймають гарно- тому бачив по відео такий спосіб - знаходите стару матку на рамці - видаляете матку з вулика і одразу на те місце де повзала стара матка випускаете плодну нову

У моего знакомого так улетела матка егошинская 60гр.в небо.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Большое спасибо Всем за Ваши отклики и предложения! Еще не срочный вопрос - купил 10 июня большой рой порода естественно неизвестна. Рой занял все 12 украинских рамок вощины и плюс внизу в подрамочном (оно у меня 100мм) висит хорошей бородой. Думаю что первак и если матка смогла нарастить семью такой силы (а половина численности наверное осталась в улье), то может есть смысл заводить от нее дочек?

Ого го! Я такого роя в очі не бачив. Це ж велика сім"я. Не забудьте йому дати не менше 5-и рамок вощини одразу! Цікаво а скільки заплатили? Я б, маючи такий рій, обов"язково попробував одержати від нього свищових.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікаво а скільки заплатили? Я б, маючи такий рій, обов"язково попробував одержати від нього свищових.

Заплатил 200 грн, суши дал сразу только 1 рамку т.к. больше небыло, залил им в нее сиропа и 11 рамок с вощиной. Все уже отстроили, но строили почему-то снизу вверх, улей украинский с гнездом на 12 рамок. Завтра буду ставить сверху магазин вощины на 8 рамок Дадана и смотреть какого качества матка, но всеравно наверное нужно заменить выращиванием свищевой дочки, т.к. это явно первак со старой маткой. Как считаете?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікаво а скільки заплатили? Я б, маючи такий рій, обов"язково попробував одержати від нього свищових.

Заплатил 200 грн, суши дал сразу только 1 рамку т.к. больше небыло, залил им в нее сиропа и 11 рамок с вощиной. Все уже отстроили, но строили почему-то снизу вверх, улей украинский с гнездом на 12 рамок. Завтра буду ставить сверху магазин вощины на 8 рамок Дадана и смотреть какого качества матка, но всеравно наверное нужно заменить выращиванием свищевой дочки, т.к. это явно первак со старой маткой. Как считаете?
:hi: Первак ето точно, матка может и стара но хороша оставте ее пусть зимует..
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

нормальних плодних маток взагалі приймають гарно- тому бачив по відео такий спосіб
Це якщо бджоли і матки однієї породи. Мова йшла про прийом карпаток з бджолорозплідників в сім"ї помісних. Ще нюанс - матки з племінних пасік вийняті з міконуклеусів і пережили пересилку(перевозку) - їх стан досить сильно відрізняється від стану маток виведених у Вас в сусідньому вулику(як Ви кажете "нормальних") і бджоли це відчувають. Матка підсаджена у відводок стає в норму, відгодовується, спокійно сіє, і тоді її поведінка не викликає агресії в бджіл. Чому одним зі способів підсадженя молодої матки є змочування її в воді? Це щоб вона не суєтилася. А суєта, як і різкі рухи пасічника,викликають у бджіл агресію. Ще часто матководи кажуть що можна підсаджувати маток в кліточці зі свитою. Втім саме свита частіше являється причиною того що бджоли вбивають і свиту і матку. Такщо не все так просто. Зі всіма цими ситуаціями я стикався і втратив декілька маток, яких віз за 400 км. тому і застерігаю. Звичайно що МОЖУТЬ прийняти матку і так як Ви кажете(бачили у фільмі), і навіть відпрацювавши прийом на своїх виведених(втрата яких теж ніколи не бажана) Ви не будете мати стовідсоткової гарантії що приймуть так само виписаних. Хто стане ризикувати маткою, за яку заплатив 70-100 грн? Втім це справа кожного... :hi:
Согласен с --(Mapet)--надо делать отводки и подсаживать туда купленных маточек --я подсаживал в отводки осиротил с утра , а вечером давал маточки в клетке Титова , некоторые сидели по 2 дня , не спешил с выпуском их из клеточек, некоторых сами пчёлы выпускали, а некоторых я приём был хороший всех приняли --я писал об этом :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Первак ето точно, матка может и стара но хороша оставте ее пусть зимует

А может это свалочный рой?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

т.к. это явно первак со старой маткой.

А может это свалочный рой?

А детальніше можна? Я одним вухом чув, але конкретно що то таке не знаю. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А может это свалочный рой?

Я тоже об этом подумал. Тем более, что его купили, а не поймали. А продавец мог и сам объединить несколько роев. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я тоже об этом подумал. Тем более, что его купили, а не поймали. А продавец мог и сам объединить несколько роев.

Ціна нормальна для такого рою. Я купляв по 100 гр на 4-х рамках. Відносно з"єднаних роїв. Минулого року на початку липня побачив на високій груші одразу три роя (різної величини. Ставити не було куди. Тому зсипав в один яшик (де можна було розмістити 12 рамок) - працював як "звір". Все моментально відбудовував та заливав медом. Тільки встигав відбирати. Та я б все одно раджу Вам вивести від нього свищових маток. Час ще є.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ормальних плодних маток взагалі приймають гарно- тому бачив по відео такий спосіб - знаходите стару матку на рамці - видаляете матку з вулика і одразу на те місце де повзала стара матка випускаете плодну нову

В прошлом году пробовал таким макаром подсадить двух маток, сразу матки были взяты в клуб, причём матки подсаживаемые были доставлены из семьи (отводка) за 40 минут, сеяли прекрасно. Пришлось отвоёвывать их у пчёл, и подсаживать с колпачком, причём в те-же семьи, на третий день заглянув в улья, увидел что пчёлы сами выпустили маток . В одном улье прогрызли ход под колпачком, в другом прогрызли сот. Эти маточки сеют в этом году на ура :ay: .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

К дворняжкам карпатки пісаджувати раджу тільки через відводки - сім"ї дуже погано приймають - сам на початку втратив 3 матки...

сьогодні зранку зробив відводки так як ви описали ,питання скільки вони можуть бути без матки ,це перше а друге в одному відводку було з 2десятки відкритого це не повредить.Маток жду з того четверга ,сьогодні не витримав поробив відводки думав вже сьогодні прийдуть точно але знову прольот то свої кормили завтраками дві неділі а це вже із Закарпатя лапшу вішають,заказів набрали а виконати не можуть ,так що робіть висновки хто заказує маточок не спішіть і домовляйтесь конкретно
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2десятки відкритого це не повредить.

Потягнуть напевно маточники, ще залежить якого віку відкритий. Відводок без матки надовго лишати не треба - почнуть розвиватися бджоли-трутівки. Поки нема маток, підставте відкритий розплід - потягнуть маточники, з ними трутівки не розвинуться. А перед посадкою маток всі маточники видаліть/відберіть маточне молочко/, а щоб не пропустит, то краще ту рамку взагалі забрати. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

сьогодні зранку зробив відводки так як ви описали ,питання скільки вони можуть бути без матки ,це перше а друге в одному відводку було з 2десятки відкритого це не повредить.
Відводки на протязі тижня чекатимуть спокійно і вровноважено :) Далі- буде збільшуватися процент льотних бджіл, які не завжди спокійно сприймають появу чужої матки. Але це не означає, що вони її не захочуть приймати, просто молодщі бджоли приймають матки дуже добре, старші- не завжди. А на відкритому розплоді можуть потягти маточники, якщо таке станеться- просто виламати їх і все.. і бажано, щоб до появи матки той розплід був запечатаний.
думав вже сьогодні прийдуть точно але знову прольот то свої кормили завтраками дві неділі а це вже із Закарпатя лапшу вішають,заказів набрали а виконати не можуть ,так що робіть висновки хто заказує маточок не спішіть і домовляйтесь конкретно
Якраз в цій темі ми обговорюємо подібні питання, і якщо вас хтось "водить за носа", затримуючи висилку маток, то чомуб вам там про це не розповісти? Країна повинна знати своїх героїв... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Відводки на протязі тижня чекатимуть спокійно

до вівторка дотяну а там назад скидаю
Країна повинна знати своїх героїв...

і заодно прославим героя, тоді побачим як розрекламовані виконують заказ
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

і заодно прославим героя, тоді побачим як розрекламовані виконують заказ

Написати маєте право по-любе. Та не варто поспішати ставити клеймо, бо бувають різні обставини. Скажімо, якщо то десь з нашого регіону, то травень був як осінь, а зараз вже другий тиждень дощить. Умов для обліту маток було як кіт наплакав. В нас з товарищем цього року вихід маток з обльоту дуже поганий. Так що крім недбалості ще є форс-мажор. Розраховується на нормальні умови. А скільки з нас обіцяли мед в травні, чи з акації? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Умов для обліту маток було як кіт наплакав. В нас з товарищем цього року вихід маток з обльоту дуже поганий. Так що крім недбалості ще є форс-мажор.

Аналогічно, з 10 нуків облітались тільки 3 матки :dntknw::helpme: , у товариша 4, суцільний форс-мажор :ak:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Аналогічно, з 10 нуків облітались тільки 3 матки

А я і перевірити, через дощі, не маю можливості. Облетілись чи може зовсім ні? :(
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В нас з товарищем цього року вихід маток з обльоту дуже поганий.

Вихід звичайний. В 20-и молоді матки вже червлять. Ще в чотирьох довелось повторно давати маточник чи матку неплідну. І в двох з них підозрюю знову немає матки, почнуть трутовки працювати. :( На наступні вихідні стане все ясно (планую поїздку на пасіку, на ці вихідні в цьому не було необхідності - минулих вихідних зробив все необхідне, щоб 2 тиждні до них не заглядати). Якщо трутовки, то вже не буду з ними гратися - розформую. :angry:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

бо бувають різні обставини

але порядні люди телефонують ,пояснюють,вибачаються а не тупо держать клієнта
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

і заодно прославим героя, тоді побачим як розрекламовані виконують заказ

Написати маєте право по-любе. Та не варто поспішати ставити клеймо, бо бувають різні обставини. Скажімо, якщо то десь з нашого регіону, то травень був як осінь, а зараз вже другий тиждень дощить. Умов для обліту маток було як кіт наплакав. В нас з товарищем цього року вихід маток з обльоту дуже поганий. Так що крім недбалості ще є форс-мажор. Розраховується на нормальні умови. А скільки з нас обіцяли мед в травні, чи з акації? :dntknw:
Да в этом году выход маток облётанных плохой то погода то щурки досождают , но я больше на щурок склонен нет у них врагов больше человека ,вот они и свирепствуют --это наша месность
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

то щурки досождают

щурки це пташка якась чи що ,раніше нечув такої назви, бачив ластівка хватає бджолу ніколи не подумавби на ластівку
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

щурки це пташка якась чи що ,раніше нечув такої назви,

Пташка хай їй грець, харчується бджолами.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

щурки це пташка якась чи що ,раніше нечув такої назви, бачив ластівка хватає бджолу ніколи не подумавби на ластівку
Щурка. 0258bff4eb22.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я сьогодні при огляді однієї сімї виявив два запечатаних маточника на наступній рамці один маточник з якого вийшла матка та розгризений збоку маточник піднімаючи одну знаступних рамок бачу стару матку яка пречудово червить а біля неї молоду неплідну яка преспокійно бігає по рамці. Я зтаким не стикався тому не знаючи що робити молоду вбив так як стара минулорічна і доволі не погана , а старій підгізав крило. Підкажіть що потрібно було зробити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Потрібно було залишити так як є. Молода запліднилася б і працювала би деякий час разом зі старою, яку ти зміг би використати для відводка. А стара матка не така вже і справна наразі. Це бджоли нюхом чують. Тому і потягнули маточники на заміну. Так що поспішив ти, тому що такого ще не бачив. У мене подібні випадки були вже не раз. І до такого, щоб задушити молоду матку я не додумався. Изучай матчасть, салага!!! :):ae:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Fabro changed the title to Смена матки

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...