Перейти к содержанию

Смена матки


rut21

Рекомендуемые сообщения

18 минут назад, крымлы сказал:

А так можно сделать ?

 просто пчел с маткой стряхнуть в пустой верхний корпус . Пчелы лишаются гнезда и объединяются с основной ...

через пленку загнутой в углу корпуса

( пару раз пробовал получалось . но массово как то не подумал )

Весной попробовать одно дело а вот в другое время-под большим вопросом.Ну смотря что конечно получалось -стряхнуть или обьеденить и чтобы матка уцелела

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, андрейКАЕ сказал:

Весной попробовать одно дело а вот в другое время-под большим вопросом.Ну смотря что конечно получалось -стряхнуть или обьеденить и чтобы матка уцелела

Летом и делал . Стояли рядом две семьи с не плодками . В одной пропала. в другой облетелась .  Объединял . Хотя это другая история . но почему бы не попробовать на практике ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, крымлы сказал:

Летом и делал . Стояли рядом две семьи с не плодками . В одной пропала. в другой облетелась .  Объединял . Хотя это другая история . но почему бы не попробовать на практике ?

Обычно подсоединяют безматочную к семье с маткой но не наоборот,тем более если струшивать с маткой на безматочную.У меня нет основания Вам не верить,но то что Вы пишите для меня из области фантастики.Во всяком случае я бы так не делал и даже не эксперементировал

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Егошин так на пасеке меняет.
Тут вот в чём задумка.
Создаем микронук на 2 закладки, первую партию маток отбираем, и меняем в семьях через колпачёк, а уже вторую партию маток с этих же нуков, зачем отбирать и опять играть с подсадкой под колпак или клеточку, нуклеус поставил в улей если есть свободное место или свободный магазин и все. Ну нужно потом все нуки ссыпать, а просто соединяем  с семьей. 
Запах я писал выше,можно валерьянкой или мятой сделать общий.
Я не утверждаю что такое будет работать,просто как идея. Хочу штук 50 сделать микронуклеусов как у Коноплина, для замены маток, вот и вспомнил в каком то журнале Егошин писал что так делает замену маток.  

Над изолятором Кривчикова не думали?

Отправлено с моего X-treme PQ15 через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минуту назад, mitar2007 сказал:

Над изолятором Кривчикова не думали?

Ну вот его изолятор, почти тоже самое что я предлагаю, только он перегородку открывает  немного в отделении где матка, а тут ставим нук.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну вот его изолятор, почти тоже самое что я предлагаю, только он перегородку открывает  немного в отделении где матка, а тут ставим нук.

Там пчелы почти родные и проблем с приемом не должно быть. Я тоже думаю над нуками и пока остановился на изоляторе

Отправлено с моего X-treme PQ15 через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Андрей Баскевич сказал:

Ну вот его изолятор, почти тоже самое что я предлагаю, только он перегородку открывает  немного в отделении где матка, а тут ставим нук.

У Кривчикова есть фраза для подсадки маток "и при хорошем взятке,когда взяток достигает более 2 кг,подставляем изолятор в семью и приоткрываем отверствме" Про взяток не нужно забывать

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, андрейКАЕ сказал:

У Кривчикова есть фраза для подсадки маток "и при хорошем взятке,когда взяток достигает более 2 кг,подставляем изолятор в семью и приоткрываем отверствме" Про взяток не нужно забывать

Кривчиков: "После того, как матка  спарится и начнёт червить, рамки из садка вынимаю, садок из корпуса удаляю, перегораживаю второй корпус от первого сплошной перегородкой. Теперь отводок с плодной молодой маткой можно подсилить печатным на выходе расплодом от семьи  из нижнего корпуса. В дальнейшем на главном взятке семью и отводок объединяем. В результате получаем больше товарного мёда и меняем старую матку в семье на молодую".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 hour ago, mitar2007 said:

Кривчиков: "После того, как матка  спарится и начнёт червить, рамки из садка вынимаю, садок из корпуса удаляю, перегораживаю второй корпус от первого сплошной перегородкой. Теперь отводок с плодной молодой маткой можно подсилить печатным на выходе расплодом от семьи  из нижнего корпуса. В дальнейшем на главном взятке семью и отводок объединяем. В результате получаем больше товарного мёда и меняем старую матку в семье на молодую".

Що мені не подобається в цьому методі, то це труднощі перегляду нижньої сімї. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Fabro changed the title to Смена матки
  • 1 year later...

Усім вітання!
Маю питання щодо заміни маток, але з невеликою передісторією.

Знайомий має одну сім’ю. Час від часу просить приїхати глянути. В кінці травня сімейка зароїлась і відпустила рій. Коли приїхав побачив багато маточників і жодного засіву. Один маточник був відкритий, тобто одна молода матка все ж вийшла. Забрав усі маточники, і для страховки зробив відводок на маточник. Через три тижні - у відводку матка сіє, в основній сім’ї пусто. В той момент якраз робив заміну кількох своїх маток. Взяв рамку з маточником, відвіз і доставив у сім’ю без матки. Через три тижні (а може й чотири) в мене мої матки сіють, в нього видно що матка вийшла, але засіву нема. Сім’я, скоріш, почала трутніти (випадково побачив буквально кілька комірок з яєчками, але по одному яєчку). Доставили рамку з засівом з відводку. Але це чекати ще мінімум 3 тижні. Сьогодні випадково на очі попало оголошення про продаж плідних маток. Думаю, може купити і підсадити. Передзвонив товаришу щоб витягнув цю рамку з засівом і глянув чи не потягнули маточників. Пройшла доба - маточників не потягнули. Це через трутівок? Через тих же трутівок можуть і підсаджену не прийняти, але поідеї трутівок можна позбутись через струшування усієї бджоли.

Другий момент. Передзвонивши за матки, сказали що 1 шт не продадуть, треба брати 5-ть. Думаю заміню кілька своїх, бо трохи кусючі. Дружина на грядках в день нічого не може зробити, та й сусід заходив з підпухшим оком. Казав поки поряд косив овес, то кілька штук вжалило. Мовчав поки не дістав під око). Хоча шкода, бо вивелись молоді і ніби гарно сіють .
І до того зараз в нас немає взятку. Це дуже ускладнює прийом нової матки (та й видно що бджоли роздратовані). 

Отож прошу поради. Чи брати матки ще й з розрахунку щоб міняти собі, чи краще відмовитись від такої ідеї? Що можна зарадити товаришу?

п.с. взяток в нас намічається десь через два тижні. Вже починає розпускатись золотарник + є поле з пізніше посіяним соняшником. Вже є бутони, поодиноко розпускаються.

п.с.с. Може об’єднати йому цей відводок з основною сім’єю? Відводок (5 рамок з розплодом, 7 рамок бджоли) знаходиться на відстані 3м від вулика. Підсовувати до основного вулика і потім об’єднати?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 хвилин тому, Palmir сказав:
47 хвилин тому, Palmir сказав:

Усім вітання!
Маю питання щодо заміни маток, але з невеликою передісторією.

Отож прошу поради. Чи брати матки ще й з розрахунку щоб міняти собі, чи краще відмовитись від такої ідеї? Що можна зарадити товаришу?

 Palmir   Сім’я, скоріш, почала трутніти (випадково побачив буквально кілька комірок з яєчками, але по одному яєчку).

:IMHO:1, Матку знайшли?? Трутнівки лупили б  по пару яэц в чарунку... Може є молода матка  але  погано сіє, може розсіється.,  (або не дообліталась або може сіяти трута)  

  Palmir 2.  Пройшла доба - маточників не потягнули. Це через трутівок?

Виправляв  сімю трутовку  у сусіда. Підставляв рамку з  личинкою і засівом (при цьому підрізав сот), Потянули маточників штук 6 але  десь через 2 доби.  З них   через 5 днів хотів лишити  які кращі. в результаті   сімя порозгризала всі маточники  крім  одного. Для надійності маточник прикрив кліточкою щоб ще і той не грохнули.

матка благополучно вийшла  але дуже пізно облетілась бо був дощ десь 2 неділі. Стан  на зараз  є печатний бджолиний  десь на  долоню  і  кругом свіжий  засів яйце, тобто матка  почала сіяти  так як має  бути від  центра і покругу. Сімю підсилював печатним на виході  бо дуже просіла. 

  Palmir 3. Через тих же трутівок можуть і підсаджену не прийняти, але поідеї трутівок можна позбутись через струшування усієї бджоли.

Вулик віднести на пару десятків  метрів.  а на  місце  вулика дати пустий вулик  без  рамок   кинути  поолочину і  дати матку в кліточці.  на  2 сутки дати назад  рамки  у вулик, і впринципі можна  випустити  матку якщо  потянуть   язики.  

 Palmir 4.  І до того зараз в нас немає взятку. Це дуже ускладнює прийом нової матки (та й видно що бджоли роздратовані).

Можете  дати  їм сироп чи ситу  тих пару днів  поки  матка  буде в кліточці чи  під колпачком. Це стосуэться заміни маток у сімях.     ПРИ ВИПРАВЛЕННІ ТРУТОВКИ  І ПІДСАДКИ  ЇМ ПЛІДНОЇ МАТКИ  НІЯКОГО  КОРМУ  МІНІМУМ СУТКИ ДВОЄ. 

Як  взяток  ніякий  то практично  люба пчола  буде   трохи зла.   

 

 Palmir 5 Що можна зарадити товаришу?

Ви писали перед тим що знайшли  засів  по 1 яйцю. Шукайте матку а ні  зачекайте день  два і  знову контроль засіву, якщо  по 1 яйцю то матка  десь  бігає - (можете почекати   до запечатки) будете бачити  який розплід  і тоді  вже   по обстановці  як трутовка  то виправляти, а як  нормальна  то вже  вибір на ваш розсуд  чи  лишити, чи в димарик. 

Удачі. Написав вам  усе  з чим зтикався сам  особисто і як це  було в реалі.  Може  ще хтось  щось підкаже. 

Це :IMHO:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 хвилину тому, Palmir сказав:

 

Вибачайте що трохи намішана тема виходить (в темі про підсадку пишу про трутовку).

Та матка що в товариша і мої 4 молоді матки - з одного часу. В мене по кілька рамок з різним розплодом (критим і не критим) і засівом на усю рамку, в нього кілька яєчок. Тобто навіть якщо є матка, то однозначно з нею щось не так. Знайти молоду/малу матку , без засіву не просто).

Вияснив ситуацію щодо агресивності моїх бджіл. В сусіда овес посіяний з викою, от бджоли там літали, а сусід посеред них махав косою). Трохи меду інцидент згладили). Сусід косить дальше, але вже вечером). Тому міняти маток все ж не буду (принаймні того року). Одну матку не продають. Тому з підсадкою не виходить - нема кого підсаджувати. 

Може витрусити бджіл, і дати рамку з розплодом? Витрушені трутівки у вулик не повертаються, повернеться лише нормальна бджола. Якщо там буде матка, то така як вона є  толку від неї нуль, нехай також струситься (шукти її немаю геть часу).

Якщо давати рамку, то вийде що сім'я в кращому випадку буде 2 місяці без матки. Є ще варіант об'єднати з відвоком.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Можливо комусь стане у нагоді... Щоб не було помилок.

Заміна матки. Попросив молодий пасічник допомоги у заміні матки. Ну все вислухав як можна робити та й пішов. І зробив ніби усе правильно - відкритий  розплід забрав, матку в кліточці на 2 доби, потім через канді - щоб випустили. Але матку  бджоли    " крякнули". Покликав щоб оглянути і вияснити причину. Печатний розплід є, відкритого нема... Але.. Внизу рамки на трутневому по декілька маточників. Питаю, чому не вирізав, коли відкривав прохід у кліточці. Відповідь була " геніальною" - та з них все одно нічого крім трутня не вийде.

Та  бджолі цього не поясниш :dntknw: Рятуються як можуть.

Ось так застосування людськоі логіки до  бджіл привело до втрати матки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Делал отводок в июне  с расчетом что вытянет себе маточник. Не угадал с рамкой с засевом. Вытянули один маточник, свищевой. Матка где-то пропала. Потом , проконтролировав что засева нет, матки нет, подсадил им матку. Грохнули.Потом через месяц подсадил матку под колпачок. Продержал трое суток. Выпустил - грохнули.  Семья так отрутневела , что ничего не принимает? На уничтожение?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Cheef77 сказал:

Делал отводок в июне  с расчетом что вытянет себе маточник. Не угадал с рамкой с засевом. Вытянули один маточник, свищевой. Матка где-то пропала. Потом , проконтролировав что засева нет, матки нет, подсадил им матку. Грохнули.Потом через месяц подсадил матку под колпачок. Продержал трое суток. Выпустил - грохнули.  Семья так отрутневела , что ничего не принимает? На уничтожение?

Є там у Вас якась миршава, з розміру бджоли, що навіть не може з трутнем зпаруватись. Скільки ви не будете давать маток то будуть вбивать. Шукайте ту миршаву, задушіть,і дайте іншу матку

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Понял, спасибо. Время уже упущено. Отводок не успеет набрать силы. Наука на будущее. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...