Перейти к содержанию

Осмії


skif

Рекомендуемые сообщения

Два роки тому прочитав на форумі інформацію про осмії. Вирішив собі таке завести. Зв'язав у пучки декілька тростинок очерету і підвісив під дах. Минулого року вони були пусті. Я вже думав, марна справа. Я цього року випадково туди глянув - і на подив - у маленькі будиночки поселились осмії. Тільки очерет у нас замалого діаметру. Для осмій краще 8-10 мм, у нас зустрічав в основному 5-8 мм. post-792-1430165475_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А в них жала є чи ні? В мене на веранді зажди літає кілька штук їх (не можуть знайти вихід - в скло носами стукаються) а я їх боюсь в руки брати... Звичайну бджолу руками беру без проблем, бо знаю як вона може вжалити, а от те дрібне чомусь боюсь :dntknw::ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А в них жала є чи ні? В мене на веранді зажди літає кілька штук їх (не можуть знайти вихід - в скло носами стукаються) а я їх боюсь в руки брати... Звичайну бджолу руками беру без проблем, бо знаю як вона може вжалити, а от те дрібне чомусь боюсь :dntknw::ah:
:umora: Бджолопотам, чим менша комаха, тим менше й жало... :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А в них жала є чи ні? В мене на веранді зажди літає кілька штук їх (не можуть знайти вихід - в скло носами стукаються) а я їх боюсь в руки брати... Звичайну бджолу руками беру без проблем, бо знаю як вона може вжалити, а от те дрібне чомусь боюсь :dntknw::ah:
ні, вони не жалять (в них його не має). В неті пишуть, що для запилювання садів весною осмії кращі за наших медоносних бджіл. Ще й справа прибуткова, якщо розводити у достатній кількості на продаж.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

кілька файних статей про осмії: http://shmel.blox.ua/html/1310721,262146,169.html?1

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Два роки тому прочитав на форумі інформацію про осмії. Вирішив собі таке завести. Зв'язав у пучки декілька тростинок очерету і підвісив під дах. Минулого року вони були пусті. Я вже думав, марна справа. Я цього року випадково туди глянув - і на подив - у маленькі будиночки поселились осмії. Тільки очерет у нас замалого діаметру. Для осмій краще 8-10 мм, у нас зустрічав в основному 5-8 мм.

А в нашей местности еще 100 лет назад знали что надо им гнезда делать: post-7698-1430862972_thumb.jpgpost-7698-1430862985_thumb.jpgpost-7698-1430862979_thumb.jpg . ;) Вот раньше им было раздолье когда все хаты - накрывал камыш! Очень долго пытался сфотографировать одну из них ну и юркие они это Вам не наши пчелы на цветах: post-7698-1430862992_thumb.jpgpost-7698-1430863001_thumb.jpg.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...
Два роки тому прочитав на форумі інформацію про осмії. Вирішив собі таке завести. Зв'язав у пучки декілька тростинок очерету і підвісив під дах. Минулого року вони були пусті. Я вже думав, марна справа. Я цього року випадково туди глянув - і на подив - у маленькі будиночки поселились осмії. Тільки очерет у нас замалого діаметру. Для осмій краще 8-10 мм, у нас зустрічав в основному 5-8 мм.

А в нашей местности еще 100 лет назад знали что надо им гнезда делать: post-7698-1430862972_thumb.jpgpost-7698-1430862985_thumb.jpgpost-7698-1430862979_thumb.jpg . ;) Вот раньше им было раздолье когда все хаты - накрывал камыш! Очень долго пытался сфотографировать одну из них ну и юркие они это Вам не наши пчелы на цветах: post-7698-1430862992_thumb.jpgpost-7698-1430863001_thumb.jpg.
И сечас есть ищё где жить осмиям-роют норы в саманных домах. Я себе их так и завёл-подвесил камыш на саманной летней кухне где они жили,а осенью забрал и под крышу гаража повесил. Уже лет семь радуют серце своим присудствием.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 7 months later...

Може хтось знає що то за комаха на фотографії? Може це якийсь вид осмії? Частенько її бачу на квітках в своєму садку.Bumblebee_Peters_20071.thumb.jpg.91deaf3

Фото з інтернету.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...