Перейти к содержанию

Іван Михайлович

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  1 357
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

5 114

Информация о Іван Михайлович

 • День рождения 09.10.1956

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0
 • Skype
  Іван Доскоч

Profile Information

 • Место расположения
  0503708663, 098 3260683
 • Интересы
  ГО ОМУ 38-05
  маткарство, селекція у бджільництві,
 • Медогонка
  6-ти рамкова , автомат

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  лісові точки, платформа та павільйон
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Kоличество семей
  Больше 200 семей
 • Ульи
  10 та 12 + надставки
 • Порода пчел
  Apis mellifera carnica var. ukrainika carpatika

Посетители профиля

14 480 просмотров профиля
 1. Методи визначення породи бджіл

  Ігор, це про що Ви пишете ОСНОВИ БДЖІЛЬНИЦТВА , і якщо людина цього не знає, то навіщо такій людині та морфометрія , основи племінної справи, а тим більше дискримінантний аналіз та генетичні маркери і локуси ??? ? Основам людина повинна вчитися самостійно! а хто вже щось почав вивчати то основ пасічництва вчимо в Гадячі , ще у Рівному та Львові відкриваємо курси та школи пасічництва, там і будемо розповідати, ТИМ КОМУ ЦЕ ЦІКАВО, і про хоботки і про поведінку і т.д. Тут збираються люди з дещо більшим о",бємом знань практичних та теоретичних, які вже розбираються в бджолах, і мають бажання поглибити свої знання. І нічого поганого в тому немає , коли запитують здавалося б прості речі, це як для кого, кому зрозуміло одразу ,про що ведеться мова, а хтось не розуміє про що ми тут пишемо і розповідаємо на семінарах. Я вважаю , немає меж удосконаленню, і хто вчиться - той навчиться.
 2. Методи визначення породи бджіл

  кидай ту роботу, гайда в Карпати , поки є сніг! Македоніку візьмемо в оригіналі тут : http://apicentar.com.mk/za-nas/ і пропишемо стандарт на македоніку, а стандарт на УС написали "науковці" в МінАПК, і якщо цей "стандарт" влаштовує наших степовиків, то навіщо заморочуватися???? Я так бачу, багато хто не зрозумів завдання нашої програми MORPHO-XL! Завдання програми виявляти ЧИСТОПОРОДНІСТЬ ТА СТЕПІНЬ ГІБРИДИЗАЦІЇ , породні діапазони прописані як еталони взяті з достовірних джерел, і ми їх визнаємо. Саме завдяки програмі, маємо можливість ,кому це цікаво, хоч якось вичистити пасіки від гібридів та помісей, а маткарям знати з чого вони одержують маток і що розповсюджують пасічникам. Маючи чистопородний матеріал не проблема одержувати ПРОГНОЗОВАНІ гібридні комбінації, які самі по собі завжди будуть кращими по медопродуктивності в першому прогнозованому поколінні. Добір , а тим паче закріплення ГКО , з матеріалу гібридів та комбінацій, то наступна, трудомістка і дуже розтягнута в часі справа, при тому не факт що одержите якісний результат.
 3. Семинары и встречи пчеловодов в РБ

  Не думаю що це так. Бджіл "бакфаст" , оригінальних, тих що привозять з Німеччини чи Данії, не можна звинувачувати в агресивності чи ще в чомусь. Нормальні бджоли, досить спокійні і медоносні. Проблема в тому, що наші пасічники від них виводять дочок , а від тих дочок і внучок , от тоді і вилазить те що Ви називаєте "страшилки". Воно не страшилка , воно таки правда. Якби тих бджіл тримали на медозборах, і в окрузі ніхто не виводив маток, а робили б так як німці- купували нормальних маток з облітників, то і проблем би не було. У нас проблема в тому,що кожен другий пасічник одразу і матковод , от і маємо дочок внучок -злючок, гібриди і злючки гібридики, і галасу більше як того бакфасту. Те саме і з іншими породами, що не куплять на Заході України одразу "карпатка", воно злюче і рійливе , фактично чистопородну якісну карпатку мало хто і має. Лише з цього року , масово запроваджуємо навчання морфометрії та основам селекції карпатських та українських степових, одночасно здіснюємо перевірки на чистопородність . Результати одержимо через 2-3 роки, а поки маємо ,те що маємо.
 4. Українська степова порода

  Карпатки у Вас вже давно мабудь не було.Були якісь бджоли з Закарпаття, але, на жаль, то не була карпатка.
 5. Українська степова порода

  та що у мене , не обганяє, розвивається стабільно , але не стрімко. Строга вона до пасічника, я звик загоряти на пасіці все літо, з УС не дуже виходить
 6. Українська степова порода

  я не знаю, хто у кого що заберає, направду. На кожний товар є свій покупець. Якщо товар якісний то його завжди візьмуть. У мене немає з цим проблем. Якби в наших умовах, УС була витребувана, то її б завозили і використовували, хто цьому міг би зашкодити? Але хто хоче працювати без належної віддачі? ніхто. Я ж написав, я маю УС дві тестові групи по 6 сімей, і ще в цьому році поспостерігаю. Поки радості від них не відчув. Кусючки, по зрівнянню з моїми карпатками, а вже про карніку і говорити не варто. Розвиток пізній , мед несуть аж в літку, а у нас вже нічого збирати. Не для нас ця бджола! то ж не всі на колесах , ті що на колесах , ті і з медом.
 7. Українська степова порода

  на казармах, не вийде , а от в в лісовому масиві , урочище Червоний Брід, цілком можна і попробувати. Це ліс , в радіусі 5 км. болота і пасік поблизу немає, правда комарі доїдають скажено.
 8. Українська степова порода

  не проблема, але яка мета? У нас завжди є ранні медоноси ( ріпак і ліс) на цих взятках бажано взяти трішки меду, а УС не має ще сили в цій порі, вона в наших умовах щойно набирає силу, і потрібно кудись кочувати, адже у нас в червні вже нічого немає.
 9. Українська степова порода

  маю групу від Григорків (34) , зимує добре, розвивається помаліше, зате в плані апітерапії, одні з кращих у мене на пасіці! вивезу весною на Збруї. Ми , в цьому році, маємо можливість зібрати у себе чистопородні групи карпатських бджіл. Над чим варто подумати, де їх розмістити.
 10. Українська степова порода

  помісі вони і є помісі, а гібриди є гібриди, помісі невідомо чого з гібридом, це генетичне сміття . При комбінаціях гібрида з гібридом не можна спрогнозувати що буде в результаті. Прилив до визначеного , стабільного гібрида , чистопородного матеріалу дає прилив відомих ознак чистопородного матеріалу, і потребує закріплення цих ознак в нащадках. Селекція гібридів набагато складніша, ніж чистопородні кроси, які є більш прогнозованими і не несуть в собі величезного розмаїття генетичного сміття. При схрещуванні гібридів завжди виникає багато не прогнозованих форм, які не мають стабільності, їх просто виключають з селекційного процесу. При селекції чистих форм , набагато простіше одержувати прогнозовані результати в нащадках, хоч і в цьому випадку трапляються генетичні " простріли". Будь який селекційний процес, це боротьба з природою, і як тільки з"являється сприятливий момент, природа бере верх і ....гірке розчарування, витрачений час і ресурси.
 11. хто ВАс примішує купляти пакети де попало? Ви самі приймаєте рішення як Вам поступати. Пропозицій більше ніж достатньо.
 12. помісна бджола з карпатського регіону. Ви думаєте там не має бакфастчиків ? https://www.olx.ua/obyavlenie/pchelopakety-pchelomatki-bdzholopaketi-bdzholomatki-IDy4UsA.html#236b881953
 13. Методи визначення породи бджіл

  бачу гарну чистопородну карпатку , вучківського типу ( КІ =2.523). В програмі не прописано карпатка ( програма пише лігустика) але якщо у ВАс бджола сіра то яка може бути лігустика? і гантельний індекс карпатський. Виводьте з неї маток, присилайте до нас на облітник і побачимо яка вона карпатка.
 14. Якби я сьогодні починав пасічництво, я б купив пакет з карпаткою вучківською, і одразу замовив 2 матки карніки від відомих матководів, тих що особисто імпортують маток. Поки би матки приїхали ,пакет би нагнав достатньо бджоли ( цілком достатньо для поділу навпів) і по наявності маток карніки, поділив би цей пакет на дві сімейки , але вже на матки карніки . Стару маточку" карпатку" використовував би як помічницю. Що не кажіть , але карпатка дає дуже багато бджоли, і це їх перевага. Ще вони добре зимують і дуже рано починають розвиватися. Одне застереження , не все що з Закарапаття то є чистопородна карпатка .
 15. Українська степова порода

  там лише ті у кого УС , інших в цю організацію не приймають. Як мені пояснили , якщо маєте ще щось крім УС, то до них не беруть. Зрозуміло , пасічник який має інші породи не може бути членом того товариства, а як будуть поступати з своїми нечистопородними бджолами? Я собі думаю, а як поступатимуть з своїми не чистопородними бджолами?це ж потрібно їх кудись спровадити, адже відомо, що чистопородної УС ще дуже мало, більшість бджіл гібридизована і меліферою і карпаткою.
×