Перейти к содержанию

Іван Михайлович

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  1 270
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

4 843

Информация о Іван Михайлович

 • День рождения 09.10.1956

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Место расположения
  0503708663, 098 3260683
 • Интересы
  матководство, селекція , радіоспорт (UR5WD)

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  на хуторі і на колесах
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Kоличество семей
  101-150
 • Ульи
  вертикальные дадан
 • Порода пчел
  Apis melifera carnaca var. ukrainika carpatika

Посетители профиля

12 486 просмотров профиля
 1. Карпатська бджола

  все залежить від того, що Ви хочете одержати. З Вашого дозволу дещо поясню. Виводити маток можна і рекомендується від ЧИСТОПОРОДНИХ ПЕРЕВІРЕНИХ МАТОК . Такі матки продають в Европі , вони мають сертифікат якості ( кюрінг) різних класів А, Av, D .і коштують від 300Евро. У німців дозволено виводити маток для продажу, виключно від маток які одержали кюрінг А(сертифікат якості) . Це 2-х річні матки, яких перевірено на передачу їх ГКО і вони стабільно передають свої ознаки в поколіннях. Маток яких купляють в Европі , в тому числі острівних , не сертифіковано,в кращому випадку це дочки одержані від маток кл.А , На острівних, чи гірських пунктах парування теж розміщають перевірені батьківські сімї від сертифікованих , перевірених маток. При тому всьому ,за правилами европейської пасічницької спільноти , та законодавства , ці матки не можуть використовуватися для розмноження в Европі , це звичайні чистопородні матки для пасічників, міжлінійні гібриди контрольованого парування. Зрозуміло ,що в більшості випадків з саме таких маток і одержують маток кл.А. але на перевірку витрачається 2 роки спостережень. Щодо маток імпортованих яких використовують в Україні , то питання не однозначне. Зрозуміло,дочки від таких маток, в основі своїй, дають гібриди першого покоління НЕ контрольованого парування. Зважаючи на той факт, що у нас в Україні, зокрема в регіонах де наявний медозбір, не бракує трутнів різних рас і пород, тут і бакфаст, італійка, карніка і карпатка, місцеві помісі , Ви отримуєте на 100% "загадку" з крилами. Висновок такий. Чи купите Ви матку за 100 евро , чи за 250 грн їх дочки .при вільному паруванні даватимуть непрогнозовані сімї . Якщо Ви купите матку в Україн, від відомих матководів, які користуються матками відомого походження, результат буде аналогічний ,тільки матки не коштують таких грошей !!! Можете купити ШО матку , яка сама по собі буде чистопородна , але дочки від неї облетяться не відомо з якими трутнями, і будуть давати бджолу невідомого характеру. Це можуть бути дуже добрі сім"ї і не дуже, можуть бути агресивні, і медові і мясні а саме основне всі різні !!! . Трохи кращі результати можна одержати якщо облетіти маток на більш менш насиченому трутовому фоні відомого походження. Вихід один.Терміново створювати в Україні пункти парування маток, і починати роботу по контрольованому паруванню родоначальниць.
 2. Карпатська бджола

  німецькі острівні теж міжлінійні гібриди і врахуйте це.
 3. Карпатська бджола

  виключно для товарних пасік. Цей крос перевірений лише в F1, дає добрий результат. Виводити маток від будь яких гібридок , не рекомендую через непрогнозованість якісних показників їх дочок. Можна вивести дочок , але потрібно їх облетіти на контрольваному трутовиську. Якщо,до прикладу Ви одержали від мене Сінгер х Подолянку, потрібно маток які Ви одержите від них , облетіти на трутні Сінгера , або зробити ШО спермою трутнів Сінгера. Щоб одержати ще більшу ековалентність бажано взяти трутнів різних ліній Сінгера .
 4. Карпатська бджола

  у нас в Закарпатті теж велася підтримуюча селекція, і цей факт підтвердили проведені аналізи . Відібрати з популяцій чистопородних бджіл кілька ліній та створити покращуючі лінійні групи потрібно 2-3 роки, і я в це вірю. Дякую за добрі побажання.
 5. Ульи из пенополистирола (пенопласта)

  коли я мав лише настільний циркулярний станочок, теж робив такі вулики сендвіч. Низ , верх та по боковики брусочки , всередині та ззовні фанерка 2 мм ( була така в наборах для авіамоделістів), все клеїв на ПВА. Зовні фарбував, зсередини обробляв воском (хоч це зайве), боковинки теж робив аналогічно , по периметру рейки , всередині ППС (який збирав з старих упаковок ), добре пофарбовані вулики використовував досить довго до початку 90-х . Досить стабільний вулик, в розумінні збереження температурного режиму гнізда та весняного розвитку.Трохи багато клопоту з виготовленням, але якщо "для себе любимого" то за зиму можна десяток вуликів зробити. Необхідно передбачити добру конструкцію дна. Я використовував круглі дірки по кутках , біля задньої стінки , зарешітчасті. Зимували сімї накриті мішковиною та синтепоновою подушкою , в дашку теж були вентиляційні отвори. Весною, після очисного обльоту,над гніздо ,на рамки , клав канді в плівці і добре утепляв верх плівкою та газетами . Вентиляція була тільки через нижні отвори і льоткову щілину.
 6. Карпатська бджола

  цікаво читати написане людьми які самі користуються імпортним, масово розмножують і продають завізний матеріал і "сильно печуться " про селекцію карпатки. Та не переймайтеся так. Ті хто займається карпаткою знають що мають робити для того, щоб зберегти те, що їм важливо необхідне. І роблять цю роботу , не витрачають час на форум. Поки ми не матимемо якісної української бджоли, ніякий патріотизм не нагодує сім"ї пасічників. Альтруїстів мало. Тому сьогодні не варто "кидати камінці в чужий город", краще подивитися правді в очі і до себе на пасіку. Читаючі цей форум, я все більше схиляюся до думки , що пора менше розповідати і описувати про те що ми робимо і як це робиться. Буде більше користі і для селекціонерів і для пасічників. Останнє що хочу повідомити читачам цієї теми. На сьогодні вже визначене місце наших карпатських бджіл в системі бібрід : For BeeBreed, A.m.carpatica denotes the bee populations which are in Romania, Moldova, and Ukraine protected by law under this name. In general, BeeBreed follows the subspecies conventions mainly based on Rüttner, which does not mention A.m.carpatica, and sees the bees of the Carpathian area on the border/hybridization zone between A.m.carnica and A.m.macedonica. However, some scientists support the idea of a separate subspecies and with the focus on preserving locally adapted bees, we make an exception here. The population of honeybees in Romania and Moldova show morphometric and genomic diversity with distinctive ecotypes and a unique pattern of adaptation to temperature between A.m.carnica and A.m.macedonica. As the breeding population in Romania, Moldova, and Ukraine is relatively separated from other countries with A.m.carnica and A.m.macedonica bees due to protection laws, and natural and artifical hybridization is common, they are treated as a separate breeding population in BeeBreed. Далі стоїть завдання перед українськими "карпатчиками "забезпечити чистопородних маток ( мінімум 200 шт!!!) для роботи в системі бібрід. А вже що далі робити з цими матками і що з чим змішувати, визначаться матководи які матимуть якісний матеріал карпатської популяції українських бджіл.
 7. МИ дозволяємо це робити з нами!!!! Тому чиновник нахабний і цинічний. Сьогоднішню владу ми обрали, то маємо те,що хотіли. Ви думаєте хтось зобовязаний для Вас старатися? Вони стараються для себе а нам потрібно думати за себе.
 8. ГО Об'єднання матководів України

  як на мене, гасел не було ! Була інформативна ділова зустріч, з конкретними питаннями, відповідями. Загалом , робити висновки можуть ті ,хто там був і активно приймав участь. Окремо хочу подякувати нашому головному розпоряднику та адміністратору п.Михайло ( MIRO), за практичну допомогу та чудово організовану зустріч . А щодо : "Каждый услышал что хотел " - Це залежало від того, хто за чим приїхав. Дійсно, кожний , що хотів те і почув, хтось чогось навчився, щось для себе почерпнув нового , набув досвіду та познайомився з новими людьми, хтось збагатився друзями і колегами, але були і такі які почули те чого і не дуже хотіли. Було прийнято в організацію ще більше 20 пасічників -маткарів, які виявили бажання приєднатися до нашої організації. Наступна конференція відбудеться через рік в м.Києві.
 9. Італьянка Кордован (Cordovan Italian Bees) в Україні

  я не маю претензій ! то сусіди будуть тішитися як " покращиться" якість місцевих популяцій
 10. Італьянка Кордован (Cordovan Italian Bees) в Україні

  нелегали в УКраїну? , без карантину?
 11. Не погано , Не забудьте зарееструватися в державному реестрі установ та організацій,створення не реєстрованих організацій заборонена чинним законодавством. Успіхів.
 12. допоки маєте трутнів від Гайдара, а дочок карніки, то і маєте нормальних бджіл. Не факт, якщо заміните карнікою, у Вас одразу все стане дуже добре, швидше навпаки. Пробуйте, і поділіться спостереженнями. Ми маємо досліди які підтвердили високу продуктивність маток F1 від карніки ( чистопородної!) на трутнях вучківських, синевіровських та рахівського типу. Матки які спаровані були з карпатськими трутнями дали більше меду ,ніж матки карпатки що облетілися на карніці. В наступному році цей дослід буде повторено повторно ,з чітким визначенням материнок та місць парування в Карпатах.
 13. Українська степова порода

  Італійська бджола — (Apis mellifera ligustica) — підвид бджоли медоносної. " яке їхало-таке і знайшло" народна мудрість
 14. Українська степова порода

  поясніть людині суть питання , а Ви намагаєтесь показати які ви грамотні . звик. 73!
 15. Українська степова порода

  я не про улочки!!! про помилку в написанні mellifera
×