Іван Михайлович

Активные Пoльзователи
 • Публикации

  951
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

3 422

О Іван Михайлович

 • День рождения 09.10.1956

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Ваш пол
 • Место расположения
  Броди Львівська обл. 0503708663

Previous Fields

 • Пасека в
  в лесу
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Kоличество семей
  101-150
 • Ульи
  вертикальные дадан
 • Порода пчел
  карпатка-карника

Посетители профиля

7 373 просмотра профиля
 1. Нп якому острові повинні були приймати маток з 1 червня? Малий древнік саме швидше приймав маток на обліт, в цьому році мені не відомо дату відкриття пункту спаровування. У нас, якщо все піде по плану, не раніше 7-8 червня почнеться тестування першого острівного пункту спаровування. До цього часц ще є час вивести неплідок і заселити нуклеуси. Що ми і робимо.
 2. на якому острові з 1 червня будуть приймати маток?
 3. Особливо цікаво за 6 маток кл.А. Не так просто купити матку високої якості у німців , тим більше в Австрії. Справа навіть не в ціні, що для нас теж грає важливу роль, при наших доходах і пенсіях . Важливо те, що така матка є цінною і для них. Як каже один відомий персонаж мільтика : ...такая корова самому нужна!" Він вже замовляв у нас 30 маток карніки чистопородної , я про це повідомив колег на форумі, Я зробив висновок : САША ОЛЕФІР- НЕ СЕРЙОЗНИЙ ЧОЛОВІК! .
 4. мені цікаво, суільки матководів хочуть облетіти маток на острові? Ми планували , в цьому році, лише пробні виїзди з метою вивчення цього напрямку одержання чистопородних маток. Один з таких островів це Жовнінські острови. Так стільки клопоту на одержання дозволів на використання острова, що руки опускаються. Завдячуючи Л.Григорків справа рухається, я вірю що в цьому році , нам це вдасться. не дешева це справа острівний облітний пукт в Україні!
 5. Я тішуся . що Денис запустив такий проект, але хочеться щоб це був досліджений проект. З відповідними випробуваннями та рекомендаціями до вулика. Це дало б змогу початківцям одразу не робити помилок. Для цього необхідно щоб у різних регіонах України, були випробувані методи пасічникування у таких вуликах і описані як додаткова інструкція до супровідних документів. Я обовязково куплю у Дениса 10-20 вуликів і постараюся скласти для себе рекомендації як у них доглядати бджіл у нас на Львівщині. Кому буде цікаво можна буде поділитися. Як буде називатися вулик ? ( вулик Фадеєва?)
 6. Так, замовив трохи вуликів у Польщі. там трохи інший матеріал (коричневий ППУ) дуже міцний. Ціна 160 злотих за повний комплект на 12 рамок.( дно, корпус , дві надставки, дах) все разом на наші гроші 850 грн. У нас такої ціни і такої якості , ще не пропонують.
 7. То гарні вулики, дуже популярні в Европі. Як на мене, підходи такі. У нас, на заході України, 95% це 300 рамка. Виходячи з цього найбільший попит на такий стандарт. По обєму. Я виходжу з зимівлі. Нормальна сім"я ( середня) зимує на 7-8 рамок на 300. Весною 2 рамочки "докинув" з стартовою підгодівлею, і через дві недільки ставимо другі корпуси на 145. Далі можна працювати надставками на 10х145. В разі потреби дві по 145 і маємо можливість використовувати рамки на 300. Від 300 (Дадан) ніяк не відійти через те, що продаємо пакети. Це регіональний "бізнес" з якого стартують пасічники весною. Щорічно продається з Західної України не менше 15-20 тис. 4-х рамкових пакетів бджіл. Ціна питання . Щоб пасічник, моя думка, перейшов на сучасний вудик, його ціна не повинна "лякати". А поки є дешевша пропозиція, з дерева , купівля відносно дорогого сучасного вулика є "в напряг". Знову таки вернімося до технології утримування. Знаю таких пасічників які купили вулики ППС , кілька років потримали у них бджіл і відмовилися від використання. По ряду причин. Коли проаналізував, чому так сталося, вияснилося, люди пасічникують у ППС за старими методами, і часто густо саме через це втрачають сімї . Безперечно це майбутнє пасічництва , вулики ППС та ППУ. Якби я сьогодні розпочинав пасічникувати, купив би тільки сучасний вулик з ППС або ППУ.
 8. в лісі зараз цвіте чорничник, і починає цвісти крушина він є на форумі. телефон його приватний і я не можу його повідомляти у відкритих джерелах без його дозволу.
 9. Можеш відкупити у Павла Кулінця Скленар 47/G/10 ( він продає ) зимувала 2016 року. Ще він має на продаж маток від Хефтбергера та Imego . Він розпродує маток карніки, у його умовах, краще себе показали наші карпатки. На сьогодні дочки Подолянки ( 005-2015, 1/15-2015) заповнили гнізда розплодом , надставку (10 рам 145) весняним медом і активно розвиваються .Погода сам знаєш яка у нас.Всього 4 дні бджоли повноцінно літали по нектар. Взяток з ліса щойно розпочався ,раніше не було приносу, сьогодні перший погожий день коли бджоли пішли на взяток.
 10. Я , визначивши родоначальниць, перед початком виведення маток перевіряю на морфометрію бджіл. Буває що одного року все було гарно, а через зиму бджола помінялася. Вплив трутня дуже сильний. Без ШО або острівного запліднення , проводити селекційні добори і кроси неможливо.
 11. Потрібно мати ці чистопородні групи.
 12. Не весь якісний матеріал не тільки у німців!.. Багато від матковода не залежить. Вони намагаються відіслати хороших , з виду і по родоводу, маток. Є проблеми для маток з пересилкою. Ми одержуємо маток в австрії і теж трапляються негаразди. Пересилка матки це серйозний стрес і ризик для бджіл і маток. Тому нічого нарікати що щось не так. Охолонуть, і перегріються аж корм пливе, а це не кілька хвилин потрібно щоб розтопити канді, буває всяке.
 13. як варіант ( роздавати дочок від породистих маток) дуже підтримую. І Вам буде добре і їм приємно. Хочу зауважити таке. Якщо матки виведені штучно (стартер- вихователька -личинка -шпатель -матка) матки будуть не рійливі, навіть місцеві якщо рояться то пізніше. Якщо матки з роєвих маточників , а таке дуже часто спостерігається,( народ вірить, що то ДУЖЕ добрі будуть матки ). Такі матки , 100% будуть роїтися ,Навітьматки з рятункових (свищевих) маточників менше рояться ніж з роєвих. Час роїння буде залежати від пасічника та технології утримання. Добрі матки , не схильні до роїння, це матки одержані по типу "тихої заміни". Матки виходять дуже якісні, не мають закладених домінуючих ознак роїння,відмінно доглянуті, довше живуть. Одна проблема, одержати велику кількість таких маток не вдається. У кого не великі пасіки ( присадибні ) це , на мою думку, найкращий спосіб заміни старої доброї матки. Достатньо замкнути матку у кліточку, помістити подалі від льотка ( до медових рамок) і через 5-6 днів у Вас будуть закладені кілька маточників заміни. Матку можна видалити з вулика як запечатають маточник. Стару матку можна надалі використати як помічницю, або повернути в сімю, в разі якщо не облетиться молода матка. Аналогічно можна так готувати виховательки. Матку замкнути у кліточку ,кліточку поставити подальше від розплоду, зробити місце для привочної планки, через 2-3 дні дати личинок на виховання. У мене приймають такі виховательки 12-16 маточників. Мало, про те матки з них досить добрі.
 14. пришли до мене бджіл , спиртом усипи, я сам крила і хоботок поміряю. Неменше 50-70 шт.
 15. місцеві популяції бджіл, завдяки "старанням" нас усіх і науки в першу чергу, перетворилися на конгломерат помісів. Цей факт підтверджують зроблені нами морфологічні тести. Ми маємо помісі в яких бачимо по 3-4 породи. Я можу повідомити , з 470 проб УС , нам вдалося вибрати 11 сімей які на 80% є чистопородними українськими степовими за стандартом . Найбільше "засмічені" бджолами з високим кубітальним індексом та дуже низьким. У 90% проб наявні бджоли з кубітальним індексом 1,6-1.87 , що підтверджує наявність в популяції крові поліських бджіл. На мою думку, саме наявність цих бджіл і сприяє агресивності окремих сімей УС. Дехто вважає ,що це вплив кавказьких бджіл. Я так не вважаю, так як кавказянка на 90% має мокру печатку меду, а наші бджоли (УС) мають напівсуху і суху печатку ,яка притамання поліським бджолам. Якщо нам вдасться ,в цьому році, створити масив 200-300 маток чистопорідної УС закріпити їх в нащадках, ми на наступний рік зможемо вести мову про покращуючі кроси. Однозначно використовувати бакфаст для покращення УС ніхто з нас не буде. Чому? Ми розуміємо що гібрид не може використовуватися для масової репродукції і кросування. У гібридів, а саме таким є бакфаст, ПЛАНОВО ! замішано кров різних порід і популяцій. Нам важко відслідковувати можливі комбінації, що можуть виникнути в процесі схрещування. На це підуть роки тестування , а робити цього немає кому. В інститутах пасічників поскорочували, пасічники не зацікавлені у дослідах, їм простіше купувати готових , створених селекціонерами Европи маток бакфаста.