Jump to content

Іван Михайлович

Активные Пoльзователи
 • Content count

  1,528
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5,828

About Іван Михайлович

 • Birthday 10/09/1956

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0
 • Skype
  Іван Доскоч

Profile Information

 • Location
  0503708663, 098 3260683
 • Interests
  ГО ОМУ UA2-5 (beebreed)
  маткарство, селекція у бджільництві,
 • Honey Extractor type
  6-ти рамкова , автомат

General Information

 • Пасека в
  лісові точки, платформа та павільйон
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Kоличество семей
  Больше 200 семей
 • Ульи
  10 та 12 + надставки
 • Порода пчел
  Apis mellifera carnica var. ukrainika carpatika

Recent Profile Visitors

22,646 profile views
 1. Українська система селекції

  Михайле, попробуйте , я готовий Вас підтримати і якщо Ви створите щось , бодай похоже до Beebreed, я всюди буду рекламувати і розповідати про Вашу програму
 2. Карпатська бджола

  в черговий раз хочу пояснити. Ми трохи плутаємо значення. Ми маємо у себе одну з популяцій карніки. Раса : Apis mellifera carnica , а вже популяція carpatica ! Те з чим ми працюємо ( ГО ОМУ) трохи відрізняється від популяцій карніки австрійської та німецької. Це можна прослідкувати за допомогою MORPHO XL. Також це підтвердили генетичні аналізи проведені науковцями. Наші карпатки приблизно такі : Карпатка (+8).pdf за морфометрією. Фенотипово майже не відрізняються від раси в цілому, хоча є окремі мікролінії що відмінні одна від іншої. Весною , після повної перевірки маток що облетілися на облітниках, підготуємо детальнішу інформацію. Повірте , є дуже достойний матеріал у наших маткарів (І. Довгуника,О. Паращинець, Ю.Бобонича,Н. Бомбушкар, Я. Мухи, В.Дяків, ....це ті що вже маємо інформацію та перевірені на чистопородність) Робота ведеться, щоденно перевіряється матеріал що поступає на контроль.
 3. Українська система селекції

  Це дорого, і для цього потрібно людей які будуть ретельно виконувати приписи керівництва програми. У нас , на жаль, багато "гетьманів, " і немає єдності. Ми попробували , і вирішили приєднатися до Beebreed. Нам відвели окремо розділ українська карпатка, і надали можливість проводити роботи (селекціонувати) своїх бджіл використовуючи їх програмний комплекс. Далі справа за самими маткарями -селекціонерами. Щорічно маємо змогу вносити в систему по 200 нових маток. На цей рік план 400.
 4. Методи визначення породи бджіл

  Уважно перечитав останні сторінки дискусії щодо морфометрії. Ряд речей колись доведених науковцями, вже на сьогодні спростовано, але є речі які ніхто і не спростовував , бо то істина! Тут мені спало на думку, а кому це вигідно ? паплюжити "секту" , як тут назвали п.Ігоря Довгуника і компанію людей що віддано працюють над програмно - апаратним комплексом MORPHO XL ? З кожним кроком розробники , дають нам можливість простіше і легше розбиратися, хто з чим працює, побачити хто що розповсюджує по Україні, так би мовити "тулить " за бабло що попало! Може варто подивитися з іншого боку? Може те, що робить Довгуник і колектив однодумців, застрягає комусь в дупі цвяшком, і не дає жити ( косити бабло)? Шановний п.Ігорю , та колеги з "секти " , не вступайте в непотрібні дискусії . Вам велике спасибі за те що Ви є і робите те, що ніхто не робив всі 30 років Незалежної України. Програму MOROHO XL , з її додатками, високо оцінили наші колеги маткарі та науковці в Німеччині, Австрії, Румунії, Молдові, Чехії , Польщі. Те що вже зроблено, це вже величезний прорив у нашій справі. Коли ми презентували цю програму професору К. Бінефельду( при підписанні договору про співпрацю та наукове забезпечення селекції наших бджіл в системі BeeBreed) , почули від нього високу оцінку та схвалення цієї програми. Австрійський вчений , Christian Boigenzahn ( розробник та куратор програми селекції медоносних бджіл BeeData), після ознайомлення з нашою ( Вашою) програмою також високо оцінив можливості програми. Це для мене і моїх колег, які трішки мають поняття у селекції , набагато важливіше ніж недолуге тлумачення людини яка до науки немає жодного відношення.
 5. Карпатська бджола

  Ні, тут не той випадок щоб грабили, у них було досить нектару в природі. В цей період EWK були з медом . Оцінювати потрібно середні показник по стенду ( точку) , я не бачу різниці між карнікою та своєю карпаткою . Карпатка ( та що я маю, не Мукачівська) на неділю раніше починає працювати по весні. Працює весь сезон, гнізда не заливає. Може трішки строгіша за карніку і не дає себе грабувати. У мене на точку 150 сімей, є кому нишпорити по чужих вуликах! Карпатку жодного разу не розграбували, що не можу сказати про дуже лагідну карніку.
 6. Карпатська бджола

  як бджоли ще не покинули таке гніздо ??? І чим Ви нас хочетездивувати? Повною антисанітарією ! Бідні Ваші бджоли!
 7. Карпатська бджола

  Чому Ви весь час ганьбите " карпатку" ??? Я впевнений на 100% що у Вас немає карпатки. В кращому випадку щось похоже на карпатку. А те що Ви купили маток в Закарпатті , ще не дає Вам права стверджувати що Ви купили саме карпатку.
 8. Карпатська бджола

  фото мої, з моєї пасіки. Таких сімей , близько 100, деякі більше мали, у когось менше, інші поділив на пакети, такі принесли менше. Фото зроблено у 20 числах травня. Середній результат , у 2019 році, 38 кг на зимувалу сім"ю. Окремі дали по 58 і 60 за сезон. . Це фото з травневого першого взятку. Трохи було ріпаку, сад , ліс ( трохи акації і липи) та болота навкруги . У мене , на стаціонарі , без кочівлі! щорічно 38-42 кг на зимувалу сім"ю. В цьому році добавився пізній взяток, якого у нас раніше не було. Масово з"явився золотарник. Його не качав, залишив в зиму. А достатньо, це дійсно , для кого як. Комусь 100 кг з пакета подавай, а хтось радіє якщо є 12-18 кг на зимувалу сім"ю. У мене так виходить , і для мене достатньо, і того немає куди нормально продати. це в горах, батьківська група сімей від материнки UA3-5-915.112-2017. За 12 днів принесли по 2 надставки (145) гірського меду з іван чаю. Всі хто був на облітнику це бачили на власні очі. а це нижній , гніздовий корпус з розплодом.
 9. Карпатська бджола

  Наші бджоли носять достатньо меду, якщо він є в природі
 10. Ціна пакетів в наступному сезоні

  не переймася, Михайле! У нас якраз все добре, і замовлення на пакети і маток надходять щоденно, слідкуй за своїми бджолами, і все буде добре.
 11. Ціна пакетів в наступному сезоні

  в тому і проблема! ще зараз є по 2-3 рамки різновікового розплоду, а чи облетяться, якщо прийдуть морози? Там де був соняшник і обробили пізні посіви , десикантами, бджола посипалася. я вважаю, весна покаже. Комусь повезло, а комусь не дуже.
 12. Ціна пакетів в наступному сезоні

  неадекватна тепла осінь зробить корективи по зимівлі. Дай Бог, щоб перезимували. Маю інформацію, що на багатьох пасіках Західної України бджоли ослабли. Як буде далі зимівля, побачимо. А в квітні, можна буде говорити і про пакети і про ціни.
 13. Поліська лісова порода бджіл

  чому ж не знаю, знаю, тому і написав. Бажаю успіхів! Над Поліською подумайте, направду цікава тема.
 14. Поліська лісова порода бджіл

  не було б таких як Майер, Довгуник .....то і горів би сам, і ніским поговорити! Але то справа кожного.
 15. Сіра гірська кавказька порода

  і хто це має зробити???? У Вас дуже є багато селекційних груп? а на державному рівні? Багато вже напрацювали?
×