Перейти к содержанию

Іван Михайлович

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  1 443
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

5 420

Информация о Іван Михайлович

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0
 • Skype
  Іван Доскоч

Profile Information

 • Место расположения
  0503708663, 098 3260683
 • Интересы
  ГО ОМУ 38-05
  маткарство, селекція у бджільництві,
 • Медогонка
  6-ти рамкова , автомат

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  лісові точки, платформа та павільйон
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Kоличество семей
  Больше 200 семей
 • Ульи
  10 та 12 + надставки
 • Порода пчел
  Apis mellifera carnica var. ukrainika carpatika

Посетители профиля

18 935 просмотров профиля
 1. Карпатська бджола

  У нас також добилися визнання своїх бджіл . За 27 років незалежності України ! 27 грудня 2018 року, в м. Мукачево, в актовому залі райдержадміністрації, з 13.00 ГО ОМУ проводить підсумкову нараду семінар : сучасні методи селекції карпатських бджіл з застосуванням компютерних технологій MORPHO XL та BEEBREED. Запрошуються пасічники маткарі що займаються виведенням маток та елементарною селекцією. Велике прохання до карпатчиків , хто є на форумі, повідомте своїх знайомих про цей захід. Вхід вільний для всіх бажаючих.
 2. ГО Об'єднання матководів України / ГО ОМУ

  До відома маткарів , не лише членів ГО ОМУ : 27 грудня 2018 року, в м. Мукачево, в актовому залі райдержадміністрації, з 13.00 ГО ОМУ проводить підсумкову нараду семінар : сучасні методи селекції карпатських бджіл з застосуванням компютерних технологій MORPHO XL та BEEBREED. Запрошуються пасічники маткарі що займаються виведенням маток та елементарною селекцією. Вхід вільний для всіх бажаючих.
 3. Дивні якісь організатори проведення конференції СПУ! Як може ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ не дозволити будь якому громадянину України бути присутнім на заходах ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ????? Тупий правовий нігілізм! Як можна не пустити на зібрання ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ журналіста? ( того ж таки Гринькова). На мою думку це не ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ , це швидше закритий клуб вибраних людей , якась секта ! Дивно що Стретович, будучи юристом опустився до такого. Думаю що скоро з"явиться не одна Спілка пасічників України.
 4. куплю маток

  які матки такі і ціни. Комусь за 50 грн. продати , в радість, аби брали, а у когось і за 300 не можна взяти.
 5. Карпатська бджола

  куплені " звідти" не факт що чистопородна! і ще не факт що взагалі карпатка!!! Ви спочатку знайдіть " там" якісну карпатку, дайте їй фронт роботи і об"єм вулика, після цього можемо і дискутувати. Українська карпатська популяція "карпатка" , едина популяція яка здатна до надраннього старту! і потрібно розуміти ,що вона дає величезну кількість розплоду на слабеньких підтримуючих взятках, тому дехто вважає що вона " мясна". Вона знає що робить, вона надіється що пасічник забезпечить їй постійно наявність медозбору. Італійка також не приносить меду якщо немає добрих взятків. Можна часто побачити як на промпасіках Канади і США, бочками підвозять корм у безвзятковий період. Якщо бджола відселекціонована, то з нею так потрібно працювати як її навчили. Карпатку ""навчили" давати багато розплоду, щоб можна було сформувати ранні пакети ( які щорічно десятками тисяч вивозять з Закарпаття та Львівщини), а мед вже як Бог дасть. Там де є добрий взяток, а ще краще нектарний конвеєр, справжня "карпатка " працює на відмінно! це доведений факт! дійсно, було таке, 2 проби були придатні для репродукції і одна для подальшої селекції ( чистота більше 90%). Я не можу сказати які у них були материнки, так як проби прийшли під номерами 1-2-3. Так як прроби прислав не член ОМУ, я їх не зберіг, однаково не допитаєш де вона та матка!
 6. Заменители пыльцы весной

  канді можна зберігати і довше, лише необхідно забезпечити належний режим зберігання та санітарно-гігієнічні вимоги при виготовленні. На жаль , дуже часто, це у пасічників не виходить належним чином. Тому я рекомендую готувати канді і використовувати за призначенням. Щоб канді " вилежалося", тобто ферментувалося, його потрібно готувати за відповідними рецептами та з вмістом ферментуючих добавак. Можна " вилежувати " канді лише цукрово-медове , де вміст меду не менше 20%. В такому випадку потрібно забезпечити лише температурний режим. Бджоли , на самій " здоровій "пасіці, є умовно здорові. Завжди , весною, в окрузі льоту бджіл знайдуться вулики з хворими бджолами, і ніхто не може гарантувати що Ваші бджоли не будуть інфіковані. Тому , на мою думку, при сьогоднійшній культурі пасічництва , краще запобігти хворобам ніж їх лікувати в сезон медозбору. Щодо стимулюючих підгодівель. Якщо у Вас немає ранніх взятків, і Вас не цікавить мед з акаціїї, малини , крушини, якщо Ви не виробляєте пакети, а основний взяток у Вас сонях, давати стимуляційну підгодівлю не має потреби.Весь ранньовесняний та весняний взяток буде успішно використаний на розвиток сімей, і якщо Вам вдасться їх втримати до взятку з соняшників , Ваші бджоли принесуть гарно меду.
 7. Заменители пыльцы весной

  канді необхідно готувати за 6-10 днів до підгодівлі. Таке тісто, як вище описано, можна давати бджолам не раніше березня ! . Перша (страхова) підгодівля (лютий) проводиться виключно на медово-цукровому канді, і ніякого пилку не потрібно добавляти у цей корм. Нічого доброго з такої (з пилком) підгодівлі не буде. Одержите надранній розплід, згодують кормові запаси і ..."танці з бубном" до весни. Найкраще стимулювати бджіл на розплід, після першого очисного обльоту. Після обльоту , одразу покласти поверх рамок, 1 кг медово-цукрового тіста з пилком ( в поліетиленовому пакеті) і поставити годівничку для рідкої підгодівлі. Підгодівлю ситою ( сиропом цукровим) проводити виключно при сприятливій для вильотів погоді. Одночасно з рідким кормом бажано додавати лікувально -профілактичні добавки та стимулятори розвитку ( Promotor L, Alvital +, Апімакс, Здорова бджілка.....).
 8. Методы борьбы с клещём Варроа

  це неправда! Дозволені флуметрин та амітраз.
 9. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  я думаю, що для доброго медозбору, варто взяти дочок від ПЕРЕВІРЕНОЇ У ВАШИХ УМОВАХ чистопородної материнки, облетітити на якісному облітнику ( НЕ ЛІНІЙНОМУ) , це може бути пасіка типу вучківської. Чому саме така? На таких пасіках зберігається генетичне розмаїття однієї популяції, а вучківська саме такою і є, зараз там більше 16 генеологічних груп!!! одного типу. Одержите гарних маток , де буде присутній ефект розширеної ековалентності, та матимете чистопородні гетерозисні бджоли.
 10. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  Карл не всіх своїх маток з класовими показниками передає на атестацію в інститут. Ми знаємо які з його маток можуть бути короновані, і потреби платити інституту не має необхідності. Австрійці теж не дуже хочуть платити там де можна обійтися без цього. Маємо також маток від інших маткарів , менш іменитих ( не всі люди є публічними) але їх матеріал достойний повторення і копіювання. Дуже цікавий та якісний матеріал є в асоціації ZAC. Маю кілька маток різних років від Еріка Аспецбергера та Йосифа Хеннінгер, тестові групи від Інгрід Шмаранцер, Хуберта Пульцл. В Україні цього матеріалу є небагато, все потрібно тестувати і лише згодом запускати у репродукцію.
 11. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  якщо бути об"єктивним , то ми в ОМУ , маємо не просто багато якісного матеріалу, я би сказав дуже багато. На жаль матки не живуть по 10-15 років, тому весь час приходиться щось привозити свіже, щось відходить , від чогось маємо гарних послідовниць, щось не вартує уваги . Все потрібно перевіряти в умовах в яких пасічник буде здійснювати свою діяльність. Одні матки в моїх умовах дуже добрі, а у інших людей не зовсім. Буває навпаки, я виводжу з групи випробування, з якихось причин, і матка їде до когось де інде, а там нею не можуть натішитися.
 12. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  ще маємо і цю
 13. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  також у мене група дочок від цієї матки Stammbaum-Browser DE-8-8-622-2010 Селекция Körklasse B Селекционер Code DE-8-8 Фамилия Gerhard Thurau Wohnort Langhagen Земельное общество Landesverband der Imker Mecklenburg - Vorpommern e.V. Land Deutschland Vom Züchter selbst geprüft. Стенд (точек с группой аналогов) 1 Prüfjahr 2011 Status Тестирование проведено Контактная информация селекционера (DE-8-8) Andere Völker des Prüfstandes DE-8-8-1-2011 Zuchtwerte der Geschwister Zuchtwerte mütterlicher Halbgeschwister Zuchtwerte paternaler Halbgeschwister Выбор партнера для контролируемого спаривания Zuchtplanung für Besamer Individuelle Zuchtplanung als 2a, als 4a Происхождение Коэффициент инбридинга в % Матка: 16.8 Рабочие пчёлы : 29.3 Zuchtwerte Zuchtwert Достоверность племенной ценности Анализ в % Количество собранного меда 110 0.25 15 Миролюбие 99 0.41 15 Усидчивлсть на сотах 99 0.40 15 Склонность к роению 81 0.20 15 Варроаиндекс 0.06 40 Общая оценка ХПП 99 -- Известковый расплод 99 0.16
 14. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  https://www2.hu-berlin.de/beebreed/ZWS/ ця матка у нас в Україні. Персонально у мене її номер 8-209-664-2015 Результаты ХПП для выбранной матки На момент 15.2.2018 Suchkritierien: Länderkürzel=DE, Земельное общество=8, Селекционер=209, № селекционной книги :=664, Год=2015. Количество найденных данных : 1 Матка Стенд (точек с группой аналогов) Данные инбридинга (в %) Племенная ценность в % (Средний показатель за последние 5 лет =100%) Селекция Матка Рабочая пчела Мед Миролюбие Усидчивлсть на сотах Склонность к роению Варроаиндекс Общая оценка ХПП Известковый расплод Анализ в % 15 15 15 15 40 -- DE-8-209-664-2015 DE-8-209-1-2016 29.3 0.0 111 120 118 111 115 121 94 Av
 15. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  різниця дуже велика! тим більше якщо їх дочки будуть облітані на невідомому трутовиську. По перше, у перевірених маток, класу Av, завжди перевіряється їх здатність до стійкої передачі материнських ознак у наступних поколіннях. У маток ( ШО) вироблених в Україні та одержаних від них дочок такого ніхто не перевіряє. Воно і зрозуміло, задача продати БАГАТО маток, поки є попит на ШО , а вже той хто купив сам може перевіряти, як себе показують матки. Друге , жодному маткарю в Австрії чи Німеччині , не прийде в голову виводити маток від неатестованих маток ( не перевірених),а у нас це норма! Добре якщо матка з острова, туди не посилають дочок від випадкових матерів. Хоч теж не варто сліпо вірити всьому написаному. на 100% погоджуюся з Андрієм, беріть групу маток, вибирайте кращу і працюйте з її дочками. Домовляйтеся про обліт на пасіках -облітниках, робіть контрольоване ШО і колись буде успіх.
×