Перейти к содержанию

Іван Михайлович

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  1 435
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

5 366

Информация о Іван Михайлович

 • День рождения 09.10.1956

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0
 • Skype
  Іван Доскоч

Profile Information

 • Место расположения
  0503708663, 098 3260683
 • Интересы
  ГО ОМУ 38-05
  маткарство, селекція у бджільництві,
 • Медогонка
  6-ти рамкова , автомат

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  лісові точки, платформа та павільйон
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Kоличество семей
  Больше 200 семей
 • Ульи
  10 та 12 + надставки
 • Порода пчел
  Apis mellifera carnica var. ukrainika carpatika

Посетители профиля

18 208 просмотров профиля
 1. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  я думаю, що для доброго медозбору, варто взяти дочок від ПЕРЕВІРЕНОЇ У ВАШИХ УМОВАХ чистопородної материнки, облетітити на якісному облітнику ( НЕ ЛІНІЙНОМУ) , це може бути пасіка типу вучківської. Чому саме така? На таких пасіках зберігається генетичне розмаїття однієї популяції, а вучківська саме такою і є, зараз там більше 16 генеологічних груп!!! одного типу. Одержите гарних маток , де буде присутній ефект розширеної ековалентності, та матимете чистопородні гетерозисні бджоли.
 2. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  Карл не всіх своїх маток з класовими показниками передає на атестацію в інститут. Ми знаємо які з його маток можуть бути короновані, і потреби платити інституту не має необхідності. Австрійці теж не дуже хочуть платити там де можна обійтися без цього. Маємо також маток від інших маткарів , менш іменитих ( не всі люди є публічними) але їх матеріал достойний повторення і копіювання. Дуже цікавий та якісний матеріал є в асоціації ZAC. Маю кілька маток різних років від Еріка Аспецбергера та Йосифа Хеннінгер, тестові групи від Інгрід Шмаранцер, Хуберта Пульцл. В Україні цього матеріалу є небагато, все потрібно тестувати і лише згодом запускати у репродукцію.
 3. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  якщо бути об"єктивним , то ми в ОМУ , маємо не просто багато якісного матеріалу, я би сказав дуже багато. На жаль матки не живуть по 10-15 років, тому весь час приходиться щось привозити свіже, щось відходить , від чогось маємо гарних послідовниць, щось не вартує уваги . Все потрібно перевіряти в умовах в яких пасічник буде здійснювати свою діяльність. Одні матки в моїх умовах дуже добрі, а у інших людей не зовсім. Буває навпаки, я виводжу з групи випробування, з якихось причин, і матка їде до когось де інде, а там нею не можуть натішитися.
 4. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  ще маємо і цю
 5. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  також у мене група дочок від цієї матки Stammbaum-Browser DE-8-8-622-2010 Селекция Körklasse B Селекционер Code DE-8-8 Фамилия Gerhard Thurau Wohnort Langhagen Земельное общество Landesverband der Imker Mecklenburg - Vorpommern e.V. Land Deutschland Vom Züchter selbst geprüft. Стенд (точек с группой аналогов) 1 Prüfjahr 2011 Status Тестирование проведено Контактная информация селекционера (DE-8-8) Andere Völker des Prüfstandes DE-8-8-1-2011 Zuchtwerte der Geschwister Zuchtwerte mütterlicher Halbgeschwister Zuchtwerte paternaler Halbgeschwister Выбор партнера для контролируемого спаривания Zuchtplanung für Besamer Individuelle Zuchtplanung als 2a, als 4a Происхождение Коэффициент инбридинга в % Матка: 16.8 Рабочие пчёлы : 29.3 Zuchtwerte Zuchtwert Достоверность племенной ценности Анализ в % Количество собранного меда 110 0.25 15 Миролюбие 99 0.41 15 Усидчивлсть на сотах 99 0.40 15 Склонность к роению 81 0.20 15 Варроаиндекс 0.06 40 Общая оценка ХПП 99 -- Известковый расплод 99 0.16
 6. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  https://www2.hu-berlin.de/beebreed/ZWS/ ця матка у нас в Україні. Персонально у мене її номер 8-209-664-2015 Результаты ХПП для выбранной матки На момент 15.2.2018 Suchkritierien: Länderkürzel=DE, Земельное общество=8, Селекционер=209, № селекционной книги :=664, Год=2015. Количество найденных данных : 1 Матка Стенд (точек с группой аналогов) Данные инбридинга (в %) Племенная ценность в % (Средний показатель за последние 5 лет =100%) Селекция Матка Рабочая пчела Мед Миролюбие Усидчивлсть на сотах Склонность к роению Варроаиндекс Общая оценка ХПП Известковый расплод Анализ в % 15 15 15 15 40 -- DE-8-209-664-2015 DE-8-209-1-2016 29.3 0.0 111 120 118 111 115 121 94 Av
 7. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  різниця дуже велика! тим більше якщо їх дочки будуть облітані на невідомому трутовиську. По перше, у перевірених маток, класу Av, завжди перевіряється їх здатність до стійкої передачі материнських ознак у наступних поколіннях. У маток ( ШО) вироблених в Україні та одержаних від них дочок такого ніхто не перевіряє. Воно і зрозуміло, задача продати БАГАТО маток, поки є попит на ШО , а вже той хто купив сам може перевіряти, як себе показують матки. Друге , жодному маткарю в Австрії чи Німеччині , не прийде в голову виводити маток від неатестованих маток ( не перевірених),а у нас це норма! Добре якщо матка з острова, туди не посилають дочок від випадкових матерів. Хоч теж не варто сліпо вірити всьому написаному. на 100% погоджуюся з Андрієм, беріть групу маток, вибирайте кращу і працюйте з її дочками. Домовляйтеся про обліт на пасіках -облітниках, робіть контрольоване ШО і колись буде успіх.
 8. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  адресок можна , де така " халява"? хороша користувацька матка у австрійців 35 - 40 евро, у німців 45 . На форумах можна купити і по 20, але то таке саме як в Мукачево по 100 грн. то вже не Пернеровська , а Піскорського! Хоч в Андрія рука легка і матки непогані. Загалом в Україну заїхало дуже багато маток карніки , але більшість,на жаль, це досить споріднений матеріал. Чекати якогосьб якісного прориву не варто. За кілька років ми відчуємо наслідки, якщо не буде вестися планова селекційна робота та добір вихідних форм. Зрозуміло ,що те що привозиться на голову вище за те що маємо на неконтрольованому конгломераті всяких порід та популяцій. Таке покращення тимчасове, і наступні покоління будуть і надалі засмічуватися і втрачати свої якісні, відселекціоновані показники. Без контрольованого спарування це шлях в нікуди! Ті штучно інсеміновані матки також не спасуть ситуацію по країні. Спитайте себе самі, скільки класових, якісних, перевірених у наших умовах маток є наявих у нас ? З якого матеріалу одержуємо вихідні форми? Хито , крім десятка тестерів ОМУ, перевіряє маток що приходять в Україну? Так у нас все, в цій державі беззаконня та анархії.
 9. С днём рождения!

  Шановні друзі, щиро Вам усім вдячний за гарні слова привітань! Хай Вас Бог береже!
 10. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  Я вважаю, що сперма у спермотеці рухається, але тримається "пакетів", і ніякого перемішування сперматозоїдів не відбувається. Спермопакети є різними по масі сперміїв які попали в спермотеку. Це обумовлено фактором процесу спаровування. Це підтверджується тим , що в різний період життя матки , можливі прояви народження різних робочих бджіл, і навіть з різним забарвленням тергітів. Особливо це проявляється на неконтрольованому трутовому фоні.
 11. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  крім 622 , ми маємо в контролі 670 що прийшла у 2017 та 701 група тестова 10 маток прбули в Україну у 2018 році. Також маємо Сінгер класову 8-209-664-2015 від якої , в цьому році, одержано декілька десятків маток і вони також тестуються в Україні. https://www2.hu-berlin.de/beebreed/ZWS/
 12. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  який номер материнки ?
 13. Карпатська бджола

  як це робилося , про це розповідав у Вас у Тернополі на конференції що проводила Мрія. Ви були і могли чути. Дані є у відділі селекції карпатських бджіл ННЦ ім.Прокоповича. Це їх інтелектуальна власність і я не можу нею розпоряджатися. Я можу Вас ознайомити лише з тим що мені передано для роботи і є у мене. V039 lin 2.8_.pdf
 14. Карпатська бджола

  Якщо Ви хочете саме вучківських маток, візьміть у Василя чи у Михайла Плиски ( 8-10 ) групу маток від однієї материнки. Вона знають які їх матки є чистопородними і придатними для селекції. З цієї групи відберіть собі 2 кращих, другу групу , візьміть ще у когось у кого є перевірена матка, з них також, за результатами перевірки на ГКО, відберіть 2 кращих. Перевірте відібраних , і якщо вони покажуть чистоту породи, а ГКО Вас буде задовільняти, можете зробити ШО і одержати те що Ви вже хочете взяти у Василя. На сьогодні, на скільки мені відомо, вучківських маток , інструменталок з промірами , Вам ніхто не запропонує. Такий матеріал мають лише кілька людей в Україні. Все інше , що продається по оголошеннях, це звичайні карпатські бджоли. У когось добрі і дуже добрі, у когось добре розрекламовані, хтось піариться в Ю-тубі , і розказує байки про " вучківських " чистопородних маток. Реально, робота по вучківських лініях, лише розпочалася, і реальний результат ми зможемо одержати через 2 роки.
 15. Карпатська бджола

  я вам можу на наступний рік, передати неплідок ( від 35, 43, 32 , 39 від якої замовите) для роботи. При умові що та робота дійсно буде проводитися і я одержу правдиві вуликові карти. Також можете звернутися до відділу селекції карпатських бджіл ( Керек С.С.) і там також зможете одержати матеріал для роботи. Головне хотіти, і все вийде.у цьому році ми ( Довгуник,Доскоч) спільно з працівниками відділу перевірили майже всю вучківську пасіку. Виявили багато дуже гарних родоначальниць придатних для заснування нових ліній. Силами відділу цю роботу неможливо осилити. Один вихід , на мою думку, це добровільні помічники -волонтери.
×