Перейти к содержанию

victoru

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  155
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

146

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Ваш пол
  Male

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  Киевская обл., Бородянський р-н
 • Стаж
  1-3 года
 • Kоличество семей
  6-10
 • Ульи
  МК 12 дадан
 • Порода пчел
  карпатка и помесная

Посетители профиля

640 просмотров профиля
 1. Нужна срочная помощь

  Якщо запах тільки в одному вулику, то цілком можливо проялась якась хвороба розплоду. Подивіться уважно на розплід. Зверніть увагу на таке: 1) Наскільки "рябий" закритий розплід - чи багато по ньому комірок без личинок, або з завмерлими лічинками (лежать на нижньому краю комірки у вигляді безформенної маси) 2) Придивіться до відкритого розплоду - чи не має в ному личинок в неприродньому положенні - вивернуті, або безформенна маса. 3) Придивіться чи не має на закритому розплоді комірок з провалившимися кришечками. Переохолодження може спровокувати зниження імунітету і активність різних вірусних і бактеріальних інфекцій.
 2. Весна/Літо 2018

  Сьогодні зробив одній сім'ї шокотерапію. Не виходили з ройового... І акація не допомогла. Эх... треба було перед початком акації зробить. Думав, що буде взяток - самі одумаються. А вони ні... чим далі тим гірше.
 3. Ээх, старик!.. Трах-ти-би-дох...
 4. Весна/Літо 2018

  На російській - иссоп лекарственный. У мене на ділянці такий росте з минулого року.
 5. Нужна срочная помощь

  Тут треба обережно... Можуть бути випадки, коли бджоли, що зайшли у вулик в такий спосіб - вбивають чужу для них матку. Особливо, якщо нуклеус буже слабий, а підсилювальні бджоли з сильної сім'ї. У мене був такий випадок.
 6. Нужна срочная помощь

  Ось така підставка під вулики добре бореться з мурахами. https://www.youtube.com/watch?v=umZBf8nBXmc&t=241s Я не морочуся з маслом (як на відео), а просто обмазую ніжку такої стійки по кільцю клеєм, що використовуюсь садівники для захисного пояску на деревах (ловчий пояс). В магазинах типу "Сад і город" знайдете. У вулику не буде ні одної мурахи. Зразу скажу про деякі недоліки такої стійки: 1) при тих способах об'єднанні сімей, коли треба поступово наближати вулики з сім'ями одна до одної - такі стійки не практичні, бо треба кожного разу довбати лунку в землі під неї; 2) гарно і надійно приваріть поперечину до стійки. З роками, коли місце зварювання проржавіє, то під вагою вулика (особливо в вітер) поперечина може не витримати і наробити горе. Для надійності можна укріпити конструкції допоміжними розпорками (трикутником).
 7. Весна/Літо 2018

  Гарний значить детектив, якщо 5 читали ))
 8. Весна/Літо 2018

  Да. Если есть слабые семьи или отводки - часть расплода можно в них и оставить навсегда.
 9. Весна/Літо 2018

  Ничего "такого" не будет, не бойтесь... Я делал такое пару раз. Действительно метод работает. Думаю, у пчел в таком стрессе притупляется инстинкт защиты гнезда, - они не нападают. Иногда, если часть пчел не заходят и повисают гроздями снизу трапика, - я таких голыми руками беру осторожно и высыпаю на трап. Хотя... может это только у меня такие.
 10. Весна/Літо 2018

  Сделайте им шоко-терапию. Через 3 дня семья выйдет из роевого и будет активно таскать мед.
 11. Весна/Літо 2018

  Якщо чесно, саме в тому вулику я ще ні разу матку не знаходив (з минулого року!) Як приїхала в пакеті в минулому році немічена, так і ходить десь.
 12. Весна/Літо 2018

  Кстати о выводе маток в нуках... В апреле, я писал в этой теме, что у меня в качестве эксперимента зимовал один микронук на 2 рамках 1/4 дадановской. Перезимовал успешно, но в апреле я сделал ошибку при подсиливании его пчелами из другой семьи, и зашедшие пчелы коцнули матку. Но суть не в этом... Можно было после этого просто вытрусить этот микронук, и забыть, но мне чего-то жалко стало. Через неделю-другую я из хорошей семьи вырезал несколько сотиков с яйцам и прилепил их в рамку этого микронука. Они, естесственно, потянули из них пару маточников. Ну, думаю, толку конечно с вас никакого не будет, но посмотрим сможете ли вы матку вывести, и что за матка получится, если еще получится вообще хоть что-то. Трутень в то время только в виде личинок еще был (апрель). И забыл про них на несколько недель. А сегодня вспомнил... Открываю - и приятно удивился. Все рамочки почти полностью с открытым расплодом (буквально 4-5 день). Расплод и яйца везде где только можно. Матка молодая, нормального размера, шустрая - бегает по сотикам прячется от меня. Буду наблюдать дальше.
 13. Весна/Літо 2018

  Через 4 дні виявилось, що це все-таки ройовий стан. Зробили ще штук 5 маточників внизу рамок, і стало вже видно, що активність сім'ї зменшилась. Зробив з неї 2 відводки на маточниках. Матку не знайшов, скоріш за все попала в один з відводків.
 14. Весна/Літо 2018

  Как-то неясно в чем смысл... С вашего сообщения видно, что как минимум один маточник в новой семье у вас остался ("начала потихоньку облетываться, носить добычу и достраивать случайно попустивший маточник").
 15. Весна/Літо 2018

  В мене одна сімья злюща, але теплять перші 5 хвилин (навіть без димаря). Потім їм набридає і кидаються як скажені собаки, і дим не заспокоює... Приходиться майже постійно в одній руці тримати димарь, якщо не впорався в перші 5 хвилин. Зате меду більше всіх наносили.
×