Jump to content

victoru

Активные Пoльзователи
 • Content count

  211
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

231

1 Follower

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Gender
  Male

General Information

 • Пасека в
  Киевская обл., Бородянський р-н
 • Стаж
  4-7 лет
 • Kоличество семей
  6-10
 • Ульи
  МК 12 дадан
 • Порода пчел
  карпатка и помесная

Recent Profile Visitors

952 profile views
 1. Весна-Літо 2019

  Можливо рій вийшов з неплодною молодою маткою, тому і не повернувся назад у вулик?
 2. Весна-Літо 2019

  Так розгризають маточники робочі бджоли, а не неплодка.
 3. Весна-Літо 2019

  Спостерігав випадок, коли невеликий відводок (приблизно на 7 рамок) який робився пару неділь назад на декілька зрілих маточників, вчора намагався вийти роєм (я так думаю). Частина бджоли виходила активно (пульой) на передню стінку вулика, інша частина активно при цьому забігала назад у вулик. Навколо льотка - натовп, товкотня. Вийшла молода матка на передню стінку, побігала і також повернулась назад у вулик. Весь вулик сильно "гудів" всередині. Таке продовжувалось десь з годину чи півгодини. Потім поступово все затихло. Нічого що б спровокувало таку поведінку я не робив (огляд сімьї чи щось інше). Приблизно за годину до цього був обліт молодої бжоли. Я зрозумів цю ситуацию як намагання вийти рою, але йому щось завадило? (цікаво - що саме...) Читав в літературі, що бджоли можуть відроюватись прямо у вулику. Наприклад, в багатокорпусних вулких, якщо додати до вулика 2 корпуси (один пустий і один з сушшю наверх) і нижньому корпусі з бджолою відгорнути на чверть холстік. В таких випадках ройова частина сімʼї сама відділяється і не вилітаючи з вулика сідає у верхньому корпусі. Чи стикався хто з таким раніше практично?
 4. Весна-Літо 2019

  Знятий ройок був успішно посаджений другим поверхом на відводок. Через пів-дня дивлюсь - на одній стороні вулика мій ройок на рамках, а на другій стороні - сидять дві молоді матки по стінках корпуса, і по 2-3 бджоли за ними ходять. Виходить так, що в цьому ройку було як мінімум 4 матки.
 5. Весна-Літо 2019

  Не дають спокою... Майже на саму верхівку черешні сіли. Прийшлось вдруге за цей рік робити вправи по дереволазанню. Що цікаво, коли знімав, - майже на руку окремо від бджіл сіла матка. При спробі спіймати - полетіла. І полетіла кудись сама. Буду надіятись, що в рою залишилась хоч одна матка.
 6. Весна-Літо 2019

  Дві неділі назад робив два маленькі відводки з маточниками в один нук. Сьогодні піднімаю кришу нука, а на криші з нижньої сторони сидять дві молоді матки, і більше ні одної бджоли... Вперше таке бачу. Щілин, таких щоб бжола пролізла - ніби немає. На рамках холстік і утеплювач у підкришнику. Напевно десь таки була щілина і їх вигнали. Поки ходив за коробочкою, одна матка кудись уже пішла...
 7. Весна-Літо 2019

  У метода Таранова є один нюанс... Після його виконання маємо дві сім'ї у яких порушений баланс (співвідношення) молодої і старої льотної бджоли. Бджоли які залишаються у материнському вулику - тільки льотні. Вся молода не льотна бджола буде у рою, який треба садити окремо. А порушення такого балансу приводить до нерівномірного завантаження роботою бджіл різного віку у сімʼях, і в кінцевому рахунку - знову до виникнення причини для входження сімʼї в ройовий стан. Хто що думає по цьому?
 8. Весна-Літо 2019

  Відностесь до помилок позитивно. Саме на помилках усі ми і вчимося! Кожна помилка - це отриманий досвід. Головне, - робити правильні висновки.
 9. Весна-Літо 2019

  Якщо свіжого засіву немає у материнській сім'ї, то скоріш за все стара матка попала у відводок, і сімья потягнула маточники. Якщо засів є, то значить сімʼя так і не вийшла з ройового стану. У мене цього року так само було з двома сімʼями. Відводки не допомогли, причому відводки робив сильні - сімью приблизно пополам ділив.
 10. Весна-Літо 2019

  Сэрый такой спын, валахатый, вах. ))
 11. Весна-Літо 2019

  Так, я з вами згоден. Іноді мені й самому мої матки здаються як ті коти Шредінгера... При оглядах - то вони є, то їх нема... Як то кажуть - пепебувають одночасно у двох станах - живому і мертвому. ) Та все ж поки що не визріло остаточно рішення їх мітити. Хай ще трохи у комірках пам'яті полежить, повизріває.
 12. Весна-Літо 2019

  А от у мене всього шість сімей і три відводки, то я всіх маток і так пам`ятаю коли вони виводились і їх "родословну". Про не більше двох років - доведений факт.
 13. Весна-Літо 2019

  Не зміг знайти. Матка не мічена.
 14. Весна-Літо 2019

  У мене так не спрацювало цього року. Неділю назад забрав маточники у відводок (приблизно 6 рамок). В материнській сім'ї залишив декілька рамок з розплодом і медові. Передивився все ретельно - ні одного маточника і мисочки не залишив. Добавив суші і вощини. Дивлюсь через тиждень (тобто вчора). Відводок нормально, а материнська сімья нові мисочки вже поробила і вже з лічинками та маточним молочком. Матка 100% залишилася у материнській сім'ї, бо свіжий засів був. Сьогодні виводив цю сімʼю радикальним методом - струсив всіх бджіл на сходні і забрав усі рамки. Нехай так посидять пару днів.
 15. Весна-Літо 2019

  Вчора довелося знімати свого роя з вишні. Вийшов якраз під час розділення сім'ї на відводки. Капець... Чотири сім'ї із шести - в ройовому стані. Причому в ройовому навіть минулорічні відводки з минулорічними літніми матками. І це ще мабуть не кінець...
×