Jump to content

victoru

Активные Пoльзователи
 • Content count

  216
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

240

2 Followers

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Gender
  Male

General Information

 • Пасека в
  Киевская обл., Бородянський р-н
 • Стаж
  4-7 лет
 • Kоличество семей
  6-10
 • Ульи
  МК 12 дадан
 • Порода пчел
  карпатка и помесная

Recent Profile Visitors

970 profile views
 1. Весна-Літо 2019

  Якась фігня з однією сім'єю... В червні була в ройовому стані. Натягнули маточників. Я зробив їм штучне роїння - витрусив на сходні на прильотку. Після цього посадив їх майже на тиждень без рамок. Вперто не починали відбудовувати язики у пустому вулику. Тільки десь на сьомий день голодного режиму зʼявився невеличкий язичок. Мене це насторожило. Раніше, зазвичай, на 2-3 день сімья виправлялась. І ще насторожило, що бджоли якось не одним роєм сидять, а по кутках розбились. Після цього вернув їм їхні рамки, які 7 днів стояли в інших вуликах. Через декілька днів заглянув у вулик - знову натягнули повно маточників (з яєць інших сімей). Причому тягнуть і знизу рамок (як ройові) і з середини, як свіщові. Передивився всі рамки - не знайшов більше ні одного свіжого яйця. Вирішив, що сімʼя без матки, тому веде себе так. Зірвав маточники і підсадив у клітці їм плідну матку. Через день випустив. Ця нова матка встигла насіяти одну рамку розплоду, і знову кудись пропала. Сьогодні дивлюсь - на всю сімью одна єдина рамка закритого розплоду, і на цій же рамці, знову висять ройову маточники, штук 10. Таке відчуття, що сімʼя без матки, - бо немає зовсім ні одного яйця, і в той же час в ройовому стані. За весь цей час (приблизно місяць), сімʼя зменшилась з двох корпусів бджоли до 8 рамок. Вирішив дати їм спокій - хай що буде, те й буде. Хай уже або відрояться, або виведуть свою матку. Отака фігня. Раніше таких ситуацій не було у мене.
 2. Весна-Літо 2019

  Кліщ, чи що то таке?
 3. Кажу ж ... Треба усвідомити, що навкруги ця інфекція є завжди. Гарантій немає ніяких що навколо нема інших "очагів". Важливо вміти контролювати її кількисть, не запускати, не допускати спалах хвороби саме у ваших сімʼях (ну і у сусіда). Тобто ваша задача - допомогти вашим сімʼям вибратись зараз, вчасно контролювати кількість цієї інфекції, і забезпечувати стійкий імунітет у майбутньому. Доречі, бджоли що вилупились і не захворіли - це ті, у яких більш стійкий імунітет. Тобто сімʼя, яка переболіла, теоретично буде більш стійкою до таких болячок (моя думка).
 4. Весна-Літо 2019

  Ну, то ви даремно віддали ) Восени вони вам точно знадобляться. )
 5. По-перше, треба вияснити та ліквідувати причину. Інфекція чи спори аскосферозу будуть завжди, вони можуть жити годами, і з цим треба змиритись. Я думаю вони є у будь-якому вулику. Питання в кількості цієї інфекції, та в умовах при яких вона розвивається. Аскосфероз, як і інші гриби розвивається якщо у вулику підвищена волога, та понижена температура. Тому, я б зробив би так: 1. Вулики гарно просушити, пропекти феном чи паяльною лампою, замінити холстики, прибрати сміття навколо вулика, біля прильотки. 2. Зробити умови, щоб була нормальна вентиляція біля вулика (викосити траву наприклад). 3. Перевірити чи нормальна вентиляція у самому вулику (під дахом, чи нормально розкриті льотки). 4. Сімʼї стиснути, утеплити - мінімізувати коливання температури в районі гнізда. 5. Ізолювати матки (тимчасово), щоб не сіяли на старі заражені рамки. 6. Дати вощини, і дати можливість бджолам відтягнути нові рамки, а старі після виходу розплоду - ліквідувати. 7. Підняти імунітет у сімʼї - забезпечити нормальним кормом. Якщо сімʼя погано кормить розплод - імунітет лічинок падає. Якось так... А... іще... Дохідливо та спокійно розказати сусіду чому він не правий.
 6. Весна-Літо 2019

  Можливо рій вийшов з неплодною молодою маткою, тому і не повернувся назад у вулик?
 7. Весна-Літо 2019

  Так розгризають маточники робочі бджоли, а не неплодка.
 8. Весна-Літо 2019

  Спостерігав випадок, коли невеликий відводок (приблизно на 7 рамок) який робився пару неділь назад на декілька зрілих маточників, вчора намагався вийти роєм (я так думаю). Частина бджоли виходила активно (пульой) на передню стінку вулика, інша частина активно при цьому забігала назад у вулик. Навколо льотка - натовп, товкотня. Вийшла молода матка на передню стінку, побігала і також повернулась назад у вулик. Весь вулик сильно "гудів" всередині. Таке продовжувалось десь з годину чи півгодини. Потім поступово все затихло. Нічого що б спровокувало таку поведінку я не робив (огляд сімьї чи щось інше). Приблизно за годину до цього був обліт молодої бжоли. Я зрозумів цю ситуацию як намагання вийти рою, але йому щось завадило? (цікаво - що саме...) Читав в літературі, що бджоли можуть відроюватись прямо у вулику. Наприклад, в багатокорпусних вулких, якщо додати до вулика 2 корпуси (один пустий і один з сушшю наверх) і нижньому корпусі з бджолою відгорнути на чверть холстік. В таких випадках ройова частина сімʼї сама відділяється і не вилітаючи з вулика сідає у верхньому корпусі. Чи стикався хто з таким раніше практично?
 9. Весна-Літо 2019

  Знятий ройок був успішно посаджений другим поверхом на відводок. Через пів-дня дивлюсь - на одній стороні вулика мій ройок на рамках, а на другій стороні - сидять дві молоді матки по стінках корпуса, і по 2-3 бджоли за ними ходять. Виходить так, що в цьому ройку було як мінімум 4 матки.
 10. Весна-Літо 2019

  Не дають спокою... Майже на саму верхівку черешні сіли. Прийшлось вдруге за цей рік робити вправи по дереволазанню. Що цікаво, коли знімав, - майже на руку окремо від бджіл сіла матка. При спробі спіймати - полетіла. І полетіла кудись сама. Буду надіятись, що в рою залишилась хоч одна матка.
 11. Весна-Літо 2019

  Дві неділі назад робив два маленькі відводки з маточниками в один нук. Сьогодні піднімаю кришу нука, а на криші з нижньої сторони сидять дві молоді матки, і більше ні одної бджоли... Вперше таке бачу. Щілин, таких щоб бжола пролізла - ніби немає. На рамках холстік і утеплювач у підкришнику. Напевно десь таки була щілина і їх вигнали. Поки ходив за коробочкою, одна матка кудись уже пішла...
 12. Весна-Літо 2019

  У метода Таранова є один нюанс... Після його виконання маємо дві сім'ї у яких порушений баланс (співвідношення) молодої і старої льотної бджоли. Бджоли які залишаються у материнському вулику - тільки льотні. Вся молода не льотна бджола буде у рою, який треба садити окремо. А порушення такого балансу приводить до нерівномірного завантаження роботою бджіл різного віку у сімʼях, і в кінцевому рахунку - знову до виникнення причини для входження сімʼї в ройовий стан. Хто що думає по цьому?
 13. Весна-Літо 2019

  Відностесь до помилок позитивно. Саме на помилках усі ми і вчимося! Кожна помилка - це отриманий досвід. Головне, - робити правильні висновки.
 14. Весна-Літо 2019

  Якщо свіжого засіву немає у материнській сім'ї, то скоріш за все стара матка попала у відводок, і сімья потягнула маточники. Якщо засів є, то значить сімʼя так і не вийшла з ройового стану. У мене цього року так само було з двома сімʼями. Відводки не допомогли, причому відводки робив сильні - сімью приблизно пополам ділив.
 15. Весна-Літо 2019

  Сэрый такой спын, валахатый, вах. ))
×