Ю.М.

Активные Пoльзователи
 • Публикации

  810
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

689

3 подписчика

О Ю.М.

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Ваш пол

Previous Fields

 • Пасека в
  Черкаська область
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Kоличество семей
  41-50
 • Ульи
  Кораблева с надставкой
 • Порода пчел
  сторожові

Посетители профиля

1 350 просмотров профиля
 1. Раніше на кліщів взагалі уваги не звертав, Голова одного вросла в бочину ще років 7тому. А от жінку вкусив всього один - і одразу Лайма... Тепер по приїзду в село обробляє всіх дезодорантом від кліщів.
 2. На мою думку, найбільша перевага бджільництва - кадри, люди які працюють на себе. Причому вже в другому- третьому поколінні! Під час переговорів з експортерами не обійшли кадрову політику. Аргумент простий - люди, які вкинули міліони в сучасні заводи залежать від дядька-пасічника більше, ніж він від них! Тому що "ложка дьогтю" псує вже не бочку, а 20 т. меду! І питання, як співпрацювати з пасічником, як провести селекцію постачальників на порядність та навчити правильно готувати продукцію дуже актуальне. Власники заводу пішли шляхом створення власної бази клієнтів за територіальним принципом. Я ж пропонував використати досвід Польщі- надати пасічникам дотації. Але не на кількість вуликів, а на придбання засобів виробництва. І організувати видачу часткової компенсації за придбаний товар повинні місцеві організації. Таким чином гроші приведуть пасічників до спілки, будуть стимулювати виробників обладнання, покажуть напрямок розвитку та у вигляді податків повернуться державі. Аргумент - фірма Лисонь працює 21 рік, але вийшла в світові лідери і продає продукцію в 100 країн світу, заробляючи славу і валюту для країни. А буде кадрова політика - буде і організація, і навчання, і захист.
 3. Вибачте, "загулялися " з французами і після випробувань довелось частково змінити конструкцію. Інформація на сайті буде до кінця тижня.
 4. Продуктивність зараз оцінити важко -ручна робота, навики та здібності людини. Насправді ще не перевіряли - не було часу, але автоматичне скидання дроту, замість ручного та натягувач з закріпленою катушкою, думаю зекономлять 15-30 сек. на рамці. Якщо помножити на кількість рамок-економія суттєва, а враховуючи, що чоловіки більше уникають нудної монотонної роботи - будь яка "цяцька"- дає потрійний ефект - і скоріше і веселіше, і можна похвалитися перед кумом!
 5. Я взагалі противник стягування бокових планок, бо тоді проблематична обрізка на автоматичних лініях, але поки до ліній ще не близько, для дрібних пасік згодиться. Тим більше що можна виготовити самостійно.
 6. Під час екскурсії на бджолярську виставку у м. Блаж, Румунія, ми звернули увагу на кілька пристроїв, навідомих нашим пасічникам. Одним з таких є натягувач дроту (натяжитель проволоки) на рамки. За спільної домовленості з розробником цього пристрою, ми розпочинаємо серійне виробництво і просимо надсилати відгуки та пропозиції що до Вашого інтересу до даного виробу. Відео поки що румунське.
 7. Працівників знайти можна - люди продовжують тікати з села хто в місто, хто за кодон в пошуках роботи, складніше навчити... А по Семенівці мене цікавлять не розрахунки, то не завжди справдовується, а те що віддали поля під медоноси, мабуть вперше в Україні.
 8. Жорстокий капіталізм, але відсутність монополізму веде до конкуренції, чого бракує іншим галузям. А що до посівів соняшнику, то ми ще побачимо результат експерименту в Семенівці. Років 10 тому у мене була дискусія з В.М.Коржем що до цукрових буряків та цукру для бджіл. Я сів рахувати собівартість цукру та меду і виявилось, що розбіжність не така вже й велика. А враховуючи інші продукти бджільництва, особливо пергу, бджільництво досить перспективне. І якщо провести історичні паралелі, що колись Київську Русь годували бджоли, а у 18-19 сторіччі вся індустріалізація України створена завдяки цукроварінню, то зараз знову ситуація змінилась.Цукрозамінники можна отримати синтетичні, а мед і пергу -ні! Золотий міліард хоче їсти і готовий друкувати будь яку кількість зелених папірців для отримання якісного продукту.
 9. Цікаві цифри про бджільництво Франції: Минулого року Франція зібрала 9 000 т. меду і закупила 35 000т. В основному у Польщі. Під час наших переговорів йшлося про закупки українського меду в Україні, а не в Польщі. Після переговорів і аналізу візиту в мене склалось переконливе вреження - хто в кого вчитися повинен??? Як спеціаліст з організації виробництва мушу визнати: ОРГАНІЗАЦІЯ, ЯКА ДАЄ 20% приросту щорічно НЕ ПОТРЕБУЄ РЕФОРМУВАННЯ! Її можна тільки удосконалювати. Покажіть мені ще подібне зростання в Україні! Французи привозили лінію, дуже красиву, якісну і дорогу! Але досягли домовленості з нами про виробництво простих і дешевих механізмів! І знову питання, чи потрібні великі лінії, чи потрібні пасіки на тисячі сімей, чи потрібно сліпо когось копіювати? А може то просто понти і примочки? Адже ніхто не дав економічних розрахунків використання потужних ліній на наших пасіках, всі аргументи "на пальцях". А ще французи побачили нові! технології!!! і нові продукти і просять поділитися досвідом! То невже в цій країні нічого не змінилося???
 10. Змінилось багато! Виробництво у 2016 році перевищило 100 тис, експорт 57(?) тис. Зростання виробництва обладнання ще вражаюче. Враховуючи, що до 1993р в Україні зовсім не було профільних підприємств, зараз, враховуючи виробництво обладнання, вуликів, одягу, ліків, це десятки підприємств і більше 1000 працівників!
 11. Не похвальби ради... Коли на фуршет, організований французами, прибули представники кабміну ( не перші особи, молоді хлопець та дівчина), я трішки п"яний від вина, а більше від хвилювання, бо не вчили мене проголошувати промови на міжнародних зустрічах, почав розповідати цим дітям з кабміну про життя. Про те що можна в Україні розвивати виробництво, можна за 7 років з нуля вийти на міжнародний ринок, створювати робочі місця, і, головне, платити людям зарплату... Я вмію це робити! І знову пригадав весняну зустріч в Полтаві. Конференцію про кооперативи. Де мене затюкали і не дали говорити. І прикро не тому що затюкали, а тому що не почули як отримати з вулика більше продукції, як організовувати кооперацію, невже 7 років досвіду нікому не потрібно??? Зате пів дня слухали тих хто мріє створювати кооперативи за державні (тобто за мої!) гроші... Чому відразу по приїзду французів запросили до посольства Франції, вітали, обіцяли сприяти, допомагати, підтримувати. А коли ми були на Апіславії в Алма-Аті минулого року, і "порвали" всіх конкурентів, нїхто з ураїнских дипломатів про це не чув і не бачив? Чому в Казахстані всі пасічники знають Діда Василя, а наші владці навіть на нагороду до 75 річчя поскупилися??? Ми велика медова країна! Ми рухаємось в правильному напрямку! І Бог нам допомагає!
 12. Не похвальби ради... Коли ми розвантажували лінію 10 травня на площі Інституту (добилися з боєм, бо хотіли нас поставити під парканом), пішов сніг. Не дуже приємною погодою зустрічала Україна своїх гостей, прикро дивитись як падає сніг на нове обладнання... І мені знову пригадалась перша моя виставка. Рівно 7 років тому я привіз на Київську виставку перші ножі, зроблені на балконі зимою. Заплатити за місце не було чим і я ходив між рядами з рябою торбою, пропонуючи ножі пасічникам. І продавав я їх "аж" по 150 грню при собівартості 180, тому що компанія ОСЬ викинула на ринок аж 1000 ножів, зроблених по моїй технології, але нікчемної якості, і продавали їх по 170 грн... І ще я завжди пам"ятатиму, як Валентин Антонович Міняйло з Марганцю дав мені табуретку і дозволив безкоштовно сидіти біля нього, продавати ножі... Це було 2010 року, і 1 травня цього року я зайшов у арендоване приміщення і почали працювати, спочатку вдвох, потім додалося ще людей... І 7травня 2017 року ми сіли за стіл і пригадали нашу історію... А вже 9 травня я зустрічав французів. І варто було подивитись на реакцію гостей, коли під снігом з дощем через 10 хвилин були розкладені піддони, а через годину стояв намет і лінія, змонтована за годину, була загорнута і вкрита. Тільки тоді гості почали посміхатись і фотографувати сніг...
 13. 9-16 травня в Україні перебувала делегація фірми "Thomas apicultura"- провідного європейського виробника обладнання для бджільництва. Гості прибули на запрошення кооперативу "ПАВІК" з метою подальшого розвитку стосунків у розробці та виробництві нових видів продукції. Основною метою французької фірми була демонстрація нової лінії для відкачування меду на виставці в Києві. Основним завданням нашої фірми було забезпечити гостям комфорт, організувати експозицію на виставці та ознайомити зі станом бджільництва в Україні. Протягом візиту було організовано: -Демонстрацію лінії для відкачування меду на медовій виставці Інституту Бджільництва ім. П,І,Прокоповича. -Знайомство гостей з провідними Українськими виробниками обладнання, що були присутні на виставці. - Екскурсію на кафедру бджільництва Національного Аграрного Університету. -Екскурсію на промислову пасіку В.І.Нагорнюка -Екскуурсію на завод по експорту медової продукції фірми "Біхайв" -Екскурсію на експериментальну пасіку В.О. Соломки (Діда Василя) та до музею медоваріння. -Екскурсію на пасіку В.І.Ільченка та візит до його магазину "Медова хата" _Екскурсію на виробництво кооперативу ПАВІК та фірми Етон- виробника металокерамічних нагрівачів. Крім того відбулися дуже цікаві та плідні зустрічі: -З керівництвом Спілки Пасічників України - З експортерами меду. - Відбувся візит до посольства Франції в Україні. - Проведено зустріч з представниками кабміну України з питань євроінтеграції. -Проведено переговори про співпрацю фірми "Thomas apicultura" з кооперативом ПАВІК, який представлятиме інтереси французької фірми в Україні. -Проведено виробничу нараду для освоєння спільного виробництва деяких видів продукції. -І протягом 4х днів було відкрите спілкування з відвідувачами виставки - ярмарку. На завершення візиту, як фінальна крапка, була козацька юшка, вечеря біля Дніпра, соловейко над головою і тривале спілкування про життя-буття... Гості візитом задоволені, Компанія ПАВІК додала у рейтингу серед виробників та авторитету у пасічників. Наостанок хочу подякувати моїм колегам та друзям за допомогу по організації візиту. Ю.М.Гуслій.
 14. Будемо стояти 4 дні, незважаючи на погоду ( "нехай ні сніг, ні холод, не схилить нас!")
 15. Не можу не похвалитись! Сьгодні ! Під снігом! Привезли довгоочікуваних французів (2 роки обіцяли) ! Встановили лінію, поставили палатку зверху, там ще дріб"язку всякого 2 чемодани, прибігайте! Хапайте, бо не вистачить!!!