Jump to content
Форум на ТочкУ

вітязь

Пользователи
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

General Information

 • Пасека в
  вінницька обл.
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Kоличество семей
  21-30
 • Ульи
  гібридний
 • Порода пчел
  місцева

Recent Profile Visitors

486 profile views
 1. На мою думку молодим бджолярам потрібно, не треба шукати міфічних супер імпортованих,зарекломованих бджіл, а необхідно освоювати ефктивні методи і способи ведення бджільництва,створювати коло своєї пасіки медоносну базу, бо сами супер бджоли з повітря меду не принесуть. А проселекцію в бджільництві скажу так ,без штучного осемініння воно ні чого не варте.А ви багато знаєте тих хто цим займається в україні-"одиниці!". Я матки вивожу років з 15 ( в своїх потребах-міняю матки в травні щоб не роїлись)зрозуміло, що вибираю племений матеріал з кращих сімей, але ні разу вмене не було 100% якісниго потомсва сімей, я не кажу про матки , а говорю про подальші сімї і бджоли в них. Матки отримую гарні майже онакові ,а сімї різні, тому що ще є трутні, які по спадковасті передають 75%,а матки лише25% тому в першу чергу треба займатись трутнями ,а матки на другому місці.Скажіть ,а багато з вас розводе тутнів для підтримання якісних сімей у вас я думаю, сімї теж рояться і вашим маткам теж треба спаровуватись(батьківську сімю треба брати з другої пасіки но хто з вас захоче помінятися гарними сімями-" бо порядних людей так мало лишилось"). Робіть виводи -аналізуйте можливо в чомусь я не прав. А сприводу роївень -у наших предків був закон- перелетів рій межу вашої пасіки, то рій уже не ваш ,а того хто його знайшов. Чи ви рахуєте , що рій полетівший від вас хай краще загине в природних умовах, бо в нинішніх умовах йому не вижити без втручання людини.
 2. Бджолопотам Ось і не треба хвилюватись . Да ні стоїть, пока наші переможуть і ми зрозуміем свої помилки, то наробимо багато бід.
 3. Моя точка зрения такая :"по поводу ввоза других пород пчел однозначная- нельзя завозить другие породы и вообще вести зокон о запрете перемещение пчелопакетов и маток по областях. Обмен племенным материалом разрешить только на ограниченных териториях которые имеют похожые условия обитания той или иной породы пчел." Почему я так считаю: 1) помесь пород призводит к повышенной злобливости. Пример - Распостраненное мнение,что кавказки пчелы очень злобливы -это правда на половину,вообще кавказцы самые миролюбивые, но полукровки (смесь усп и кавказцев) становятся просто агресорами. Второй пример: В соседнем селе один пчеловод четыре года назад выписал карпаток , а в этом году по улице пройти не возможно, маленьких цеплят заели и эта беда не только его но и соседних пасечников. 2) В воз других пород на нашу територию призводит к хоршему медозбору но к плохой зимовке, -можно скозать к катострафичным последствиям. Пример: когда я вернулся из армии 1984г.решил снова завести пчелы купил пару пар отводков, а наследующий год захотел много меда(потдался советской рекламе типа длиный хоботок везде мед возмет) и сделал отводки на неоплодотворенные матки кавказцев которые купил в винницком магазине пчеловодства.Прошла зима, пришла весна и вот результат большая половина отводков здохла, меньшая обосралась.Не помню где но ктото сказал, что в 90-х годах кавказкие пчелы это направленый геноцид против украинских пчел. Второй пример :у нас в районе в этом году пчелосемьи масово погибли зимой,а некоторые еще с осени, да и в области не очень хорошая зимовка. Я так думаю-виновати опять таки карпатки потому, что в соседнее село приехал гуцул со своей пасекой(окло 20семей) и все давай разводить, мешать и помешивать семьи с этой " карпаткой ". Унас в прошлом году подсолнух ,вот и карпатки поизносились и за зиму отошли. Карпатке в лесу летать ,а не в поле. 3) Сколькоб вы не разводили бы других пород пчел всеравно местные пчелы победят в смысле вытеснят и ваши бакфесты, карпатки, краинки, итальнки, и другой мусор уйдут от вас, а ваши експеременти вам только навредятвам и другим пчеловодам. Сам был таков. Разводите местные, но не без думно ,улучшайте порду. Из дворняги бывают отличные охотники и сторожевые что породистый пес в подметки не годится.
 4. Я теж маю бажання зустрітись.
 5. відео мого вулика . http://youtu.be/_-gafkoc-U8
 6. Вибачте, це я замутив цю тему "багатокорпусний український вулик". я без патентів до тогож безкоштовно покажу розробку свого вулика який перевищуе в показниках по швидкості обсслуговувані, полегшеній роботі та в інших аспектах вулика василя Приятеленка. До тогож коли я розробив , зробив і поселив бджоли у цей вулик, знайшов інформацію ,що такий вилик створили на базі київської акдемії бджільництва.По продуктивності меду нічого сказати не можу тому, що цей рік всіх у нашій зоні по нолям. А в обсуговувані просто супер,вивіз на поле і забув, рій не вийде тільки міняй корпуса повні на поржні.
 7. Я теж можливо приеднаюсь ,на відсотків 90. Sanich Я можу вас запевнити що трутні воду не носят, тому що вони не живуть у тих сімях в яких вони вивелися. Що живуть трутні у не своїх сімях ,я пересвідчився особисто.
 8. ipb Почему у вас есть две недели. Начну с того как происходит сам процесс при обрезке крыла и почему мне нравится эта технология. Семя которая зароилась, то есть которая вошла в ройевое состояние отлаживает яйца в маточники и в основном на 8-9 день выпускает рой со старой маткой (бывает выпускает в тот день когда матки начинают выходить из маточников).Старая матка выходит с роем, но так как она не может лететь падает с летка на землю,а рой посидит на ветке и возвращается в улей. Но если вы увидели рой на вашей пасеке вы просматриваете возле ульев на земле, должна лежать матка и возле нее небольшая кучка пчел, так что найти ее не составляет большого труда. Закрыв ее в клетку подносите к рою и рой ваш без лишних проблем,а можете не забирать рой семья останется сильной. А в семье уничтожаете все маточники кроме одного и ваши проблемы на этом закончены (семьи с молодой плодной маткой практически в этом году роится не будут, правда бывают редкие исключения ) Так что если вы производите осмотр раз в две недели вы должны увидеть маточники и провести против ройевые работы,к примеру 1) забрать маку и срезать все маточники кроме одного(произведете замену матки)ну будет у вас примерно 15-25 дней без розплодный период,метод годится при начале взятка) 2)оставить матку ,а срезать все маточники(это самый наверное плохой вариант так как через неделю опять прийдется резать ) 3)применить метод Ващенка(если это начало сезона "май-начало июня") 4)поменять местами семью которая вошла в роевое с нероевой (надо чтобы был хотя бы не большой взяток) 5)насыпать в гнездо опилок (дать им работу, прав да это не очень гигеенично но эфэктивно). 6)и много других. Но лучше всего поменять старые на молодые плодные матки весной и у вас не будет проблем целое лето. Делать против роевые отводки тоже не плохо. Лично после вывоза пчел в поле я использую метод (фина- Юханса) закрываю матку в гнездовом корпусе( без летков) разделительной решеткой и рой у меня не куда не сбежит без матки.(у меня просто ульи приспособлены для этого метода и я полностью спокоен.).
 9. Маркіян Ви праві ,я називаю неплоду матку- молодою,це привичка, хотя це невірно.
 10. ipb 1)сімя яка має один трутньовий розплід називають трутовочную. Вона мже бути трутовкою(коли матка наприклад, із за своїх фізичних вад , або кліматичних умов не змогла облетітись"незапліднена"сіє трутні),або бджілка -коли сімя втратила матку, бджоли починають сіяти не повноцінний трутневий розплід. 1) не спіши - нема розплоду, сімя зроїлась, при молодій матці поставиш відкритий розплід(для контролю) і молоду( не облетівшисю) матку зразу бджоли вбють. 2) зачекай приблизно 8-10 дів і став котрольну рамку з відкритим роЗплодом ( це коли виходить останій розплід). 3) нікому не вір, молода матка теж може сіяти по 2-3 яйця в одну комірку ,но коли в комірці на стінці а не на дні то верогідність, що бджілка сіє трутні велика. 4)розплід бджілки розкиданий по всіх рамках де обсижують бджоли і він різноманітній по возрасту на одні площі сота І він не є сплошним як сіє матка. 4) ні кому не вір,що матка сама розумна в сімьї , в сімьї самий розумний є колектив або громада бджіл. 5) карпатські бджоли в відсутності матки,но при доброму взятку можуть забути про виведення маток ( тому контрольна рамка може не допомогти - Но це я не можу стверджувати, но можу стверджувати що різні сімьї можуть війти в трутовку(бджілку) в різні сроки , одні приблизно в20 днів ,а другі до 45 днів і більше після виходу роя. 6)Sanichу - земляк, коли раніше на початку червня два тижні лили дожді без перестанку, то повір мені, що не треба взагалі ніяких зусиль, щоб молоді матки ставали трутовими. Зараз клімат трохи поблажливий. 7) І ні коли не обєднуй сімю з молодою маткою, з сімєю з плодною , загубиш обидві. 8) sypersava про взяток - він був є і буде. (Великий чи малий ,це друге питання).Наприклад колись в дуплах жили бждоли і не булоб взятку( і їх ніхто не кормив на зиму), то вони б виздихалиб всі зголоду. Але колись я сказав молодому пасічнику,що розвиток бджолиних сімей і мед в вуликах знаходиться в кормовій (квітучій) базі нашої місцевості. То він мені, про мої слова нагадав не щодавно. Зараз, жалію про ті роки, коли на пшениці цвів осет ,будяк ,коли на наших фосах(лугах) цвіла мята та різнотравя. Розкриєш на базарі(Вишенька) в Вінниці ящик меду (кускового)- запах на весь базар і на весь мікрорайн і до обіда спродаешся і брали тоді мед не 200гр. баночками ,а 3 л банками і не 200гр. а по 2-3кг.На жаль тоді пасіка була 35 вуликів( і мав здоровям і міг справитись з сотньою) та й мед брали оптом по достойні ціні.До грудня весь мед і збудеш, а зараз хоть закидай цю любиму справу (жінка мед не їсть я теж не їм, правда люблю сильно маточне молочко і поважаю пергу, а якщо чесно то завдяки пасіці ще живу ,бо був час коли закинув пасіку занявся невеликим бізнесом і отримав не один інфаркт, но вижив зайнявся знову пасікою для душі і здорвя) Тому раджу всім хто зайнявся пасікою то не кидайте її до кінця свого життя тому що 1) Ви отримуете бджолинний яд - розріджувач крові ,організм привикає-не принімаеш- густа кров (інфаркт, інсульт) 2)нікрологи в журналі "пчеловодство" зарано пішов життя (такий то) пасічник в возрасті 92 років.Натяк зрозуміли, 3)І дійсно побачив на свої очі ефект біо доміків Як дитина з ДЦП ПОВЕРТАЄТЬСЯ ДО ЖИТЯ.. Це супер-собі теж роблю. Якщо пішли рої не горюй - в тебе осталась молода матка якщо раній рій то супер, вона насіє до головного взятку бджоли (в крайньому разі у нас так виходить), пізній то це трохи гірше. Моя тобі порада -я зрозумів що ти на пасіці можеш бути не кожний тиждень то обрізай плодним маткам по одному крилу і в тебе буде в запасі два тижня.
 11. В Ізраїлі матку шукають в жовтні і листопаді місяці, для того щоб задушитиі поставити маточник для заміни матки. І взагалі навіщо її шукати. Є яйця (1-3дні) значить є матка. А використовуючи технолгію "Гени Степаненко-взагалі не треба на них звертати.
 12. Виправляю трутовочні сімї приблизно таким чином.Струшую сімю в той самий вулик в якому була сімя на рамки без вощини і суші .Тримаю сімю на проволці приблизно 5 суток і ставлю або рамку з відкритим розплодом для вивода матки,або пускаю не плодну або плодну( під ковпачок матку). С працьовуе но незавжди. В цему році спрацьовуе на всі сто. І доречі в цему році проблеми з відводками і відроївшимося сімями дуже велика( молоді матки виходят но потім несіють ,я думаю після обльоту матки не вертаються в свої сімьї),но не тільки в мене ,а і в моїх колег.
 13. Рекомендую мати двоє пар перчаток, в одніх робиш- другі вивертаєш і сушиш.
 14. Колись розказав одному посічнику, як в старовину пасічники направляли своїх бджіл на крадіжку і на добрий медонос (прочитав в старовиній книжці,я думав що це непраціє), то потім в межах його пасіки потерпали всі від нападку.Після цього я нікому нерозказую таких дурниць правдиві вони чи ні.
 15. ibbo Це знайшов в інтернеті Перечислю те, что мне известны. Все они относятся к дореволюционному периоду. Улей Лайанса, 20-25 рамочек 330 х 410 мм, 1864 год; Славянский улей (Цесельского или Галицийский), рамочка 227 х 480 мм, в одном корпусе 10 штук, корпуса соединяются сбоку, 1865 год; Улей Левицкого, или Варшавский улей, 20-22 рамочек 240 х 432 мм; Украинский улей, 20 рамочек 285 х 460 мм; Улей Ващенко, рамочка 260 х 475 мм; Улей Докучаева, 24 рамочки 270 х 540 мм; Улей Долиновского, 15-20 рамочек 290 х 380 мм; Улей Мочалкина, рамочка 245 х 750 мм.
×
×
 • Create New...