Jump to content
Форум на ТочкУ

katran54

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  258
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

442

About katran54

 • Birthday 06/27/1954

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Location
  Рівненська обл.

General Information

 • Пасека в
  Україна
 • Стаж
  4-7 лет
 • Kоличество семей
  11-20
 • Ульи
  укр.лежак, МФУ 300+212, Удав
 • Порода пчел
  з лісу+карпатка + карніка

Recent Profile Visitors

1,370 profile views
 1. Пройшов сьогодні кілька сімей. Майже у всіх ще є трохи черви печатної і личинок, тільки в одній зовсім немає що дивує і тривожить бо майже всі матки 2020. І в одній сім"ї при скороченні два тижні назад залишив лишню рамку за заставною дошкою як виявив сьогодні з маткою. Бідні бджоли переселилися на цю рамку і почали тягнути язики біля рамки.
 2. Знайшли мені укр. мову. 16 вересня передивився цю сім"ю після загодовування. Вона на двох українських півкорпусах. Верхній залитий частково запечатаний а в нижньому на одній піврамці черва печатна виходить і ходить ШЗ матка, а на сусідній вся піврамка в яйцях і ходить не мічена молодуха. З двох маточників вийшли матки а решта розгризені. Добре що не став їх чіпати - самі розібрались. Я думаю що яйця то вже від молодої бо стара в цю пору червити вже не буде та і молодка велика подібна до плідної тільки чомусь рижа і полосата.
 3. Поменяли мне винду с 10 на 7. Включаю украинский язык - печатает на английском, английский и русский нормально. Что за дела? Короче есть матка ШО от Липатова 2018. Червит нормально. На 3 рамках по 1 - 3 огромные маточники ТС, всего 6 шт. Не стал их трогать а теперь думаю может сорвать их, еще одну зиму перезимует?
 4. 8 травня побачив маточники, забрав матку і 3 черви у відводок. В сім"ї залишив один маточник. 17 травня із цього хвоста виходить ройок 1,5 кг. Забрав і ввечері вернув назад, пройшов ще раз рамки, зірвав пару маточників. Далі була негода. Вчора, 23 травня, вирішив проглянути цю сім"ю як тягнуть вощину бо дав з ройком. Вощину не потягнули. Дійшов до гнізда і чую співає молодиця. Ледве знайшов по співу заодно позначив. Ясно що передивився всі рамки. Ну які можуть бути маточники як матку забрав 15 днів тому? Ясно що нема. Питання. Чого вона співала? В мене одна відповідь - мабуть п"яна.
 5. У мене каштани ще не зацвіли але ось-ось. А малина садова теж тільки викинула бутони. Лісова в2019 зацвіла після каштанів одночасно з акацією, але тої акації як кіт наплакав. А я в лісі посадив поки-що тільки 22дерева акації, деякі минулого року вже цвіли.
 6. З обіду встиг пройти до 10 сімей. У всіх по18 стандартних рамок. Дві в ройовому: в одній почали тягнути вощину ( в гнізда 30 квітня дав по 2шт.)а потім спаскудили купою мисочок посеред рамок. В другій знайшов вже запечатані маточники і тільки дощі не дали полетіти. Мусив зробити відводки з матками. До малини і каштана ще не меньше тижня. Завтра пройду решту а то в неділю і понеділок обіцяють +20-+26 і рої чомусь сідають у сусідів, треба ходити проситись
 7. Вскриваю ножем, далі в теплу воду, на другий день струсив медову воду і рамки даю маткам на засів. А в солодку воду дріжджі і виходить добра медова горілка. Зараз булькає брага в бідоні і ще одна партія на підході. Забагато залишив медових рамок та і зима була тепла.
 8. +15. Повноцінний обліт. Почистив у всіх дно, забрав пусті магазини з низу і провірив на корма ті які здалися легкими. Ще достатньо їм їжі, і заодно побачив що у всіх є черва і засів. Зразу понесли пилок і де знайшли? Біля вуликів кілька плям з густими підсніжниками то думав що бджоли їх з корінням повиривають Перезимували всі. Підмору з 20 сімей 3 літра. Мабуть найкраща зимівля у мене.
 9. +10. Облетілись всього 4 сім"ї причому одна літає вже другий день.
 10. Вчора пройшов другий раз біпіном. Де після першого разу було більше 100 кліщів на контрольках знову їх поклав. Це якийсь дурдом: за добу меньше 20 штук не впало. Це вперше за мій стаж стільки кліща. Що тепер третій раз обробляти? Ті роки після другої обробки падало від 0 до 3-5 кліщів. І в вароатолеранс впало до 30 шт.
 11. Так обробляю але надіявся... Вчора хотів забрати рамку з середини гнізда де 02.10 була черва і меду пів рамки. Все ще є печатна черва і трішки личинок. Майже всі сім"ї носять пилок.
 12. а чому такі думки були? Десь читав (може реклама ) що самі очишчаються тому очікував на меньшу кількість кліща
 13. Розплоду вже нема. Пролив біпіном і на контрольках за добу від 20 до трохи більше 100 кліщів. І не зрозуміло для мене що в варотолеранс теж більше 100 кліщів (обробив усіх тільки перший раз), я вважав що в них має бути меньше всіх. І ще таке: не знаю для чого я ставлю полоски ( фумісан). Вони діють, кліщ падає але все одно треба біпін. Може даремно витрачаю свій час і гроші? Хто як вважає?
 14. Вчора було +24 а сьогодні вранці всього +3 На тому тижні забрав полоски ( ставлю Фумісан ) і сьогодні пройшов перший раз біпіном. Ще не забрав кілька рамок з залишками черви і в кількох сім"ях є за заставною. І незабрав за заставною бо там зібрались по жмені бджіл в міні клуб. Як потепліє треба струсити і забрати ці рамки бо можуть замерзнути. В клубах всього кілька сімей, решта під верхом хоча утеплення забрав ще вчора.
×
×
 • Create New...