Jump to content
Форум на ТочкУ

Медвідь

Пользователи
 • Content Count

  119
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

303

General Information

 • Пасека в
  Київська область, Україна
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  41-50
 • Ульи
  рут + магазини
 • Порода пчел
  карніка

Recent Profile Visitors

388 profile views
 1. У нас відцвіла липа, цього року вона виділяля нектар всього шість днів, але і за це треба дякувати Богу. В середньому сім*ї принесли по півтора магазина меду. У мене в селі масиви липи невеликі, десь декілька десятків старих дерев набереться, але запах стояв сильний і бджоли на ній гули. Цікаво, що виділяля вона хвилями - перша хвиля зранку з 5 до 10 години і ще були невеликі хвилі активного льоту вдень, десь по годині - видно розкривалися нові квітки і поки спека не припекла нектарники бджоли встигали трохи попрацювати. Сонях на підході, десь через тиждень вже почне зацвітати, у мене коло села великих масивів ніколи не було, але разом з різнотрав*ям на качку буде. В ярах на південних схилах починає зацвітати перша материнка і чебрець, гарно цвіте біла та рожева низькоросла конюшина, доцвітає білий буркун та синяк та ще цвіте ціла купа трав, назв яих я навіть не знаю, але із-за спеки зараз приноси незначні.
 2. Теж дуже люблю липовий мед за його ярковиражений смак, особливо суперово йде з трав*яним чаєм і люди його гарно беруть. Ну а чистий темнокоричневий гречаний мед з підсмаженими лісовими чи волоськими горіхами, то взагалі делікатес і смакота для мене, от тільки гречки в нас вже давно не сіють. А соняшник люблю чистий, щоб гарно кристалізувався в бруски, його тоді на хліб можна, як масло різати і зручно робити такі бутерброди - шматок батону + скибка масла + скибка соняшникового меду. Але в мене чистий соняшниковий мед рідко буває, бо по ярам в пору цвітіння соняха цвіте багато трав, особливо материнки, тай не сіють в нас його багато, тож майже завжди виходить мікс.
 3. Ціна чистої липи у нас - 500 грн за 3 літра.
 4. Липа дрібнолиста з дня на день зацвіте, минулого року відцвіла за два дні із-за спеки, а позаминулого був хороший взяток, як буде цьогоріч невідомо.
 5. Сьогодні була трохи похмура, нежарка погода, можна було нормально працювати з бджолами, а то при +31, що були напередодні, одну сім*ю продивишся і уже весь мокрий )
 6. Із інтерв*ю Броніславовича каналу A2 Apis -" Вот мы уже два сезона делали облетник у себя и вот только его наличие дало возможность получить скажем условно контролируемое спаривание, ну материал из которого мы создали группы аналогов и фактически отбирая лучших из груп аналогов, можно назвать это селекционной работой" Класний був канал, багато цікавого там було.
 7. Взагалі-то мав на увазі європейських селекціонерів. Бакфастом не займаюся, але навскидку в Україні можу назвати Броніславовича, для мене авторитетний український матковод і вже селекціонер бакфасту. Також ще забув ютуб канал "Пасека Буньковых" з Казахстану, теж під 1000 сімей на карніці, і ще "пасека Матюшкиных" -більше 500 сімей на карніці в Кемеровській області, "Вітяня" з ОПФ із США тримає десь 1000 сімей на карніці. Ну і ще варто додати, що найбільша пасіка Австрії під 8000 сімей на карніці і многокорпусній системі. Мабуть ці факти доводять, що всеж країнка також промислова бджола і точно не гірша бакфасту, хоча теж із своїми плюсами і мінусами . Я приводив ці канали просто як факти, що промпасік на країнці і многокорпусній системі досить багато в різних куточках світу, а дивитись чи не дивитись, то вже Ваша справа, там є багато цікавої інформації. В любому випадку удачі Вам в продажі матки і хорошого медозбору!
 8. Знаю не одного пасічника, що тримають всю пасіку на бакфасті. І "розброс"в лініях таки присутній, одні лінії більш схильні до захворювань, деякі погано розвиваються весною, інші весь мед переводять в розплід, В той же час є і чудові лінії бакфасту, про які відгукуються тільки позитивно. В карніки такого майже немає, можна взяти будь-яку лінію і вона покаже плюс-мінус стабільний результат, бо це як не крутіть - порода. Наприклад, з високою долею імовірності можна спрогнозувати, що дочки від матки, що продається будуть давати хороший результат. Ні в якому разі не хочу "кинути камінь в город бакфаста", але все ж при купівлі чистопородних маток бакфаста треба трошки розбиратися в лініях, або принаймні брати у перевірених авторитетних селекціонерів. Італійка канадської селекції могла б змінити Ваші погляди, але матеріал звідти складно дістати (ютуб канали Іна Степлера та Назарія Пасічника) є пром пасіки до тисячі і більше сімей в Україні і Росії з породою карніка і багатокорпусною системою (ютуб канали Віктора Українського, Пасіка 21-Медова ферма)
 9. Слава Богу, у нас вночі пройшов гарний дощ. Зараз вітряно і холодно, бджоли літають тільки за водою.
 10. Купляв у Сліпка. ІОшка - Кройз Х Пернер.
 11. Кройз набирає обороти, розвиток на рівні найкращих ліній. Спочатку із-за того, що в мене цей рік з зими вийшли не сильні сім*ї, трохи переживава, що до акації не встигнуть вийти на максимум сили, але зараз бачу що не тільки вийдуть, а щей треба буде видьоргувати розплід на відводки, плюс акація у нас зацвіте цей рік пініше ніж зазвичай..Весняний розвиток чудовий на мій погляд і це незважаючи на морозні ночі і сухість. Тепер залишається надіятись на дощі, бо без вологи акацієвого меду не буде.
 12. Майже такаж сама ситуація, у нас акація ще навіть не випустила бруньок, на вигляд як зимою, це із-за холодних ночей, майже кожну ніч заморозки. Так що раннього цвітіння акації цей рік не буде в моєму регіоні. Початок весни у березні був аномально теплий, тож я думав акація зацвіте рано, але подальша погода внесла і вносить свої корективи. Радує те що сім*ї встигнуть вирости до акації, єдина проблема з вологою, дощів не було і особо й не буде. сьогодні предавали що на вихідних по Україні пройдуть дощ, якби пройшла гарна злива. то аграрії хоч сонях посіяли б, а так поля стоять пусті поки.
 13. Моросить дрібний дощик, дує сильний вітер. По прогнозу обіцяли дощ на цілий день і це добре, бо земля суха і просить води. Щоправда цей дощик погоди не зробить, зараз щоб промочити гарно землю і компенвувати малу кількість опадів зимою, треба щоб цілий тиждень йшли сильні зливи.
 14. Сьогодні розширяв гнізда до повного корпусу, в цю зиму в мене сім*ї пішли невеликі, відповідно такі і вийшли з зими, думав повільно будуть рости, а зараз переважно у всіх сім*ях по п*ять гарних рам розплоду і бджоли чимало, дуже скоро треба вже буде розширяти другим корпусом (магазином). Мабуть, із усіх порід бджіл у карніки самий бурхливий весняний розвиток.
×
×
 • Create New...