Перейти к содержанию

davolodya

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  2 614
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Весь контент davolodya

 1. Осінь2018\ Зима2019

  Все вірно, незважаючи на незручності, теж догодовую сиропом. Чистого соняху у мене нема, мед відносно м'який, але є багато паді, тому щороку при підгодівлі в зиму даю 10-12 літрів сиропу 1: 1,5, з додаванням або полину, або настійки гіркого перцю, проблем з кам'яним медом в сотах немаю, і з опоношенням теж. Годував сиропом і далі буду.
 2. Осінь2018\ Зима2019

  хто хоче, той має результат, хто нехоче, шукає причини. Для підсилення сімей багато часу непотрібно, я особливо цінні матки підсилюю при значних похолоданнях, коли вже починаються приморозки
 3. Осінь2018\ Зима2019

  Краще однозначно сильні сім*ї, їм без різниці, вулиця чи зимівник. Для слабачків мабуть краще зимівник. Чому мабуть? бо немаю ні слабачків, ні зимівника, зимують на вулиці, тому можу лиш здогадуватися.
 4. Осінь2018\ Зима2019

  Навіть в такому випадку відхід можна і варто звести до мінімуму. Навіщо пускати в зиму купу слабаків? щоб рахувалися, що вони є? Якусь частину пасіки можна пустити на підсилення, в зиму підуть сильніші сім*ї, відповідно результат зимівки буде більш прогнозований, а навесні відновите кількість відводками. Як на мене, це кращий варіант, ніж багато слабачків перезимовувати і цілу зиму за них переживати. Тому ще раз скажу, результат зимівки в великій мірі залежить від нас, від готовності і бажання мати добрі результати.
 5. Осінь2018\ Зима2019

  Всі втрати залежать в першу чергу від кожного з нас. Успішна зимівка- це в першу чергу правильна підготовка бджіл до зими, якісна обробка від кліща, якісний корм. Якщо сумніваєтеся в якості корму, загодуйте сиропом. Сумніваєтеся в ефективності обробки тимолом- обробіть чимось ефективнішим, і втрати зменшите, якщо не повністю, то до мінімуму. Якщо невірите, запитайте тих, хто багато років зимує без втрат, таких є досить , і жоден з них немає тих ваших 10 % обов'язкового відходу. Обов'язковий він лише у Вас, бо Ви так себе налаштувати
 6. Осінь2018\ Зима2019

  Набагато легший на кишечник, бджола може довше сидіти без обльоту, до того ж цукровий сироп в сотах некам'яніє, як сонях. Одна незручність- це потрібно загодовувати.
 7. Осінь2018\ Зима2019

  У мене навпаки, мета зберегти не багато зимувалих маток, а збереження бджоли в нуках, щоб поменше рухів було з повторним заселенням, повторним трушенням бджоли. Тому планую зимувати нуки по 2 корпуси, щоб рамочки в сумі давали висоту рамки нс 300, але це вже на слідуючу зиму.
 8. Осінь2018\ Зима2019

  Саме головне зробити сприятливі умови для зимівки, підготувати належним чином сім'ї, тоді і висновки робити недоведеться
 9. Осінь2018\ Зима2019

  Племінне ядро варто зберігати і примножувати в інший спосіб, без загибелі 10% пасіки. Робіть вибраковку самі, не пускайте в зиму слабачків, хворих і просто підозрілих, якщо з сім'єю щось не те, вибракуйте її ще в активний сезон, якісна обробка від кліща і якісні корма в зиму, - і тоді зимові втрати будуть максимально наближені до нуля, Ви ж для себе, для родини робите все, щоб бути здоровими і нехворіти, бджоли теж живий організм, до того ж свій, власний, чому ж до них відношення інше? Ви ж для своєї сім'ї таких 10 % непрогнозуєте? Якщо бджіл любите і піклуєтеся про них, бачите в них в першу чергу бджілок, а не гроші за проданий мед, то і філософія Ваша повинна бути зовсім протилежна, тоді в відході сімей будете бачити не норму в 10%, а свої недопрацювання, і таких процентів практично небуде ... А на рахунок нервувати, то я зовсім ненервую, нема причини, бо стараюся зробити всі умови для вдалої зимівки, мої бджілки живі-здорові, а за чужі стандартні 10 % відходу- просто бджолу шкода, не пасічника.
 10. Осінь2018\ Зима2019

  Щедра Ви людина, отак бджолами розкидатися...10% від Ваших 40 сімей- це 4сім'ї, і їх загибель це по-Вашому нормальний результат? Що значить закліщені і неблагонадійні? Ви що, від кліща необробляєте? Мене за бджілок в підморі душа болить, що вони до весни недожили, а тут 10% відходу нормально я такого нормально ніяк нерозумію...
 11. Осінь2018\ Зима2019

  Рамки були в один поверх, чи в два? Якщо в один, то досить ризиковано, висота медового поля маленька для зимівки
 12. Осінь2018\ Зима2019

  Сонях? Чому недокормлюєте сиропом?
 13. Відносно маніпуляторів запитання: при розкритті матки де саме тримати маніпулятор, біля гачків, чи ззовні, за корпусом шарика? В більшості відео на цю тему беруть ззовні, в відео від Сюзан Кобей вона керує маніпуляторами біля самих гачків, з середини. Як правильно?
 14. Осінь2018\ Зима2019

  Нарешті обліт! гарний, дружний по всій пасіці, ще зимують буквально кілька сімей, сидять в клубі в утеплених вуликах. Для мене і моїх бджілок зима можна сказати закінчилася, з зими вийшли всі сім'ї, без втрат, чого і всім бажаю. Зимівкою задоволений, всі живі, підмору небагато, корму в більшості ще на одну зиму вистачить, окремі сім'ї досить сильно під'їли корми, треба підставляти резервні рамки з кормом. У всіх корпусних вуликах поміняв дно, в найближчі кілька днів обіцяють тепло, провірю всіх на наявність кормів, а як погода дозволить, то і ревізію проведу. Ще раз бажаю всім гарного і швидшого обльоту, і, головне, виходу з зими без втрат!
 15. Головне, аби всім рівномірно дісталося, щоб ніхто несказав, що невистачило
 16. В 7 ранку було 0, зараз вже +4, сонячно, обіцяють теплий "весняний" деньок посеред зими, теж сподіваюся на обліт
 17. А Ви стіл на пасіку несіть, будете одночасно і за столом, і на пасіці...щось тай подьоргаєте А як Бог дасть обліт, ще й з гостями радістю поділитеся тільки стола ставте поміж вуликами, щоб радості було побільше
 18. С днём рождения!

  @miro, Пане.Михайле, вітаю з днем народження! Бажаю здоров'я, успіхів у всіх починаннях, нехай бджілки ще дооовго приносять радість! МНОГАЯ ЛІТА!!!
 19. Романович, може нуки даремно продаєте? З Вашою ізоляцією можна на чистопородні матки перейти, буде "облітник від Мико"
 20. Рекомендації нема не тому, що препарат недіє на певні шкідники, а зовсім з іншої причини. Щоб була рекомендація для використання в посівах кукурудзи, препарат треба повторно сертифікувати, а це додаткові гроші, і немалі. Можливо я незовсім вірно виразився, але суть приблизно така, так мені пояснив агроном. Якщо вже зовсім економити, є фосфорорганіка, найдешевша хімія, яка вбиває все живе... На ріпак Маврік з Біскайєю купують, при необхідності і на кукурудзу купити можуть...
 21. Як на рахунок Маврика? Чудово справляється з колорадським жуком, з кукурудзяним теж мав би справитися
 22. У всьому світі всі благородні спиртні напитки виготовляють методом дистиляції, на мідних аламбіках, це Вам нічого неговорить? Згідно Вашої таблиці виходить, що світові виробники коньяків, бренді і т.д. ідіоти, бо некористуються ректифікацією?
 23. Легше отвір в стелі вибити А взагалі, мені було б шкода пускати мед на ректифікацію, там від нього хіба назва лишиться. Користуюся теж колоною, але бражною, продукт виходить гарної якості і має приємний медовий запах, в нерозбавленому стані має міцність 80-85 %
 24. Карпатська бджола

  Які ще пояснення Ви сподіваєтеся почути, і головне, навіщо? Були озвучені умови тестування маток, мені вони непідійшли. Вам підходять - беретеся і тестуєте, силою нікого туди нетягнуть.
 25. Карпатська бджола

  Який може бути секрет від форумчан? Голова ОМУ. Роки 2 тому дуже хотів спробувати карніку, якраз людина шукала тестерів. З тестером нічого невийшло, умови не ті, з тих пір я тестую своє, чесно куплене, і дуже добре , що так вийшло, бо зараз маю своє і нікому нічим незобов'язаний. Можливо, зараз умови тестування змінилися, незнаю, але, чесно кажучи, зараз вже не сильно і цікавить.
×