Перейти к содержанию

davolodya

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  1 994
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Весь контент davolodya

 1. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  В зиму пускав три ІОшки , Пернера, vt, і vt x пернера, а також їх дочок, в моїх умовах у всіх чудова зимівка, а також ранній старт, якоїсь явної різниці між лініями я непомітив. По меду всі спрацювали добре, вперше вдалося відкачати мед з верби і садів, ройових настроїв небуло в жодній сім'ї. В цифрах кількість меду нескажу, бо підрахунків неведу, мед у мене неосновний продукт, на опт непрацюю. По миролюбності ідеально, бджола мирна, спокійна, весь сезон працюю без диму, вжалень нема, хіба як якусь бджолу ненароком притисну, то може вжалити.
 2. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  Якщо влаштовують F1 від ІОшки Ліпатова, весною звертайтеся, пернеровську маю, скленара нема наразі, наперед загадувати нехочу, зараз головне перезимувати
 3. Це питання досить суперечливе, якщо пасічники помічали в ампулах недолив, то чому ж неможуть розбавити? На одній ампулі економія мізерна, а якщо в великих об'ємах, то вже набігає гарна копійка. PS. Факти недоливу виявили пасічники, які використовують дим-пушку, при наборі препарату в шприц, виявили недостачу.
 4. Незнаю, від чого конкретно запах, мені весь і біпін, і тактік смердить нафталіном, різниця лише в силі запаху, тактік має сильний запах, біпін, той, що був бракований, запах мав значно слабший, з чого роблю висновок що він явно розбавлений.
 5. Осінь2018\ Зима2019

  Якщо є бажання взимку кормити, то беріть на олівець. А якщо хочете нормально і спокійно зимувати, провірте сильні сім'ї, у них часто можна відібрати лишню повну кормову рамку і поміняйте в голодній сім'ї. В крайньому разі підкорміть, зараз тепло, 2-3 літри виберуть без проблем, тільки кормушку ставте зверху, з боку за заставною невізьмуть. Краще зараз дати 2-3 літри сити або сиропу, ніж взимку давати гризти тверде канді
 6. Щавелька і у мене в пушці недіяла, один раз спробував і закинув цю затію, так і незнаю в чому була причина, в саморобній пушці, чи в самій щавельці. Обробляю тактіком і мавриком, на слідуючий рік спробую підключити мурашинку, вже придбав. Якщо розплоду вже нема, і осипу кліща теж, кліща або нема в сім'ях, або звик до хімії, іншого варіанту нема. Робіть в цій сім'ї аналіз на закліщеність, отримаєте відповідь, звик кліщ, чи відсутній. Може. В той рік, коли неспрацював біпін, непрацювали полоски Варолом (тауфлювалінат, як в маврику), неподіяла мурашинка, а також в димарі пижмо і сушений хрін, виручив тільки тактік, працює вже третій рік, всі експерименти тоді проводив на двох одних і тих же сім'ях, доки неотримав результату, тільки після того обробив всю пасіку.
 7. Ви самі в це вірите? У мене 5 обробок щороку, 4 з них тактік і маврик по черзі, щоб кліщ незвикав, заключна 5-а обробка тактіком, після виходу розплоду, і всеодно кліщ на слідуючий рік трохи сипеться, всього знищити невдається.
 8. А Ви полоски після відкачки не ставили? Бо кліщ десь мусив подітися, тактік дієвий, якщо він є, мав би сипатися, хіба що вже звик до амітрази, але в це мало віриться.
 9. Навіть незнаю що сказати, щоб кліща небуло, так небуває, він вже буде завжди і з цим треба змиритися. Я обробляю без полосок, тільки тактік і тільки через пушку, у мене тактік працює добре, препарат такий самий, як в Дочинця, добрі люди вділили. Можу порадити лиш одне, робіть аналіз на закліщеність, якесь пояснення будете мати. Одне і те ж саме тільки на етикетках, вміст ампул біпіну і банки з венгерським тактіком кардинально різниться по концентрації, тактік смердить за кілька метрів, а біпін майже немає запаху, по дії така ж різниця, один працює, інший -ні.
 10. Схоже, Ви купили такий самий біпін, який неспрацював у мене . Я брав по 1мл і по 0,5мл, той що по 1мл неробочий викинув, а по 0,5мл я вже навіть нестав провіряти, залишив для зразка, який біпін купляти неможна. Зверніть увагу, у Вас рекомендують 5-7мл на вуличку, а у мене 5-10, то якій інструкції будете вірити? Щоб неказали, що я наговорюю на біпін, ті ж самі сім'ї, де неспрацював біпін, через кілька днів обробив венгерським тактіком, тією ж самою пушкою і з тим самим керосином, осип кліща була суттєва
 11. Біпін буває різний, саме по причині неефективності я від біпіну відмовився і перейшов на тактік. Можливо, полоски добре спрацювали, що нема осипу, можна спробувати зробити тест на закліщеність по Гайдару, побачите, чи кліща дійсно вже нема, чи то біпін недієвий, я більше схиляюся до другого.
 12. Заміна матки

  Це випадково не Ваш канал? Дуже вже Ваші однакові повідомлення в різних темах на рекламу схожі. Що стосується підсадки маток, є багато простих і більш-менш надійних способів, пускати матку в льоток- не найкраща ідея Особисто Ви підсадили б в такий спосіб дорогу цінну матку? Я б неризикував, хоча матки для мене непроблема, бо виводжу сам.
 13. Медовуха

  Поставив для проби 20 літрів, давав 5 кг меду , решта вода, + 5 грам дріжджів ЕС 1118, мед не кип'ятив, пройшов місяць, вибродило, вже зняв з осаду. Зараз ще іде тихе бродіння, але дуже повільно. Пробували на смак - так собі, на медове вино мало схоже, має 12 % міцності, на смак віддає ячмінним пивом. Цікаво, смак з часом зміниться?
 14. Приблизно однаково, конкретних цифр нема, бо підрахунків неведу,, мед у мене не основний і взятки порівняно невеликі, меду принесли нарівні з всіма. В цих сім'ях цьогорічні матки, бджола від них почала працювати тільки на соняху, остаточний результат буде на слідуючий рік.
 15. Матка з цієї сім'ї має ще кілька сестричок, від двох з них також взяв проби, цікаво буде глянути, наскільки буде повторюваність результатів
 16. Дякую за потрачений час. Результат досить непоганий, як на мене, враховуючи що це сім'я з дочкою від ІОшки Пернер х Пернер віл Ліпатова, матка спарувалася на моїй пасіці, явного вінегрету з трутневим фоном нема і це тішить. Попереду проміри решти сімей, в першу чергу з ІОшками, а також ефки від них, зразки вже відібрані, чекають свого часу.
 17. Болячки вилазять тоді, коли для них настають сприятливі умови, інколи ми такі умови самі створюємо, а потім шукаємо причини. Якщо в відводку буде жменя бджіл, рано чи пізно вилізе як не гнилець, то застуджений розплід. На рахунок підставити здоровій сім'ї заражену рамку, це не найкраща ідея, не кожна сім'я зможе справитися з заразою, в першу чергу це залежить від кількості хвороботворних спор чи грибків. Санітарія звичайно потрібна, але без фанатизму, якщо сім'ї на пасіці здорові, то резинові рукавички і окрема стамеска для кожної сім'ї явно лишні, а якщо є хворі сім'ї, без карантину і дезинфекції ніяк, і тасувати рамки з хворої сім'ї по всіх вуликах м'яко кажучи нерозумно.
 18. В таких екстремальних умовах у будь-якої породи можуть вилізти проблеми, неважно, матка ШО, чи вільного обльоту. Незрозумів тільки, навіщо чистопородну матку піддавати непотрібному ризику? Виведіть собі від неї ефок і тестуйте на рахунок протистояння хворобам, мені б було шкода знущатися з дорогої матки Доречі, всі ІОшки підсаджував на 2 рамки розплоду на виході + кормова, всі добре обсиджені молодою бджолою, більш непідсилював, зараз сім'ї добре обсиджують 5 рамок, при похолоданнях всіх ще підсилю рамкою бджоли
 19. Незахищаю Віталія, але у мене повністю протилежна картина. Маю 6 маток від Віталія, всі комбінації різні, з жодною маткою проблем нема, 3 матки було з 17 року, решта цьогорічні. Одне, що мені зараз в них недуже подобається, це те, що ніяк з розплодом зупинитися нехочуть, ось так виглядає сьогоднішній розплід, розміщений на двох рамках, є і печатний, і відкритий, і свіжий засів, але у нас літо продовжується, вдень 20 тепла, носять пилок, тому нічого дивного в засіві нема На фото матка Пернер х vt, лінія с3 х с66 разом з своїм розплодом і з рідною бджолою, ІОшки в зиму ще непідсилював
 20. Инвертированный сироп

  Хіба з пасічників хто вділить, наскільки знаю, ГФС в меншій тарі нефасують. На Ваших кілька сімей я б незаморочувався з ГФС, цукрового сиропу повністю вистачає, при бажанні до сиропу можна додати меду.
 21. Осінь2018\ Зима2019

  В таку пору трутень залишається лиш в проблемних сім'ях, в повноцінних його давно повиганяли. Я б звернув увагу на матки в сім'ях,
 22. Перевіри Зараз нормально?,є доступ?
 23. https://drive.google.com/file/d/1Y9S7Qstz_Ww9aWKheXctldoM0-c6Y3Mm/view?usp=drivesdk. На майбутнє, тпс і фото крил давати в одній папці, чи на кожен файл окремо посилання?
 24. Обидва файли мають бути в одній папці?
 25. Я файл ТПС відкриваю програмою tps dig2, всі точки показує
×