Jump to content

teplov

Активные Пoльзователи
 • Content count

  1,163
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4,394

About teplov

 • Rank
  Старший солдат
 • Birthday 07/23/1967

Contact Methods

 • MSN
  0678617827
 • Website URL
  http://baron081.wix.com/pchelomatki-zakaz
 • ICQ
  0
 • Skype
  teplov833

Profile Information

 • Location
  Хмельницкий пер Нечая 16

General Information

 • Пасека в
  Хмельницкая обл О678617827
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  21-30
 • Ульи
  рут
 • Порода пчел
  Бакфаст.

Recent Profile Visitors

8,384 profile views
 1. В мене вже давно було відчуття що кожна бджола та і трутень мають свою індивідуальність, та з цих тисяч генетичних комбінацій ми мусимо відібрати ті, які нам потрібні. І під мікроскопом там нічого не вдієш, потрібна рутинна праця, групи сестер, окремі точки..., працювати та працювати.
 2. Скрізь так. В українському вулику в діда сусіда трутень вже в березні. В мене був випадок, матка струтневіла в зимі, я її викинув, а в той вулик постапвив рамку з відкритим росплодом, матка облетілась на початку Квітня чи навіть в кінці Березня.
 3. Є пасічники котрі роями розмножують, та роблять заміну маток ройовими матками, маточниками. То якщо такі є поблизості, а вони як правило є. То потрібно почекати поки там все перероїться, і тільки потім виводити маток. Трутня зі своєї сотні сімей, та більш менш з благополучних сімей сусідських, має вистачити. Ця пора починається як правило з середини Червня. В моєму випадку де сусідських пасік вистачає, наситити чистопородним трутнем на 100% неможливо, думаю як і у всіх вас.
 4. Вірно, в багатьох місцях місцеві бджоли стають все кращі, іце завдяки людям котрі мають породисті бджоли, та насичують трутнем дану місцевість.
 5. А купувати потрібно в того, в кого одна порода, та не рік два досвіду з нею. Також відгуки почитати про тих маток. А то часто купують у тих в кого 5 порід і досвіду практично 0 по 150 гр. а потім кажуть що бджоли погані.
 6. Вибачаюсь, та в виведенні трутня я трохи спеціаліст. На чотири всерівно не поділиш, тому що матка весь час одні трутневі чарунки засівати не буде, також якщо перенести молоду личинку (стільник на три дня поставили) то переважну більшість личинок та яєць в прийомній сім'ї викинуть, а матка засіє свої яйця. Це не вдала ідея, вона не працює, особливо на початку літа. Хіба що прийомні сім'ї з неплідками. Але ж знову в такому випадку налетить туди лівого трутня.
 7. Я ж написав "у більшості випадків", а ось коли виводити раніх маток, то картина може бути не на користь спадковості матки. Є такі моменти по весні коли в повітрі переважає трутень з рійливих сімей, то обетені на цьому трутні матки теж можуть створити рійливі сім'ї. Перевірено на моєму досвіді. Так що зрозуміло, якщо всі 10 трутнів мають схильність до роїння, то воно і буде. По великому рахунку в матки в генах в пригніченому стані, теж ця схильність присутня. Другого питання я не зрозумів.
 8. Вже доказано на практиці, якщо від однієї матки весь точок, на другий рік міняємо маток виводячи знову від тоїж матки, медозбір не падає, строкатого розплоду не не спостерігаємо. Та якщо маємо дві племінних з мінімальними родинними зв'язками, проблем взагалі нуль.
 9. А потім від кращої відправив неплідок на облітник чи на інструментальне осіменіння, та з 10 майже завжди буде кілька суперовських маток. І ще 2-3 роки з матеріалом. В цьму випадку боятись інбридінгу не варто, його і спеціально при ІО важко добитися, маю на увазі до якогось критичного рівня.
 10. В Ф-1 матка чистопородна, трутень невідомий (у більшості випадків), кожна бджола бере від батька та матері по 50% спадковості. Виходить у вулику всі бджоли сестри по матері, а по батькові дві сестри з двадцяти бджіл (це всередньому). Так що виходить? Батьківські гени не можуть зговоритися між собою щоб щось вчудити, в той час як материнські є дуже схожі, тому бджоли по поведінці дуже схожі між собою, та на свою матір. Ф-1 навіть кращі ніж Ф-0, тому що у чистопородних бджіл присутній інбридинг, від трохи до 12%, що трохи пригнічує житьєву силу. Ф-2 вже сильно залежить від випадковостей.
 11. Яким чином гетерозис допоможе собакам краще пасти овець? Ця порода заточена для конкретної роботи. Так і в бджіл, візьмемо одну породу, зхрестимо з іншою, і в нас гетерозис. Але що він дасть? Живучість? Рійливість? А нам потрібні бджоли з багатьма корисними властивостями, які всі разом, в якійсь одній окремій примітивній породі взагалі не зустрічаються. Так що в першу чергу це постійний відбір, відбір і ще раз відбір бджіл з потрібними нам характеристиками. Ще відео як ця порода працює.
 12. Во нудна людина, невіриш чи що? В мене немає тієї преси більш ніж десятилітньої давності, Пахомича запитайте, в нього має бути.
 13. Давайте ще раз розберемось, візьмемо до прикладу собак. Є дворняжка, в ній багато порід. Є породисті собаки в яких теж різних порід вистачає. Яка між ними різниця? Ось до прикладу одні з найкращих робочих вівчарок у світі
 14. На відміну від Віталія, Пахомич достовірно успішно осіменяв маток, в ту пору коли я тільки бджіл завів. Це факт.
 15. Я Вам зауважив в тому плані, що якщо людина не розбирається в чомусь досконало, то їй немає чого взагалі когось критикувати в тій справі. Пахомич перше приватне лице яке це зробило, за це йому велика шана. Чи Ви не згідні? А його притензії до нового покоління, не бажання ділитися досвідом, просто такий характер, ще не в той свій віковий час він освоїв ШО, це доволі серйозна психологічна травма, жити не в свій час, зо всіма його наслідками. А Котелевський якось переживе його нападки, я вцьому і не сумніваюсь.
×