Перейти к содержанию

shumila_1982

Пользователи
 • Публикаций

  18
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Весь контент shumila_1982

 1. Осінь2018\ Зима2019

  Сьогодні зняв фото. Моя пасіка на півдні Донецької області, 50 км до моря - Приазов ' є. Деякі бджоли намагаються вилітати навіть з під фольги. Це з тих сімей, які останніми збирав по снігу. В минулому році на чужій пасіці також по снігу збирав карпатку (навіть слабаків) - весною ВСІ дружно облетілися. Христос хрищається в річці Іордані !!! Зі святом ВАС колеги. Аби бджоли були та мед носили (можна з медовухою).
 2. Зібрані з утепленням: дві теплі заставні обшиті фольгованим піноізолом (знизу 10 мм зазору для вентиляції), зверху плівка на всю ширину вулика, холстина та матрасик. Не знаю, що зараз там робиться на пасіці (господар не дзвонив, живе в місті). ВЕСНА ПОКАЖЕ! А ось так зимує моя пасіка з захистом від синичок. Знимав сьогодні: деякі бджоли намагаються вилітати (і в сітці заплуталися) хоть із під фольги.
 3. В минулому 2018 році вдалося познайомитися з цією породою на чужій пасіці. Там пасічник початківець, та прийшлося взвалити на свої плечі ще його господарство. Що цікавого хотілося б відмітити: по-перше - матки (скоріше F-ки, а в якому поколінні - того не відаю) СКАЖЕНО сіяли по всьому лежаку, навідь на крайніх медових рамках де були вільні комірки (вулики ті потрібно було вже качати); по-друге - бджоли спокійні не "кусючі" ті що більш чистокровні. Сім ' ї що більше помішані з нашими - більш агресивніші; по-третє - (ТАКОГО ЩЕ НЕ БАЧИВ) восени у господаря біля пасіки визрів чудовий столовий виноград та ще на початку вересня Я почав загодовувати пасіку цукровим соропом, а ті "собаки" італійки почали "жерти" (смоктати виноградний сік) виноград. В середині жовтня італійку збирав взиму, так ЛЕЖИКИ ЛОМИЛИСЯ (в сильних сім'ях) від меду. От Вам і італійка. От зараз "ріпу" чішу, як ВОНИ на ТАКОМУ меді перезимують! Ввідна інформація: умови зимівлі - південь Донецької області "Приазов ' є". Яка Ваша думка буде, панове?
 4. Синички

  Обов'язково! Дякую! Сьогодні додав до своєї колекції книг: http://maxima-library.org/knigi/knigi/b/438502 А.А. Климентов Пчеловодство 1954 г. Качайте на здоровья. Зараз качаю Пчеловодство - Кораблев И.И., Бабич И.А., Розов С.А. за посиланням: http://www.kodges.ru/tehnika/selhoz/376279-pchelovodstvo-korablev-i.i.-babich-i.a.-rozov-s.a..html. Тепер чекаю, коли Sanich виложить на форумі Гайдар В.А. - Карпатские пчелы: справочник, Ужгород, 1982 г. Я її відсканував і Sanichу скинув, бо сам не міг із-за великого об'єму 55 Мб.
 5. Синички

  Буду шукати таку сітку. Та Ваш спосіб візьму на озброєння наступного року! Слава Богу, що теперь і мою пасіку птахи стали менше турбувати. А раніше за синичок не думав і не дбав про захист.
 6. Синички

  Зараз і в мене така картина, до льотків не лізуть. Одна, дві іноді завітають та жруть тих бджіл, що самі вилетіли! Чому фольга, мені здаеться краще?! Захист від сонця, Що виманює бджіл. Мінус фольги, що треба прибрати для обльоту комах, а також треба добре примотати до вулика скотчем, щоб не шелестіла від вітру.
 7. Синички

  Добре відео! Така сітка, мені здається використовується для вирощування огірків. Чи я помиляюсь?
 8. Синички

  Дякую за пораду колего!
 9. Синички

  Зараз піду ще кнопками кріпити фольгу. Згоден з Вами, що захист треба з восени робити. Раніше нічого не робив. А в чому році - якась напасть. І в зиму пішли сім ' ї трохи ослаблі. Бо кормив в цьому році цукром у вересні з 9 по 20 число (да, трохи запіздно)! А до цього року в зиму збирав тільки на меду (соняховому також). Мая думка - цукор для бджіл не дуже гарний корм.
 10. Синички

  Ось так виглядає моя пасіка (зима 2019 року). Сьогодні зранку дув маленький вітерець та фольга трохи шелестіла. Чи не буде турбувати бджіл?
 11. Синички

  Вчера завершив роботу по захисту пасіки від синичок. Наразі тестую три вариати: 1) CD та DVD диски; 2) і 3) фольга та сітка для овочів, які кріпляться за допомогою кнопок на льотки. Додаю фото. Результати такі - спочатки диски відлякували (4-5 днів), а потім "гадюки" звикли та почали сідати на палочку, до якої підвішений диск і жерти бджіл (фото 1). Залітало на пасіку по 4 - 5 штук. А вчора, десь о 3 годині дня, побачив таку картину - синичка спробувала залізти під фольгу, а та як защелестить, то та падлюка тоді дьору (мабуть інфаркт схопила) . Покрутилися та пішли пташки з нічим. Сьогодні зранку біля пасіки поки що не бачив масово ні синичок, а ні горобців. Одинаки синички бува залітають та жруть бджіл, які самі з деяких вуликів вилітають. Не знаю, чому бджоли самі відлітають від вулика? Може тому, що раніше їх пташки дратували та сім ' ї не можуть заспокоїтися. Мабуть треба було раніше проводити захист пасіки! Увересні проводив обробіток від кліща та загодовував густим цукровим сиропом (2 до 3). Товариство, які Ваші будуть думки?
 12. Версия 1.0.0

  14 раз скачали

  Знайшлася ця книжка в моїй сільській бібліотеці. Якість, як на мене, не дуже. Але читати можливо. Книга 1971 року видання. Є варіант цієї книжки в PDF (вага 54,8 Мб), але не грузиться. Також і Шабаршов (1969р.) в PDF (вага 55,7 Мб) не грузиться.
 13. Версия 1.0.0

  19 раз скачали

  Якість, як на мене, не дуже. Але читати можливо. Книга 1969 року видання. Сама толкова для початківців. Сканував вдома. Знайшлася ця книжка в моїй сільській бібліотеці.
 14. Версия 1.0.0

  20 раз скачали

  Последняя сборка с сайта paseka.org.
 15. Версия 1.0.0

  13 раз скачали

  Продолжение. Сборка с сайта paseka.org. Качество отличное. В этой книге интересно сравнение развития пчел в дупле и улье.
 16. Версия 1.0.0

  28 раз скачали

  Продолжаю выкладывать сборку с сайт paseka.org.
 17. Версия 1.0.0

  22 раза скачали

  Снова собранный файл с сайта paseka.org. Авторы Подольский М.С., Котова Г.Н., Буренин Н.Л. Очень интересная книжка для тех, кто коллекционирует книги по пчеловодству.
 18. Версия 1.0.0

  22 раза скачали

  Полищук В.П., Полипенко В.П. «Пчеловодство. Справочное пособие» - Киев: Выща школа, 1990 - с.312 Собрал в один файл с какого-то сайта. Формат файла pdf.
×