Jump to content

shumila_1982

Пользователи
 • Content count

  85
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by shumila_1982

 1. Весна-Літо 2019

  Дякую за пораду! Я так і зробив. Добу тримав закритими ту пару льотків, де зараз рамки з розплодом. А сьогодні зранку повідкривав повністю всі чотири льотки. Бо сонце в нас (південь України - Приазов ' є) стало припікати по літньому. Термометр на сонці сьогодні в 17.00 показує +39 С. Швидко літо настало! Чекаємо на акацію, бо на мед бджоли зараз дуже охочі - все пішло на розплід. Терміново підставляв маломедні рамки (все що було).
 2. Весна-Літо 2019

  Хто-небудь практикував метод "разового розширення гнізда" у лежаках? Які враження? Я ось спробував! За тиждень гляну, що з того буде. Але беруть сумніви. В мене окремі сім ' ї вже потягли ройові мисочки (обсиджували 13 рамок, з них 8-9 розплоду). Цікаво, наскільки часу відтягне ройовий настрій у бджіл цей метод?
 3. ПАСХА

  Христос Воскрес! Воістину Воскрес! Дай Боже Миру на Донбасі та процвітання Україні! Всім колегам-пасічникам багатих врожаїв та доброго прибутку, а щоб бджоли їхні були здорові. Здоров " я всім, щастя та миру Україні!
 4. Весна-Літо 2019

  Вчера меня мои пчелки удивили - позвонил сосед (живет на верхней улице в 100 метрах от меня. Я пришел и увидел такую картину - СЛОВ НЕТ! Видать к качестве заменителя пыльцы можно использовать дэрть (зерна ячменя и пшеницы перемолотые в пропорции 1:1). На фото именно такая дэрть. Берут очень хорошо уже третий день подряд (ну, не только с моей пасеки там пчелы)! Вчера срочно насыпал своим 1 кг соевой муки в большую кастрюлю. Сегодня пошли брать соевую (и у соседа тоже)! Можно теперь и на дэрть для свиней не тратится - пчёлы свиньям принесут!
 5. Українська степова порода

  Да, комусь щастить мати таку УС. Треба працювати - бо мав колись роя (в 2016 році) - то за добу 6 (шість) рамок вощіни відбудував ЛЕГКО! Нажаль не зберіг ту бджолородну. #Приазов'єТельманівський район Донецька область 2016#
 6. Version 1.0.0

  75 downloads

  Конспект второй немецкой книги (подготовил Дмитрий Гриньков) «Paarungsbiologie und Paarungskontrolle bei der Honigbiene» (Биология и контроль спаривания у медоносных пчел) 2014 г., 221 картинка, почти 390 страниц. Основные авторы этой книги: супружеская пара Гудрун и Николаус Кёнигеры (Gudrun und Nicolaus Koeniger), которые познакомились с пчелами еще детьми и почти всю жизнь посвятили этой теме. Друг с другом познакомились они в далеком 1962 г. во время изучения биологии во Фрайбурге. В 1965 г. они перевелись во Франкфурт, где к тому времени признание уже получил проф. Фридрих Руттнер. Поначалу Кёнигеры работали его помощниками, участвуя в исследованиях мест скопления трутней. В 1981 г. Николаус Кенигер сменил Руттнера во главе Института в Оберрюсселе. Кстати, имя Кенигеров часто упоминается в «Матководстве» Руттнера. В 2007 г. супружеская пара вышла на пенсию. Соавтором книги является, не нуждающийся в представлениях, Friedrich-Karl Tiesler. www.carnica.ho.ua/forum - файл был взят с этого сайта. Конспект первой книги там же - http://carnica.ho.ua/pdf/Carnica_Zucht.pdf
 7. Version 1.1.0

  93 downloads

  Окончательный и полный вариант книги: Кораблев И.И., Бабич И.А., Розов С.А. - Пчеловодство, Киев 1954. На сайте www.twirpx.com есть исходный вариант файла этой книги, но там отсутствуют страницы 220 и 221, а также объём файла очень большой, около 100 Мб. Спасибо нашему форумчанину Александру Васильеву, который выслал мне две недостающие странички и я смог закончить работу. Качество отличное, качайте и получайте удовольствие от чтения этой книги.
 8. Осінь2018\ Зима2019

  ЗОЛОТІ СЛОВА !!!
 9. Осінь2018\ Зима2019

  Може й Ваша правда! Це було у вересні (сухо, дощів не було), десь з 9 по 20 число. Закормлював у зиму пасіку знайомого, з його так званими "італійками".
 10. Осінь2018\ Зима2019

  Нет, не все, а отдельные самые сильные четыре семьи. В этих семьях, наверное больше "кровей" осталось от итальянок?!
 11. Осінь2018\ Зима2019

  Ні, не помилка! Бо на власні очі бачив, як бджоли висмоктували сік винограду. Нажаль не сфотографував. Питав у коллег в нашому регіоні - не така це рідкість, коли бджоли массово збирали сік винограду. Уж не знаю, чи розгризали ті ягоди, мабудь-що так. Бо бачив, як цілі грозді "стухали" на очах. Вуликів було на пасіці 13. Тоді поясніть звідки взялося ще 10 рамок меду в сильних сім ' ях італійок (вулики лежаки)? Сиропу дав від сили літра 4! Також бачив плівку (саму товсту 10 мікрон), яку стелив весною у вулики, то і її бджоли прогризали наскрізь. І це факт!
 12. Осінь2018\ Зима2019

  Сьогодні вночі в нас випав сніг, але зимівля добігає кінця. В четвер ложив канді італійкам (на чужій пасіці), то дуже добре перезимували. Втрат нема, навіть слабачки перезимували. Причому на падійовому меду з виноградного соку (чудовий столовий виноград росте на арці біля пасіки)! Причому підкармлював осінню сахарним сиропом, а бджоли ГУДІЛИ на винограді. На початку жовтня збирав в зиму, то вулики сильних сімей італійок "ломилися" від такого меду з виноградного соку. От Вам і падь! Теперь чекаємо на теплі дні, аби скоріше провести ревізію пасіки.
 13. КНИГИ ПО ПЧЕЛОВОДСТВУ

  Есть ли ещё эта книга у Вас в наличии? Мне необходимо добавить в сканированный вариант стр. 220 и 221, т.к. в варианте из интернета они отсутствуют.Можете выложить эти страницы? Или посоветуйте что-то?
 14. В четвер 21 лютого положили канді в сім ' ї італійок! Результат зимівлі ЧУДОВИЙ! Так що, зимівля на паді з виноградного соку ВДАЛАСЯ. Всі живі та сильні сім ' ї. На верхніх брусках рамок - НІ КРАПЛИНКИ проносу! Тепер чекаємо на теплі дні та скорішої ревізії пасіки.
 15. Version 1.0.0

  38 downloads

  Файл "Карпатка - краткая история изучения" - это сканированная часть (20 страниц) книги: Полищук В.П., Гайдар В.А., Корбут О.В. - Пасека, Киев, 2012 год.
 16. Першоджерела Карпатки

  Как и обещал, выкладываю информацию. Карпатская порода - краткая история изучения! Более полная информация о карпатских пчелах из этой же книги здесь на форуме в разделе ЗАГРУЗКИ (файл PDF 20 стр. - называется "Карпатка - краткая история изучения").
 17. Першоджерела Карпатки

  Нет, не забыл, а просто немного сократил. Ранее коллегам обещал выложить информацию из неё (см. выше), у кого нет ЭТОЙ замечательной книги. Но, как по мне - слишком много авторы пытались в неё впихнуть информации и от этого получилось немного скомкано. Для новичка без дополнительного прочтения старых советских учебников по пчеловодству будет трудновато разобраться. За информацию по клеточке Гайдара В.А. - мое уважение автору! Сам с удовольствием пользуюсь этим изобретением Василия Антоновича. Но без практики - никуда! Сейчас работаю над читаемым "видом" книги Кораблев И.И., Бабич И.А., Розов С.А. - Пчеловодство, ГИСХЛ Украинской СССР, Киев - 1954 год. Сейчас не пишут так лаконично, доступным языком и так подробно. Закончу - выложу на форуме!
 18. Першоджерела Карпатки

  Это ценное замечание! Кстати, сегодня я эту книгу выложил на форуме в полном объеме. Качайте на здоровье. Мой подарок для форумчан! Постараюсь в ближайшее время ещё добавить информацию из книги: Полищук В.П., Гайдар В.А. - Пасека, 2012г.
 19. Version 1.0.0

  92 downloads

  Ця книга була куплена у 2017році в букіністичному магазині м.Кривий Ріг моєю сестрою, яка там мешкає, з нагоди мого дня народження. За що їй - я дуже вдячний! Сьогодні закінчив її оцифрування. Якість сканованої версії дуже добра. З нагоди перших весняних обльотів у 2019 році - це мій подарунок для форумчан! Качайте собі на здоров ' я, коментуйте та "ставте лайки". Велике ДЯКУЮ авторам цієї чудової книги!
 20. Першоджерела Карпатки

  Додаю інформацію з книги Гайдар В.А. и др. - Карпат. пчелы (справочник), 1982.
 21. Осінь2018\ Зима2019

  Така сама картина і в МЕНЕ! Мінус два слабаки, ще до Нового року - гигнули. Потім, ще відводок в січні загинув (з "покупною" та підсаженою в кінці серпня маткою). Тепер наразі - один слабочок майже "всьо" (залишилась одна вуличка бджіл, а бджоли де був мед у вуличках осипались ) та ще йшла в зиму сильна сім ' я, а тепер - "пронос" (може канді з ліками трохи виправлять ситуацію). Итого - мінус чотири на цей час! Кормив в зиму "сіропчиком" з додаванням уксусної ессенції ! А до минулого 2018 року - зимував без втрат і забув про годівниці. Ну і про приємне - ОБЛІТ моєї "карпатки" ! Сьогодні о 14.00 годині було +10 С в нас. Весняно! Правда - не всі обліталися, а тільки П ' ЯТЬ бджолосімей. Загальний вид пасіки, бо весняно - НАДИХАЄ та налаштовує на робочий лад. Скільки роботи в нас попереду, КОЛЛЕГИ ?! Ще скучимо за зимою - ЛІТОМ! Кругообіг, однако!
 22. Осінь2018\ Зима2019

  Сьогодні другий пішов! Польот нормальний. Слава БОГУ дочекався! Сонячно. Термометр показу +3 С о 13.00 дня. А бджоли вирішили "трохи стати на крило"!
 23. Осінь2018\ Зима2019

  Ось фото, які щойно зробив! Вулик номер 1. Може переложити канди з ліками з вулика №8 (у нього все добре - бджоли ледь дійшли до плівки) у вулик №1, де така вішезгадана картина?
 24. Осінь2018\ Зима2019

  "Не знала баба клопоту - купила порося!" Та сім ' я, яка раніше обліталася - і запоносила. Що тепер робити? Будуть фото від мене - обгадили прильотку. Канді з ліками їм не давав - бо їм меду вдосталь оставив. Сильна сім ' я. Погнали розплід. Збирав в зиму їх останніми - по снігу в листопаді! Порода - мабудь українська степова.
 25. Осінь2018\ Зима2019

  Були надії на сьогодня, але марно - відать канді сподобалось! Будем чекать! В окремій сім ' ї попробував рукою на тепло - погнали розплод, бо САМА ПЕРША ОБЛІТАЛАСЯ - мабудь її більше "пригріло" сонечко!
×