Jump to content
Форум на ТочкУ

shumila_1982

Пользователи
 • Content Count

  87
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

207

2 Followers

About shumila_1982

 • Birthday 01/12/1982

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Україна, Донецька обл., Тельманівський район, село Мічуріне
 • Interests
  Бджоли, виготовлення вуликів, племінна робота на пасіці.
 • Honey Extractor type
  4-х рамочна, неповоротна, нержавійка

General Information

 • Пасека в
  Донецкая область, Тельмановский район, с.Мичурино
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  21-30
 • Ульи
  лежак
 • Порода пчел
  карпатка, українська степова

Recent Profile Visitors

965 profile views
 1. В цьому 2019 році ВЗЯТКУ З ЛИПИ - НЕ БУЛО. Тільки о 5..6-ій годині ранку бджола щось трохи смоктала нектару. На жаль такі були погодні умови. За весь час (з 2009 року), що пасічникую - то лише один раз вдалося взяти чистого липового меду (здається в 2011 році). Тоді такі були умови: бджоли місцеві (умовно кажучі УС) та в травні - на початку червня лив постійно грибний дощік. З 2014 році почав закуповувати маток карпатки (перші "Говерла"були з Харкова), тоді і меду добавилось. Зараз вся пасіка на помісних бджолах (основа - італійка), майже "бакфаст". А продавець казав - карпатка "Синевір". От вір кому! Вже тепер перевіряю бджіл "за крильцями". ТАК ТЕПЕР Я МАЮ МЕДУ БІЛЬШЕ. І ТІЛЬКИ З АКАЦІЇ ТА СОНЯХУ! ТА З БДЖОЛОЮ РОБИТИ НАБАГАТО КРАЩЕ, МЕНШЕ ЖАЛЯТЬ! Треба пробувати та шукати краще!
 2. А в цьому році був піздній сонях, що мед качав аж 1 вересня. Тільки дав трохи медової сити із забрусу! Рік був щедрий на мед, особливо на сонях. В нас в Приазов ' є цього року в липні цвів сонях, а бджола не брала нектару - поки не пішли дощі. О тоді вже почав "банкувати у прикуп" на мед! Зимує моя пасіка без утеплення, лише тоненький холстик зверху на рамках. Та й бджоли самі "підказали". В сильних бджолородинах на прильотній дошці почав з ' являтися підмор на початку грудня, та й шуміли вони (на рамках - холстик та матрасик). Убрав матрасики та бджоли через годину заспокоїлись. Підмор ЗНИК З ПРИЛЬОТОК. Але й цього замало, при такій теплій зимівлі. Деякі бдж. родини трохи облітувались (середнячки). Краще зимують у затінку будинку. Втрати вже є - мінус два відводки. Причина - РОЗПЛІД (майже ціла рамка). В остальному інші БР нормально зимують. ВЕСНА ПОКАЖЕ! ПО СИНИЧКАМ! Цього року, а ні снігу - ні синичок. Але (на всяк випадок) - на верхній та нижній льотки кнопками закріпив прямокутнички (по розміру льотка) з фольгоізолу. АБИ СОНЦЕ БДЖІЛ НЕ ВИМАНЮВАЛО. Та все одно бувало трохи вилітали бджілки - з тих вуликів, що на сонці стоять. КАПЕЦЬ - ЗИМА, ЩО ВЕСНА. Де та зима, нею не пахне зараз. Весна у повітрі відчувається!
 3. Дякую за пораду! Я так і зробив. Добу тримав закритими ту пару льотків, де зараз рамки з розплодом. А сьогодні зранку повідкривав повністю всі чотири льотки. Бо сонце в нас (південь України - Приазов ' є) стало припікати по літньому. Термометр на сонці сьогодні в 17.00 показує +39 С. Швидко літо настало! Чекаємо на акацію, бо на мед бджоли зараз дуже охочі - все пішло на розплід. Терміново підставляв маломедні рамки (все що було).
 4. Хто-небудь практикував метод "разового розширення гнізда" у лежаках? Які враження? Я ось спробував! За тиждень гляну, що з того буде. Але беруть сумніви. В мене окремі сім ' ї вже потягли ройові мисочки (обсиджували 13 рамок, з них 8-9 розплоду). Цікаво, наскільки часу відтягне ройовий настрій у бджіл цей метод?
 5. Христос Воскрес! Воістину Воскрес! Дай Боже Миру на Донбасі та процвітання Україні! Всім колегам-пасічникам багатих врожаїв та доброго прибутку, а щоб бджоли їхні були здорові. Здоров " я всім, щастя та миру Україні!
 6. Вчера меня мои пчелки удивили - позвонил сосед (живет на верхней улице в 100 метрах от меня. Я пришел и увидел такую картину - СЛОВ НЕТ! Видать к качестве заменителя пыльцы можно использовать дэрть (зерна ячменя и пшеницы перемолотые в пропорции 1:1). На фото именно такая дэрть. Берут очень хорошо уже третий день подряд (ну, не только с моей пасеки там пчелы)! Вчера срочно насыпал своим 1 кг соевой муки в большую кастрюлю. Сегодня пошли брать соевую (и у соседа тоже)! Можно теперь и на дэрть для свиней не тратится - пчёлы свиньям принесут!
 7. Да, комусь щастить мати таку УС. Треба працювати - бо мав колись роя (в 2016 році) - то за добу 6 (шість) рамок вощіни відбудував ЛЕГКО! Нажаль не зберіг ту бджолородну. #Приазов'єТельманівський район Донецька область 2016#
 8. Version 1.0.0

  110 downloads

  Конспект второй немецкой книги (подготовил Дмитрий Гриньков) «Paarungsbiologie und Paarungskontrolle bei der Honigbiene» (Биология и контроль спаривания у медоносных пчел) 2014 г., 221 картинка, почти 390 страниц. Основные авторы этой книги: супружеская пара Гудрун и Николаус Кёнигеры (Gudrun und Nicolaus Koeniger), которые познакомились с пчелами еще детьми и почти всю жизнь посвятили этой теме. Друг с другом познакомились они в далеком 1962 г. во время изучения биологии во Фрайбурге. В 1965 г. они перевелись во Франкфурт, где к тому времени признание уже получил проф. Фридрих Руттнер. Поначалу Кёнигеры работали его помощниками, участвуя в исследованиях мест скопления трутней. В 1981 г. Николаус Кенигер сменил Руттнера во главе Института в Оберрюсселе. Кстати, имя Кенигеров часто упоминается в «Матководстве» Руттнера. В 2007 г. супружеская пара вышла на пенсию. Соавтором книги является, не нуждающийся в представлениях, Friedrich-Karl Tiesler. www.carnica.ho.ua/forum - файл был взят с этого сайта. Конспект первой книги там же - http://carnica.ho.ua/pdf/Carnica_Zucht.pdf
 9. Version 1.1.0

  113 downloads

  Окончательный и полный вариант книги: Кораблев И.И., Бабич И.А., Розов С.А. - Пчеловодство, Киев 1954. На сайте www.twirpx.com есть исходный вариант файла этой книги, но там отсутствуют страницы 220 и 221, а также объём файла очень большой, около 100 Мб. Спасибо нашему форумчанину Александру Васильеву, который выслал мне две недостающие странички и я смог закончить работу. Качество отличное, качайте и получайте удовольствие от чтения этой книги.
 10. Есть ли ещё эта книга у Вас в наличии? Мне необходимо добавить в сканированный вариант стр. 220 и 221, т.к. в варианте из интернета они отсутствуют.Можете выложить эти страницы? Или посоветуйте что-то?
 11. В четвер 21 лютого положили канді в сім ' ї італійок! Результат зимівлі ЧУДОВИЙ! Так що, зимівля на паді з виноградного соку ВДАЛАСЯ. Всі живі та сильні сім ' ї. На верхніх брусках рамок - НІ КРАПЛИНКИ проносу! Тепер чекаємо на теплі дні та скорішої ревізії пасіки.
 12. Version 1.0.0

  42 downloads

  Файл "Карпатка - краткая история изучения" - это сканированная часть (20 страниц) книги: Полищук В.П., Гайдар В.А., Корбут О.В. - Пасека, Киев, 2012 год.
 13. Как и обещал, выкладываю информацию. Карпатская порода - краткая история изучения! Более полная информация о карпатских пчелах из этой же книги здесь на форуме в разделе ЗАГРУЗКИ (файл PDF 20 стр. - называется "Карпатка - краткая история изучения").
 14. Нет, не забыл, а просто немного сократил. Ранее коллегам обещал выложить информацию из неё (см. выше), у кого нет ЭТОЙ замечательной книги. Но, как по мне - слишком много авторы пытались в неё впихнуть информации и от этого получилось немного скомкано. Для новичка без дополнительного прочтения старых советских учебников по пчеловодству будет трудновато разобраться. За информацию по клеточке Гайдара В.А. - мое уважение автору! Сам с удовольствием пользуюсь этим изобретением Василия Антоновича. Но без практики - никуда! Сейчас работаю над читаемым "видом" книги Кораблев И.И., Бабич И.А., Розов С.А. - Пчеловодство, ГИСХЛ Украинской СССР, Киев - 1954 год. Сейчас не пишут так лаконично, доступным языком и так подробно. Закончу - выложу на форуме!
 15. Это ценное замечание! Кстати, сегодня я эту книгу выложил на форуме в полном объеме. Качайте на здоровье. Мой подарок для форумчан! Постараюсь в ближайшее время ещё добавить информацию из книги: Полищук В.П., Гайдар В.А. - Пасека, 2012г.
×
×
 • Create New...