Jump to content
Форум на ТочкУ

shumila_1982

Пользователи
 • Content Count

  88
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

208

1 Follower

About shumila_1982

 • Birthday 01/12/1982

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Україна, Донецька обл., Тельманівський район, село Мічуріне
 • Interests
  Бджоли, виготовлення вуликів, племінна робота на пасіці.
 • Honey Extractor type
  4-х рамочна, неповоротна, нержавійка

General Information

 • Пасека в
  Донецкая область, Тельмановский район, с.Мичурино
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  21-30
 • Ульи
  лежак
 • Порода пчел
  карпатка, українська степова

Recent Profile Visitors

1,053 profile views
 1. В цьому 2019 році ВЗЯТКУ З ЛИПИ - НЕ БУЛО. Тільки о 5..6-ій годині ранку бджола щось трохи смоктала нектару. На жаль такі були погодні умови. За весь час (з 2009 року), що пасічникую - то лише один раз вдалося взяти чистого липового меду (здається в 2011 році). Тоді такі були умови: бджоли місцеві (умовно кажучі УС) та в травні - на початку червня лив постійно грибний дощік. З 2014 році почав закуповувати маток карпатки (перші "Говерла"були з Харкова), тоді і меду добавилось. Зараз вся пасіка на помісних бджолах (основа - італійка), майже "бакфаст". А продавець казав - карпатка "Синевір". От
 2. А в цьому році був піздній сонях, що мед качав аж 1 вересня. Тільки дав трохи медової сити із забрусу! Рік був щедрий на мед, особливо на сонях. В нас в Приазов ' є цього року в липні цвів сонях, а бджола не брала нектару - поки не пішли дощі. О тоді вже почав "банкувати у прикуп" на мед! Зимує моя пасіка без утеплення, лише тоненький холстик зверху на рамках. Та й бджоли самі "підказали". В сильних бджолородинах на прильотній дошці почав з ' являтися підмор на початку грудня, та й шуміли вони (на рамках - холстик та матрасик). Убрав матрасики та бджоли через годину заспокоїлись. Підмор З
 3. Дякую за пораду! Я так і зробив. Добу тримав закритими ту пару льотків, де зараз рамки з розплодом. А сьогодні зранку повідкривав повністю всі чотири льотки. Бо сонце в нас (південь України - Приазов ' є) стало припікати по літньому. Термометр на сонці сьогодні в 17.00 показує +39 С. Швидко літо настало! Чекаємо на акацію, бо на мед бджоли зараз дуже охочі - все пішло на розплід. Терміново підставляв маломедні рамки (все що було).
 4. Хто-небудь практикував метод "разового розширення гнізда" у лежаках? Які враження? Я ось спробував! За тиждень гляну, що з того буде. Але беруть сумніви. В мене окремі сім ' ї вже потягли ройові мисочки (обсиджували 13 рамок, з них 8-9 розплоду). Цікаво, наскільки часу відтягне ройовий настрій у бджіл цей метод?
 5. Христос Воскрес! Воістину Воскрес! Дай Боже Миру на Донбасі та процвітання Україні! Всім колегам-пасічникам багатих врожаїв та доброго прибутку, а щоб бджоли їхні були здорові. Здоров " я всім, щастя та миру Україні!
 6. Вчера меня мои пчелки удивили - позвонил сосед (живет на верхней улице в 100 метрах от меня. Я пришел и увидел такую картину - СЛОВ НЕТ! Видать к качестве заменителя пыльцы можно использовать дэрть (зерна ячменя и пшеницы перемолотые в пропорции 1:1). На фото именно такая дэрть. Берут очень хорошо уже третий день подряд (ну, не только с моей пасеки там пчелы)! Вчера срочно насыпал своим 1 кг соевой муки в большую кастрюлю. Сегодня пошли брать соевую (и у соседа тоже)! Можно теперь и на дэрть для свиней не тратится - пчёлы свиньям принесут!
 7. Да, комусь щастить мати таку УС. Треба працювати - бо мав колись роя (в 2016 році) - то за добу 6 (шість) рамок вощіни відбудував ЛЕГКО! Нажаль не зберіг ту бджолородну. #Приазов'єТельманівський район Донецька область 2016#
 8. В четвер 21 лютого положили канді в сім ' ї італійок! Результат зимівлі ЧУДОВИЙ! Так що, зимівля на паді з виноградного соку ВДАЛАСЯ. Всі живі та сильні сім ' ї. На верхніх брусках рамок - НІ КРАПЛИНКИ проносу! Тепер чекаємо на теплі дні та скорішої ревізії пасіки.
 9. Как и обещал, выкладываю информацию. Карпатская порода - краткая история изучения! Более полная информация о карпатских пчелах из этой же книги здесь на форуме в разделе ЗАГРУЗКИ (файл PDF 20 стр. - называется "Карпатка - краткая история изучения").
 10. Нет, не забыл, а просто немного сократил. Ранее коллегам обещал выложить информацию из неё (см. выше), у кого нет ЭТОЙ замечательной книги. Но, как по мне - слишком много авторы пытались в неё впихнуть информации и от этого получилось немного скомкано. Для новичка без дополнительного прочтения старых советских учебников по пчеловодству будет трудновато разобраться. За информацию по клеточке Гайдара В.А. - мое уважение автору! Сам с удовольствием пользуюсь этим изобретением Василия Антоновича. Но без практики - никуда! Сейчас работаю над читаемым "видом" книги Кораблев И.И., Бабич И.А., Ро
 11. Это ценное замечание! Кстати, сегодня я эту книгу выложил на форуме в полном объеме. Качайте на здоровье. Мой подарок для форумчан! Постараюсь в ближайшее время ещё добавить информацию из книги: Полищук В.П., Гайдар В.А. - Пасека, 2012г.
 12. Додаю інформацію з книги Гайдар В.А. и др. - Карпат. пчелы (справочник), 1982.
 13. Ну да, это я потом догадался! Изначально у меня не было входящей информации. А так я пользовался длинной жердью, на конце которой закреплено легкое пластиковое ведерко со вставленной в него рамкой суши (по совету нашего мичуринского пчеловода)!
 14. Интересно, кто платит? Ну да,чего-то "расписался"! Вдохновение нашло ... или скучаю по строительной академии, где я работал ассистентом на кафедре и научные статьи требовалось писать регулярно. И за публикацию статей ПЛАТИЛ АВТОР! А нынче - четвертый год на пасеке БАЙДЫКУЮ!
 15. Не знаю, в какую тему определить свой очередной "рассказ"? Наверное надо создать спец. тему "Щоб пореготати або гумор на точку". Но в преддверии весны и лета - опять о роях. Рассказ «Рой ИЗ здания школы». Вот интересный случай был прошлым летом 2018 года! Значит, работаю на пасеке, и тут приезжает односельчанин лет под 70 на Волге (работал у нас в колхозе водителем ЗИЛ 130 и учился с моим отцом в школе). Говорит: «Срочно помощь нужна! Надо рой в школе снять». БЛАГО ОПЫТ ЕСТЬ ПО РОЯМ ! Я беру свой инвентарь, благо был уже одет "по форме" и рулим в школу. А дело было в конце мая (детки
×
×
 • Create New...