Перейти к содержанию

ДобровоЛ

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  12 606
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Весь контент ДобровоЛ

 1. Погода досить суттєво впливає на розвиток сімей, на медоносність рослин. Ми часто про неї згадуємо, але допоки окремої теми так ніхто й не відкрив. Отож я й вирішив заповнити цей пробіл. Бо шастати по сайтах у пошуках потрібної і головне, правдиво (!) не так то вже стало й легко. Тож прошу до спілкування. Оце погода на місяць вперед на Київщині. Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс 1 2 3 4 +1 0 5 +5 −1 6 +11 +1 7 +12 +2 8 +11 +4 9 +12 +5 10 +12 +6 11 +11 +4 12 +7 +1 13 +6 +2 14 +12 +1 15 +14 +6 16 +14 +6 17 +15 +7 18 +8 +4 19 +12 +6 20 +9 +4 21 +6 +1 22 +2 −2 23 +2 −3 24 +3 −2 25 +4 −3 26 +11 +1 27 +13 +5 28 +19 +7 29 +19 +9 30 +18 +9 31 +19 +10 Апрель 2016 1 +16 +10 2 +14 +8 3 +10 \ +8
 2. Весна/Літо 2018

  Наступила вже календарно весна. У нас он, на Київщині, плюси предрікають прямо вже з сьогодні. Тож - хай теплиться, іскриться сонечко, але не в снігах, а на росянистих квіточках садів, луків і полів! Бо ми й наші бджілки вистояли й дочекалися накінець найчарівнішої пори для пасічників!
 3. Так, @Мико , то правда - галера повинна йти і в грозу, іначе - амба... А у мене теж з обіду трохи вияснилося. А то три дні хмарно й холодно було й комахи сиділи по квартирах... Якраз вчасно вияснилось - удачно поселив сьогодні з чотири десядки неплідок по нуках.
 4. Вирішив відкрити цю тему. Дуже ж вже цікаво прочитати в окремому місці , а що ж сьогодні вага контрольного вулика показала?
 5. Пропоную у сезоні 2018 року мічених плідних перевірених на кладку маток та неплідок штучної бджолиної раси БАКФАСТ голандського походження від відомих нідерландських заводчиків -Bertus & Jannie Jochems та Martin Klein. Матки природнього довільного (неконтрольованого) обльоту на трутневому фоні (8 батьківських сімей) знаменитого замшевого "старого" бакфасту від племінної B73(AP)- (колір замші) знаменитого німецького матковода Андереса Петерса, Див їх родовід тут http://bj.tochok.info/Breeder/Breeders/ДобровоЛ http://bj.tochok.info/Pedigree/Buckfast-B7(DLO)-2016 До реалізації пропонуються дочки від голандської материнки В- 7(DLO),від якої мною вже реалізовувалися дочки в сезон 2017 року. Її позаторік вивели у Нідерландах на моє замовлення від злиття двох найкращих ліній - В-72(LJ) Х 301(MAK), які "загострені " на українські медоноси - акацію, липу, лугове й лісове різнотрав"я та не зношуються на соняху і відзначаються високою медопродуктивністю, бурним весняним стартом та підвищеною витривалістю до несприятливих погодних умов. Характерним для цієї бджоли є успішна зимівля навіть на вересу, що за характером дії на кишечник бджоли де в чому близкий до падієвого меду. Перевірено цьогоріч і їх задовільну зимівлю на соняшниковому меду. Усі королеви забезпечуються моїм паспортом. Бджоли абсолютно позбавлені тяги до рійливості, надзвичайно миролюбні, суперусидчиві, медоносні, стійкі до хвороб. Ціна. 1. Матка мічена плідна, перевірена на кладку, природнього запліднення ....... 250 грн. 2. Матка неплідна ...............................................125 грн. При замовленні великої партії - на кожні десять плідних оплачених надається як бонус - одна - одинадцята, теж плідна - безкоштовна матка. Теж саме й з неплідками. Замовлення вважається прийнятим після одержання коштів за маток на мою картку Приватбанку. Після чого я повідомлю вам номер вашого замовлення, що і є контрольною цифрою. Виконання замовлень відбувається суворо до названих номерів. Деякі переваги по строкам, при можливості, надаються постійним клієнтам. Відправка обмеженої першої партії очікується не раніше 20 травня (в залежності від погодних умов). Замовлення приймається не менше, ніж на двох маток на одну адресу . Доставка - "Новою Поштою" та самовивіз із с. Княжичі (район комплексу відпочинку "Княжий двір") Броварського р-ну Київщини або ж з м.Києва,- метро "Лісова" - майданчик біля супермаркету "NOVUS". При оплаті, зразу ж не забудьте повідомляти вашу адресу та спосіб доставки, ПІП (прізвище-ім'я-по батькові), ваш телефон для СМС із Нової Пошти, - найліпше в приват - це обов"язкова умова. Мій рахунок - Приватбанк 5168 7554 2444 6421 Добровольський Леонід Олександрович . Після оплати, прошу зразу ж обов"язково передзвонити мені, щоб уникнути недоречностей. Мій тел. (067) 775 79 14 - після 19.00 Приємних вам покупок і гарних медозборів!
 6. У всьому повинен бути порядок. Пора до цього звикати вже й нам. І печатка в паспорті матки теж не зайва.
 7. То так. Але дані і про мене, і про лінію бджіл, матку яких я надсилаю, думаю, не будуть лишні.
 8. Привіт, Юрію! Направив тобі в личку повідомлення про нашу з тобою ранішу домовленість з питань ШО. З мене І не тільки!
 9. Опалітки, Романовичу, - то правда. Йоханс Бертрус з Нідерландів їх мені подарував, оскільки від них просто відмовився. Але його біла мітка держиться вже ось три роки на В-7... А паспорт може бути корисний, коли виводити трутнів від моїх маток неконтрольованого осіменіння - трутні тоді ж будуть чистопородними.
 10. Далі вже попередних замовлень не приймаю, пока не розрахуюсь з наявними. Наступна висилка буде на тому тижні. Черга за - ПМ№ 18.
 11. А що то значить Ф - 1? Якщо відомий батько і мама з родоводом - то їх доця це Ф - 0 (переходжу на вашу термінологію). А вже її дітки, якщо не установлений трутень, то ті Ф-1 і будуть. А я даю їй свій паспорт і вказую дані матки, яку висилаю.
 12. Аж смішно. У мене взагалі поле за 2,5 - 3 км, а довкола сосновий ліс та дачі. А торік стаціонарні бджоли соняху наносили так, що й качати можна було. Тож ви будете в "маслі "однозначно !
 13. Ні, на Сирці я. А ту деталь, що винен,так і не найшов... А у нас похолодало. Бджоли сидять по хатах...
 14. А у нас у Києві годин 5-6 тому пройшли рясні дощі. Хоч правда, якось місцями... Але мене і мою пасіку теж не образили.
 15. Якраз там в останньому посту про нинішній час - 21-24 червня- і написано в 2014 р.
 16. А що Амурської у вас немає? Це така з великим листям знизу білим і великими китицями. Вона найурожайніша на нектар і найпізніша - цвіте вже після усіх лип. Вона дає найбільші показники на вагах. Ось знайшов у нас...
 17. Їхав з кочівлі. Просидів 3 години в пробці перед Московським мостом - аварія, але це показник роботи "НОВОЇ" паліції. Невже не можна все зазняти на відео за 5-10 хвилин і розвезти побиті авто в різні боки?!! Тому й запізнився з цим повідомленням. Я завтра - якраз під вихідні - постараюсь підготувати чергову партію плідних маток до відправки. Повідомлю всіх обов" язково перед висилкою , хто попаде у цю партію. З неплідками, на жаль, є тимчасово невеличка проблема дефіциту...Але все вирішимо у кінці червня та на сампочатку липня.
 18. Дякую, Костянтине, за відгук! Головне мені , що ви вдало їх підсадили. А що то за метод - Єгошинський? Бо чомусь не зустрічав раніше ніде таку назву (читаю я вже мало крім іннету) - що там нового , цікаво, придумав Леонід Ратмирович?
 19. Дякую! А я й не подумав про це...
 20. "Прийдеться ,видно , й свої ваги включити..." Включив, - 3 кг на липі показало учора. Ставлю на відводки корпусні кочової пасіки другі корпуси. Пока заливають усе! В-7 (DLO) для липи виявились просто ідеальними . Є дві сім"ї В-5 (DLO). То вони трохи відстають у цьому плані. Але теж вже по корпусу повністю залили. Навіть РР не використовував, але все ж вставлю , щоб випадково медові рамки не позасівала. Все-таки липа - ідеальний медонос, якщо вона "включена". Пройшов там гарний дощ. А за 30 км на стаціонарі - а ні краплини... Та це для матководства не так і страшно - підгодуємо нуки...
 21. Пчёлы на балконе

  Пчелы на балконе Тут в серединке и о моих пчелках. А Ваше мнение о пчелах в городе.
 22. Он усім обіцяють трохи прохолодніше і місцями дощі - це для тих , хто сильно не грішить та має гарем трохи менше двох "помічниць"...
 23. У мене теж жарко. Кочові на липі . Ну, а матковивідна вдома, - переставив джентера від материнки - зараз вже до кочових поїду. Працюють ці на "підножному" кормі. Липа теж зустрічається. А погодка класна для бджіл.
×