Перейти к содержанию

ДобровоЛ

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  11 977
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Весь контент ДобровоЛ

 1. Весна/Літо 2018

  Наступила вже календарно весна. У нас он, на Київщині, плюси предрікають прямо вже з сьогодні. Тож - хай теплиться, іскриться сонечко, але не в снігах, а на росянистих квіточках садів, луків і полів! Бо ми й наші бджілки вистояли й дочекалися накінець найчарівнішої пори для пасічників!
 2. Погода досить суттєво впливає на розвиток сімей, на медоносність рослин. Ми часто про неї згадуємо, але допоки окремої теми так ніхто й не відкрив. Отож я й вирішив заповнити цей пробіл. Бо шастати по сайтах у пошуках потрібної і головне, правдиво (!) не так то вже стало й легко. Тож прошу до спілкування. Оце погода на місяць вперед на Київщині. Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс 1 2 3 4 +1 0 5 +5 −1 6 +11 +1 7 +12 +2 8 +11 +4 9 +12 +5 10 +12 +6 11 +11 +4 12 +7 +1 13 +6 +2 14 +12 +1 15 +14 +6 16 +14 +6 17 +15 +7 18 +8 +4 19 +12 +6 20 +9 +4 21 +6 +1 22 +2 −2 23 +2 −3 24 +3 −2 25 +4 −3 26 +11 +1 27 +13 +5 28 +19 +7 29 +19 +9 30 +18 +9 31 +19 +10 Апрель 2016 1 +16 +10 2 +14 +8 3 +10 \ +8
 3. Китайский лимонник

  Так, це є у нього. А щоб гарно ріс, його зразу ж направляють на опору - він любе плестися.
 4. Цікаво, чи ж у того "прогнозиста" із Метеопрог, що таке видав, голова в порядку?
 5. Ну, я ж і говорив, що отой рижий сніг і є наслідок пилової бурі.А ось вам і підтвердження.
 6. Підлийте її де до "хорошого "сусіда під вікно - якраз коти переходять у потрібну весняну фазу. Ото уявляю картинку вночі! І гей на галеру, а то відчалять і без вас, шкіпера! Аватарка ваша, Романовичу , якраз під нинішню тему. Отаким вас і бачу зараз усміхненим!
 7. Романовичу, Метеопрог за 2-3 дні показує скачок від 0 до +29С і триматиметься з доброго дива та температура за їх данними й надалі . Тобто Сахара в Україні у квітні! Мабуть, рвоне де неподалік Наднова зірка, що так Землю нашу перегріє. Та хто ж таке видав на гора? Мабуть, так як і ви ото ще в лютому видали - але хтось із них вже з гарного перепою - натиснув кнопку - погода на Мальдівах й виставив для України.Бо збирається туди в той час.
 8. Подивився прогнози - все то брехня, Романовичу! Ніяких там +16С не буде. Хіба що в Криму . А ви ж майстер подавати потрібну інфо... Та на теплого Олексу й вам повезе - гарний день може бути для погонича помічниць. Пора й вашим бджілкам вже об.......я , та ні ж - облітатися . Не передержуйте, згадайте деякий процес у своєму організмі після вливання пару літрів пива. А вони ж, бідненькі, всю зиму терплять!
 9. Високе дно вулика

  Та це вже роками вивірене. Гарно зимують бджоли на високому дні, а весною його потрібно зменшувати для зберігання тепла. Влітку теж - бо позабудовують трутнем.
 10. Пчёлы на балконе

  Вовки там з чотирьох під"їздів бродять - о двух ногах...
 11. Пчёлы на балконе

  Пчелы на балконе Тут в серединке и о моих пчелках. А Ваше мнение о пчелах в городе.
 12. Пчёлы на балконе

  А я ніяк не знаходжу влітку часу, щоб завезти відводочок до себе в квартиру на 16-й поверх - благо наді мною вже ніхто не живе... Експеремент - хочу перевірити, як вони будуть тут вестися.
 13. Заміна матки в сім"ї на маточник

  Ну, згоден але не на всі сто. Ось знайшов дещо в іннеті : "Головне правило при перенесенні – делікатність. Відкриті маточники не можна трясти, перевертати, охолоджувати або нагрівати на сонці. Якщо маточники вже дозріли, вони можуть перенести невеликий струс і добре зберігаються протягом декількох годин в кімнатній температурі." А щойно запечатані можна протягом чутку менше доби переміщати і т.п., так як і після 14 діб розвитку. У цей час вони є найменш маловразливими.
 14. Пчёлы на балконе

  Ну і як? Пакети вже оплатили?
 15. Заміна матки в сім"ї на маточник

  Позаторік у мене один чоловік з Кривого Рогу на його ж розсуд замовив від баків 20 маточників на виході. Я згодився лише ради експеременту - він сам відповідав за доставку, яка передбачала і пасажирський поїзд. Все одно, нерви мої добре постраждали - роки напруженої розумової праці даються взнаки. Маточники були закладені з похибкою до 2 -3 годин. Графік був розроблеий під розклад поїзда. Матки усі успішно вийшли (я 8 маточників ще додав як страховку з іншої виховательки) й обліталися. Це були B-45(DLO). Одна сім"я , організована з гарного відводка на матці з тієї партії, в той же рік встановила рекорд на соняху на його пасіці в 120 сімей.
 16. Доповню: А якщо з часом у нас буде ок, - можна відвідати буде й прекрасний рукотворний мальовничий ставок неподалік. Забув додати про неплідок - їх на продаж виставлятиму періодично , про що тут буду оповіщувати зацікавлених. А тих, хто вже їх замовив - намагатимуся забезпечити суворо по строках. Зараз кілька замовлень, при бажанні , можу ще прийняти на першу половину червня.
 17. Пропоную у сезоні 2018 року мічених плідних перевірених на кладку маток та неплідок штучної бджолиної раси БАКФАСТ голандського походження від відомих нідерландських заводчиків -Bertus & Jannie Jochems та Martin Klein. Матки природнього довільного (неконтрольованого) обльоту на трутневому фоні (8 батьківських сімей) знаменитого замшевого "старого" бакфасту від племінної B73(AP)- (колір замші) знаменитого німецького матковода Андереса Петерса, Див їх родовід тут http://bj.tochok.info/Breeder/Breeders/ДобровоЛ http://bj.tochok.info/Pedigree/Buckfast-B7(DLO)-2016 До реалізації пропонуються дочки від голандської материнки В- 7(DLO),від якої мною вже реалізовувалися дочки в сезон 2017 року. Її позаторік вивели у Нідерландах на моє замовлення від злиття двох найкращих ліній - В-72(LJ) Х 301(MAK), які "загострені " на українські медоноси - акацію, липу, лугове й лісове різнотрав"я та не зношуються на соняху і відзначаються високою медопродуктивністю, бурним весняним стартом та підвищеною витривалістю до несприятливих погодних умов. Характерним для цієї бджоли є успішна зимівля навіть на вересу, що за характером дії на кишечник бджоли де в чому близкий до падієвого меду. Перевірено цьогоріч і їх задовільну зимівлю на соняшниковому меду. Усі королеви забезпечуються моїм паспортом. Бджоли абсолютно позбавлені тяги до рійливості, надзвичайно миролюбні, суперусидчиві, медоносні, стійкі до хвороб. Ціна. 1. Матка мічена плідна, перевірена на кладку, природнього запліднення ....... 250 грн. 2. Матка неплідна ...............................................125 грн. При замовленні великої партії - на кожні десять плідних оплачених надається як бонус - одна - одинадцята, теж плідна - безкоштовна матка. Теж саме й з неплідками. Замовлення вважається прийнятим після одержання коштів за маток на мою картку Приватбанку. Після чого я повідомлю вам номер вашого замовлення, що і є контрольною цифрою. Виконання замовлень відбувається суворо до названих номерів. Деякі переваги по строкам, при можливості, надаються постійним клієнтам. Відправка обмеженої першої партії очікується не раніше 20 травня (в залежності від погодних умов). Замовлення приймається не менше, ніж на двох маток на одну адресу . Доставка - "Новою Поштою" та самовивіз із с. Княжичі (район комплексу відпочинку "Княжий двір") Броварського р-ну Київщини або ж з м.Києва,- метро "Лісова" - майданчик біля супермаркету "NOVUS". При оплаті, зразу ж не забудьте повідомляти вашу адресу та спосіб доставки, ПІП (прізвище-ім'я-по батькові), ваш телефон для СМС із Нової Пошти, - найліпше в приват - це обов"язкова умова. Мій рахунок - Приватбанк 5168 7554 2444 6421 Добровольський Леонід Олександрович . Після оплати, прошу зразу ж обов"язково передзвонити мені, щоб уникнути недоречностей. Мій тел. (067) 775 79 14 - після 19.00 Приємних вам покупок і гарних медозборів!
 18. Пане Анатолію! А що за трутень у вас у батьківських сім"ях , якщо не секрет? Вдалого вам сезону й приємного спілкування із замовниками, і хай щурки побіля вашої пасіки виздихають!
 19. Так! Як і всім - на кожні замовлені десять маток - одинадцята йде як бонус - подарунок від мене. А при відвіданні мене на пасіці - чай, кава, навіть медом пригощу!
 20. Тоді прощається. Знав його - пана Миколу - колись давно, особисто. За Союзу він переживав за погоду на вихідні - від начальства за неугад добре йому діставалося. Сам признавався, що вгадати можна приблизно лише на три дні, а далі скільки "підводних течій", що й повірити вповні нікому не можна.
 21. Заміна матки в сім"ї на маточник

  Це, якщо їх годувати спеціальними преміксами... Але маточники переносити можна, та у точно й конкретно визначений час їх розвитку, якщо не хочете одержати повне фіаско!
 22. Заміна матки в сім"ї на маточник

  Ну, батенько, ви даєте! А як же "мертвий сезон" для маточників - час, коли навіть вулик не бажано відкривати, щоб не нашкодити майбутнім маткам, а не те щоб цілий маточник переносити? Перечитайте того ж Рутнера.
 23. Заміна матки в сім"ї на маточник

  УС найгірше реагує на бематочність. Але ж ви підставляли маточники на виході - то що там за день-два станеться?
 24. Вибачайте, захопився!
 25. О! Та я ж саме це й мав на увазі. Слабачки трутнів у такій кількості не вирощують. У вас тижнів на два - три розвиток сімей спереду від наших. А пакети класні, це правда. А з трутнями справимося. Якщо то на племінній пасіці - перепустити пакет через РР - то не проблема.
×