ДобровоЛ

Активные Пoльзователи
 • Публикации

  8 875
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Все публикации пользователя ДобровоЛ

 1. ВЕСНА 2017 : Тривоги та надії. Все, де в кого пройшли перші обльоти. Тож тему вже можна сміливо відкривати. І так,- хто вже облітався і які результати? Просимо до слова. Навіть і сьогодні де в кого був обльот! А у нас в столиці мороз тріщить...
 2. Погода досить суттєво впливає на розвиток сімей, на медоносність рослин. Ми часто про неї згадуємо, але допоки окремої теми так ніхто й не відкрив. Отож я й вирішив заповнити цей пробіл. Бо шастати по сайтах у пошуках потрібної і головне, правдиво (!) не так то вже стало й легко. Тож прошу до спілкування. Оце погода на місяць вперед на Київщині. Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс 1 2 3 4 +1 0 5 +5 −1 6 +11 +1 7 +12 +2 8 +11 +4 9 +12 +5 10 +12 +6 11 +11 +4 12 +7 +1 13 +6 +2 14 +12 +1 15 +14 +6 16 +14 +6 17 +15 +7 18 +8 +4 19 +12 +6 20 +9 +4 21 +6 +1 22 +2 −2 23 +2 −3 24 +3 −2 25 +4 −3 26 +11 +1 27 +13 +5 28 +19 +7 29 +19 +9 30 +18 +9 31 +19 +10 Апрель 2016 1 +16 +10 2 +14 +8 3 +10 \ +8
 3. Так, ви праві. Але погода, як не дивно, нас в ці дні милувала, як порівняти з іншими областями України. Бджоли продовжували нарощувати силу. Отож маю надію, що першу закладку зроблю вчасно.
 4. Пропоную у сезоні 2017 року мічених плідних перевірених на кладку маток штучної бджолиної раси БАКФАСТ голандського походження від відомих нідерландських заводчиків - Bertus & Jannie Jochems та Martin Klein. Матки природнього довільного (неконтрольованого) обльоту на трутневому фоні (10 батьківських сімей) знаменитого замшевого "старого" бакфасту від племінної B73(AP)- (колір замші) знаменитого німецького матковода Андреаса Петера, Див їх родовод http://ukrqueenbee.com/Ped_/%28DLO%29B3.html До реалізації пропонуються дочки від голандської материнки - В-45(LJ) http://perso.unamur.be/~jvandyck/homage/elver/pedgr/ped_LJ_2016.html ,від якої мною вже реалізовувалися дочки в сезон 2016 року. На початку травня очікую на прибуття ще однієї нової материнки, яку торік вивели на моє замовлення від злиття двох найкращих ліній - згаданої В-45(LJ) Х 301(MAK), які "загострені " на акацію, липу, різнотрав"я та не "сідають" на соняху і відзначаються високою медопродуктивністю, бурним стартом та витривалістю до несприятливих погодних умов. Характерним для цієїбджоли є успішна зимівля навіть на вересу, що за характером дії на кишечник бджоли де в чому близкий до падієвого меду. Усі королеви забезпечуються моїм паспортом. Бджоли надзвичайно миролюбні, суперусидчиві, медоносні, стійкі до хвороб. Ціна. 1. Матка мічена плідна, перевірена на кладку, природнього запліднення ....... 250 грн. 2. Матка неплідна ...............................................125 грн. При замовленні великої партії - кожна десята матка - надається безкоштовно. Замовлення вважається прийнятим після одержання коштів за маток на мою картку Приватбанку. Після чого я повідомлю вам номер вашого замовлення, що і є контрольною цифрою. Виконання замовлень відбувається суворо до названих номерів. Відправка обмеженої першої партії очікується після 25-27 травня. Замовлення приймається не менше, ніж на двох маток . Доставка - "Новою Поштою" та самовивіз із с. Княжичі (район комплексу відпочинку "Княжий двір") Броварського р-ну Київщини або ж з м.Києва,- метро "Лісова" -майданчик біля супермаркету "NOVUS". При оплаті зразу ж не забудьте повідомляти вашу адресу та спосіб доставки, ПІП (прізвище-ім'я-по батькові), ваш телефон для СМС із Нової Пошти. - це обов"язкова умова. Мій рахунок Приватбанк 5168 7553 9928 0631 Добровольський Леонід Олександрович . Після оплати, прошу зразу ж обов"язково передзвонити мені, щоб уникнути недоречностей. Мій тел. 067 775 79 14 - після 19.00 Приємних вам покупок!
 5. То ви не знаєте, що то таке наша падь... А сонях, зібраний при хоч і невеликих дощах - майже не страшний. Але потрібен тоді контроль - тобто зимівля у приміщенні. Так, виведені в липні мені теж найбільше подобаються.
 6. Акація в цьому плані - дерево супер! Головне, щоб укорінилась. Ну а далі і без поливу гарно ростиме. А це як?
 7. У мене пасіка прямо під сосновим лісом. І осінь тут дає падь. Тож на зиму я завжди згодовую по 8-10 кг цукру. Планую вже давно зі своїми баками спробувати постояти на вересу... або ж і на пізньому соняху.
 8. Можу підтвердити це і я.Правда у мене нуки на стандартні рамки 230 та 300. Позаторік і торік доводилось їх відкачувати на акації, бо не було куди сіять молодим маткам. Серед них траплялись і обезматочені. Тоді були у мене баки від В-45 і В-73.
 9. А педігрі для чого?
 10. Може й так. Але ж ви уявіть ситуацію. Одне, коли вийшла неплідка і ви її перевірили хоч візуально, інша ситуація - маточник з личинкою. А може вона з недорозвиненим крилом чи ніжкою - всього може ж бути і вини матковода у тім немає. То як можна видавати тоді паспорт на маточник? І одне, коли готується партія 15-20 маточників, і інша,- чотири та ще й кудись їх пропонують мені відвезти... А в цей момент у мене інші матки з тієї ж партії починають лупитися... Як казав Мико - галера пішла в плавання, її не спинити... А з іншого боку - замовник завжди правий.
 11. Недавно подзвонив один пасічник. Просив продати чотири маточники і паспорти до них...
 12. А у мене найліпше спрацьовував Апірой. Кілька роїв на нього клюнули.
 13. Вадим, вибач, що не зовсім по темі, але це по ветеранах. Позавчора у мене була зустріч з однокурсниками на презентації в Укрінформі, де я працював начальником управління фотовідеоінформації. Так от фоторепортером, що висвітлював там ту подію був Юрій Іллєнко - ветеран ВВВ, колишній моряк, добре знайома мені людина. Йому пішов 90-й рік! Ми з ним служили в одній і тій бригаді торпедних катерів, але з різницею в 30 років! Так що й таке буває...
 14. Я, Миколо, так з В-73(АР) (замшевою) й робив. Але у бджіл все одно вік недовгий. Не перезимувала вона. Тепер її дочки умене в батьківських сім"ях. Вона також від Анатоліки, як і моя В-45. Найдовше у мене прожила була якось матка карпатка 77 лінії - ще з тої першої "тимірязевської"пасіки - чотири з половиною роки. Але працювала вона без усяких обмежень.
 15. Печатному це не грозить.
 16. Відкрив цю тему на прохання targal . Просив пан Василь також вказати про те, якими матками (породами) залишились ви задоволені, а які не задовільнили ваші бажання. Ліпше без імен матководів, щоб вивчити, так би мовити, популярність самих порід. Тож просимо до спілкування.
 17. Може й так. Але вароа - найбільш вірогідна причина. А як там зараз не сіють отой ріпак, що росте вище людського зросту? На ньому не стояли? Дякую! Можна - до брата - в Дубину...Але ж маток виводити треба... О! А це може нашу братву й порадувати!Отож: Нет худа без добра...
 18. У мене баки. Вони до цього більш стійкіші. Їх же й на вересу виводили.
 19. Торік за 4-5 км від мене посіяли пізній сонях - цвів разом з золотарником. Ото розумно було. Жаль, що не міг я тоді кочувати... Правильно. Коли вже сильно допекло, варто й посміятися!
 20. Гречку! Дай вам, Боже, гектарів з тисячу!
 21. Чистий дурдом - сіяти посеред квітня сонях... Це ж не партійні часи, коли спішили чим дужче першими прозвітувати...
 22. А у мене за бортом +5С... Згадав, що на дачі вода виведена на вулицю. Могло й крани порвати...
 23. Справа у температурі води в поїлка - це однозначно. Покришки якраз це і засвідчують.
 24. Та ні, Сергію. Не в тому ж тут суть. Саме розповсюдження племматеріалу маточниками - цікавий процес. Але є ризик з доставкою...
 25. Дякую чемно. Знайшов! Та не надіюся. Я ж знаю у кого і що брав з перших рук. Просто трохи не зовсім було зрозумілим те маркування.