Перейти к содержанию

ДобровоЛ

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  12 732
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Весь контент ДобровоЛ

 1. Дивився, шукав, довго думав і все ж переконався, що потрібно створити цю тему, бо вона назріла і дуже потрібна. Поясню. У будь-якій темі існують розмови навколо теми, толкування , спірні думки. А тут я пропонував би публікувати вже пройдені через подібні перепитії поради стосовно бджільництва.Тобто лише короткі вижимки - без отієї смуги непотрібної тут демагогії чи доказового підгрунтя, як ото сметану відділену від кислого молока. Домовилися? Тобто - всі докази та протиріччя - переносьте в інші теми. Щоб тоді будь-який чоловік міг зайти в цю тему і за кілька хвилин знайти щось потрібне для себе і спробувати самому.
 2. Короткі Ради-поради пасічникам

  Трутень молодий без обльоту часто відмирає.
 3. Короткі Ради-поради пасічникам

  Забув додати: дуже ефективним є лікування аскоферозу йодом - на 2 літри сиропу 10 мл. Даванку повторити тричі, або ж до повного одужання. Про це мені розповів один мій давній знайомий пасічник з дуже солідним стажем роботи на колгосній пасіці.
 4. Погода досить суттєво впливає на розвиток сімей, на медоносність рослин. Ми часто про неї згадуємо, але допоки окремої теми так ніхто й не відкрив. Отож я й вирішив заповнити цей пробіл. Бо шастати по сайтах у пошуках потрібної і головне, правдиво (!) не так то вже стало й легко. Тож прошу до спілкування. Оце погода на місяць вперед на Київщині. Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс 1 2 3 4 +1 0 5 +5 −1 6 +11 +1 7 +12 +2 8 +11 +4 9 +12 +5 10 +12 +6 11 +11 +4 12 +7 +1 13 +6 +2 14 +12 +1 15 +14 +6 16 +14 +6 17 +15 +7 18 +8 +4 19 +12 +6 20 +9 +4 21 +6 +1 22 +2 −2 23 +2 −3 24 +3 −2 25 +4 −3 26 +11 +1 27 +13 +5 28 +19 +7 29 +19 +9 30 +18 +9 31 +19 +10 Апрель 2016 1 +16 +10 2 +14 +8 3 +10 \ +8
 5. Весна/Літо 2018

  Наступила вже календарно весна. У нас он, на Київщині, плюси предрікають прямо вже з сьогодні. Тож - хай теплиться, іскриться сонечко, але не в снігах, а на росянистих квіточках садів, луків і полів! Бо ми й наші бджілки вистояли й дочекалися накінець найчарівнішої пори для пасічників!
 6. Нужна срочная помощь

  Головне - не поспішайте! І добре впевніться у своїх висновках. А кладка ніби й нормальна.
 7. Скорочення гнізд на зиму і загодівля

  Так обіцяють довгу і теплу осінь. Тож , мо", ще й у жовтні прийдеться підгодовувати. Запаси кормів то розтрачують на черву...
 8. Скорочення гнізд на зиму і загодівля

  Я про : "В этом сезоне так и зделал основную часть пасеки сократил на 8рам и стал давать сироп большими партиями... " Тобто тоді матці для кладки буде мало місця.
 9. Скорочення гнізд на зиму і загодівля

  А у мене з баками таких проблем не спостерігалось. Правда , в підсобках не залишав рамок з медом. А в бесідці ставлю на осушку. Але останнім часом почали навідуватися туди якісь сіренькі бджоли. То осушку зупинив. А по одній маломедці у даданах все ж поставив за заставну. Звільняється місце - бджілки туда потроху медок із-за заставної й переносять.
 10. Скорочення гнізд на зиму і загодівля

  Цікаво, а як там у вас зараз із розплодом, тобто із зимою бджолою?
 11. Скорочення гнізд на зиму і загодівля

  А маломедні у тій же сім"ї за заставну не ставите? Осінь же тепла, то потроху перетягнуть мед до гнізда.
 12. Паспорт матки

  А ви переконані, що у всіх покупців є інтернет? Та й особистий підпис там та щось же значить. А щодо опаліток - то знаю кількох зарубіжних заводчиків, що опалітки не визнають. Але від цього їх материнки не погіршали. А у мене якось було й навпаки. І, до речі, з членом отого "ГО ОМУ" . Отож у мене й відношення до цього словосполучення таке склалося.
 13. Паспорт матки

  Ага. А що те "ГО ОМУ"додасть - порядності? А членство в КПРС матковода теж необхідне?
 14. Паспорт матки

  А чому б і ні? Людина має право знати , що вона придбала. Та й на вулиці вже 21-е століття.
 15. Осінь2018\ Зима2019

  То ви щасливчик, бо, як видно, ваші бджілки не знають що то таке ПАДЬ. А у нас це - великий ризик - зимівля чисто на нектарному меду . Падь завжди вставе тоді свої палки в колеса... Та сонях ,буває , так спресується, що й бетон з ним порівнятися може.
 16. Бджолярський Круг в діда Василя

  А що й такий рудимент - пережиток валюнтаризму і зарозуміловості у нас ще існує? І це в 21 столітті після сторіччя відкриття і застосування ШО у бджільництві та створення людиною першої штучної бджолиної раси?!
 17. Бджолярський Круг в діда Василя

  Для чого? Це народжено на Київщині. А ви творіть щось інше. Он на Харківщині вже проводяться і ярмарки і різні зустрічі. А Круг був і повинен існувати саме так і саме там, де і як його задумано й розпочато - на землі столичної області.
 18. Бджолярський Круг в діда Василя

  Не в тому річ. Круг починався і проходив 13 років підряд в Баришивці.Там же і пасіка діда Василя- зачинателя Кругу.
 19. Бджолярський Круг в діда Василя

  А дід Василь в травні на ярмарку біля Інституту бджільництва мені обіцяв,що Круг буде ТРАДИЦІЙНО в Баришивці. А ці Салтові -то вже нововведення. Традиція - крім останнього Круга, бо там був ремонт - БАРИШІВКА!
 20. А мо" то аргентінські бакси, а не гриваси...
 21. Та ні. Зі мною було все просто і без проблем. Та й виготовляв я його вже й давненько - ще до нападу російських "братів", тобто п"ятий рік пішов. Але загородки оті вставні по боках - то точно лишнє. Я їх так ні разу й не використав.
 22. Київщина - це північ України. То це стосується й нас. Хто які має пропозиції на цей 2014 -й рік? Бо я стою у себе (пасіка вказана на аватарці) до закінчення цвітіння білої акації і лісової малини (трішки з неї ще щось перепадає), а далі - на весь сезон - циганське життя. Планую, як перезимую після акації білої - 1. Липа. 2.Гречка - Київщина, Чегнігівщина (може хто підкаже за буркун?) або ж коріанд, як вийде - на Кіровоградщину. 3. Сонях (а краще щось інше, що не так садить сім'ї). 4. Верес, теж Київщина ( це, якщо заведу бакфаст). Збираюсь з компанією.Пишіть.
 23. Та де у мене таке обладнання візьметься? Точно - Біла Церква , правда за моїми кресленнями. І про колеса теж правда!
 24. Хоч питання й не нове, частинами його можна зустріти у багатьох місцях. Все ж вирішив відкрити цю тему саме тут, де вона найбільш доречна й де найчастіше шукатимуть початківці відповідь на запитання про транспортні засоби, пристосування, механізми застосовувані при цьому, а також про методи кочівлі бджолосімей. Щедро поділіться своїм досвідом, що стане надбанням для багатьох.
×