ДобровоЛ

Активные Пoльзователи
 • Публикации

  8 291
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Все публикации пользователя ДобровоЛ

 1. ВЕСНА 2017 : Тривоги та надії. Все, де в кого пройшли перші обльоти. Тож тему вже можна сміливо відкривати. І так,- хто вже облітався і які результати? Просимо до слова. Навіть і сьогодні де в кого був обльот! А у нас в столиці мороз тріщить...
 2. Погода досить суттєво впливає на розвиток сімей, на медоносність рослин. Ми часто про неї згадуємо, але допоки окремої теми так ніхто й не відкрив. Отож я й вирішив заповнити цей пробіл. Бо шастати по сайтах у пошуках потрібної і головне, правдиво (!) не так то вже стало й легко. Тож прошу до спілкування. Оце погода на місяць вперед на Київщині. Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс 1 2 3 4 +1 0 5 +5 −1 6 +11 +1 7 +12 +2 8 +11 +4 9 +12 +5 10 +12 +6 11 +11 +4 12 +7 +1 13 +6 +2 14 +12 +1 15 +14 +6 16 +14 +6 17 +15 +7 18 +8 +4 19 +12 +6 20 +9 +4 21 +6 +1 22 +2 −2 23 +2 −3 24 +3 −2 25 +4 −3 26 +11 +1 27 +13 +5 28 +19 +7 29 +19 +9 30 +18 +9 31 +19 +10 Апрель 2016 1 +16 +10 2 +14 +8 3 +10 \ +8
 3. Може бути, коли під вечір винести із зимівника, а сонечко ще світить...
 4. То, мабуть, - жовтий ряст, якщо не підбіл. У нас його ще зовуть - курячою сліпотою... Але ж - весна і за погодою і за календарем! Діждалися, - і душа радіє!
 5. Так, найліпша картина маслом як на мене . Не процес качки чи переливання готового меду, а саме ця! Ради цього моменту й працюємо! Ну, а як там сусідські простині-наволочки себе почувають?...
 6. Та скільки ж вони у вас, Володимире, будуть облітуватися? Аж завидно... Пора вже й честь знати: вперед за підсніжниковим знаменитим медком!
 7. Може й так. Але таки досить часто це, на жаль, підтверджує досвід.
 8. А ще ліпше обніжку подрібнену виставляти на осонні у затінку. Найліпше - з верби, кульбаби або з аморфи кущової, якщо ви не мельник чи повар, а пасічник і займаєтесь бджолами.
 9. Так іще ж не вечір!
 10. Найголовніше тут було - то точно - МЕДОВУХА МИКО! !
 11. А ось відео і текст про вулик, з якого прямо тече мед. Десь вже про це чув. А мо" то жарт? Судить вам. http://evolvelium.com/eco/ulej-s-vytekayushhim-myodom-ustrojstvo-i-rabota
 12. Правильно, Ромео! Чергова чепуха! Як такими рамками боротися з Вароа? Спалювати їх разом з бджолою? А якщо бджолі не подобається потік повітря, вона його прибере чи направить в інший бік (згадайте. що вони роблять з льотками перед зимою) .
 13. Надзвичайно цікаві факти.А активності тут так і не видно!
 14. От так.Так що і Янек теж "пасічник"! Та дещо про апіотерапію...
 15. Про закліщуваність можна судити й при візуальному огляді. Стовідсоткових результатів тут, звичайно , не добитися. Але при виявленні хоча б одного кліща на бджолі на пару рамках сім"ї вже дає право включити жовтий сигнал до дій по системі міжнародних оповіщень природних катаклізмів, де червоний найвиший ступінь, а жовтий стоїть перед ним... Та й трутні теж є мірилом закліщеності. При нормальних її показниках безкрилих бджіл чоловічої статі ніколи не побачиш, а при поганій ситуації навіть і робочі бджоли попадаються безкрилими . Різні можуть бути причини, але Вароа - то чи не найперша із них. І все ж, порівнюючи породи і закліщенність, вплив її наслідків на бджіл, злетів із-за Вароа, залишаюсь при власній думці, що бакфаст тут на висоті. А мені, повірте, є з чим порівнювати. Правда карніку я не вправі тут ставити на одну лінію з іншими породами, бо за весь період мав її лише з десяток сімей... Але карпатку і карніку вважаю надзвичайно схожими за походженням.
 16. Я вже писав про свій тисячу разів перевірений спосіб: ст. ложка аптечної настоянки червоного гіркого перцю на 4 літри сиропу при підкормках на зиму, не менше трьох разів. І забудете про нозему навічно!
 17. Яка образність, Альонко, ти ж - Рада форуму! "Шаг влево, шаг - вправо!..." Так то ж , мабуть. після виставляння - для утеплення весною.
 18. На привеликий жаль, повернеться стовідсотково, щоб не писали наші "впередсмотрящие" - прогнозисти. Краще вже зараз, а ніж як торік - у травні... Я хоч і не настільки знайомий з народними прикметами, як Єгор, та все ж знаю, що у народі кажуть, що після сорока святих (22 березня) обов"язково має впасти (образно) сорок лопат снігу...
 19. Згадую свій перший обліт у ролі пасічника-початківця. Коли з батьком та дідом у сонячну ранкову неділю березня виносили мого пока єдиного першого вулика. Тоді мені було років з десять. Питань було значно більше, а ніж відповідей. Не було тоді ні іннету, а ні форума Точок, де можна було б одержати відповіді. Та й злітературою пасічною тоді теж була скрута. Тепер маємо інші виміри і інші ситуації. На обліт з омшанника бажано виносити у першу половину дня за теплої бевітряної погоди, коли в тіні буде +12 С - +14 С. Виносити і виставляти на ті місця, де вони мають стояти протягом сезону. Місця перед льотками прибрати від снігу,- ліпше можна щось постелити типу якогось настилу. Дати відстоятися тут вулику 15-20 хвилин і відкрити усі льотки на всю ширину. В цей же день прибрати днища, Якщо є змінні,- поміняти. А ще ліпше пересадити у сухий і чистий вулик. Забезпечити кормом, скоротити до максимума гніздо, добре утеплити. Скоротити льотки для проходу до двох-трьох бджіл і залишити у спокої. Тепер не бійтесь переутеплити сім"ї. Тепло їм зараз необхідне для обігріву черви.Тож початківці пасічної справи - запитуйте про те, що Вас цікавить, саме для цього й створено дану тему. Початківці, запитуйте зараз, бо після обльоту вже буде запізно що виправляти..
 20. От вам і вибори Ради. Демократія...Поміняли тему, а автору, який її відкрив - ні гу-гу...
 21. Так це ж у моїй аксіомі передбачено під грифом "дурний пасічник". Бо без боротьби із тою кліщевою заразою будуть точно повні "кранти".
 22. А як же підбіл - мати-й-мачуха, ліщина?
 23. А людину, котра повністю "по вуші" не захоплена будь-чим, чи будь-ким, - щасливою ніяк не назовеш...
 24. Толю, так ліщина ж пилкує часто ще до сходження снігу!
 25. О! А чому ж тут сумувати?! Думав, Олеже, що хоч ти порадуєш погодкою... Та нічого постоять мої неприбраними ще пару тижнів. Вимушено, звичайно. Бо з цим ніяк тягнути не потрібно. Але у мене вони всі на стиснутих гніздах, - потерплять. Експеремент, хоч і вимушений, - продовжується... А що воно покаже з погодою завтра, у перший день весни?