ДобровоЛ

Активные Пoльзователи
 • Публикации

  9 071
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Все публикации пользователя ДобровоЛ

 1. Стовідсоткове підтвердження!
 2. ВЕСНА 2017 : Тривоги та надії. Все, де в кого пройшли перші обльоти. Тож тему вже можна сміливо відкривати. І так,- хто вже облітався і які результати? Просимо до слова. Навіть і сьогодні де в кого був обльот! А у нас в столиці мороз тріщить...
 3. Погода досить суттєво впливає на розвиток сімей, на медоносність рослин. Ми часто про неї згадуємо, але допоки окремої теми так ніхто й не відкрив. Отож я й вирішив заповнити цей пробіл. Бо шастати по сайтах у пошуках потрібної і головне, правдиво (!) не так то вже стало й легко. Тож прошу до спілкування. Оце погода на місяць вперед на Київщині. Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс 1 2 3 4 +1 0 5 +5 −1 6 +11 +1 7 +12 +2 8 +11 +4 9 +12 +5 10 +12 +6 11 +11 +4 12 +7 +1 13 +6 +2 14 +12 +1 15 +14 +6 16 +14 +6 17 +15 +7 18 +8 +4 19 +12 +6 20 +9 +4 21 +6 +1 22 +2 −2 23 +2 −3 24 +3 −2 25 +4 −3 26 +11 +1 27 +13 +5 28 +19 +7 29 +19 +9 30 +18 +9 31 +19 +10 Апрель 2016 1 +16 +10 2 +14 +8 3 +10 \ +8
 4. 22 травня відзначається як день перенесення мощей святого Миколая Чудотворця, в народі ж кажуть - "літнього" Миколи. Вперше це свято було встановлено папою Урбаном ІІ в ХІ столітті. До українського церковного колендаря день Миколая у травні увів митрополит Єфрем при кінці ХІ ст., тож в Україні цей день святкувався. А я чітко півроку вираховую від Зимового... на той день якраз моя донечка знайшлася. А 22.05 - День перевезення праху Тараса в Україну. Не хочеться все збирати в одну кучу...Тож так традиційно у мене склалося. Завжди плутаю, але наперед про святих можна.
 5. Зараз замовлення приймаю на підних, перевірених на кладку дочок від бакфасту голандських материнок на самий кінець червня. Попередні строки всі вже зайняті.
 6. Пропоную у сезоні 2017 року мічених плідних перевірених на кладку маток штучної бджолиної раси БАКФАСТ голандського походження від відомих нідерландських заводчиків - Bertus & Jannie Jochems та Martin Klein. Матки природнього довільного (неконтрольованого) обльоту на трутневому фоні (10 батьківських сімей) знаменитого замшевого "старого" бакфасту від племінної B73(AP)- (колір замші) знаменитого німецького матковода Андреаса Петера, Див їх родовод http://ukrqueenbee.com/Ped_/%28DLO%29B3.html До реалізації пропонуються дочки від голандської материнки - В-45(LJ) http://perso.unamur.be/~jvandyck/homage/elver/pedgr/ped_LJ_2016.html ,від якої мною вже реалізовувалися дочки в сезон 2016 року. На початку травня очікую на прибуття ще однієї нової материнки, яку торік вивели на моє замовлення від злиття двох найкращих ліній - згаданої В-45(LJ) Х 301(MAK), які "загострені " на акацію, липу, різнотрав"я та не "сідають" на соняху і відзначаються високою медопродуктивністю, бурним стартом та витривалістю до несприятливих погодних умов. Характерним для цієїбджоли є успішна зимівля навіть на вересу, що за характером дії на кишечник бджоли де в чому близкий до падієвого меду. Усі королеви забезпечуються моїм паспортом. Бджоли надзвичайно миролюбні, суперусидчиві, медоносні, стійкі до хвороб. Ціна. 1. Матка мічена плідна, перевірена на кладку, природнього запліднення ....... 250 грн. 2. Матка неплідна ...............................................125 грн. При замовленні великої партії - кожна десята матка - надається безкоштовно. Замовлення вважається прийнятим після одержання коштів за маток на мою картку Приватбанку. Після чого я повідомлю вам номер вашого замовлення, що і є контрольною цифрою. Виконання замовлень відбувається суворо до названих номерів. Відправка обмеженої першої партії очікується після 25-27 травня. Замовлення приймається не менше, ніж на двох маток . Доставка - "Новою Поштою" та самовивіз із с. Княжичі (район комплексу відпочинку "Княжий двір") Броварського р-ну Київщини або ж з м.Києва,- метро "Лісова" -майданчик біля супермаркету "NOVUS". При оплаті зразу ж не забудьте повідомляти вашу адресу та спосіб доставки, ПІП (прізвище-ім'я-по батькові), ваш телефон для СМС із Нової Пошти. - це обов"язкова умова. Мій рахунок Приватбанк 5168 7553 9928 0631 Добровольський Леонід Олександрович . Після оплати, прошу зразу ж обов"язково передзвонити мені, щоб уникнути недоречностей. Мій тел. 067 775 79 14 - після 19.00 Приємних вам покупок!
 7. І це , Вадиме, теж потрібно взяти до уваги. Це теж може бути причиною. Але тих причин скільки, що усіх і не перелічити. ? У недотриманні технології.
 8. І суворе дотримання календаря виводу. Є ж "мертвий час", коли навіть до вулика заглядувати не варто. Читайте класиків.
 9. ...Класика... Мудрість і майстерність не пропити!
 10. А тепер і я вітаю усіх Миколаїв, а - Мико персонально зі святом Миколая! І хай ваші бджілки завжди прилітають у вулики лише з повними зобиками, а ваші кармани постійно наповнюються папірцями з портретами великих українців ! Здоров"я і сімейного благополуччя!
 11. Так воно, мабуть, і є.
 12. Працюють - взавтра і після завтра будуть їх перші пробні прививки. А я працюю із Джентерами. Саме про Фабро.
 13. А досить цікавий варіант.
 14. Тобто - користувальні - то зовсім інше, якщо займатися матководством не лише для власних потреб.
 15. Дай Бог, щоб лише в однієї. А з кавказянкою я все ж розстався б - маю гіркий досвід ще під кінець 70-х років. Ф-1,Ф-2 терпимі,а далі - повний гаплик: нозематоз , злодійство й надзвичайна злючість.
 16. А з кормами як так вийшло? Це не однакові умови - в одних все кормами запаковано, а інших і кормить не збираєтеся...
 17. З великою радістю приєднуюсь до вітань і побажань!
 18. Ага : "4 - 5 рамок залито медом с пергой" ... і тут же - "кормов в обрез , думал уже кормить "... А мо" треба було поставити їх у рівні умови? Корми тут теж грають неабияку роль.
 19. Пройде. Тільки вощину на кліточку поставте хоч вже через пару днів для вірності. І струсити бджіл перед льотком, щоб увійшли, як в чужу оселю.А трутовки з"являються, коли немає личинок для годівлі і накопичується невикористане маточне молочко.
 20. Буде час - ознайомлюсь і я з ним, видно вартий уваги. Навіть Мико на його фоні фотографувався...
 21. Ну, що : "поздно, батенька, пить боржоми". Справа в тому , що у вас вже могли з"явитися трутовки...А це - смерть для чужих неплідок. Треба підсаджувати їх на молоду бджолу, щойно сформованого відводка. Уважно видаліть усі маточники. Переставте відводок в інше місце - хай хоч злетить стара бджола.
 22. Запитують в личку і тел. про методи підсадки неплідок. Ось один мій варіант: Створіть відводок на новому місці, бажано з молодих бджіл. Кормами сильно не обмежуйте відводочок, і грамів сто дайте води в рамку. А ось розплід бажано не давати. Можна й на суш садити, але корми мають бути. За сутки з відводка стара бджола злетить, тоді дайте матку але без її супроводу. Можна під ковпачком, де є медові відкриті чарунки, а можна і в кліточці. 99-відсотковий варіант так лишити на 3 суток. Потім випустити і час від часу поспостерігати за її прийняттям.А підсилювати вже печатним розплодом після початку нею кладки яєць.
 23. Ну, малось на увазі те, що створили там зі сміттєзвалищем і наслідками... А Львів - то гордість архітектури, культури й історії.
 24. Кочувати треба. То не Клондайк , а львівська клоака, якщо будете виводити маток самі.
 25. Ви брали ШО чи все ж вільного осіменіння ? Звідси й відповідь. І про В-33 теж. Про яку, здається Сумчанин, навів абсолютно інше, у цитаті перед вашим постом. А мо" у вас пасіка в неналежному місці, чи не так трохи пасічникуєте (без образ,бо ми всі буває помиляємось ) що позаражували усіх баків? А щодо В-45 (LJ) то німці достойно оцінили цю голандську лінію, віддавши цьогоріч один з облітних островів саме цим батьківським сім"ям. Про це я дізнався нещодавно. Ну, а про згадані аскоферозні потуги сказати нічого не можу так, як пока їх не спостерігав (тьфу-тьфу), може дасть Бог і не побачу у себе на пасіці. Тому й не писав про це.