Jump to content

nibond

Активные Пoльзователи
 • Content count

  4,475
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by nibond

 1. Не встигло ще й висохти чорнило на поданому від бджолярів обговорюваному тут проекті закону про захист бджільництва, як наступного дня аграрне лобі пішло в контрнаступ і подало законопроект №2548 від 6.12.2019 р "Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження із пестицидами і агрохімікатами". Що можу сказати про цей законопроект. Навіть не будучи спеціалістом чи юристом, але коли його прочитав, то враження, що хочуть запустити бульдозера, який розчистить будь які перепони для вільного застосування пестицидів. Про європейське законодавство, чи посилення контролю там навіть і не заїкнулись, конкретика із вже чинного закону прибирається і заміняється "регуляторною політикою виконавчого органу влади". Що це значить всім добре відомо, це поглиблення ручного управління - хто більше заплатить, або по модньому - корупція, а в судах пасічнику нічим буде крити. Про що говорить тільки один абзац : І так далі в цьому дусі. Для прикриття запроваджують Державні випробовування, які дозволять застосовувати без реєстрації будь що. Подали законопроект Халімон П. , заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, і ще шестеро депутатів, всі від Слуги, ну тут вони служать явно не нам. Спеціалісти, які проаналізували цей законопроект, кажуть, що його прийняття не можна допускати ні в якому разі, бо бджільництву буде повний п...ць, і не тільки бджільництву. Телефонував Лимар Б.Ф, закликає підніматись і на місцях (район, область) вимагати прийняття рішень про недопущення розгляду цього законопроекту. Ясно й інше, коли ухвалять цей закон, про наший вже ніхто й говорити не захоче, бо вони просто протилежні за духом і змістом.
 2. У Верховній Раді 5.12.2019 зареєстрований законопроект Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту та розвитку бджільництва, реєстраційний №2537. Це повторне подання того законопроекту, який був поданий на розгляд ВР весною цього року як результат акцій протесту бджолярів проти потрав бджіл. Але ВР минулого скликання не встигла його розглянути, тому його подано повторно. Не плутати з поданим раніше аграрним лобі законопроектом за №2140 від 12.09.2019 (Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вжиття заходів стосовно захисту бджільництва), який по суті знімає відповідальність з аграріїв за потрави бджіл, бо все зводиться до банальних штрафів. Вони навіть назву підібрали схожу, щоб замаскуватись під поданий весною пасічним активом законопроект. Законопроект №2537 дійсно захищає бджільництво, бо розроблений глибше і детальніше і передбачає кримінальну відповідальність за потрави бджіл. Ми не можемо не підтримати прийняття саме цього законопроекту, але може виникнути ситуація, що поданий аграрним лобі законопроект буде розглянутий раніше, а до нашого черга не дійде. Тому нам необхідно тиснути на ВР, щоб вона прийняла наш законопроект, в крайньому випадку, розглядала їх разом. Засоби тиску, думаю, всім відомі - лобіювання через своїх депутатів, соціальні мережі, активні акції, в тому числі і біля ВР, петиції як на сайті ВР, так і Президента. Перш ніж викладати петицію, текст петиції, думаю, необхідно ретельно скласти і обговорити. Потрібно залучити до цього всі наші громадські організації, пасічницькі видання, соціальні мережі, а вже потім викладати для голосування. Для цього запрошуємо всіх, хто може чимось допомогти, до спілкування тут на форумі.
 3. Це було б дуже добре і це можна пропонувати як поправки до проекту. Поки що пропонується так: По суті це узаконення системи Grand Expert. В цьому році місцеве наше агропідприємство застосувало цю систему оповіщення, зручно і оперативно як для них, так і пасічників. Через дощову погоду не завжди витримувався 3 денний термін, але оповіщали не пізніше як за добу. Після того як ніяк не повідомляли це вже був прогрес і пасічник, який слідкує за ситуацією, і передбачає такі обробки, міг вжити відповідні заходи. Проблема тільки в тому, що пасічники не хочуть реєструватись в ній . Більше 60 чоловік було поінформовано про таку систему оповіщення, а зареєструвалось всього 5. Але це вже їх проблема, бо аграрій вніс повідомлення і зняв тим з себе відповідальність.
 4. Можливо творча відпустка, тоді сил йому і здоров'я.
 5. Вічна біда - то немає грошей, то вони пропадають. І далі, маєш доляри - скупився у Варшаві, і відпочив, і вигідно скупився, навіщо втрачати на курсі
 6. Так, в цьому питанні, думаю, всі єдині, ділити медалі будемо коли закон буде ухвалено в прийнятному для бджолярів вигляді. Голова ГО Пасічники України проти пестицидів Лимар Б,Ф. береться узгодити текст петиції з іншими ГО і зареєструвати як консолідовану позицію. Власне в тексті нічого премудрого не має, лиш би без помилок і виглядало пристойно, а от консолідація всіх це важливо. Бо коли кожен почне виставляти свою петицію, то не пройде жодна. Думаю тоді можна буде поширювати у всіх соцмережах. Тому і створив цю тему, щоб ще до петиції було єдине розуміння.
 7. За моїми підрахунками на сьогодні: -істотна шкода -більше 9605 грн -значна шкода - більше 48025 грн -тяжкі наслідки - більше 240125 грн http://www.buhoblik.org.ua/nalogi/nalogovoe-pravo/493-neopodatkovuvanij-minimum-2013.html
 8. Деякі витримки з цього законопроекту. Зараз він знаходиться на розгляді в комітетах ВР і туди можна подавати свої пропозиції поправок.
 9. Дивіться, низ рамки практично біля осі. У них медогонка спеціально спроектована, щоб качати тільки верхній вінець розплідної рамки. Повністю печатних рамок у них мабуть не буває, а якщо і виходить колись, то тоді це катастрофа з такою медогонкою.
 10. Мабуть прийом проти нападу під час відкачки. Видно, що в кожному вулику не вистачає по дві-три рамки, поки все у всіх відкрито - не до грабунку. Припущення. Потрібно перевірити влітку.
 11. Підскажіть як видалити власне повідомлення?
 12. Холстики із мішковини

  Яка щільність мішковини (гр/м.кв), бачу вона є від 200 до 400. На фото виглядає, як висока щільність.
 13. Настільки печатні рамки видно з цього фрагменту
 14. Можливо я погано дивився, але таке враження, що про надставки вони і не знають, тільки один гніздовий корпус 10 рам. Значить качають нектар.
 15. перший - МЕТИЛСАЛИЦИЛАТ ( Methlii salicylas ) . Метиловый эфир салициловой кислоты (розтирки в медицині, ароматизатор до жуйок і цукерок, і ще дещо). другий - мурашина кислота третій - сірка Мурашина кислота і сірка зрозуміло для чого, а от з ефіром не зрозуміло. Мабуть від кліща, дія подібна до ефірних олій.
 16. Дозвіл дорого коштує бо це не тільки підпис на папері, це забезпечення реального електропостачання і не кругом є можливості.
 17. Значить вартість переведення на ел. опалення не сильно й змінилась. Я в 2015 планував перехід та так і не довів до кінця коли порахував, що вартість на газу і на електро практично однакова, хіба що була б альтернатива. Вигідно використовувати комбіновано: вдень газ, вночі електро.
 18. Кучеряво, у мене 3ф і дозволена потужність 4 Квт.
 19. Можливо це тільки за збільшення потужності, а проект і монтаж додатково буде.
 20. В 2015 році це коштувало 4000 грн за кіловат добавленої потужності: проект, дозволи, монтаж + додатково обладнання і матеріали близько 10000. Для опалення будинку до 80 м.кв необхідно мінімум 5 кВт і це економ варіант, жарко не буде, а щоб нормально, то 10-12 кВт. До того ж, навряд чи будеш використовувати ел. обігрів по денному тарифу, тому потрібна достатня потужність. Всього тоді по економ варіанту коштувало близько 30000 грн.
 21. А що конкретно доведеться сертифікувати пасічнику. Сертифікати на обладнання і тару повинні мати виробники, залишається вулики власного виробництва і приміщення. Думаю, для пасічників це буде дешевше. Наприклад, сертифікація органічної пасіки обходиться близько 50 тис грн.
 22. Поэтическая

  Осінь, душа і тіло бажають відпочинку від виснажливого пасічного сезону, від напруженого політичного року. Отже, про земне всім близьке і до болю знайоме - про вітер і самотні ліхтарі, майже Шевченківська лірика.
×