Jump to content
Форум на ТочкУ

nibond

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  4,631
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by nibond

 1. А як би Ви поступили. Цей рік сприятливий до захворювань розплоду, вже деякі пасічники жаліються на мішечкуватий розплід. Але ж це вони самі діагностують, не виключено, що може бути і американський, або і перше і друге одночасно.
 2. А чим дірку в бюджеті більше 100 млрд закриють, яка з кожним днем тільки збільшується і вже маячить спад ВВП до 10 відсотків. Варіанти: -позичити грошей -заробити грошей -напечатати грошей -або сидіти без грошей (не вдалось ще нікому) На перший і другий варіант вони не здатні. Найлегший варіант третій - напечатати. Але тоді долар по 50. І схоже до його реалізації приступили, для цього потрібен кишеньковий Нацбанк. Попутньо цим вирішують питання прихватизації землі і облюбованого бєнєю дефолту. Як прикриття для охлоса посадять Порошенка, що не правильно захищав Україну від агресії, не по інструкції. Хіба можна було контрабандою завозити з рашки запчастини до ППО, потрібно було провести тендер серед їхніх постачальників, укласти угоду і в плановому порядку проплатити і наступного року отримати ті необхідні ще вчора клістрони.
 3. Толи у всех тара идеальная, толи все шифруются, но так и не понял будут ли жить такие бочки и если красить то чем? Есть возможность взять по цене в разы дешевле, да и по области не нашёл вообще предложений на пищевые бочки. В якому б хорошому стані діжки не були, навіть нові, все одно вони зношуються і потребують заміни. Але якщо лако-фарбове покриття відновити, то вік її можна продовжити. До того ж в багатьох і в мене також накопичилось їх до дворічного запасу, куди ще купувати та ще й при такій ціні на мед. Так от, чи доводилось кому відновлювати лако-фарбове покриття. Мається на увазі технологія, якими фарбами і чи взагалі варте воно того.
 4. Закон Про пестициди і агрохімікати Адміністративний Кодекс України: Неоподатковуваний мінімум для адміністративних правопорушень з 1 січня 2020 р складає 2102,0 грн Отже, суд може накласти штраф в розмірі від 6306 грн до 14714 грн., а на посадових осіб до 21020 грн. Навіть для малих фермерів це незначна сума, не кажучи про агрофірми, для яких вона сміхотворна.
 5. На фото катальпа. За описами є хороший медонос. Ця світлина взята з інтернету, а подібні дерева бачив сьогодні вдовж автотраси, саме зараз цвітуть. Спочатку думав, що каштан, суцвіття дуже схожі. Якщо й справді добрий медонос, то є сенс насаджувати, в цей час у нас обмаль медодаїв.
 6. У Хорватії загинули 50 мільйонів бджіл – в регіоні оголосили стихійне лихо https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3047126-u-horvatii-otruilisa-50-miljoniv-bdzil-v-regioni-ogolosili-stihijne-liho.html
 7. Дна не буде, ми летимо у безодню. Як там, хуже не буде?
 8. Аналагічно як в тропіках живем, на пасіці буду третій раз траву косити росте як здуріла. У нас також за прогнозом кожен день дощ, але доводиться поливати молоді деревця в саду, щоб не засохли.
 9. Тільки навіщо стільки отворів, достатньо одного, максимум 3 в різних місцях для надійності.
 10. Регулювати чисельність потрібно, звісно не до нуля. Якби до мене їх прилітало до 10 шт, я б не звертав уваги. А коли їх одразу нападає декілька десятків та ще й очікуєш обльоту маток, то важко втриматись від радикальних мір. І все ж аграрії хімією завдають нам шкоди набагато більше. Давайте проаналізуємо об'єктивно, а чи справді щурка може завдати непоправної шкоди пасіці. Підвів підсумки обльоту маток у мікронуклеусах і нуклеусах на стандартну рамку, які заселялись матками з однієї партії і облітувались одночасно. В цей час пасіку постійно відвідувало близько 2-х десятків щурок, а їхнє гніздовище менше кілометра від пасіки, так що на перельоті харчувались постійно. Спочатку перевірив засипні мікронуклеуси - вихід 60%. Перша думка - щурка. Але коли перевірив нуклеуси на стандартну рамку - вихід 88%, то причина "щурка" одразу відпала, хоч якусь частку можна віднести і на неї. Щодо сили сімей. В попередні роки, коли проблеми щурки не існувало, сім'ї в цей час бували і слабшими через потрави. На сьогодні сила сімей задовільна і проблема тільки у відсутності взятку.
 11. Так, аграрії ігнорують цей сервіс, як і всі інші способи повідомлення, та й взагалі саму необхідність повідомлення. Навколо мене десятки дрібних фермерів і одна невеличка агрофірма. Так тільки вона одна вже другий рік користується цим сервісом, СМС приходять.
 12. Коли в деяких сім'ях запаси корму дійшли 0, то в авральному порядку довелось спочатку відновити запаси - двічі по 4-5л сиропу 1:1, а вже потім підтримуючі дози по 1,5-2 л раз на 5 днів. Щоденних підгодівель не витримують руки.
 13. То мала б бути логічна пропозиція - заборона застосування засобів захисту рослин в місцях гніздування щурки. В такому разі я б навіть не проти щоб вона іноді похарчувалась у мене на пасіці. А так дивно виглядає. А як же захист бджіл, що декларує закон про бджільництво.
 14. Продовжую. Вчора дав по 2л сироп 1:1, сьогодні -1,4 кг. Навіть коли б і випарили всю воду з нектару, то мало б зменшитись на 1 кг. Прийнято вважати, що при згодовувані 1 кг цукру отримуємо 1 кг переробленого меду. А тут якісь непомірні апетити і витрати.
 15. Не стану спростовувати, але був один рік, коли цвіла акація і погода стояла спекотна і вітряна. Як не дивно, але взяток був і непоганий, привіси десь 3-4 кг, але ще більш дивно, що на воді їх було більше ніж до взятку. Добрий взяток і збільшення споживання води. Висновок тільки один, вода їм була потрібна для розчинення загуслого чи засохлого нектару. Те, що бджоли можуть це робити, можете пересвідчитись самі, дайте в безвзятковий період цукру, краще у вигляді пудри. Дав деяким сім'ям по 1 кг, то за тиждень і сліду не залишилось.
 16. SMS розсилка справа корисна, наприклад, для об'єднань пасічників. Маю бажання отримати Вашу програмку. А для оповіщення пасічників про обробки полів фермерами існує спеціальний безкоштовний сервіс GrandExpert https://www.grand.expert/ua/site/index. До того ж вони при необхідності надають друкований інформаційний бюлетень, який юридично прирівнюється до ЗМІ. https://youtu.be/g1Q_vL7j70s
 17. Трутневий розплід їли? А далі діло техніки, аби взнали що шукати. Ос вони також полюбляють, але треба спочатку привчити їсти з осоловки, а потім під осінь вони як вартові стоятимуть біля льтків.
 18. Якщо вас влаштує 30-тилітній досвід, то ні кури, ні качки нічим бджілкам не завадять. Але в зимовий період краще птицю на пасіку не допускати, бо будуть постійно турбувати - кури плигатимуть на вулики, качки смикатимуть все, навіть льоткові засувки можуть витягти. З качок краще мускусні качки (індокачки), вони негаласливі, стійкі до захворювань і не потребують ніяких випоювань антибіотиками, а ще полюбляють в харчуванні траву, менше буде косити. Та й м'ясо в них дієтичне, не таке жирне як в пекінських, проте ростуть довше - 5 місяців. Вони ще легко розводяться, качки хороші квочки і не потребують штучної інкубації. Дуже схожі до них качки муларди, вони виростають навіть більші, майже як гуси і їх молодняк можна купити на ринку. Чи їдять бджіл. Кури, якщо привчені, можуть ловити трутнів, робочих бджіл не чіпають. Восени можуть полювати на ос біля льотків. Качки підбирають на землі підмор бджіл, але живих не їдять. Випускати щоб вільно ходили між вуликів маленьких курчат чи качат небезпечно, бджоли можуть напасти і зажалити. Нехай до місяця підростуть трохи осторонь вуликів.
 19. У мене та ж картина. На днях по холоду вони так осміліли, голод не тітка, влаштували карусель прямо над вуликами. Нерви не витримали, розчохлив 12к і з десятого разу таки в одну влучив. Пташка замертво впала між вуликами. Я роздивлявся свою "кривдницю" і поволі мої почуття почали змінюватися від люті до жалю від скоєного. Для мене це просто втрата прибутку а для неї це виживання в скрутний час, десь залишились осиротілі пташенята. А головне, навіщось же створена вона такою красивою. Згадався афоризм що красота спасе світ і я зрозумів що знайшов вихід. Нехай живуть, адже навколишній світ не тільки для людей створений. Тепер, коли над пасікою чути гучне багатоголосе ків-ків-ків, то мене не розпирає від люті, а навпаки, заспокоює усвідомлення причетності до якоїсь невідомої, але безумовно благородної місії по врятуванню світу. Все це можна сприймати як зайву сентиментальність і ставити під сумнів спасіння світу в такий спосіб, але свої нерви і здоров'я такий підхід убереже точно.
 20. Думаю що ні. Засуха літом у нас майже щороку. До того ж минулого року був достатній запас грунтової вологи з зими і весь червень був дощовий. Нічого не звичного. До того ж всі плодові дерева заклали цвіту як завжди. А от цього року плодові бруньки підмерзли через раннє тепло, а потім пізні морози. Про це тут вже говорили не раз. Тому зараз і відстає у розвитку, бо тепер вже замість плодових прокидаються сплячі бруньки, дерево вмикає резерви для виживання.
 21. На сьогодні за весь час цвітіння ріпаку всього +4, до поля 3,5 км.
 22. Вітаю всіх з роком Бджоли! "Учені історики, археологи, антропологи, генетики встановили, що орії, які проживали на території сучасної України, є творцями (батьками) ­трьох слов’янських народів: русів, чехів і хорватів. Наші предки впродовж семи тисячоліть вели літочислення «від створення Світу», аж доки воно не було скасовано Петром Першим у 1721 році. За орійським календарем, сьогодні 7525 рік (за юдейським — 5778 рік). Наш календар старіший за юдейський більш ніж на 1740 років. А за Велесовою Книгою наших пращурів, в Україні йде 21 138 рік — рік Бджоли!" Детальніше на сайті https://patrioty.org.ua/blogs/khity-tyzhnia-my--ne-braty-vcheni-dovely-vidsutnist-ridstva-mizh-ukraintsiamy-i-rosiianamy-325043.html
×
×
 • Create New...