Перейти к содержанию

nibond

Совет Форума
 • Публикаций

  3 483
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

3 523

1 Подписчик

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Ваш пол
  Not Telling
 • Место расположения
  Миколаївська обл

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  Миколаївська обл
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Kоличество семей
  71-100
 • Ульи
  бк 300+145, лежак
 • Порода пчел
  карніка

Посетители профиля

3 244 просмотра профиля
 1. Думаю, це нічого не вирішить, бо ціна як тягарець на ризинці - чим більший, тим нижче до землі. Тільки но наступного року стане більше меду, ціна знов впаде.
 2. Це ще не гарантія, але без достатніх запасів в 2м сподіватись немає на що. А поверхнева волога може бути і зайвою для соняшника, тоді починаються різні грибкові хвороби. Є ще один ризик при цьому - коренева система розвивається вся зверху і не йде в глибину і тільки починається спека рослинка сильно пригнічується, бо не в змозі забезпечити вологою дуже розвинене стебло. Якщо це припало на період цвітіння - ні меду ні врожаю. Наступного сезону соняшник можливо і буде добре медувати, але його посівів буде відчутно менше, десь на відсотків 30. У нас де оком не кинь - кругом озимина, під нею не менше 60% посівних площ. Знайомий фермер каже, що цієї осені озимі не посіяв тільки ледачий. Ціна на зернові прийнятна, затрати менші, тому вони при можливості охоче сіють пшеницю і ячмінь. До того ж багаторічне "соняшник по соняшнику" призвело до розвитку шкідника вовчок соняшниковий (заразіха), землі потрібна хоч якась сівозміна. А кількість бджолосімей зросте, от і будуть місцями проблеми з перенаселенням.
 3. Ми всі покладаємо головну надію на соняшник. А щоб він дав і нам меду і фермеру врожай, необхідно мати достатній запас вологи в двометровому шарі грунту, яка накопичується в період осінь-зима. Травневі дощі необхідні для розвитку молодих рослинок, це волога верхнього шару грунту, пару неділь спеки і її вже не має. Коли соняшник вкоріниться і запустить коріння на 2 м, то йому вже не страшні спека і посуха в в період цвітіння, якщо є з чого брати вологу.
 4. Я навпаки, радію - чим більше наллє, тим більше для нас надії на вдалий сезон.
 5. Агроволокно пропускає вологе повітря, дихає. Якщо волога й сконденсується то вивітриться чи вимерзне. По ідеї конденсат буде утворюватись зовні синтепону.
 6. Це якщо все літо буде пектись на сонці, а коли тільки для зима-весна, то вистачить надовго.
 7. На сонці розсипеться в труху за сезон, а агроволокно сонця не боїться.
 8. У мене цього року одна сім'я в лежаку мимоволі получилась силою 12 вулочок в зиму - при формуванні гнізд всі рамки з залишками розплоду скидав їй. Погода - вдень +6, дощ. Снігу у нас ще не було.
 9. Робота пасічника це поєднання високого професіоналізму, творчості і достатньо високих фізичних кондицій. Потрібно враховувати, що бджоли це живий організм тому потрібен індивідуальний підхід до кожної бджолосімї, пасіки. Кінцевий результат в значній мірі залежить від природи і безлічі інших ризиків.. Таку працю я оцінюю не нижче 1тис $/міс, бо саме стільки може заробити цей же бджоляр в сусідній Польщі на рядовому підприємстві, що зараз доступно кожному бажаючому українцю. Саме так і зробив знайомий молодий пасічник - влаштувався на заводі в Польщі на період зими, щоб підробити грошей на розвиток пасіки. За низькокваліфіковану роботу отримує 1тис. дол. в місяц, правда, працює багато. Якщо кожен закладе в собівартість таку свою заробітну плату, то ціни 50 гривень буде недостатньо, щоб пасіка в 100 сімей була рентабельною.
 10. Це явно хід для пониження ціни, а не для закупівлі меду. Один заготовач сьогодні пропонував мені 47, значить експортер, якому потрібен мед, дасть ще більше.
 11. Як кажуть в Одесі, не дочекаєтесь.
 12. Більшість активних користувачів на форумі легалізовані і їх знають особисто. Хто з харків'ян знає вас.
 13. Щось в мене сумніви, що це пише пасічник з України.
×