Перейти к содержанию

PNS

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  852
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

613

1 Подписчик

Contact Methods

 • Website URL
  https://www.youtube.com/user/beekeeperPNS/videos?flow=grid&view=0&sort=dd
 • ICQ
  0

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  ПН/СХ Сумської обл.
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Kоличество семей
  Больше 200 семей
 • Ульи
  Vlasni
 • Порода пчел
  Miscevi

Посетители профиля

1 567 просмотров профиля
 1. Весна/Літо 2018

  У ніч з вівторка на середу пройшов у нас дійсно гарний дощ. І тепло, тихо і парево... З вуликів зразу потягло дурманячім ароматом. Привісів ще немає, але себе годують добре, пилок теж несуть гарно... З різнотрав'я цвіте пустирник, ще там щось, яснотка на підході. Липа розпочінає... Гречка почала біліти, сонях стоїть соковитий, але ще невисокий...
 2. Мені воно не треба, просто констатую факт...Їдуть і від нас здорові мужики, пасічники теж. Працюють водіями - далекобоями по всій Європі. Мають чістими не менше тисячі долларів, та збережені нерви .
 3. Пока все нормально -тук, тук, тук, Та і холодрига у нас - до обіду точно будуть на прив'язі. А взагалі у нас подвійна небезпека - крім наших полів бджоли контрабандою тягають мед з сопредєльной території. У разі чого до кремля зі скаргою не поїдеш...
 4. У нас поля рапсу повністю у зелених стручках, але... Є поля, на яких відсотків на п"ятдесят красується мишиний горошек... Обабіч полів стоять камази з ємностями, самими ж полями сновигають луноходи з розправленими крилами.
 5. Медогонки фирмы МЕЛИСА 93

  Нержавка ржавіє, це теж углеродиста сталь. Аналог AISI304 - 12Х18Н10Т містить 12 % хрому, 18 % нікеля та 10 % титану, все решта углерод. На подряпинах або у місцях сварки теж ржавіє. Із цієї, ще Радянської сталі є у мене певні вироби. Де відполіровано - там зеркало, на подряпинах проступає ржавчіна. Купіть медогонку Лисоня, або подібну - там все відполіровано та не ржавіє.
 6. А у Сумах ( район Хіммістечка та вул. Харківська ), лило наче з відра, і до В. Сироватки. Далі слабенький дощ. Та і у Сумах по об"їздній біля Епіцентру майже не капнуло. Мої точки промочіло теж слабо.
 7. Весна/Літо 2018

  У мене в саду на яблонях густо висять маленькі яблочки, і на багатьох яблонях зараз знову з'явився цвіт.
 8. Весна/Літо 2018

  Угу... Акація у нас цвіте тиждень, п'ять днів із яких шпаре гарний дощ.
 9. Крымлы ( Аліме ) - дійсно молодець. Він систематизує досвід багатьох справжніх пасічників, не чета тим двом полтавським ГІМНюкам, з їхнім гімном голозадих пасічників. Кримли провів величезну роботу з повідомленнями Вітяні ( пасічник з Каліфорнії ). У Пахаря теж є чому повчітись, тій же витримці, поміж іншим ( у нього цієї весни паводок змив 80 вуликів з бджолами, але на промисловій пасіці це не так болісно. Просто на цьому форумі останнім часом всі повідомлення стосовно промислових пасік діють як червона тряпка на бика - тобто всі повинні мати небагато вуликів, лежати на диванчіках, тріщати без кінця про вербу у Сирії, коноплю у Нідерландах, і чекати ціну у 2, 3, 4 і т. д. доллари за кілограм. Ну і новачки з безкінечними повідомленнями про погоду, типу - сьогодні + 13, вітер. Угрохали отакі колись нормальний пасічний форум, шкода. А Кримли переважно пише саме по суті бджільництва, МОЛОДЕЦЬ.
 10. Весна/Літо 2018

  Пробуйте мак, в Афгані ( на південних схилах Гіндукуша ) то там дуже багато маку, при тому, що всюди каміння
 11. Це дійсно так - Україна у Стамбулі була представлена достойно... Я особисто підходив практично до кожного з наших стендів, спілкувався з Дідом Василем, Гуслієм, Нагорнюком, іншими. До вашого стенда теж підходив, взяв візитки, особисто з Вами трохи поговорили про перспективи...
 12. Весна/Літо 2018

  Ну нарешті... Сьогодні перший обліт. Просиділи бджоли більше 170-ти днів. Зимували у зимівниках, без підгодівлі, на соняшнику, що самі у гніздо принесли.
 13. Ви, як конкурент, хочете виудити всі тонкощі , а самі ніколи нічого не показуєте. Нехорошо. Вважаєте нереально - Ваше право. А я знаю, що для двох людей з нормальною фізичною кондицією та виваженим кожним кроком це реально.
 14. Не виходить ніяк у мене під' їхати до вуликів на 10-15 кроків. " Еверест" Сумської області , майже 250 м. над рівнем моря. Вся місцевість у пагорбах та глибоких ярах, по яких і проходять польові дороги. Тому зразу взяв на озброєння двомістні піддони, та під них виготовив недорогий навантажувач, який завозить- вивозить вулики у зимівник, вантажить вулики на кочівлі, перевозить магазини з медом і т. д.. При потребі ще виготую такий самий, бо ним можна на косогорах або у самих лісополосах розставити двомістні піддони. Автонавантажувач з чотиримістними піддонами у мене не пройде, перевернеться зразу, просто відносно рівних місць, не розпаханих, мало. За пів дня з помічником реально видуваю 250 магазинів ( в межах 5-ти тон загальної ваги на вантажівку ), та привожу на відкачку. При чому тут надути ? Стосовно розпечаток - якщо не помиляюсь, у Вас " Лисонь" з ручною подачею. Існують розпечатки набагато ефективніші. Купити таку у наших реаліях не зовсім розумно, я вирішив все виготовити сам, і повірте, не на коліні по принципу " пан сам склЕпав". І щодо швидкості відкачування, радіалки нервово курять біля нормальної лінії. Щоб розпочати виготовлення нормальної лінії, я "прощупав" вживу кожен гвинтик на лініях Лисонь, Парадайз Хані, Томас, Ковен... Розбудите мене вночі, я вам зпросоння скажу де, і для чого цей " гвинтик " стоїть.
 15. На мою думку, одного рецепта на всіх не існує, і не тільки в Україні. Скажімо, Тадеуш Пала приїхав з Польщі до Канади з одним чемоданом. Батрачів спочатку сам на промисловій пасіці, і поступово став промисловцем. Тому цех відкачки у нього має декілька здорових радіалок, і купа людей на їх обслузі, а спочатку була одна радіалка. А власник пасіки, на якій у Канаді працює Костя з Херсону, спочатку сам працював на видобутку нафти на півночі Канади, цех відкачки меду зразу обладнав лінією, а зараз вже і другу поставив. У нас теж окремі пасіки ( в Халеп' ї та Семенівці ) поставили зразу дорогі фінські лінії, але то вже інша історія... Ваш третій пункт мені особисто не підходить. Від важкої фізичної роботи я жодного задоволення не отримую, та і працювати разом з кумом, братом та сватом не хочу - я скільки не вип'ю Наскільки можливо, пробую максимально оптимізувати процес по перших двох пунктах. Питання відбору магазинів ( а також і завантаження-розвантаження вуликів при кочівлі ) вже вирішив, не піару раді , а як наглядний приклад це виглядає так: Разом з помічником, не особо перетрудившись, я можу за пів дня видути, завантажити по трапу на вантажівку - п'ятитонник, та привезти на відкачку не одну сотню магазинів. А швидко їх відкачати поки проблема, яку може вирішити тільки автоматична ( без порамочної подачі ) лінія з горизонтальною медогонкою. Ніяка радіалка, навіть купа їх, цю проблему не вирішує. Гарна лінія ( а не пародія ) коштує десь від 60 000 долларів , тому лінію виготовляю сам, благо умови для цього є, і цех відкачки вже побудував. Інші проблеми на шляху до промислової пасіки намагаюсь вирішити теж подібним чіном.
×