Перейти к содержанию

Полтавчанин

Пользователи
 • Публикаций

  118
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

74

Contact Methods

 • Website URL
  http://medova.poltava.ua/
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Место расположения
  Чутове, Полтавська обл.

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  Чутове, Полтавська обл.
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Ульи
  Дадан на 14 рамок з 2-ма надставками на 145
 • Порода пчел
  Украіїнка, карпатка.

Посетители профиля

664 просмотра профиля
 1. Утепление

  Найкраще утеплення - це те що дихає, пропускає пару з гнізда. В мене подушки з синтепону 5 см. Теплі, завжди сухі бо не намокають. Вся волога проходить наскрізь під кришу. Дуже задоволений.
 2. Поліетиленова плівка і бджолосім'я

  Плівку весною загортаю до дна з обох боків гнізда перед заставними (гніздовий корпус 14-ти рамковий). Можливо у Вас лежить тільки зверху, та й вулики багатокорпусні, тоді вона виконує лише роль глухої стелі.
 3. Поліетиленова плівка і бджолосім'я

  Від плівки, яку кладу на рамки при першому огляді весною зверху гнізда та загортаю збоків до низу (я так роблю) підвищується вологість у гнізді та збільшується температура. Це дуже корисно для збільшення кількості розплоду у березні-квітні, але при дуже теплій погоді у травні, коли цвітуть садки, та ще й додається вологість від принесеного нектару - сім'ям парко. Це ідеальні умови для гнильцевих хвороб. Тому при зацвітанні садків я знімаю плівку. Так роблю багато років. Колись плівку залишив до літа - були проблеми.
 4. Поліетиленова плівка і бджолосім'я

  Кожен "захищає своє корито", але я іншої думки про плівку взимку. Вологість - найбільший ворог для бджіл взимку. Виходить вона переважно через верх вулика (мокра криша знизу, іній на верхніх льотках). Я все своє пасічникування не тільки не кладу плівку, фольгоізол на зиму, але й влаштовую додаткову вентиляцію через засітковану стелинку. Подушки кладу тільки при настанні стабільних морозів, до цього лежить тільки легка полотнинка. Як там себе бджоли почувають - мене не хвилює, про це "теоретики-теліпуни" можуть довго сперечатись і доказувати свою правоту і різні "наукові твердження". Головне - мене щороку радує РЕЗУЛЬТАТ - прекрасна зимівля, сухі вулики, по дві столові ложки підмору на сім'ю - і все. Плівка дійсно незамінна весною при вирощування розплоду, але її треба встигнути зняти до цвітіння садків бо принесений нектар+жарка погода спричинять появу хвороб.
 5. Кілька днів, як почався хоч невеличкий взяток по кількасот грам в день. До цього часу з весни - нуль. Ще два тижні тому годував бджіл. Сади майже нічного не дали - майже не цвіли і було холодно, акація підмерзла - не цвіла зовсім (такого за всю історію не пам'ятаю), різнотрав'я попало на холод, липа ще не зацвіла і цвіту дуже мало, поле гречки цвіте, але вона виділяє дуже мало - бджіл на ній майже не має. Дощів майже не було, сухо і по ночам холодно. Бджоли навіть не рояться. Рік у нашій місцевості - дуже сумний, хоча регіон традиційно медовий.
 6. Вночі пройшов дощик, під виноградом сухо, калюж на асфальті не має. Тріщини у землі з палець. Все дуже сумно...
 7. Акація. Початок цвітіння в 2017р.

  Вчора шукав, шукав бутони на акації - не знайшов, або їх ще не має, або їх вже не має. Мабуть заморозок свою роботу зробив. Минулого року на цю дату вже вона зацвітала.
 8. Вчора вітер був шалений, все гуло накруги, у сусіда забор завалило. Щось мені ці постійні вітри цього року не подобаються... Якщо рік буде вітряний - то меду не буде, навіть при хорошій погоді. Такі роки раніше були періодично: погода гарна, дощі йдуть, а вітри свищуть - бджоли сидять, злі неймовірно, сезон ''в прольоті''.
 9. Продам стільниковий мед у секціях Топоріна - 330 грам комплектується верхньою і нижньою кришкою та декоративною упаковкою. Ціна опт - 60 грн./шт. Є у наявності 500 шт. моб: 0669755783, Ігор Володимирович.
 10. Весна-Літо 2016.

  Стою біля поля гречки 120 та ще два поля соняшника. Привіси не більше 2 кг. Гречка майже не виділяла нектар - трохи носили до обід а після обіду злі неймовірно. Зацвів сонях взагалі забули про гречку. Жалко, у наших краях гречка рідкість. Сезон слабенький.
 11. Весна-Літо 2016.

  Цілу ніч возив вулики - спішив до дощу, ледве встиг останню ходку - вискочив в 4-00 з грунтовки на асфальт вже під дощ. Прогноз на наступний тиждень невтішний - регулярні дощі та не дуже тепло. То слава Богу перевіз пасіку, бо стояла б вона до "нових віників". Акація днів через 3-4 зацвіте, але погодка... Може хоч собі на корм підносять, бо вже годувати замучився - у вуликах "сухо".
 12. АКЦІЯ! Терміново продам оптом стільниковий мед в рамках Топоріна. Комплект стійкий до транспортування: мед у стільнику близько 330 грам, + верхня і нижня кришка + декоративна упаковка. Ціна по собівартості - 40 грн./шт. Кількість 216 шт. Доставка Новою поштою. Моб: 0669755783 Ігор Володимирович (бажано після 16-00 год.)
 13. Знаю одного пасічника, так він у половині вуликів залишив полоски до весни - то взимку та половина відійшла "у вічність".
 14. З року в рік майже одна закупівельна ціна: восени - 1,5 долара, навесні майже до 2 доларів. Більша частина пасічників спішить реалізувати восени - тому й ціна низька, а ті кому "не горить" - весною здають по нормальній ціні, причому заготівельники приїзжають і по 500 кг., бо весною Україна вже без меду. Тому більше всього у березні буде мед по 45-50 грн. Почекаємо.
 15. Весна - літо 2015 рік

  Сьогодні на кочовому точку розширив свої 14-рамкові першими надставками на полурамку. Акації там не багато, але у вуликах в середньому по 10 кг. наносили. Качати не збираюсь - нехай їдять та нарощуються, бо то дрібниця. Попереду основний взяток з липи-гречки та соняшника, тоді треба буде багато бджіл (тоді ставлю ще одну надставку). Якщо відкачати ці "сльози" акацієвого меду, тоді проміжок до липи (1-2 тижні) буде "сухий" і сім'ї сядуть та почнуть роїтись. Тому на акацієвий мед ніколи уваги не звертаю, і залишаю його бджолам, бо в хороших сім'ях в основний взяток такі привіси будуть за день - заливають за кілька днів. У нас роїння тільки починається - вчора вловив у селі першого роя у ловушку. Цього року рої - це "золота" знахідка у нашій місцевості де у лінивих пасічників загинуло 50-80 % сімей, а ціни на відводки "зашкалюють".
×