Jump to content

Полтавчанин

Пользователи
 • Content count

  118
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

74

1 Follower

Contact Methods

 • Website URL
  http://medova.poltava.ua/
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Location
  Чутове, Полтавська обл.

General Information

 • Пасека в
  Чутове, Полтавська обл.
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Ульи
  Дадан на 14 рамок з 2-ма надставками на 145
 • Порода пчел
  Украіїнка, карпатка.

Recent Profile Visitors

746 profile views
 1. Утепление

  Найкраще утеплення - це те що дихає, пропускає пару з гнізда. В мене подушки з синтепону 5 см. Теплі, завжди сухі бо не намокають. Вся волога проходить наскрізь під кришу. Дуже задоволений.
 2. Поліетиленова плівка і бджолосім'я

  Плівку весною загортаю до дна з обох боків гнізда перед заставними (гніздовий корпус 14-ти рамковий). Можливо у Вас лежить тільки зверху, та й вулики багатокорпусні, тоді вона виконує лише роль глухої стелі.
 3. Поліетиленова плівка і бджолосім'я

  Від плівки, яку кладу на рамки при першому огляді весною зверху гнізда та загортаю збоків до низу (я так роблю) підвищується вологість у гнізді та збільшується температура. Це дуже корисно для збільшення кількості розплоду у березні-квітні, але при дуже теплій погоді у травні, коли цвітуть садки, та ще й додається вологість від принесеного нектару - сім'ям парко. Це ідеальні умови для гнильцевих хвороб. Тому при зацвітанні садків я знімаю плівку. Так роблю багато років. Колись плівку залишив до літа - були проблеми.
 4. Поліетиленова плівка і бджолосім'я

  Кожен "захищає своє корито", але я іншої думки про плівку взимку. Вологість - найбільший ворог для бджіл взимку. Виходить вона переважно через верх вулика (мокра криша знизу, іній на верхніх льотках). Я все своє пасічникування не тільки не кладу плівку, фольгоізол на зиму, але й влаштовую додаткову вентиляцію через засітковану стелинку. Подушки кладу тільки при настанні стабільних морозів, до цього лежить тільки легка полотнинка. Як там себе бджоли почувають - мене не хвилює, про це "теоретики-теліпуни" можуть довго сперечатись і доказувати свою правоту і різні "наукові твердження". Головне - мене щороку радує РЕЗУЛЬТАТ - прекрасна зимівля, сухі вулики, по дві столові ложки підмору на сім'ю - і все. Плівка дійсно незамінна весною при вирощування розплоду, але її треба встигнути зняти до цвітіння садків бо принесений нектар+жарка погода спричинять появу хвороб.
 5. Осінь 2017\ Зима 2018

  Погнали розплід, спробуйте зняти подушку та замірьте температуру через день.
 6. Осінь 2017\ Зима 2018

  Традиційно при тривалих потепліннях знімаю верхні подушки (синтепон) бо дуже гріють. Клуб після цього стискається і сідає вниз. Цього року подушки зняв, як завжди, після підгодівлі та формування гнізд, а поклав у грудні перед морозами, а потім все одно їх зняв через неділю. Зараз стоять на дворі без подушок - лише тоненька полотнинка лежить на потолочинах, одна потолочина з сіткою, клуби щільні, стеля холодна, льотки відкриті верхній і нижній на 4-5 см.. Так роблю завжди, буває 2-3 рази за зиму. Раннього розплоду майже не буває.
 7. Кілька днів, як почався хоч невеличкий взяток по кількасот грам в день. До цього часу з весни - нуль. Ще два тижні тому годував бджіл. Сади майже нічного не дали - майже не цвіли і було холодно, акація підмерзла - не цвіла зовсім (такого за всю історію не пам'ятаю), різнотрав'я попало на холод, липа ще не зацвіла і цвіту дуже мало, поле гречки цвіте, але вона виділяє дуже мало - бджіл на ній майже не має. Дощів майже не було, сухо і по ночам холодно. Бджоли навіть не рояться. Рік у нашій місцевості - дуже сумний, хоча регіон традиційно медовий.
 8. Вночі пройшов дощик, під виноградом сухо, калюж на асфальті не має. Тріщини у землі з палець. Все дуже сумно...
 9. Акація. Початок цвітіння в 2017р.

  Вчора шукав, шукав бутони на акації - не знайшов, або їх ще не має, або їх вже не має. Мабуть заморозок свою роботу зробив. Минулого року на цю дату вже вона зацвітала.
 10. Весна і Літо 2017

  Розплід, це ще не мед. Продавцям маток і пакетів важлива кількість розплоду, а пасічникам-медовикам - комора з медом у кінці сезону. І далеко не завжди сім'ї "розпідні" перетворюються на сім'ї "медові". То тут треба шукати баланс.
 11. Весна і Літо 2017

  На мій погляд, розмов про кількість сімей порядні пасічники не повинні вести взагалі. Мабуть не дуже тактовно питати у пасічника "Скільки у тебе сімей?". Бджолярі повинні хвалитися між собою не кількістю сімей (тим більше навесніі), а середнім доходом на одну сім'ю у кінці року. В цьому і проявляється продуктивність праці, майстерність, розум пасічника. На мою думку і в акаунті форуму потрібно прибрати статистику про кількість сімей - правди там мало: одні менше вказують, другі - більше.
 12. Весна і Літо 2017

  В суботу порозкладав на рамки меду у кульках про 0,5 кг. Бджоли літають тільки на поїлку, випивають про 2 відра в день. Холодно, вітряно. Абрикоси частково зацвіли, бджоли до них майже не долітають.
 13. Вчора вітер був шалений, все гуло накруги, у сусіда забор завалило. Щось мені ці постійні вітри цього року не подобаються... Якщо рік буде вітряний - то меду не буде, навіть при хорошій погоді. Такі роки раніше були періодично: погода гарна, дощі йдуть, а вітри свищуть - бджоли сидять, злі неймовірно, сезон ''в прольоті''.
 14. Продам стільниковий мед у секціях Топоріна - 330 грам комплектується верхньою і нижньою кришкою та декоративною упаковкою. Ціна опт - 60 грн./шт. Є у наявності 500 шт. моб: 0669755783, Ігор Володимирович.
 15. Весна-Літо 2016.

  Стою біля поля гречки 120 та ще два поля соняшника. Привіси не більше 2 кг. Гречка майже не виділяла нектар - трохи носили до обід а після обіду злі неймовірно. Зацвів сонях взагалі забули про гречку. Жалко, у наших краях гречка рідкість. Сезон слабенький.
×