Jump to content

Alazon

Активные Пoльзователи
 • Content count

  221
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

488

1 Follower

About Alazon

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Дністровський каньйон
 • Interests
  сад, бжоли, радіоелектроніка

General Information

 • Пасека в
  Дністровський каньйон
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Kоличество семей
  21-30
 • Ульи
  Лежаки
 • Порода пчел
  Місцеві, карпатка, карніка

Recent Profile Visitors

1,116 profile views
 1. Ну а кришки - упаковка 600шт., то висилаєте по 150 чи тільки упаковку?
 2. Мої бжоли-дворняжки, що походять з пійманого років 10 тому роя. Відрізняються тим, що перші тергіти жотого кольору, тому жовтушки. Стабільно передається властивість тихої заміни маток, правда одна з них метизувалась настільки, що буду її міняти. Почитайте мої повідомлення на сторінці і все стане зрозуміло.
 3. Перевірив. Повтор ситуації, як і кілька років поспіль - заложено 2- маточники, одного хотів в сімю, що відроїлась, та маточник згрижений і меду в вулику порівняно багато. Отже ген ТЗ зберігся, принаймі в однієї, завтра перевірю другу, і якщо є печатаний маточник - заберу. Обганяють жовтушки карніку по медозбору...
 4. От добра добра не ищут.Мои дворняжки результат десятилетнего отбора лучших с ежегодным приобретением 1-2 маток для обновления крови. Приобретал карпаток кроме двух последних лет, когда впервые взял карнику. Вот и получается такая смесь - дворняжки из пойманых роев и карпатка а теперь и карника. Пока однозначно предпочтения какой-то породе отдавать не могу. Год два понаблюдаю и тогда определюсь с одной породой. Ведь одна две семьи это не показатель...
 5. Наші ЛЯПИ

  Літери П та Р поруч, при сліпому наборі і вийшов ляп. Дякую за увагу до моїх дописів
 6. От я не встиг. Є лише 2 сестри тої, що вийшда з роєм і то ще питання чи вийшла, бо мала підстрижене крило. Рій другий день сидить і не тягне вощину. Підставив сот з яйцями і личинками до двох днів від карніки. Рій виходив біля 13 год., пізнувато для первака. Може з неплідкою молодою вийшли, а стара раніше виходила і десь пропала в траві а бжоли вернулись. От по любому матку що вийшла і ту, що лишиться в вулику треба міняти. Маточників не рахував, та зібрав з сімї, що відроїлась біля 12,5 гр маточного молочка. Таку кількість маточників мав ще на початку свого пасічникування, коли не вмів відбирати кращих маток. Не хочу на восьмому десятку років лазити по деревах. Результат неконторольованого спаровування, за якихось 3-4 покоління порода губиться. Завтра, як позволить погода перевірю сестер, може все таки той ген тихої заміни і продуктивності не пропав.
 7. Розшипення буду робити на основі своїх дворняжок-рекордистів , карніки і певне сірих від родича. Бакфасти, як я розумію, Ф2 вже не ті, італійки рідкість в нашій місцевості, та й певне зимуватимуть бог-зна як. Карніка нерійлива, дворняжки карпатських кровей теж, тим більш породи близькі, чи то навіть одна порода. Поки-що суміш мене задовольняє, от шкода що через метизацію пропадають дворняжки-жовтушки. Все-таки не мати роїв з вулика 8-10 років і не мати клопоту з заміною матки це дуже добре.
 8. Не минув місяць, як хочу доповнити В двоняжок=жовтушок кардинально помінявся характер. Через багаторазове парування з невідомими трутнями, а я до позаминулого року добирав 1-2 матки карпатки, остання матка вже темна і позавчора вийшов рій. В вулику повно маточників. Причому, якщо раніше в мене рої йшли з виходом молодої матки, то зараз рій пішов при запечатаних маточниках. Отже 10 років без роїв скінчились, порода поглинулась іншою, прийдеться міняти матку на карніку. Маю ще 2-х сестер отриманих від тієї-ж матки-жовтушки, що замінилась, там матки ще жовті, почекаєм що з того буде. Карніка від Юри - прекрасно стартонула, я б сказав навіть краще карпаток, якщо медозбір буде добрий - прекрасний матеріал для заміни жовтушок та інших з небажаними властивостями. Сімї в родича - теж чудові. По меду обходять моїх, але там місце для медозбору краще і вже помітив в трьох сімях появу маточників, котрі при наступному огляді пропали, точно як при ТЗ і появі взятку.Він мав свого часу пасіку коло 20 сімей і маток з сторони не брав, певне аборигени карпатських кровей, матки темні коричневі з жовтизною.
 9. Не знав, дякую. От лише чому в нашій Україні чудес він дозволений і,здається, навіть рекомендований препарат як фунгіцид широкого спектру дії. Чи можете щось порекомендувати крім вапна?
 10. Я думав полити землю розчином фундазолу, може ще біопрепаратами типу фітодоктора, та не знаю як вони можкть впливати один на одного. Вапна куплю і посиплю, та чергове дерево рідкісного вже сорту абрикос - Заліщицький почало всихати.
 11. Як оздоровити грунт від збудника верцитильозного вянення? Ділянка, де зараз сад, багато років поспіль використовувалась для вирощування пасльонових, практично без сівозмін. Останні роки щороку втрачаю абрикоси і персики 6-10 річного віку від верцитильозного вянення.
 12. Так, якщо під назвою"місцеві" мається на увазі щось наподобії моїх "дворняжок", то дійсно у мене це чи не найкраще і ніяких бакфастів мені поки не потрібно. Карнік завів через жалоби сусідів на кусючість, їх город на перельоті на акацію і за літо 1-2 вжалення отримують. Інша річ що я роками відбираковував гірших. Паспортів нема і не буде - а оно мне надо? Головне дворняжка-рекордистка залишила далеко і карніку і карпаток. Мені треба Госп.Кор.Ознаки а не понти з паспортами.
 13. СГК Ф1, Ф2 мав ще тоді, коли був пасічником вихідного дня досвіду і сімей було поменше. Не помічав абсолютної нерійливості. З іншим згоден. Взяток в мене припиняється в серпні, рік 2018 винятковий, що за Дністром за 1-1,5км було поле соняшнику. Маток вибраковую в кінці сезону, по результатах. Їх властивість брати слабкі взятки відома, та злодійство все перекреслює.
 14. В 2018 вперше за всі роки відкачав соняшниковий мед з осіннім різнотравям, так що іноді в серпні ще щось може капнути. То приспособлюватись до СГК не хочу, вони злодії не тільки при обриві взятку. А в серпні міняю маток, перевіряю корми, то заглядати в вулики приходиться. СГК тут зовсім "не катит"
 15. Можна, та сила малувата, при норицевому маточнику заледве під осінь наберуть сили. Я практикую розширення на збірних протиройових відводках на 4-х рамках розплоду і 1-2 кормових і маточнику чи матці плідній. До осені - цілком сильна сімя.
×