Jump to content

yura

Активные Пoльзователи
 • Content count

  387
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6

1 Follower

About yura

 • Birthday 06/13/1985

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Прикарпаття

General Information

 • Пасека в
  Прикарпаття
 • Стаж
  4-7 лет
 • Kоличество семей
  6-10
 • Ульи
  корпусні 8/145, лежаки
 • Порода пчел
  карпатка

Recent Profile Visitors

865 profile views
 1. Є хтось на форумі з районів що обведені лінією на карті? Відгукніться, поділітся досвідом як працюєте з бджолами щоб зібрати більше меду при бідній медозбірній базі. Може хтось напише свої секрети роботи з бджолами. А то щось за останні роки не виходить в мене нормально меду зібрати. Невже аж так зовсім не вигідно в цьому регіоні бджіл для меду утримувати а тільки для душі )). Ще й цукор тепер такий дорогий ((
 2. Весна-Літо 2016.

  Потрібна термінова порада. Маю кілька сімей, що скоріш за все майже немають, або не мають корму є тільки підставлена густа помадка. Сталої погоди для огляду ще нема (коливається зранку 0, в обід +5, +10). Найближчих 10-ть днів теж холодно. Так от питання почати їм давати рідкий сироп(боюсь може бути розплід а корму немає), чи не обкакаються вони, якщо давати сиропчик а тиждень не буде погоди для обльоту?
 3. м. Долина, Івано-Франківська обл. З медоносів сильно виражених немає, а з тих що є це сади, трохи малини, є липа (але через погоду вона в нас не дає взятку), влітку на полях волошка інші польові квіти але не великими масивами. Взяток є тільки коли є хороша погода, що буває не завжди, як правило вже в липні є стале тепло, а до цього може бути погода а може і ні. Отримати хочу від бджіл мед(і в Фінляндії якось вмудряються мед отримувати ). От ще б кілька речень про ці методи, або де прочитати. В робочому стані підтримати без підкормки сиропом в безвзяточний період ніяк.
 4. Напевно десь так і було. А як інакше оцінити стан сім'ї, особливо в період роїння не розбираючи гніздо, не переглядаючи на предмет маточників? Ну і згідний що я недопрацював. Але все ж таки хотілося б поради як в умовах дуже бідного медозбору правильно утримувати бджіл в корпусних вуликах? І маток вроді купляв від Міська кілька. (на рахунок нормальної карпатки)
 5. Така історія. Наперед кажу що район з бідним медозбором, майже Карпати. Вирішив я кілька років тому крім кількох лежаків ще тримати бджіл в корпусних вуликах (8 рамок по 145), зробив кілька вуликів, заселив бджолами (відводками) 4 корпусних вулика. Перший рік погода була гарна але меду вони не принесли(в лежаках трохи принесли), в верхні корпуси йшли неохоче. Ну думаю може сімї заслабкі, з відводків зроблені, почекаю наступного року. А на наступний рік взагалі пороїлися всі через несприятливу погоду та недостатній догляд. Справа в тому, що я не міг нормально оглянути сімї в корпусних вуликах, оцінити силу сімї та позабирати маточники. Щоб зробити це потрібно повністю розбирати гніздо по корпусах і переглядати кожну рамку, а під час цеї операції бджоли дуже зляться, кусають і не дають цього зробити (хоч бери костюм космонавта чи що..), результат знову меду 0. От і думаю я про недоцільність взагалі тримати бджіл в корпусних вуликах в районах з бідним медозбором через те що важко порамочно оцінити стан сімей на відміну від лежаків, там можна все оглянути акуратно і бджіл не тривожити сильно, а для роботи корпусами замалі взятки, іноді є періоди повної відсутності медозбору через несприятливу погоду. Дайте пораду. А то шкода вулики викидати. Цікаво почути когось з Карпат, або Прикарпаття про те як правильно оглядають сімї в корпусних вуликах і взагалі про те як в умовах дуже бідного медозбору правильно утримувати бджіл в корпусних вуликах.
 6. Що означає збивати? Такі експерименти на кухні можуть не сподобатись моїй жінці Хтось може щось порадити ще з цього приводу.
 7. В цьому відео він додає в помадку мед. Цікаво чи можна зробити такий густий корм але з самого цукру без меду?...
 8. Дякую, що всі завалили порадами. Рамки з медом шукати не буду, не хочу. Саме оптимальніше, це якщо доживуть до січня-лютого і якщо дозволить погода, то дам помадку, що порадив бджолопотам. А як в цю пору об'єднувати сім'ї і виймати з середини клубів рамки з кормом не уявляю , я підставляв по кілька рамок акуратно, і то мене бджоли чуть не з'їли, укусів 10-15 получив, а як з клубів рамки виймати це взагалі екстрім, треба костюм космонавта. Доречі бджілки в вуликах ППУ, в сарай заносити не треба. Хочете називайте мене садистом, але зараз мені просто не до бджілок, та й не дуже медоносна територія в мене де пасіка стоїть. По 10-15л. з 5-ти сімей може бути за сезон (це не тільки в мене а і в сусідів), а ще цукру треба дати на зиму. Але ж все таки бджілок шкода, навіть без меду так для себе для душі може вийде щось зберегти. Відпишусь про свої експерименти над бджолами зимою.
 9. Привіт всім! Пів року не читав форум, а тут все змінилось )) Цього року не вийшло з бджолами добре зайнятись, короче закинув все. В результаті в листопаді залишилось 2-ві сім'ї з таким сяким кормом на зиму (не брав з них мед), а решта 4 сімейки маленькі практично без корму. По причині подорожання цукру (з грошима зараз не дуже) сім'ї не кормив на зиму(ще й зі здоров'ям проблеми мав тоді як кормити тре було). Тепер пішов глянув на пасіку, а ці 3 сімейки в клубах живі ще всі, я забрав по пару крайніх піврамок корму з тих сімей що мали корм і підставив трьом сімейкам (одну лишив без корму). Вийшло корму в них по 2-3 піврамки на 145. Є якісь шанси в цих сімей перезимувати? Шкода все таки як бджоли пропадуть Скільки на практиці може бути мінімум корму щоб бджілки перезимували. Хтось залишав бджілок майже без корму на зиму? Доречі ще одна безтолкова сімя яка не носила меду, взагалі сидить на пустих рамках, і жива ще, їм корму не давав. Я думав взагалі що вже всі ці сім'ї попропадали, а тут...
 10. Весна - літо 2015 рік

  Люди як справи з медом в районах західної україни (карпати-прикарпаття-закарпаття)??? Брав мед хтось вже, як медозбір? В мене цього року відроїлось більша половина пасіки, погано доглянув за браком часу. Тепер розплоду в більшості сім'ях немає, є прогризені ройові маточники, матки ще не облетілись напевне, а може в деяких і немає вже . Бджоли малувато, але щось несуть, вентилюють активно. Як думаєте, зможуть ще такі сім'ї щось принести до кінця сезону? Щось з нашого регіону мовчок на форумі.
 11. в нас в супермаркеті мед по 71грн баночка трошки більша за 0,5л.(пише 650гр.), а на базарі мужик продає по 50-70грн за 0,5л.
 12. Весна - літо 2015 рік

  Видно загнул цену за пакет больше 1000гр . Теперь рои по веткам. А продал бы по 800 ,роёв бы и не было Це не мій рій )) І втік він на наступний день чомусь А продаю тільки мед (от цікаво по чому цього року мед буде), пакети не продаю
 13. Весна - літо 2015 рік

  В мене сьогодні прямо біля хати на сливці рій чийсь приземлився. Красота. Початок травня, а в когось вже рої пішли. До своїх бджіл немав часу цього року толком подивитись, так чужі прилетіли
 14. Сказал, что ППУ более хрупкий. Есть смысл заниматься изготовление улеьв из ППУ только при условии наличия пресс формы, и пресс форма должна быть ОЧЕНЬ высокого качества. І що ППУ більш хрупкий і про супер якісну форму те що пишете, це не зовсім так Я самостійно минулого року на своїй кривій допотопній циркулярці виготовив форму з фанери(вичитав на форумах) і зробив кілька корпусних вуликів з ППУ. Зараз в них зимують бджоли. А взагалі більш робити з ППУ не буду, з дерева дешевше.
 15. В мене після минулого дощового літа, і мого пасічникування кілька таких сімейок, а решта не набагато сильніші Так що можу вас розрадити в вас не найгірша ситуація )) Правда, всі перезимували, живі, а це головне, а ще трошки тепла і сонечка і самі розберуться.
×