Перейти к содержанию

Винодел

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  1 145
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Весь контент Винодел

 1. Весна/Літо 2018

  Сьогодні 14- й день фуражировки відвідували клени і абрикоси(вечором сильний пряний аромат), проишовсь по точку- літали навколо з метою вжалить(не в гуморі). На точку в селі при огляді без димаря-дуже багато і наполегливо бажали вжалити, зась був правильно вдітий.Підійшов до поля ріпаку ,оглянув -перезимував добре, паранижніх листків пожовтіла частково підсохла схоже що так і треба, починае виганяти стрелки , розпізнаються зародки бутонів.Як звичайно мало зробив з запланованого, з незапланованого- обрізав виноград і вже смерком випадково попав до праздникового столу- мало приемного, каяття...
 2. В багатьох регіонах кажуть"складний сезон"(попростому меду мало) ,за кордон вийшло 68тис. тон в минулому, в цьому десь 12т.т. і кажуть(дехто бачив на власні очі) на складах -забито медом.То ,може, ми вже сто тисяч "видаем"? Крупний гравець на світовому ринку меду.Пишуть що попит на мед збільшуеться щорічно, може те саме відбудеться із ціною для нас?
 3. Весна/Літо 2018

  Сьогодні 13-й день фуражирування бджіл.Давав сироп з "Ентеронорміном" і огляв стан деяких. Сім. середньої сили мае на 4-х р розплоду різновікового рамка заповнена добре(можна класти в пакет без сумніву). дві рамки гарно заповнени пергою з набриском нектару.Бачив трутньовий роз. в стадії:лежаче яйце, трьохденна лялечка, закрита комірка.Це в трьох різних сім.Хто мені скаже-чого вони так рано спішать з трутами на яких сил і корму разів в 6 більше треба?Старт розвитку з момента виноса з зимувала, на слідуючий день(3 квітня) при огляді були тільки яйця(100-300 чарунок) і рідко в кого і мало критого і черви.Деякі сім. відверто слабі побоююсь що бджоли відійдуть ранише чим виплодяться молоді.Підозрюю що тут присутне явище-дезертирство.Підсилив батьківську сім.(Болюбашівська карпатка), вставив щільник з трутовими(в неї свого трутового не було),підсилив материнську(теж карпатка).Відповідально заявляю-"Болюбашівка" помітно миролюбніша, в порівнянні з моїми місцевими.З старими матками що не продались восени в більшості сильниші( може до старіших маток повтікали від молодших).У "Призовського" кордована багато сірих -явно не її діти, подобаеться ця сім. веде себе "розумно", так як треба, на мій погляд.Вигляд самої "мами" незвичний вся коричнева і лапки і голівка і діти її жовті аж прозорі без злобливості.Вийшли сухі ,без підмору.Переводить всю пасіку на "кордован"- зась,свої україни миліші(як і дівчата, колись), як єкспонат в музеї-нехай живе(але не плодиться) до природньої смерті, ящика не жалко такого добра хватае. Зацвіла абрікоса і клен третій день по ньому літали, що брали не роздивися. в вуликах перга кленова і пахне відповідно.Аграрії локально підживили озимину і тепер шастають дорогами з СЗ- шками.Все неможу зосередитись і єфективно працювати.
 4. Частину маток відіслав. Маю ще.Поки що один випадок некрозу усіх особин при пересиланні. Нагадую, в наявності "старі"(середньго та невідоно якого віку), та "молоді" дочки маток від "Богдан 1" 17-го р.н. , карпатки.Ціна 250 і 350гр. відповідно.Зрозуміло що несу якусь відповідальність за маток.Матки рядові . не для подальшого розмноження.Надійніше по телефону.
 5. Менша ціна за матку старішу від 2017р.н .Більша за минулорічну дочка карпатки,італійки, ШО від Паланочки.Тел. в профілі , будемо думати як доставити.Пропозиція дійсна до 15 квітня 2018р.
 6. Нещодавно з'явивсь для пропозиції новий товар- "благородний дісцілят"(типу бренді) для зовнішнього застосування.Ціна 100гр\0,5л. Яким бачу застосування:1.розтирання натомість спірту, самогону , інших спіртвмістних рідин.Єфект той самий але аромат! і "понти", власна самооцінка-розтираюсь коньяком за 100гр.2. Примотування спіртових компресів до суглобів,лоба, потилиці, спини та інших частин свого любимого тіла.3.В якості парфумів впернений що ще сто років тому справжній англійські денді ароматували віскі(суть бренді,благородний дісцілят витриманий в діжці).Треба зламати згубну думку що козаки ароматували самогоном,табаком, застарілою мочою, кінським потом і ще чимсь невідомим.Пропоную протирати щоки, потилицю, під пахвали- рідиною від "Винодела".4.В якості дезинцікуючої рідини (вміст єтонолу не менш 70%) і внутрішніх стінок вулика також.5.В якості омивача для лобового і заднього(а також гловних фар) вашого або будь -чийого авто.6 Рідини для розпалювання димокура ,мангала, майна ворога чого іншого що не спішить розгорятися.Хочу нагадати ще раз: "Понти (імідж) значно дорожчі від грошей," уявіт враження і думку про свою особу коли хтось побаче що ви розпалюете димокур коньяком.
 7. Надішлю, в обмін на 150гривен,"баклажку"(6л.) сухого червоного виноматеріалу врожаю 2017 року .Вино сортове," Сапераві Северний", зброжене по "червоному"(чорному способу), на спонтанних дріжжах"насухо", без "шапталізації"(підсолоджування), нормалізації по кислотності, спіртування.Темновишневого кольору, прозоре з блиском, без відчуття солодкості, кисле, середньоспіртуозне(9-10% спірту),типове без вад і хвороб.Смак свіжий , ароматний , для шанувальників сухих вин-приемний.Сміни смаку не відбуваеться до лютого місяця(з досвіду попереднього зберігання).
 8. Препараты и методы

  Ще раз повторюся про препарати, не мучте бджолу, єдина активна хвороба ще кліщ Вароа, гнилець критична хвороба, але антибіотик тут не вихід, все інше це промахи пасічника. П.Володимире , ви забули чи свідомо не згадали обидва вида нозематоза?Перелічені і інші хвороби , нажаль, існують в природі(в колоніях медоносних бджіл) незалежно від нашого знання про них, недобір меду з цих причин суттевий.Якщо у вас (на вашій пасіці) їх немае то:1.Ви їх не помічаете.2.Вам потоланило і їх дійсно нема.3.У вас невеликий (менше 30 років) стаж в пасічництві і такої халепи не траплялось. Колись , в 1997році в Київі на семінарі ,що проводив О.Д. Комісар , слухав розповідь В.П. Домбровського(тоді він був пасічником) про : -чарунки у українських бджіл "блищать як чобіт у офіцера", хвороби , пасічникування в Ізраїлі, "дідівське" українське пасічництво і багато іншого цікавого (В.П. для мене завжди цікавий розповідач) і в голові бриніла думка-"Які там , дядю, хвороби? В мене такого не було." Тепер думаю яким наївним і молодим я був.
 9. В цене явно кто-то на каком-то этапе потерял деловую хватку(здоровий глузд) и добавил большую торговую наценку.
 10. Неодноразово спостерігав при продажі меду як колеги-конкуренти продаютиь дорожче і більше такий самий мед як і мій (за органолептикою). Немало витратив часу на пояснення цього явища результатом роздумів стало мое усунення від роздрібної продажі на базарах-ярмарках.Краще займатись тим що більше подобаеться і в чому маешь більших успіх.Думаю дуже важко було б продавати бідуїнам розфасований пісок в пустелі. Здаеться у Суворова(Віктора Різуна) прочитав, що люди поділяються на соціалістів і капіталістів. Їх о'бєднуе потраба в грошах.Капіталісти щоб більше їх отримати більше і краще працюють, організовують більш досконале виробництво і таке інше.Соціалісти припиняють працювати самі і підбурюють до цього і переділу всього гарного - інших.Чого пригадав?Іван Іванович бачиться - соціалістом а Володимир К. - капіталістом.
 11. Как качать ранний мёд?

  Робити те , що хочеться - одна з насолод нашого буття. Рідкісний випадок коли виконання бажаного не принесе шкоди іншим.
 12. Препараты и методы

  Сьогодні придбав (жінка доставила з міста) 15 уп. "Єнтеронорміна" з "Йодіс+ Se". Через спілку виявилось помітно дешевше ніж у менеджерів. Пару упаковок "запустив" розвів "Йодісом" для активації корисних мікроорганізмів.Не те , щоб я дуже вірив в їхню допомогу від усіх негараздів у підопічних, думаю з моеї сторони це більш підтримка нашої "науки" - акт визнання і фінансова допомога.
 13. Нозематоз

  Нозему церану так вообще ничем не вилечиш, а она распространяется вместе с "привычной" Апис.Лечить антибиотиками(фумагиллином) нельзя, остается только профилактика и уничтожение заболевших.Рамки перетопить ульи обработать.Только вчера- сегодня читал. освежил знания.Пытаюсь научиться распознавать (хотя бы Апис) самостоятельно препарированием и под микроскопом(ШМ-1) окуляр х обьектив -7х40.Следы поноса(кала) не обязательно нозематоз(не всякий носатый-еврей) может быть менее опасное-типа дезентерии.При подозрении необходимо исследовать кал и пчел визуально(препарировав кишку) и под микроскопом.Надо научиться и делать это.Иначе с больными семьями меду не добудешь не размножиш пасеку пасеку.В этом годе заметно больше опоношенных ,обеспокоился пытаюсь разобраться .
 14. Весна/Літо 2018

  Яке диво, в нас і натяку немае.
 15. Рідину в чарунках навколо розплоду бачу і в своїх бджіл.Попервах думав що то нектар потім колеги підказали що ймовірно розріджений корм перенесенний поближче до розплоду.Тепер думаю що може бути перше і друге або одночасно разом.Щоб остаточно визначитись треба контрольні ваги , спостереження за прилітаючими бджолами(препарувати декілька, дослідити що в зобику), посмакувати рідину в чарунках(думаю можна відрізнити свіжий нектар від "розмоченного" корма. Днями з сином перевезли 19 вул. з лісового точку на край села(батьківщина).Вчора перед перевезенням чергової партії вул. на інший точок тринадцятирічний розумник дорікае мені-"Папа навіщо ти перевіз бджіл з лісу, їм тут так затишно,так добре носят поживу?"Мої аргументи заходу-140 на однову лісовому точку-багато бо літають недалеко,пасовисько мале , може нехватать поживи, в стороні за 1000-1200м. стоить сімей 300.В селі багато років стояла пасіка мого діда і моя а також інших пасічників і весною поживи хватало, то чому б цього року нехвататиме.Вдруге перед постановкою 19 ти вул. на тому місці стояв(і стоїть) зимувалий вул. з чотирьма сім. і я його оглянув , впорядкував.При огляді бачив краплини в чарунках і пилок.Похождення рідини не виясняв подумав що нанесли з щільників загиблої сім.До відомих мені можливих місць збору нектару і пилку(річка,щелюги) 600-800м. льоту.
 16. Так , в наших містах(місцевості) про такі привеси не чув.П." Два капітани" такі привеси тільки в вас , чи ще в кого з близьких і далеких колег?
 17. Карпатська бджола

  А я , напевно, незрозумів, то може напишите?
 18. Ну це, мої знайомі заготовачі , в наших місцях. Можливо в "ведмежих" кутах і більше заробляють.
 19. Могли б і оприлюднити массу проданого меду нам залишаеться здогадуватись, скільки меду було з кількості (в профілі) .Без сумніву у вас успіх у продажу меду в роздріб , та ціна така що багатьом про неї -мріяти. Свою акацію (двух гатунків) продаю 130/0,7кг(світло жовта, зеленкувата) і можу не продати до нової.Сонях зразу йде по 61--70гр./кг.(залишаеться собі, споживач плате більше-пакування) продано не більше 100кг.Останні місяці здаеться збільшився продаж в роздріб, може меду стало менше?Або продаю дешевше.Дійсно поряд продають дорожче але позиціонують свій мед "не соняшниковий".Я і багато(більшість) моїх колег давно (як тільки з'явився надійний опт) перестали надіятись продати сонях в роздріб і це в нашій досить "багатій "області. Про єкспортерів, ні , заготовачів-їхні статки давно відомі -2-3 гр. з кг."брудними" і як мені вони не здаються високими.Я б не схотів.
 20. Весна/Літо 2018

  Чим гарне розташування точка в мішаному лісі-носят пилок в перші ж дні теплої години(від +14*С ).Сьогодні буде третій день фуражирування бджіл.Вчора робили ВР- в деяких сім. бачив трішки свіжого пилку, буде пожива буде і швидкий розвиток.
 21. Оце придбав в майстерню пиломатеріалу-припиломатеріалився(по зразку з "прибарахлився").Сосна сухостійна , горіла, траплялися колодки біті точільщіком.Обійшлося в 5т. гр. і 20 літрів Д\Т.- привезли до майстерні і допомогли вигрузити і заштабілювати(частково).Кажуть що мае бути 2,5 куба по факту десь 150 дошок необрізних товщиною 20-22мм.шириною150-300 мм. 2,5м.довжини.Вважаю для преробки в пасічницький реманент, для себе, згодяться.Вигідне придбання.Нетерплячий колега такі самі матеріали пустив в роботу-наробив рамок(для не дуже вибагливих , недорогі) і рогатих "вісімок"на полурамку -для себе.Якщо хвате наснаги зроблю і я для проби скількість рутів.
 22. Фацелия

  Час сіяти фацелію. 4 квітня , з дітьми посіяли 20 рядів(30-50см. міжряддя) по 30 метрів в супісчану землю ,пепередник-бурьяни.Там , де вилізла небажана(будь-яка) рослина - пройшовся гліфосатом.
 23. О корме и кормлении пчёл

  Залишки минулорічного канді нині дуже затверділи. Поклав на стіл з ел. підігрівом - за 2-4год. стало тістової консистенції.Температура поверхні столу>40 *С.Зверху прикрив одіялом.Білкова паста в вигляді коржиків замотаних в стреч плівку.На верхніх брусках від вологи і темп. коржик не кам'яніе."Жуватимуть" довго бо йде принос пилку.
 24. Что цветёт сейчас

  Зацвіли :просерент(сині такі"тюльпанчики"), гусяча цибулька , калюжниця.Вчора бу другий день фуражирування бджіл, в деяких вул . помітно свіжий пилок , не більше сотни чарунок.
 25. Хотілося б вірити , що так і є .Давайте уявимо , що з світового ринку меду " зникне" наша доля 69т.тонн.Що трапиться з ціною ?ринком? без нас.Хочеться вірити , що ціна зросте, хочя б на рік, але чи напевно так?
×