Перейти к содержанию

Винодел

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  1 193
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Весь контент Винодел

 1. Не хлібом единим.

  Цього року на "БК" на бази ім. Соїча " Дід Василь" доповів. Серед широкого кола його знайомих є Валерій Галан, колишній военний а нині бізнесмен що мае ресторацію "Гетьман" на одеській трасі.Серед іншого він створює колекцію сіліконових фігур відомих особистостей, близько 30 фігур.(Аналогічну музеям воскових фігур). В експозиції відомі в світі українці і знамениті іноземці українського походження… Серед них можливо буде і Петро Прокопович… Цю колекцію він плануе зробити більш "оглядовою" розмістивши її в цьому році в більш "людному " місці -музеї Другої Світової Війни в Київі (той що біля "баби").В дружній бесіді "ДіД" росповів знайомому пасічникові з Обухівського району Сергієві Івановичу про " наші" свічки- Волинська (неодноразово горіла на "Крузі") і "ББУ- шну"(автор ідеї Юрій Рифяк) що єкспонувалась в Австралії на Апімондії і там була подарована. Друга більш "вагома"(в усіх сенсах) на ії боках зображені сюжети Трипільської доби. Обидві свічки бачив і був вражений, приголомшений, проникся гордощами за нас, належність до пасічників, українства... Сергія Івановича захопила ідея створення Свічки. Для того, щоб ми всі (пасічники, що почули про цю культурну подію) мали можливість проявити здатність до благочинних дій, суспільних справ. Сергій Іванович зробить нашу свічку з воску пасічників з усієї України… За його проханням Васильом Олексійовичем була оголошена акція по збору воску на Нашу Свічку. Віск надсилати в Луцьк В.А.Дмитруку (Нова пошта склад №3 тел.0503785683) або В.О. Соломці Київська обл.. СМТ Баришівка Нова пошта або ж інтайм тел..0984002742 або 0501648852) Невелика прикрість-нікому з Вас не вдасться бути першим надіславшим віск, бо я вже відіслав.
 2. Це, так звана джутова тканина виробництва Індії?На якіїй щільності(г\м2) ви зупинились?При такому способі обробки країв не вилазять нитки?
 3. Можна.Про "Лидию" і її "родичів" Вітіс Лабруска існувала думка що ця група чимось погана для виноровства.Потім начебто була спростована-конкурентна боротьба між американськими і европейськими виноробами.Мав единий раз досвід виробництва вина з "Лідії"- існують і кращі сорти для вина, можливо виною такої думки було те, що в-д був підморожений.Колись однокурсник привіз з дому(Дагестан) вино з "Лідії", то запам'яталось -як "Нічого". На фото насос яким я перекачував вино з діжки в діжку(переливка).Пристрій взяв у кума виробник позиціонуе його як "насос для повишения даления" і додае, що корпус виготовлен з високоякісної бронзи, про "харчовість" ані слова.Вірішив перевірити .Заповнив насос з прубопроводами вином і залишив на декілька діб потім спробував вино-зміни смаку не відчув.Для чого?Був досвід коли медове вино "розїло" кранік на пів дюйма що був вкручений в невеличку діжку.Також вино змінюе смак контактуючи з металом краніків(тих що купиш в маг.)- робиться ядовите.Майте на увазі і перевіряйте придатність арматури для контакту з вином. Свіжа історія про вино.Зател. Комісар О.Д. і розповів- випили вони вчора мого вина(він випив три рюмки) стану алк. сп'яніння не відчув(не для для того пив- кардіохворий). На ранок виміряв тиск-120\80 і арітмії не чути. Взагалі він "на пігулках" що знижують тиск. Обіцяв перевірити чи й надали буде такий єффект. Взагалі лікарі не проти алкоголю навідь для "сердечників", справа в дозуванні, не більше 40мл. горілки на добу.На собі перевірив дію подібного рецепту. Вживав щовечора 30-60(а інколи і більше)мл. свого бренді протягом декількох місяців.Негативного впливу на стан здоров'я не відчув, залежним не став хоч і був в той час алкоголіком(на думку ВОЗ), потім забросив це діло тобто закінчив дослід і тепер вживаю безсистемно в різних дозах і різні напої, здебільше власного виробництва.
 4. Надішлю, в обмін на 150гривен,"баклажку"(6л.) сухого червоного виноматеріалу врожаю 2017 року .Вино сортове," Сапераві Северний", зброжене по "червоному"(чорному способу), на спонтанних дріжжах"насухо", без "шапталізації"(підсолоджування), нормалізації по кислотності, спіртування.Темновишневого кольору, прозоре з блиском, без відчуття солодкості, кисле, середньоспіртуозне(9-10% спірту),типове без вад і хвороб.Смак свіжий , ароматний , для шанувальників сухих вин-приемний.Сміни смаку не відбуваеться до лютого місяця(з досвіду попереднього зберігання).
 5. Непускати, це означае обьеднати, підсилити(пустити якусь на "розборку")?Коли попадаеться слабша від середніх по пасіці -починаю думати-"Дам їй шанс", бо дуже багато позитивних прикладів зимівлі на двох вул. Дад.Особисто не можу передбачити життездатність тої чи іншої сім., відводка.Ціеї весни був вражений швидкістю зростання слабких сім.(щоправда не поголовно всіх)-обгрунтованих пояснень явищу немаю, так , роздуми- можливо "Єнтеронормін" продовжив життя бджіл.Колись читав про досліди по мін. вазі весною .Мінімальна вага сім. весною для подальшого розвитку-0,9 кг.Сім. меншою вагою навесні -"зачахнуть". Досвід свідчить-не завжди так. Прийнявши пасіку в 91-му був здивований і стурбований силою карпаток в 5-8 вул.Це була моя перша осінь з карпатками.Заспокоїли-для карпаток це звичайна картина.Місцеві і УС а також "баки" в зиму йдуть більшою масою-8-10вул. Дад. Думаю що я мало можу вплинути на силу сім. восени.Погода, хвороби,фуражировка непідвласні(або майже непідвласні) мені чинники впливу на силу сім.
 6. Шановні, перед тим як лікувати треба діагноз поставити! Після останнього відбору меду поставив "Варофлу",смушок не жалів(препарат дешевий, бджоли дороги), деяким сім. поставив двічі бо не вірив в довготривалу дію смушок.Нещодавно зробив дві промивкі -жодного кліща з 150-200комах не вимилось. Поки що єнтузіазм до досліджень на закліщеність згас, думаю , що його таки мізерна кількість.Вітрачати час (свій) і підривати здоров'я бджіл "амітразуванням" не буду. Про п'ять , шість і більше кількість обробок.Це свідчить про наполегливість опікуна в боротьбі з кліщем, а може і про невдачі або перестраховку в справі боротьби.Ідеальний приклад коли "одним ударом " побив" всіх ворогів".Мій недалекий сусід неохоче робе обробіток.часто з моеїініціативи і навід під тиском так і хочеться звинуватити його в недбалості, нехлюйстві.Може я спішу з висновками і він великого розуму чол. який в такий спосіб хоче вивести "варроатолеранс". Неправильно вважати по по всій пасіці кліщі однаково чутливі або нечутливі до дії якогось акаріциду, тобто перевірка препарату на "діе"-"недіе" на декількох сім. не дасть нам правдивої інф. Хіба що перевірка на згубність для бджіл.Понятно ,що ви мені не повірете і не зрозуміете доки самі на своїй пасіці не побачите і не почнете думати-що це означае? Коли помітите в якійсь сім. кліщів що пережили всі ваші обробки- таких треба знищити в будь-який спосіб(останній-разом з бджолами).
 7. Скорочення гнізд на зиму і загодівля

  Не лякайте"Бомбуса", хто йому переполох буде виливати?Добре заповнений маг(145) медом це ,щонайменше, 15кг. корму.Бджоли що за осінньо-зимній період зїдають 15 кг корму нам непотрібні.Вчора і сьогодні був на точках- виймав смушки(ті що пропустив), дав-забрав декілька рамок, порамково оглянув декілька сім. Результати контр. вул(КВ)-два по 0,9кг і один 2кг. в мінус. Це за три тижня.Частину з'їли частину випарували сироп.З двома кг. - незрозуміло, може завтра подивлюсь.Вага вуликів 31,5кг(В Рутовському кпр.) 33кг., 40 кг.це в Дад. Впевнений - до вес. обльоту хвате а тоді поповню або буде принос нектару, якщо поталанить. Смерком каталися(оглядав точки) з донькою мотіком. Зустріли платформи з вул.- колеги забирають з степу додому.Своїх будем звозить з неділі.Дні теплі і бджоли помалу носять пилок, і мед той що залишиш надворі в рамках. Явищя - напад, "розбили"," розбомбили" неможу пригадати (можливо забув по-старості).Приходе в голову- може мої підопічні не такі "хапучкі" як ваші? Ця ситуація мене цілком влаштовуе.
 8. Якість меду

  Єнциклопедия Руттнера ст.318. 1,433-16%;1,424-17%;1,417-18%;1,410-19%;1,403-20%;1,396-21%.
 9. Підсумки тоталізатора(вгадування ціни меду наперед).По- перше, мало хто відгукнувся, чи не повірили чи лінощі, ще якісь причини.На цей момент посилку отримуе "Валік 1984".Пошукаю хто ще давав прогноз, можливо когось пропустив-нагадайте, в особисті повідомлення.Таке пропустив-другий "вгадчик"skoryk, теж отримае.
 10. Якість меду

  Якщо зможете зважити до грама 1л. меду, то по таблиці можна визначити вологість.Можна ще пошукати колегу що мае реф., лабораторію.До місцевої ворожки можна ще сходити.
 11. Скорочення гнізд на зиму і загодівля

  В лекції на Апимондії (в Англії) 2013р. "УСТОЙЧИВОЕ ПЧЕЛОВОДСТВО" Майкл Пратт висловив:-Зима мій найкращій друг і селекціонер. Відсіює все нежиттездатне.Бувають й помилки опікунів- на войні не без убитого."Правильна" бджолородина, з нашого ареалу, повинна "з'їдати" до зимівника 2-3кг. в зимовалі 4-8кг.Бувають випадки, в досвічених пасічників теж, коли вважаеш, що все зроблено як завжди, правильно підготовлено а не прежили.Добре коли це та частина пасіки, що була на запиленні ділянок гібрідізації, чи садів.Тоді можна заспокоїти себе думкою- Підірвали сили, іммунітет під впливом синтезованих хімічних сполук.Вони заробили собі на достойне поховання, відпрацювали(вартість запилення нині 900гр .для ділянок гібрідізації і 300гр. для товарного).Історія наших колег.Років з чотири возили "на гібрід" і мали значні втрати серед тих сім. Ціею весною в черговий раз втративши вирішили-не повезем.З часом передумали:коли отримаеш ті гроші за мед, а тут надійно в вересні перерахують і повезли знову, за 120км. Ми, пасічники схожі на пращурів які незнаючи законів природи "списували" всі негаразди на "боже провідіння". Наші колеги спостерігаючи негаразди на пасіці(поменшало бджіл, немае приносу нектара) вважають- потравили.
 12. В діжці ознаки тихого бродіння зникли. Завтра зроблю переливку в підготовлену діжку. Сьогодні пробували-прозорості це не набуло ,бульбашок вуглецю не видно і нечути, смак типовий, притаманний, алкоголю не відчуваеться домінуе кислотність і смак виноградного соку. Мені "вчуваються" залишки солодкості, жінка нічого подібного не відчула, поскільки випито було по 20-30мл. ознак алк. сп'яніння не відчули. Античні греки зазвичай пили вино (думаю столове сухе) розбавлене водою, притому води було більше(виходить спіртуозність була менше 5%) це був швидче дезинцікуючий розчин ніж напій для сп'яніння.Причому явище(сп'яніння) було їм відоме бо: Громадяни Спарти при вихованні молоді щоб наочно показати огидність п'янства-напували рабів і демонстрували їх.Це войовничі спартанці яким закони забороняли працювати вони були тільки воїнами і якийсь час Спарта була найсильніца в регіоні з часом "розслабились" в розкошах і "солодощах" і були поневолені македонянами. Може Філіпп , батько Олександра, їх підкорив.В другій Греції народ розважався дружніми бесідами(жінки розставивши страви йшли на свою половину працювати) з скромними несмачними(для сучасних людей) стравами і розбавленим вином.Теми подішніх розмов(в кількості 90) записані і дійшли до нас, серед інших і такі:-Чому п'яний йде краще ніж напівп'яний?;Чому вночі чути краще ніж вдень,Що вперше з'явилось яйце чи птиця?(Від себе добавлю-чи таке дожене Ахілл черепаху?).Сучасники давніх греків перси теж вживали вино і досить доречно.Випивали і обговорювали якийсь закон,план дій, справу а на тверезу голову приймали рішення, або навпаки.І це не заважало державі (царству) розширяти володиння, процвітати.Підозрюю , що наші урядовці таке не практикують.(інф. почертнута з книги М.Л.Гаспарова "Історія древньої Греції"). А.Д. Комісар повернувшись з Франції, там він читав лекцію об'еднанню маткарів, розказав і продемонстрував фото підвалу приваної домівки де його приютили ночувати.Стоїть там така "єтажерка" з дроту схожа на основу набірної ялинки а в ній з нахилом(15*) лежать пляшки з вином, такі собі "кази".Розказали: купють у виноробів виноматеріал, вдома розливають і спускають в льох а по потребі дістають і вживають.Така в них традиція- в обісті завжди мае бути запас вина(і Іншого алкоголю).Звісна річ , що в вінниці тобі в твою тару нальють виноматеріалу сильно дешевшого ніж пляшка в магазині."Вживають" і водії. Його зустріли в Парі, по дорозі зайшли перекусити, випили вина і далі поїхали.У Гладіліна читав що у Фр. в п'ятницю після роботи досить багато "веселеньких" водіїв. І спробуй зачепи дорожня поліція-преса і громадскість дуже обурені.Не одне покоління виросло і вмерло вживаючи вино а не чай.Наш пересічний водій боїться "понюхати" алкоголь-залякали штрафами і "позбавленням". Правда наші "вживають" не для того щоб круассан леше ковтнути було-для преведення своеї психіки в відповідний стан. Ну то вип'ємо ,шановний читачу, щоб втамувати спрагу, міцніше заснути, солодше покохатись, та і взагалі-щоб не втратити звички(пращури підмітили-якщо не п'е то або смертельно хворий або падлюка).
 13. Сьогодні помив ще одну діжку.На іншому фото процес бродіння.
 14. Не всі так.Постараюсь дослівно передати слова В.Іванченка:"Якщо в збірній партії(10-20т.) ми знаходимо антибіотик0партія робиться для нас нецікавою".Це було сказано вчора і відповідало дійсності на той момент.Якщо хтось незрозумів-"виловлювання" антибіотичної емкості варте часу і "зїдае " планований прибуток.Вчора за партію готовий був дати 43гр., деталі не прояснювали, не "запалали" бажанням здати, ні , один наш зацікавився,можливо здасть. Що ще почув.На вчора наш мед "контрактувався" по ціні 1,70₴, нас сонях зазвичай купажують бо мае нейтральний маловиразний смак, мед нетехнологічний-важко, неможливо зробити так щоб довгий час зберігав текучість.Европейські фасовщики(можливо і світовий ринок) обійдуться і половиною торічного експорту, америка купувала у нас значну кількість меду через рік, в минулому купила мало а в цьому, чомусь, теж не купила.Велика ймовірність, що деякі компанії не виконають договорів."Міла-Мед" років два не проявляла активності по закупівлі в пасічників-єкономніше було купувати у великих заготовачів,експортерів.Хто бажае сам продати мед (лот зазвичай 21т.78діжок) мае витратити 215т. гр. і можливо отримае гроші на валютний рахунок(частину грошей треба продати на міжбанку) через 60-120днів.Це, хто незрозумів, витрати на підготовку і доставку на склад покупця.Виришіли по що продавати "як і раніше продавали".
 15. За кожного вгаданого по одному призові, хто перший вгадае.Треба конкретизувати, за партію 3-5т.Що відповість експортер на запит про бажання продати згадану партію меду.Добавлю регіонального заготовача-Дубовик Сергій, за його вгадану ціну теж баклага або 0.5 "благородного Дісцілята". Чотири можливості отримати приз.
 16. Отож тотализатор чи лоторея чи "Поле Чудес" обіцяю надіслати "баклажку" вина (того що маю намір продавати) тій особі що вгадае ціну на мед у: "Асканія Пак"(Іванченко Віктор-відповідальний за медовий напрямок в компанії), "Меганом"("Асалтан"),"Гера"(Смагин).Три приза , по одному за кожного вгаданого єкспортера.Підсумок прогнозів в четвер, бо в п'ятницю вирушаемо вдорогу на "БК".Щоб я чийсь прогноз не пропустив присилайте в особисті повідомлення.В кого які зауваження чи непорозумілості- питайте, подумаю, скорегую умови.
 17. Завтра понеділок і буде нова гуртова на мед(сам Віктор Иванченко так вважае)-то, може ,шановне панство, зіграемо в тоталізатор?
 18. Ваша об'ява остаточно переконала мене в можливості підняти роздрібну ціну до 100\0,5л (по ціні акції і липи).Що по 80гр. що по 100гр. купують рідко, запеклі аматори гречаного.Велике відро, ймовірно, буде продаватись рік.Самі не вживаемо-дорого.Якщо гречаний мед так дорого то скільки буде коштувати крупа?
 19. Розпочав виноробний сезон.Цей рік врожайний на виноград , "Сапераві Північний" теж вродив рекордно. Днів п'ять сам і з найманими працівниками різав, чавив, зброжував, переливав.На цей момент наповнив діжку 400-ку і в нерж. чекае літрів 150, небагато винограда ще висить на кущові.Сам неочікував такої кількості.Прийшлось дістати з погреба і залити непродану діжку.Діжки великих обьемів(від300) чомусь не продаються, потенційні покупці вважають їх завеликими.Це не так, варто заходитись -захопитись виноробством(медоварінням) як невздозі зрозуміеш, що склобутні, нерж замалі для твоїх планів.Дрібна тара ,звичайно , необхідна-для дослідів, бродіння.В діжках тихе бродіння і витримка бо мити їх витратно по часу,треба мати силу, досвід, терпіння. Цього виноробного сезону для зброжування використовував ЕС 1118, підігрівав м'язгу(до 35*С), додавав живлення для дрожжів внаслідок цих заходів(а можливо і всупереч) зброжування на м'язгі відбувалось швидко, за добу, дві, і відділяв сусло для тихого бродіння.Також рідче м'язга "виплигувала" з продільного чана, "плювалась" піною.Початкова цукрістість сока, цього року 17-18% при зброжуванні насухо мае бути 10% спірту-таке собі легке, середньо міцне столове вино.Попередній смак звичайний, типовий для сорту.Спробувати -придбати можна буде на "БК" за ціною 30гр\л.,остаточно, до того часу, тихе бродіння не скінчиться і виноматеріал не освітлиться але алкогольний вплив на організм вже буде і навідь швидче за рахунок насичення двовуглецем, можна почекати поки остаточно освітлиться і дома, зменшивши вартість вина(для Вас) за рахунок пересилки.Пересилка також буде- дрібними (5,6,10л) обсягами. Також маю літрів 30-35 медового вина(медівки)- подобаеться мені і моїм родичам і багатьом іншим.Зимовий провар, зброжування на терені і дубовій стружці.Така кількість не дозволяє оголосити продаж так , піде на частування, обмін, особисте вживання.Є думка взимку зробити ще медового, більше, можливо на продаж.
 20. Скорочення гнізд на зиму і загодівля

  З квітуючим соняхом -картина вражаюча. А що бджоли, відвідували? Незрозуміло чому власник так пізно посіяв, не достигне, можливо на силосну массу? В наших краях пожнивного сон. немає, корисно знати чи є бджолам від нього який зиск? Це в запорізькій обл.?
 21. Скорочення гнізд на зиму і загодівля

  Не ставив заставних бо думав, що бдж. однакого заставна чи рамка.Мова про зимівлю.Необсижені забираю вони їм недочого а мені піднімати вул. легше.Так в деяких рамки покриваються пліснявою від надмірної вологи.Чому? Вулики однотипні льоткова щілина на всю ширину корпуса висотою20-25мм. стоять в одному ж приміщені можливо тільки на різних поверхах(не побачив залежності від місця розташування).Вирішив- справа в самих бджолах(багато споживали і відпоівдно "надихали").
 22. Скорочення гнізд на зиму і загодівля

  Якось я не користуюсь заставними на зиму, вважаю що їм в зимівнику і без них добре. Минулої зими, розіклавши 4 термометра на дно вул. в різних частинах штабелю вул. спостерігав що зазвичай темп. 6*С(+_ 1). в сильних сім. більше- з них часто викучувались бджоли з льотків і летіли у вирій(кінчали політ на долівці).Нині думаю-можливо є сенс в тих заставних? Може поставити?А бджіл в нельотний період до ховання в зимівник "утрамбувати" так щоб крайні вулички були добре заповнени комахами.Як вважаете краще так буде для зимівлі в зимівнику?Який -неякий а обсяг роботи та й стелини приполюсовані "відривати"(назад не приклеїш треба якось фіксувати).
 23. Скорочення гнізд на зиму і загодівля

  Тобто , звичайна ситуація, кожен рік так у вас? В чому ризик пізднього вирощування? Молоді бджоли невспіють облетітись і загинуть протягом зими?Про це я читав в дідовому підручнику(20-х років минулого століття) а чи так насправді незнаю.Ситуацію коли виплодились нежиттездатні(з різних, від нас незалежних причин) не розглядаем.То до яких пір розплід бажаний?Сьогодні оглянув сім. 5-7 з різних точків-розплоду мало, відкритого не більше кв. дц., яець теж мало,думаю що їх виїдають.Ваги в невеликому минусі(можливо ущільнюють сироп),пилку носять мало, хоч він і доступний(одна сім. помітно збільшила площу перги(пилка).Літають рідко, знехотя м'язи та крила розім'яти.В деяких схоже на обльот мол. бджоли але літаючих небагато.В цілому жир нагулюють і "пишуть плани на медозбір майбутнього року".Одна піддослідна-заповнюе сиропом маг. надставку з10-ти р. дадана, ввійшла в азарт і забирае стаханівськими темпами, даватиму поки тепло(до неділі).Цікаво як це позначиться на зимівлі і весняному старті.Колись Комісар пропонував технололгію(чи тех. прийом) в міжвзятковий період робити кормові на зиму загодівлею сиропом.Скільки згодував сиропу не рахував, по фінішу зважу заготовлені додатково рамки.Отакі в мене розваги в роботі. Игоревич. Який на смак цукровий мед?
 24. Скорочення гнізд на зиму і загодівля

  Дивно, з чим це пов'язано? Порода, погода , нектарування рослин, Чи може давно заглядали і вислів "сейчас"...
 25. З Джерела, якому вірю. Ціна в 50 за 50т. три тижня(приблизно) тому була у того, хто сам продає. Кинув об'яву в групу заготовачів, через декілька годин почали надходити пропозиції, можливо вже й набрав необхідну кількість. В можливість збільшення продаж меду за рік вдвічі -вірю. Немало знайомих підійшли до десятки тон.Бо появилась впевненість , що продасть гуртом.Як і скільки можна продати роздрібом самі знаете.Покинув поїздки на всіякі ярмарки і начілився на гуртову продажу. Робота в міжсезоння була звичайною справою для середньостатистичного пасічника кінця минулого століття Америці й Канаді.Комісар згадував про французького маткаря що по закінченню сезона у себе працюе у хазяїна в Австралії. Два місяці в рік відпустка.Приблизно так працюючи в країнах, на які ми дивимось з заздрощами і мріями там оселитися на ПМЖ, громадяни "організували простір" довкола себе. Шановні колеги, ви що справді вважаете що попрацювавши сезон на пасіці і добувши менше 5-10т. меду зможете небідно жити з сім'ею рік?Думаю професіоналом можна вважати себе після 20т .І то ризиковано може "невродить", загинуть.Треба мати декілька джерел надходження грошей в сім'ю, що , зазвичай і є. Інші види аграрного бізнесу. Ягідництво яким я розважався цього року,ну не тільки розважався,для здоров'я корисно, підтримував фізичний стан відповідно віку.Бо відвідувати спортзал, робити всіякі фізичні вправи і іншому місті мені , як селянинові, така сама дурня як і лаковані копита, ратіці(боже збав я не про жіночі нігті на ногах). Середня продажа ягід малини(цій рік надзвичайно добрий врожай) вроздриб 35-40гр\кг.Мені поталанило -гуртом брали і по 15.Зборщикам платня 8гр\кг. почасові роботи 25гр\год.,ну і всіякий догляд за рослинами як за дітьми коли маеш амбиції на хоч якусь культуру виробництва і десертну ягоду.Виростив я приблизно півтори тонни ягід з 750 погоних метрів з червня по вересень, цього року без перерви.Єнтузіазм до ягідництва змешнився до необхідності: рослин "підірвалися", значна частина пропала, живі погано розвинулись до зими.Наступний рік буде маловрожайний.Мед ~ 2-2,5т. буде проданий по середній ціні(гурт+роздріб) 60 можливо навідь 70гр\кг.і в мене таке враження, що час робити біля бджіл давав мені більше грошей, задоволення від праці однакове.Так що думок кинути пасічництво немає, та і серед колег теж.Поки що тільки збільшують добуток і кількість.Тісноти на просторах району поки що не відчуваеться, ріст галузі буде.Про нинішню ціну на мед. Доречний такий жарт ленінградців :" Пережили блокаду , переживём и изобилие".Как там у Соломона на перстне? " Всё прошло пройдёт и это".Недоречі про Соломона.Коли Бог запитав у нього: "Чим тебе наділити-владою,красою, грошима...".-Умом, чтобы лучше понять промысел твой".Як склалась далі доля Соломона Премудрого знають майже всі...Самих тільки наложніц триста ...
×