Jump to content
Форум на ТочкУ

Винодел

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  1,744
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4,027

3 Followers

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

General Information

 • Пасека в
  Днепропетровщина, царичанка.м.т.0672888044
 • Стаж
  16-25 лет
 • Kоличество семей
  151-200
 • Ульи
  корпусные,гнездо Рута илиДадана+ маг.
 • Порода пчел
  поместные,карпатки,бакфаст,УС

Recent Profile Visitors

5,704 profile views
 1. Мішок, він же лантух заважае, створюе труднощі при виливанні меду з діжки, також може бути джерелом забруднення меду і антибіотиками також. тому зрозуміла позиція заготовачів не брати діжок з пакетами. Разок спробував з пакетом-вражень хватило і до цього дня, не користуюсь.Краще помудрити з покриттям діжі. Залишки меду на внутр. поверхні діжі висихають і за конситенціею нагадують лак, при заливанні нової порції меду ця "лакова" плівка навряд чи розчиниться з свіжим і попаде при розпусканні і виливі в бункер.
 2. Качаю модернизованою медогонкою на 32 полурамки. Бак діам. 65см. Зазор між барабаном і стенкою 1-2см.т(точніше заміряю).Полурамки стоять густо-довго поціляти при завантаженні. Відкачування незвично довге , до 15-20хв. на повних обертах(макс.) намагаеться "ходити " по долівці(незакріплена).Спробував половинне завантаження і - балансування досягаеться при кожному завантаженні, відкачування скоротилось до 6хв., рамками вціляти в місця на роторі леше. Завтра спробую ще з повним навантаженням.
 3. Останні три дні привеси від 1до 5кг. Погода без змін, ночі 15-17*С день 25-29*С. З половини пасіки вже знято по маг. меду. Перші маг. були з темним медом на зразок минулорічного падевого стоить в рідкому стані й досі. Мед темний, з післясмаком карамелізації, маю підозру, що широкому загалу споживачів буде не до смаку. В суботу дружина продала перші 8 баночок по 65 і 75гр. всім нехватило(мало поклав), "клювали" на свіжий довгоочикуваний мед. Оцінювали по кольору не маючи можливості спробувати на місті. Вчора мотіком обїздив точки(частину) привеси 2-3 кг. Заїхав на точок товариша"(Прядивка") там певних 5кг. Не спав до 01-30 виколихував плани підвозу в ті місця своїх здатних до тов. медозбору сімей. Вранці справи заполонили свідомість і забув про нічні мрії. Як завжди- відкачка, постановка на видалячі, давання відкачаних, сіеста, ремонт регулятора обертів єл. двигуна постійного струму. Сьогодні зїздив смерком тільки на один точок-3,7кг.
 4. Сьогодні від 1,2кг до 4,2. На одному збільшення на інших зменшення або такий же. Інший колега каже, що в другому крп. Дадана меду немае. Типово, цей рік бджоли воліють складати мед вниз.
 5. Після вчорашнього відпочинку, опади(до5мм.), вітер, прохолодно (17*С) сьогодні з новими силами: Сергіенко-5,5кг ; 4 кг ; під яблунею- 2,1кг.(схаменув відводок, раніше по 0,5 добавляв) ; 2,5 кг ; 2 кг; 1кг; Ніч холодна 15*С вдень до 25*С , зразу знову 15*С. Cоняшник, що почав давати привеси з 1-го вже відцвів тільки по крам ще квітуе, можна сказати квітував, нектарував 10-12 днів. Магазіни наповнили тільки 10-та частина вул. Найкращій (по привесам) КВ збільшив вагу на 35-45кг. Це Дад.12р +2маг, ймовірно "баки". Доглядач каже, що ще в неділю в вул. того точка меду не було, неприемно вражений побачиним. Про сумарний привес КВ і середний товарний по точку. Рік так десь 92-й, початок особистої професійної карьери. За нектарування з акації показник 15 кг. Думаю по 5-10кг. буде, з 80-90 вул., накачав 200кг. Сьогодення , на липі в Роменському, КВ показав 25-30 , отримали по 15 з сотні. Вважав і вважаю, що на ваги потрібно ставити найпродуктивніший вул. щоб знати потенціал, скільки можна було б отримати, скільки втрачено. Ця інф. стимулюе , надихае на роботу , думки , висновки ,відповідні дії (звичайно, хто здатен).
 6. Щільників(меду в щільникові) продано до 2-х кг. По 100. Вологість того, що натекло в судок-18,5%, запечатаних чарунок не більше 5%. Запитують про "свіжжий", на суботу буде.
 7. Для обговореня. Якою вважаете єк. обгрунтованною ціною на соняшниковий мед вроздріб. Шматки свіжовідбудованного щілька в пласт судочку або в п/є пакеті (вигляд в якому покупець несе додому). Пропоную 1,2-1,5 рази більше від ценрофугованого в склатарі, в моему випадку 100-120гр\кг. Про доцільність такої ціни прочитав в якійсь паперовій книзі, начебто в когось з стовпів бджільництва минулого століття. Як там в нашому обл. центрі з ціною на гречку? Так як і в минулому, по ціні акації? Останні місяці спостерігаеться збільшення виручки від продажу меду, до 600-900гр. Весь мед минулорічний купують і нескільки не турбуе їх, що "несвіжий". На ринку, в обл. центрі, малина поціні 90-100гр/кг. В нас(родині) цього року поганенький врожай "Глен Ємпл"- хвороба не дала прокинутись багатьом пагонам і брунькам на пагонах, потім спека і відсутність належного догляду привела до дрібноти ягід і малої кількості, "розсипухи". Спочатку не продавали їли самі і в морозилку (з цукром). Потім жадоба грошей(може ситість від спожитих ягід) привела до думки що їсти малину по 100гр/кг. невиправдано розкішно, вирішили більше не "морозити", бо й мороз. шафа заповнена на 80% і джерделі, сливи, виноград і ін. попереду. Оце думаю- Я типовий українець чи просто людина практичного складу розума. Заради правди треба сказати, що дружина мала вплив на рішення, воно консолідоване.
 8. Заборонили писати про привеси быльше 10-ти., так і хочеться запитати-Хто? Хто може заборонити писати Вороніну Миколі Романовичу. "Это же памятник, он же каменный! Кто его посадит?". Сьогодні привесів немае, що дивно і отвесу майже немае, може винуватець дощ в вигляді 2-5мм.?
 9. Квітів цього року понад каналом, на луках, інших неорних землях не менше ніж завжди але, чомусь погано нектарували, може тому що морозів взимку небуло, снігу, запасу вологи в глибших шарах грунту.
 10. Сьогодні добре фуражирувались до обіду, потім вітер і опади, зниження темп. до 24*С. Не можу пояснити- з опитаних колег по району привеси тільки на моїх КВ. Трохи не так, Сергіенка 2,6кг.(вчора 5,5кг.) в інших 0,5 або ледь помітний +.На моїх точках такі: 0,5(відв. в стані росту);1; 4(за 2дні); 2; 4,2(не можу дати пояснення чому, вчора добавив маг.). Смерком пішов ріденький дощик, синоптики обіцяють надовго. Витяг свіжовідбудовану р.Рута залиту медом -для продажу шматками щільника,печатки майже немае, поріжу(вивалю з рамки на рознос) і замірю вологість. таке існують "рибні " міста колеги поставили там і мають : 18кг за 4 доби, 8кг. за 2 доби. Миколо Романовичу, якось ви незрозуміло(мені) відписались. Зазвичай те, що рухають по шкалі називають -"гирька"(велика і маленька), а противовес то шайби що крутять по різьбі або вантаж що фіксуеться болтом з протилежної від шкали сторони. Чому б просто не написати скільки добавили за два дні?
 11. Обговорювалось. Полімерні РР будь-якого виробника краще використовувати без обв'язки. Дніпропетровські, виробник Земляний, жовтого кольору і з отворами розташованими як у Нікот, придбав в кількості 20шт.(40гр/шт.) всі виставив подивлюсь як служать. Попередне придбання у того ж виробника -білі по розміру просвета крп. Рутівського(380х470) зроблені з "шприцевого" пластіка виявились доволі крихкими, як і шприци.
 12. Сьогодняшні привеси по окрузі:5,5; 5; 5; 3,5; 2,7; 2; 2; 0,5(відводок). Сонячно, спекотно(32-35*С),вдень сухо (20-45%), вночі(70-80%). Обїзд мотіком по полям і місцям колишніх кочівель(30-40км по колу) показав, що в тих краях рослини в більш жалюгідному стані ніж ближче до мене. Привес в 5,5 і 5кг дае привід думати -з нектаруванням в цій місцині добре, погано з кількістью збирачок і приймальниць нектару. Показники кращіх сім. показують потенціал нектарування. В Преображенку везти я передумав, побачив в якому стані рослини і не повірив, що вони нектаруватимуть, можливо, я не всі поля бачив, десь і кращі були. Полів багато, бджіл на головках в полі зору(став обличчям до головок і рахував кількість побачиних бджіл) 2-5шт. Явно недосталь бджіл, при тисячах сім. в райноні, гектарів соняха в разі більше, це те, що бачив очима, на звітах , можливо інакше. Вже зараз видно, що по деяким ділянкам полів комбайн ганяти тільки пальне витрачати і ресурс виробляти. Не буде найближчих дощів і деякі поля цілком можна буде не "чесати" комбайном. Вибір місця постановки точка для кожного пасічника справа нелегка як фізично(пошук по ланам, підготовка місця, домовляння з власником культури, забеспечення охоронони) , так і психологічно- завжди турбують думки, що отам краще нектаруе. Так і сьогодні, отримамвши результати привесів в окрузі радувався, що на ближніх точках 5,5 і 5кг. Недовго. Зателефонував товарищу в взнав, що і в нього 5кг., але на вагах середня сім. Отакої, як тут можна спокійно спати? Але за Прядивку не поїду, дорога погана і 20км. -відстань. І там завжди краще і довше нектаруе.
 13. Сьогодні привес від 2до 5,5 кг., "коржі" залиті медом(не дуже густо) мали в собі на диво густий мед(помітили члени родини) замірив-18%. Деякі маг. поставив на видалячі. Колега доповів, що на другому його точкові з медом краще.Завтра поїду подивлюсь чи справді так. І буду думати скільки і яких вул. привезти в ту місцевість. Начебто неодноразово отримував докази, що в межах райну нектарування однакове(за результатами опитувань денних привесів колег і своїх в різних кінцях), але коли почуеш таке то важко втриматись щоб не поїхати , непеконатись де краще нектаруе, не привезти своїх. Не далеко ,за 15 км.(дорогами), можете не питати де конкретно- не скажу.
 14. Виходить мої підозри мали місце, принаймі на одній пасіці. Абсолютна більшість пасічників не спостерігае за льотом бджіл, зосереджені на виконанні робіт. Добре , що п. Василь опинивсь в потрібному місці в відповідний час і спостеріг і осягнув явище. Намагавсь пригадати випадки тихих крадіжок , не зміг. Злодійка поводиться інакше на прильотній дошці, інакше і вилітае(начебто піднімаеться по передній стенці вгору і злітае). В мене дуже рідкі випадки наглого пограбування серед білого дня слабких відводків. Колега розказував про неможливість створення нуклеуса- грабують.
 15. В цьому році помітен контраст між сім. На одному точку (всі "баки" або місцеві) в одних сухо і треба годувати в інших видно мед в маг. (можна забрати і дати "голодним").Може одні крадуть в інших? Не розбій, а так, тихенькі "кишенькові" крадіжки? В мене з 21-ї купленої сім. "баків"(дочок ШЗ) і карніки щонайменше 7 роїлись. У "Папи" куплених бджіл з зоставшихся 150-170вул. війшло в РС і відпустило рої не більше 5-ти .Це що? Вдача пасічника чи і мови місцевості, бо утримувались в однакових-10Рута + маг. вул. і годувати почав раніше. Не все можна пояснити силою людського розуму, сила обмежена (в кожного своя) і пояснення неможливо перевірити , оцінити ціфрами, приладами , вимірюванням. Лікарі жартують, що лікарська наука на другому місці за точністью ,впевненністью, однозначності після... Богословія. Нехай Бджільництво за ціми ознаками буде вже на третьому місці.
×
×
 • Create New...