Jump to content

Винодел

Активные Пoльзователи
 • Content count

  1,561
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3,547

2 Followers

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

General Information

 • Пасека в
  Днепропетровщина, царичанка.м.т.0672888044
 • Стаж
  16-25 лет
 • Kоличество семей
  151-200
 • Ульи
  корпусные,гнездо Рута илиДадана+ маг.
 • Порода пчел
  поместные,карпатки,бакфаст,УС

Recent Profile Visitors

5,293 profile views
 1. Рапс (ріпак)

  Непам'ятаю з якого часу почав помічати приклади невідповідності загальновідомим істинам.Кожен пасічник знае що: ріпаковий мед швидко кристалізуеться і мае схильність до заброжування, колір жовто-зелений при кристалізації білий, смак і аромат -як на полі квітуючого ріпака(капустою),зі смаком -неправилтно висловився. На фото ріпаковий мед що сам накачав з своїх вул.які стояли край поля ріпака і приносили пилок і нектар з цього, інших нектароносів не бачив недумаю що були. Відкачан мед до квітування акації. На смак-типовий ріпаковий але в рідкому стані, в відрах почав "сідати", зберігаеться в приміщені де темп. довкілля.Отака фігня малята(начебто ці слова промовив всім відомий дід Панас непомітиши що камеру не відключили, по закінченню вечірньої казки малятам).
 2. Щось маленька різниця при запиленні у вас в прикладі, менше 8%-не справляє враження. І ще, поле з якого довелось пікати що, ніякі комахи запилювачі не відвідували? З цьогорічної ситуації, бджоли колеги літали на ріпак за добрих 4км. В наших пасічницьких колах розповсюджена думка, що бджоли ріпак знайдуть навідь тоді коли власник пасіки його не бачить і незнае.
 3. Прийла СМС беруть від 500кг. по 28-29гр.Як і очикували.
 4. рп 5, "На Точку","Фейсбук"," Гуртом-торент толока","Ютуб".
 5. Скількі голів, стільки ж і думок, різних, часом протилежних.Висновки дослідів про які згадуе "КОСТА" зроблені (думаю) на дерев'яних вуликах.Після того як прочитав про це не ставлю вуликів на сонці цілий день, намагаюсь.Бувають постановки коли вулики напікае післяобідне сонце , вважаю це негативний вплив, бджоли викучуються, більше споживають води, за поживою не літають(можливо тому що її в природі немае).Бджоли зовні вулика то для мене ознака якогось негаразда, відчуття неправильності, моеї недоробки. З підручників ми знаемо, що вгнізді бджоли підпримують темп. 34-36*С і вологість 80-85%. А у вас зовні 47*С(на сонці стінки вул. розжарюються ще більше) і вологість 0 то скільки ж треба прикласти зусиль комахам щоб знизити температуру і підняти вологість і це притому, що в їхньому розпорядженні тільки вода(яку треба знайти і принести в вул) і крила в режимі вентиляторів. Цікаво, а були випадки коли у ваших бджіл небуло можливості приносу води? Оце уявив ваші климатичні умови і подумав, що наші бджоли якби і вижили то меду б точно не принесли, не до того. І ще , чи набули розповсюдження у вас вулики зППС і ППУ, теплопровідність якого в рази менша від дерева. Про дозрівання меду. Невідомо якої вологості ваші бджоли приносять нектар але думаеться що за таких умов вологості і темп. нектар мав би висушуватись до 17-18% за добу -другу.Це мої думки з досвіду м'якого климата 25-30*С і вологості вдень в засуху 30-40%.Це пригадав. З статті в енциклопедії Рутнера відомо, що при підігріванні щільників з медом треба подавати темп.нагрітого повітря не більш як 38*С бо при більшій відбудеться сповзання з армуючої проволоки щільників, як прогріються. Як ви пасічникуете при названих вами температурах - в голові не вкладаеться, думаю наш досвід вам не згодиться.
 6. Продивись ролік ТСН про мед, навідь двічі, перший раз в німому режимі. Потім , заразом , і про картоплю . Сподіватись на важливу інф. яка допоможе прийняти стратегічне рішення по своїй справі не варто."Нельзя же, в самом деле, изучать науки по газетам".Від себе добавлю-отримувати освіту переглядаючи ролики з Ютуба. Про ціну всі пасічники знають, про менший врожай меду по більшості регіонів країни- теж.Америка останні два роки купуе мед індійський а не наш, не певен , що ситуацію можна охарактеризувати як " індіянці витіснили нас з амермканського ринку".Про це уважні і пам'ятливі читачі теми знали. Репортаж розрахований для пересічного українця, зроблено досить якісно, нічого не переплутав. Мені сподобався дядько (пасічник) з Черкасщини. Приклад людини з "обличчям довіри". Викликае симпатію, довіру, бажання мати з ним справу, доручати йому опікуватись, дбати, керувати справами людності. Думаеться що він не крав, не брав хабарів, не давав нездійснених обіцянок і влада не згубить його.
 7. Осінь-Зима 2019/20

  Знаю пасіки які років 3-5 не оброблялись амітразом(водний розчин) тільки смушки різних назв і діючих речовин.В мене цього року буде 3- й рік відмови від амітрази по всій пасіці. Після роздумів про боротьбу з кліщем прийшов до : 1.Знищити всіх кліщів на моїй пасіці і навколишніх-малоймовірно.2. Сім'ї з закліщеністью в 10% в серпні можуть жити і давати товарний мед(якщо живуть у колег то чом би не жити моїм).3. Застосування акаріцидів в бджільництві поки що необхідне зло(для них і нас, людей), застосовувати по мінімуму.4. Рішення про застосування повинно на чомусь базуватись-велика кількість яку бачу на власні очі, не бачу кліщів але бачу "клініку", результати "промивки".5. Крім варроатоза не менш поширен і небеспечен нозематоз який потрібно навчитись досліджувати самотужки(дешевше і швидче) клінічні ознаки хвороби -показник ненадійний.6. Після застосування у себе "Ентеронорміна" (два єтапи) і розмови на цю тему з Руденком Є.В. -віра в лікувальні можливості препарата зникла, припускаю, що не остаточно. Минулої осені після десятка промивок в яких був один або жодного кліща -думав, що загнав популяцію кліща на пасіці до межі відсутності над якою він нескоро підніметься. Здивувавсь і роздумував коли в деяких сім. в кінці травня побачив кліща на бджолах. Пояснень які б задовільнили так і не дав(сам собі). Ще раз переконався, що в бджільництві повно невідповідностей моїй уяві про те як повинно бути.
 8. О корме и кормлении пчёл

  Коли є необхідність в канді, то чому б ці гроші(заплановані на придбання канді) не заробити самому.Складові не таемниця. Розмолоти цукор на пудру можна і на молотковій дробілці з дрібним решетом(спеціально для цукрової пудри) незнаю як там з розмірами частинок(на язик грудочок не відчуваеться), мікромлини для розмолу на пудру досить розповсюджене обладнання. Єнергозатрати такі-за годину півтори роботи млина з приводом двигуна 3кВТ(3ф) можна розмолоти лантух цукру при умові що решето не забите і не діряве. Деінтегратор, мені бачиться, для ціеї справи дорога(90т. гр.), невиправдана трата грошей.І таке да, краще використовувати інвертований сироп а не мед.Спробувати інвертувати можна за допомогою" інвертіна"(витрати -2гр\кг цукру) і підтриманням температури сиропа 35-40*С протягом доби. Двісті кг. канді можна замісити і руками а можна і фаршемішалкою, розкатати качалкою для тіста, п\є пакет теж поширена річ. Мій канді вже четвертий рік лежить все думаю як його утілізірувати.Наробив з пилком і іншими білковими добавками несмачне для бджіл, до ак. взятку його "жували". З того часу стриманно відношусь до підгодівлі канді. З'являються нові єнтузіасти справи, пробуйте, набувайте власного досвіду. Можливо справа довгого з'їдання мого(сам куштував-їстівне) білкового канді в тому, що пасіка стоїть в мішаному лісі і поживу несуть з перших днів тепла(+16*С), але чому не споживали покладене в кінці зими?
 9. То ви , напевне, не стояли з медівкою на ринку останні15років. Від подібних колег чув(вірю їхнім словам) , що продаж зменшився в рази. То ви можливо мали на увазі виробництво на підприемствах, легально ,"по білому". Ой думаю по ціні цей продукт не впишеться в категорію "народного", а по ціні бренді обсяги продаж мізерні. Можливо по цій причині ми не бачимо медівки на полицях маркетів. Є над чим задуматись. Чи справді таке неспроможне наше населення , якщо в першу чергу купуе найдорожчій мед? Чи мо вони думають найдорожчий -найкращій. Переважна більшість покупців купують "очима" -акаціевий найпривабливіший для ока. Другий приклад маю ріпаковий, що на вигляд як акаціевий( прозорий і на колір трохи темніший, жовтіший) було продано з часу відкачки 0,5 л. і то після такого аргумента як :" Баночку "твіст -офф" взяв чоловік(на "БК") залишились тільки закатані звичайною жестяною(СК-82)".При цьому більшість форумчан знае , що ріпаковий варто щоденно вживати для профілактики онкозахворювань. Давно поняв, що більшість населення планети керуеться в своїх діях не здоровим глуздом не тим, що правильно і корисно для особи, суспільства а ... добре хто вірить в існування лихого, можна списати на його провід. Відносно попиту на світовому ринку.Тут на форумі прочитав посилання де прогнозуеться його значне збільшення. На це дуже сподіваюсь, десь років через 3-5.
 10. Порахував і отримав 7,96гр\кг. добутого меду, підозрюю, що десь щось забули дописати і вартість грошових витрат більше, нехай 10гр\кг. але і це для мене на диво мало.Спробував прикинути свої витрати: цукор, препарати, пальне,оплата праці отримав 50-60т.гр. щоправда і тов. меду втричі менше. Вийшло 15гр\кг.-досить мало. так і грошей за опт. отримав мало і при цьому на майбутне життя (якщо не відбудеться катаклізмів) повинно хватити.
 11. А от тут важко погодитись, бо бачу довкола чимало прикладів :мають капітал і немають всього іншого перерахованого вами тому воліють віддати гроші банкірам(на примноження чи то зберігання) і враховуючи гроші на депозитах, в чулках, банках(скляних),схованках... таких людей мільйони. Сам такий.
 12. Осінь-Зима 2019/20

  Бачив залишки розплоду і я, думав забрати(і що з ним робити захоловшими загившими лялечками в чарунках), та ні -нехай залишаться може виживуть до весни.Загально відомо-піздньоосінні курчата стовідсотково живуть.
 13. Отримати акаціевий мед і продати в роздріб? Може і мені помріяти про .... продати свої сім.(частину) дорого, купити сім. дешевше які принесуть мені добре ак. меду.В знайомого колеги так получилось(за його словами).Чув про прикмету, що придбані бджоли краще від своїх носять мед, бо їм треба себе добре зарекомендувати перед новим господарем. А ще на виступі на "БК" почув, і побачив на власні очі, як треба творити біля щойно відкачаного вщерть вулика. Так вчив казахських пасічників гуру Тимченко(можливо недочув призвіще, то поправте)- поселенець з західної(як тоді їх називали -"Бандерівець").
 14. А яка подальша доля вигідно (дешево) куплених пакетів (відводків)?
 15. Осінь-Зима 2019/20

  Попасічникував з сином і я сьогодні.Забирав порожні пакети, лишні(на мій погляд) рамки,смужки акаріцідні, положки п\є клав замість стелини,рамки в корпуси та в склад.Сила сім. різна, від 10р Д. до 5-ти р Р. Робив і думав, що е така в нас карпатська бджола яка в зиму йде малою кількістью,чи то дуже стискаеться щільно, а весною до акації набирае достатню силу. Думаю це одна з притаманних цій породі властивостей. Бджоли майже не літали, тільки ті , що надибали медових рамок.
×