Jump to content

Винодел

Активные Пoльзователи
 • Content count

  1,512
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3,452

2 Followers

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

General Information

 • Пасека в
  Днепропетровщина, царичанка.м.т.0672888044
 • Стаж
  16-25 лет
 • Kоличество семей
  151-200
 • Ульи
  корпусные,гнездо Рута илиДадана+ маг.
 • Порода пчел
  поместные,карпатки,бакфаст,УС

Recent Profile Visitors

5,212 profile views
 1. Рапс (ріпак)

  Цікаво, яка вам користь з того , що в Україні десь посіяно ярий ріпак?Невже повезете на медозбір.Років 15 тому стояв на ярому, мед качав.
 2. Для мене ясно, що відв. такої сили мають право на життя. На поч. травня рамка печатного р. Рута , з літро бджіл, при імітації вуглеводного взятку(по 0,5л через день) пилковий взяток весною і літом , зазвичай, е, при здоровий матці і бджолах на сонях принесуть тов. меду.Цього року один подібний відводок(ввійшла в Р.С-розібрав на нуклеуси, стару м. з рамкою р. і бджолами залишив в крп. ) на середину липня набрав силу і приніс товарного меду десь кг. з 20 і ще скількість заберу при "зачистці". Нуклеуси на поч. травня на мтч. або неплідну роблю на 2рр. Рута, деяких підсилюю.Товарний мед приносять не всі, дехто обіцяє розкрити потенціал на слід. рік.
 3. Карпатська бджола

  Тут поле для дискусії.З кінця. Племінна, матка покращувач, в моему розумінні при купівлі такою вже є і її превіряти то витрачати дорогоцінний час і природній ресурс матки.Неодноразово чув від матководів про превірку куплених маток і відбір з них на плем'я. Про тривалість життя матки. Будемо вважати, що матці природою "відраховано" скількість днів життя,біологічних циклів,коливань(можна назвати по -різному аби зручноі зрозуміло) і факторами впливу(довкіллям) які трохи може регулювати пасічник ми можемо скоротити ії вік(більше або менше). Думаю, матка "несучі" яйця спрацьовуеться і чим більше- тим швидче дійде кінця(бувае кінчаються сперматозоїди).Матковод ,купуючи матку задорого(бо вона племінна) зацікавлений отримати від неї якомога більше дочок(і без перевірки передачі ГКО), тут два шляхи-більше щеплель і більше сезонів.Не все матиматично просто. Остаточно не визначено -якість потомства залежить від віку матері(матки)? Здаеться "наука"дае нам відповіді не на всі питання. І раз зайшла мова про маток.Думав читаючи форум і спілкуючись особисто я в "курсі справ"(цін на матки) виявляеться, що ні. На сьогодні можна прибати маток плідних"баків" по 150гр. А я і не знав.Про задоволення матками нового власника можна буде взнати на слід. сезон.
 4. Весна-Літо 2019

  З видялячем, вуликом, медозбором, бджолами- все добре.Невдоволений собою, що забув коли поставиві такий довгий час точок не відвідувався.Вважав медозбір вже сконав, а він ще дихае-це добре.Коли ставив видаляч, планував за слід. відвідинами забрати з гнізда медові , дати відкачані,сироп і вставити смужки.Можливо цього року зроблю все вчасно, а то попередні 30 всі роботи затягуються.
 5. Причитав і подумав-"Безнадія", темний тунель без світла в кінці.
 6. Я , от думаю, невже ніхто до Миколи Романовича в його краї надзвичайних денних привесів ніхто своїх вул. не привіз?
 7. Карпатська бджола

  Племінних, покращувальних маток треба тримати в нуклеусах, щоб менше спрацьовувалась, довше жила. Нащо її превіряти на медопродуктивність.
 8. Останній в цьому сезоні квітуючий сонях, бджоли активно його відвідують.Пересіяний, гектарів з п'ять, тільки моїх стоїть з півсотні.
 9. Весна-Літо 2019

  Видаляч(типу "Квебек") простояв з 30 липня, якийсь взяток продовжувавсь і маемо роботу по очистці від воскових надбудов.
 10. Щодо оплати праці в наших краях.Кум пацанам -помічникам плате по 500гр\день. І пацани, я вам доповім, далеко не мого рівня і працездатності працівники, пробував.Приперли-де ти кращіх знайдеш. До речі, подібний аргумент рекомендую використовувати широко в повсякденні.З подібними аргументами передостанній п'яничка, чоловік моеї троюрідної сестри прожив досить довго(в шлюбі) і вмер чоловіком, від неправильного способу життя і хвороб."Де ти кращого знайдеш?"- залізобетонний аргумент.
 11. Та ,здаеться, все зрозуміло.Автор метода Василь Левко(він також винахідник безшумного пасічного молотка, якого вдосконалив В.О.Соломка)За його розповіддю вставляеш в льоток необхідну кількість смужок і пришпилюеш канц. кнопною(тобто зафіксував проти витягування бджолами) через тиждень перевертаеш смушки і знову пришпилюеш,щоб з іншої сторони препарат потрапив на бджіл.Принцип такий-бджоли лазячи по смушкам ногами і черевцями заносять в "хату" іпо всіх особинах вулика.Наші науковці з інстітута забракували такий спосіб використання, по їхньому треба підвішувати в вуличках на краю гнізда, строго по інструкції.Ми ж люди з творчим підходорм до діла і робити по їхнім інструкціям -нудно і більш трудомістко. Я, пішов далі Левка і кнопками не пришпилюю і не перевертаю і збільшив кількість смушок(по 2,6гр\шт,були). Восени перевірив промивкою і після почухування потилиці вирішгую, що робити далі.Але що я, от мій сусід так той пішов ще далі- не використовуе ніяких преператів, не лікуе, я йому лікую, бо зацікавлений щоб не відбувалось зараження моїх(невелика частина стоїть неподалік від його).За його методою зимній відхід весною компенсуеться роями і відводками.
 12. О корме и кормлении пчёл

  Такий вигляд мае підгодівля в пакетах, в пакеті приблизно кіло розчиненого цукру.
 13. Хто б сумнівавсь. А ще правильно харчуйтесь добрими продуктами, робіт зарядку і інші фізични вправи корисні для тіла, витримуйте режим відпочинку і праці, будьте позитивістом і частіше думайте, що ви щаслива людина.Чуть не забув- не читайте радянських газет, не дивітся в "блакитне око" панелі, дісплей монітора, смартфона і більше спілкуйтесь з приемними людьми віч на віч.
 14. О корме и кормлении пчёл

  Щоб інвертувати 1кг. цукру треба інвертази 1мл.(2гр.коштів).Після розпакування зберігати при 3-5*С до півроку.Бачення тех. виконання процесу.Е бак нерж.з під саморобної медарки з штуцером на 1\2''і міскістью до 150л. бак обмотую єлектроізоляційною клейонкою(придбав випадково на "блошиному" ринку) та, що використовують при обмотках трансформаторів і т.п., поверх неї ніхромова нитка (0,2мм) через регулятор потужності або терморегулятор в 220В. поверх термоізолятором типу фольгоїзол.При сьогодняшніх темп. довкілля витримати необхідні 35-45 *С невеликі витрати єнергії.Через добу через кранік і кутник по пакетах з думкою що воно там хоть скількість інвертувалось.
 15. Кому як не вам знати , що бджільництво існувало і до 2013року, часу першої суттевої поставки меду на єскпорт. Без закордонних відправлень буде перевиробництво з усіма наслідками. І ми , пасічники, не по художнім творам і підручникам з історії взнаемо і посмакуемо "капіталістичну кризу перевиробництва".Негативні ємоції теж відчуття і частина життя людини.
×