Винодел

Активные Пoльзователи
 • Публикации

  724
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

1 176

О Винодел

 • День рождения

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Ваш пол

Previous Fields

 • Пасека в
  Днепропетровщина, север.м.т.0672888044
 • Стаж
  16-25 лет
 • Kоличество семей
  71-100
 • Ульи
  корпусные
 • Порода пчел
  поместные,карпатки,бакфаст,кордован

Посетители профиля

1 514 просмотра профиля
 1. Про пізній сонях,той,що цвів з10.08.16.На ньому стояли пасіки трьох моїх знайомих,відкачали по 10(непоганий бонус).Двое з них ніяких наслідків цього стояння(стояли частини пасік) не помітили,в третього не питав.чомусь думаю що все гаразд.Своїх особисто не потяг-міста не було та й ліньки шукати.Перший ймовірний медозбір (з ріпака.наприклад) покаже чи були наслідки пізднього медозбору. Согодні при 14*С позаглядав в вулики,в деяких добавив кормових,дав сиропу.віддвинув рамку-другу,при такому огляді наслідків холоду не побачив.Слабі,на 3-х рут рам.,вирішив пока не підсилювати.вважаю.що до соняха дійдуть сили.Відводки робитиму з сильних,корпусів ден хватає(для моїх амбіцій).Про виїдання розплоду.В дад. корпусі було 9р. вони потягли коржик розміром з чайне блюдце.трутньового розплоду.зірвав роздивився-яйця і лялечки добові -двох.Засев і годівля як раз припали на холода.їх продовжували годувати.В мене ця сім. проходить під категоріею-сильна.В багатьох видно печатний трутньовий.Думаю період збільшення особин в вул. моеї пасіки ще не настав,можли нині пік мінімума,якось не густо обсижені бджолами ті рамки що витягував чи віддвигав. Дію холода на рослини в лісі помітити важко.стебла деяких тав покручені.почорнівших.пов'явших не бачив.Вдома листки і "крапивка" малини теж без ознак дії холоду.Які "мінуса" були,одного ранку(20-го) вода на кришці діжки замерзла до 2-3х мм.,на водостьоку висіла льодяшка,на бітонній долівці калюжа без льоду,на грунті крижаного слоя не було.Думаю ріпак в фазі бутонізації теж "пережив" без втрат,думки про виїзд до нього актуальні.
 2. ні В21МАА не презимувала. ЇЇ дочка В24МАА відео вище в темі. Доньки і сини її живуть і дають потомство на теренах країни.Не будемо жалкувати-кращі в майбутньому.
 3. Схоже на те,що бджоли сьогодні літати не будуть."Ніколи не бівае так погано,щоб не було ще гірше"- народна мудрість,
 4. Непереборний аргумент досягнень агрохімії,вкладені гроші в погляд рослин повернулись значущим вражаем.Помаю що ціна тони в минулому році була 12-14т.гр.
 5. У себе теж спосперігаю мертвих бджіл перед льотками,також поглядом зачіпаюсь за закляклих бджіл на обмостці навколо будівлі хоч і до найближчого вулика не менше 50м.Пов'язую це з природнім "відходом" по старості,хворобам,спрацьованості.Доволі велика кількість(10-12%) не вибрала сироп пепередньої дачі(2доби тому),думки різні, небагато,з цього приводу,петепліе залізу у вулик можливо дійду до якоїсь певної думки.При погляді зверху а у деяких не полінився -заглянув у льоток потреба добавляти рамки,розширювати життевий простір.З огляду на прогноз погоди-днів 6 жити їм в тісноті. Вишні,простяки невідомої назви,в фазі білого бутона,попадаються і абрикоси в білому цвіту.Два дні льоту небуло.
 6. Чомусь дочок матки Ш.О. вважаю рядовими(користувальними).Погоджуюсь з вами,це різні речі як, наприклад,"мужні радянські розвідники і мірзенні шпигуни".
 7. 12*С комахи не літають,небагато сиділо неа воді.Небо насупилось ось-ось закапае.
 8. Фото сім. ,минулорічного пакета від Болюбаша("Богдан 1") ,що дивного?Одна з небагатьох на пасіці,що чимсь відрізнилась,запам'яталась-ця тим.що тягне "язики".Недавно його бджоли (ті,що найсильніші) були донорами для "СЛАБАЧКІВ".Існуе думка.що неварто підсилювати,вірівнювати пасіку-краще від сильних робити відводки,індивудуальні.Не завжди в цьому е сенс.Ну як не допомогти дочкам Ш.О.(згвалтованою "Паланочкою") В21.Матки почали сіяти в кінціі липня слабкі відводки не набрали достатньої сили.зменшились до 3-4 вул.,переживаю,підсилив бо длуже кортить подивитись які вони в роботі.
 9. Сьогодні побачив квіти кульбаб в дворі.хотів фото оприлюднити ,передумав,що ви кульбаб не бачили.А от такого кольору сиропчика(1:1) навряд чи бачили.Жовтенький цукор був.
 10. Маю і я одну "Кордован" від "Приза" думаю вона теж лігустіка."На неё я смотрю и глазам не верю- неужели ж мои будут все... капли нектара в радиусе 2км".Фото в леток.-почти полностью заняли рутовский корпус.
 11. Сьогодні відремонтувавши буса ,зробив пробний виїзд,за 13км. глянув на поле рапса,на стан розвитку рослин-по факту фаза бутонізації.Новій аграрний тренд-ріпак озимій по черному пару.колись у нас по парам сіяли озимину.Рослині добре розвинені.мають смачний вигляд,можливо пізно приїхав але харчуючихся або наслідків харчування комах небачив.Совсім не тішу себе думкою, не "кропитимуть" інсектіцидом і вам не раджу.На шляху назад оглянув перспективні місця постановки точків,оцінив обсяг робіт і обладнання по підготовці-вирвати старник,обробить гліфасатом небажану молоду траву.Сьогодні день роздачі сиропа,зробив декілька фото льоткової щілини вулика.Яка з двох сильна сім. можна оцінити не змімаючи кришки.Своею дачею сиропа я таки дошкуляю бджолам(не розуміють вони мого "як краще"),відкриваю кришку-вони напоготові зі своїми жалами.Помітна різниця знервованості по породі,місцю розташування точка.Тут все зрозуміло,місцеві-"злюки" особливо "набелебні".На лісових,в затишку спокійніші,можливо справа в часу роздачі.лісовим роздавав поночі.Не варто робити не перевіривши неодноразово висновки.
 12. Те,що для багатьох дивовижно,для igorstep бувало неодноразово.Чи то сім'ї сильні,чи мікроклімат тепліший.Мені теж незвично,что на сумщіні яка північніше від мене на 300км. і тепло до них приходить на 7-10 днів пізніше колега намірився робити щеплення.Деякі зауваження колег-дописувачів для мене спірні:трутів бачив і в неодній сім.,правда якісь вони некрупні але вилітають,питання про їх статеву зрілість- відкрите,кількість-теж невідома як і геном; бджола .згідно підручників, мала б вже помінятись,бо пройшло від першого обльоту і старту розвитку 37діб;які резони не робити щеплення в квітні коли часто в середині травня в мене ройові на виході.Назву ще один фактор проти незгаданий колегами-погодні умови під час брачного вильоту-більше 18*С і не сильніше "тихого вітру".
 13. Это уже третья дозировка.прочитанная мною на форуме(все по рекомендации Брониславовича).1ампула(1мл.) на 2л. сиропа,1ам. на 3л. сиропа,последняя прочитанная 1ам.(думаю что "цианоколо...",в простонародье В12,випускается в ам. по 1мл.)на 5л. сиропа.Подозреваю,что любая из перечисленных дозировок хороша и сколь нибудь эффективна,однако ссылка на одного и того же автора(Брониславовича) и при этом разные дозировки-показательно.Сам не менее других подвержен влиянию моды,тренда,нового веяния-две упаковки В12 ( 25гр.) лежат на холодильнике ждут применения.В свежей пыльце есть витамины и тот же самый В12(думаю) давая синтезированный(отечественного производителя) витамин в сиропе мы надеемся на увеличение силы семьи,товарного медосбора,улучшения самочувствия владельца пчел,а также мимоходом ,несознательно покупая товар отечественного производителя улучшаем эк. показатели страны в текущем году(на микроскопический процент).Выходит со всех сторон позитив.Так и хочется возомнить себя оратором на трибуне ,вскинуть руку в даль и вверх крикнуть:"Хлопці,всі в аптеку за "Цианоколабаци...",тьху,В12!"
 14. В мене,Мішака і в багатьох інших відомих і досвічених пасічників весь рік гніздо утримуеться в рутівському корпусі і на нашу думку міста хватае,а якщо комусь тісно,то заради цих особистостей ми не міняемо своих звичок і поглядів відносно утримання бджолосімей.На перший погляд дурня утримувати сім. в двох напівпорожніх корпусах,але завжди можна виправдати свої дії подібним аргументом:"Не всегда поступаешь правильно,сын мой,даже когда осознаешь это,но именно в этом и заключается радость жизни."
 15. Вчорашній день-роздача сиропу з мол. в пакетах.Вирішив спробувати "нічне пасічникування",за рекомендаціею болгарських пасічників роздавати стумулюючий сироп ввечері(получилось вночі при ліхтаріку)-сподобалось,менше турбуються,жалять.Задався питанням витрат праці на годівлю 90 сім. По прикидкам вийшло не менш 4 годин мого особистого життя було витрачено на григотування сиропу з молоком,поїздку на точки,роздачу пакетів.Це немало ,низкий виробіток праці,враховуючи неодноразовість роботи і таке - сяке обладнання.В єкономічному сенсі захід невартий того,але хто живе і робить керуючись єкономічним сенсом-закінчені прагматики яких серед нас( дописувачів) немае.З деякого часу все що роблю то для власного задоволення і втіхи якихось сумлінних амбіцій.Мимохідь придумав(пригадав) спосів не відкриваючи вул. визначити необхідність розширення житля для сім.Ніч.прохолодно(5-7*С).ліхтариком освічую дно через льоткову щілину(25*380мм) і спостерігаю-бачу комах звисаючих з рамок-пора збільшувати"квартиру".З всіеї пасіки одна-дві сім. зайняли таким чином рутівський корпус і потребують якихось дій(розширення або ослаблення). Два останніх дня були відносно(суперечливо) льотних для бджіл але квіти абрикоси не відвідувались ніякими комахами,поодиноких розвідниць не враховуемо,проситься висновок-немае виділення нектару і пилку,як це вплине на зав'язь плодів?Невже знову ми будемо без домашніх абрикос?Може сьогодні відвідуватимуться.В ті дні "копошились" на вербі тільки таких дерев для моїх підопічних небагато.