• Объявления

  • Sanich

   Відеозвіт про зустріч "На Точку - 2017" в Бухті Вікінгів   12.09.2017

   Підготовлений Іваном Фабро та доступний за посиланням в темі зустрічі:  http://tochok.info/topic/11754-зустріч-форумчан-форум-на-точку-в-місті-львів-на-базі-активного-відпочинку-бухта-вікінгів-0909-1009-2017року/?page=10#comment-460347  

бігунець

Пользователи
 • Публикации

  97
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

351

О бігунець

 • День рождения 18.12.1974

Contact Methods

 • ICQ
  0

Profile Information

 • Ваш пол

Previous Fields

 • Пасека в
  лес, возле дома
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  41-50
 • Ульи
  колоды, лежаки, корпусные
 • Порода пчел
  полесская пчела, местная

Посетители профиля

627 просмотров профиля
 1. І по багатокорпусним бажано. Можливо хтось і спец, та багато б залюбки почитали і отримали знання. Книжки по багатокорпусному утриманню - моя думка! - будуть розбиратися жвавіше.
 2. Сашко, то як там з книжками? Набираються бажаючі, чи нікому не треба? Проголосувало всього 19 чоловік.
 3. Дуже добре, що цьогоріч не перевіз на крушину. Взятку практично не було, погода заважала. Три рази вона починала віділяти і швидко закінчувала. Навіть найкращі сім"ї принесли не більше 15 кіло. До того ж і верес у прольоті. жара. Було декілька дзвінків з запитанням про лісовий мед хоча б з рамкових вуликів. З колод уже давно все заказано. Так, попит є, а ось ціна десь біля 150 грн. кіло. Десять літрів на 150... і в той же час кочівля в середньому: 10 кіло рапс, 10 акація, 15 гречка, 40 сонях і це хоча б по 40 грн., як за гурт. Ні, таки поля.
 4. Мої без охорони. Поки що - тьху-тьху-тьху! - все гаразд. У знайомого в двох сімейок - роїв цьогорічних - виросли ноги. Мова заходить, щоб наступного року чергувати, хоча б на соняху. Доживемо - побачимо. Виростає кількість сімей і перевезення (погрузка, вигрузка) займає чимало сил і часу. Тепер роздумовую, як далі краще кочувати, що зробити за зиму: павільйон?, платформу?, чи все-таки прицепа для трактора і по тому? Павільйон не дуже прельщає (вибачте), платформу хочеться, тільки виходить, що вже тре не одну.
 5. А чому не люблять? Тому що є вибір. Недалеко рівнині поля з шикарним чорноземом і на них врожайність краща, хоча по виділенню напевне різниці ніякої. Але і на моїх горбах непогано виділяє була б погода. У нас те ж саме. Не подобаються поля горбисті. Хоч під самою хатою. На суглинку рослини погано виділяють нектар. Знайомі взяли по 20-30 кіло від хороших сімей на гречці і соняху, рахуй рекорд. Мої ж бджоли зараз за 70 км від дому. Теж гречка, сонях. Принесли вже десь по 50 кіло. Ще там пізній сонях квітує, золотарник. Ще піднесуть. Одне погано: далеко. Навідуватися хоч раз в неділю - 200 грн., відкачування меду, заправити автомобіль, хлопцям обід - 600-700 грн., наймання транспорту для перевезення бджіл - уже обійшлося в 1500 (це я не рахую, що водію, він же й пасічник, допомагав 2 рази з відкачкою..., хоча він спостерігає за моїми бджолами. загалом затратив у цьому році на кочівлю 4400. І ще десь буде 1500-1600. Виходить 6000. Гм!Стояв би дома - витратив би 1000-2000, але й меду взяв би в два рази менше.
 6. Знакомый рассказал весной, что его сын наващивает рамки от аккумулятора. Решил попробовать. И ни к катку, ни к шпоре не вернулся. Очень понравилось. Рамочка, кладешь лист вощины, подсоединяешь провода и за 1-4 секунды впаивается (зависит от количества рядов проволоки). Но когда передержишь - будешь иметь аккуратно разрезанные кусочки вощины. Да и вощина должна быть ровной. Сегодня шурак принес сделанное самостоятельно зарядное (просил сделать чисто наващиватель, да передумал, от зарядного тоже наващивать можно). не знаю, удастся ли испытать в этом году.
 7. Оскільки поліська бджола медопродуктивна і витривала до хвороб, минулого року вирішив збільшити чисельність сімей даної породи на рамочній пасіці. Було впіймано пяток роїв. А в цьому році розпочалося. Не знаю, чи то мені попалися крайньо ліві по агресивності бджолосім"ї, чи рік такий, чи хто зна, але... Витримати неможливо, особливо під час відкачування меду. Хоча, ніде правди діти, меду повні вулики, дістати його... то ще проблема. Через декілька хвилин бджоли з агресивним гулом зриваються з прильотки кількістю рою. Крутяться, шукають найменших шпарин в одязі, обліплюють маску, так що нічого не видно, сиплють ніби горохом по одягу. Та й переслідують чималу (кілометр точно) відстань. Правда сімей з крайньою агресивністю не багато, всього трійко, вже в однієї вдалося матку змінити. Ще є пяток менш агресивних, подумаєш там півсотні-сотня бджіл крутиться. Їх уже ніби й не помічаєш.
 8. Выбирал, выбирал и довыбирался. Сегодня приехал.
 9. Була і в мене два роки тому така зараза. Скільки сил і нервів висмоктала. Не сподівався, тому від двох хворих сімей пусті рамки переставляв у здорові, аж доки не зрозумів, що щось тут не те. Втрачено було декілька сімей. Пробував і оксибактоцид і вірусан і інші ліки, утеплював гнізда, міняв матки та картина продовжувала бути безрадісною. У другій половині літа пасіку розділив: хворі поїхали в ліс, там і залишилися до зими. У кінці осені поставив у сусідньому селі біля дому матері. Весною знову в ліс. З 7 сімей залишилося дві. А в решті сімей найсуворіший контроль. Рамки для кожного вулика окремо, руки, стамеску, перчатки після огляду сім"ї обробляв 3% перекисом водню. Сім"ї постійно утеплені, матки міняв тільки бачив найменший признак хвороби і врешті в цьому році зміг зітхнути спокійно.
 10. Присоединяюсь к поздравлениям. Здоровья, счастья, удачи и любви.
 11. Акація дала мало геть. Запізнився я з переїздом, чекав доки почне гарно цвісти. А цвіту взагалі було мало. В результаті 50 літрів з 10-ти сімей. Додому не перевозив. Тут цвітіння практично завершилося. Практично, бо ще крушина виділяє, біла конюшина, хоч її мало. Зацвітає поле гречки, та навряд чи воно дасть багато нектару на глиняному грунті на пагорбі. Тому радо згодися зі знайомим вивезти в ліс. Тож тепер мої бджоли аж за 50 км від мене. Не жалкую. Стільки іван-чаю, як там, мені ще не доводилося бачити, хоча багато мандрую нашими лісами. А за півкілометра починаються поля засіяні гречкою. Уже зацвітає і бджіл на ній багацько.
 12. Я уже, наверное, надоел всем со своими тракторами. Но посоветоваться где-то надо. Нацелился я уже на Донг Фенг. Затем посмотрел, что за те же деньги можно приобрести Булат 354 или Булат 404. Они ведь по мощнее значит по-идее должны мне больше подойти. Или я что-то не понимаю? http://minitrak.com.ua/product_24.html http://minitrak.com.ua/product_53.html http://minitrak.com.ua/product_217.html
 13. Виїзджав у на рапс. В середньому відкачав по 8 літрів від сім"ї. Тепер стою на акації. Погоди нема. Треба відкачувати і додому на ліс/різнотрав"я. До соняшника. Хоч останнього посіяли поруч з селом достатньо - повезу аж за 50 км до Народицького району. Там хоч буде медозбір. У нас же для підтримки штанів, в основному.
 14. Ну ось, наш товариш відмовився від маток. А мій патріотизм з кожним весняним днем іде на спад. особливо, коли є з чим порівняти. на пасіці живе сім"я: матка карніка, правда облетілася в лісі, спеціально одна людина привозила на обліт. Так ці бджолди прямо ягнята. От і мріяв обміняти злюк на лагідних. На жаль не вийшло.
 15. Всегда ищу приключения на свою... Вчера выбрались по трактор Т-25. Цель Новоград-Волынск. Там цены демократичные от 2-х до 4-х, выбор. Приезжаем. Стоит на площадке латанный-перелатанный трактор, зато новые покрышки. Хозяина долго нет. Приезжает и сразу огорашивает: 3700. Послали его подальше. Заглянули в магазин на китайцы. Донг Фенг 254 - 5500. Не выдюжу. В Житомире на площадке т-25 уже намного лучше: не биты, не крашены, работают хорошо, но и цены - 4300 без кабины, с кабиной можно уже купить за 4600. Тракторыст, который ехал с нами все равно недовольно кривился (говорит, что там ремонта еще много) и агитировал за китайский. Хоть и имеет т-25, но проехал на соседском новеньком китайце и всю дорогу делился своими впечатлениями. Заехали еще на одну точку. Донг фенг 244 - 5400. С морем впечатлений, в растерянности и восхищении от цен на б/у трактора (да и новые), немалыми тратами на поездку вернулся домой. И опять перед выбором: копить позычать деньги на новый китаец, или копить-позычать но уже меньше на б/у. Кстати, общаясь с местными трактористами, кто имеет т-25, слышу один только совет: если уже выбирать между двумя тракторами, то лучше китаец.