Перейти к содержанию

бігунець

Пользователи
 • Публикаций

  122
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

412

1 Подписчик

Информация о бігунець

 • День рождения 18.12.1974

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  лес, возле дома
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  41-50
 • Ульи
  колоды, лежаки, корпусные
 • Порода пчел
  полесская пчела, местная

Посетители профиля

834 просмотра профиля
 1. Не секрет, по селам не стояв. Але приблизно... Дивіться на карті північніше с. Словечно є с. Козюлі. Приблизно в тому районі. Дивіться на північний захід. С. Дуби і далі, далі по дорозі. Перспективний край за Дубами, тільки що дороги туди практично нема, одні вибоїни.
 2. На верес виїзджати більше не планую. Колоди, можливо рамкові вулики на деревах, буде вересовий мед - добре, ні - то ні. Виїзджали на верес в кінці липня, на початку серпня. Ранком закривали льотки ( в годині 3-4), грузилися і вперед. Перевозили за 15-20 км, але дороги... Так що витрачали на дорогу з годину. Забирали бджіл уже на початку вересня. Тоді бувають прохолодні дні, взятку вже нема, бджоли з обіду сидять по вуликах. Тож забирали вдень.
 3. Вот друг собрал мои фото и создал по ним небольшое видео. Не знаю, удастся ли дать ссылку. http://mwob.com.ua/showpost.php?p=219671&postcount=644
 4. Кипрей, иван-чай

  Не знаю... За ті дні, що рослини пролежали в мішку і ферментизувалися, вони тільки прив"яли, дещо змінили колір. Це вже після того, як викинув бадилля, насіннєві коробочки підсохли і розкрилися. А чай спочатку був зеленим, зараз уже чорний. І гранульований.
 5. Світ тісний. Впевнений, якщо ми і не пересікалися, то маємо спільних знайомих. Дзвонити поки що не буду, голова не варить взагалі. добу на роботі, до того ж збив два з половиною десятки криш, покрив жестю 15. А це тільки що з майстерні, скручував днища.
 6. Кипрей, иван-чай

  Заготовлював інакше. Часу збирати листя не було, наломав рослин. У мішок і зв"язав добре. Через 4 дні обірвав листя. Пробував скручувати в руках. Плюнув, дістав м"ясорубку, не знімав ні ножа, ні сито, пропустив. Потім розклав на газету і висушив. Смаколик. Тепер відмовляюся від магазинних чаїв, після чаю з іван-чаю вони здаються не смачні (за всі не кажу).
 7. Коли був молодим, хотів видовбати борть у дереві. навіть знайшов декілька дерев. Звичайно порадився зі старими пасічниками, деякі з них ще пам"ятали бортників і борті, бо ті ще траплялися в лісах в 40-50-ті роки. Так ось, відразу і категорично: "і не думай!" І вже потім:" Навіщо тобі лишня морока?" Зі спогадів вияснив: - видовбати борть у дереві важко; - часто буває, що місце борті найвразливіше під час буревіїв; - дуже сиро, особливо коли дерево живе.
 8. ...И стали бы выращивать самоопыляющиеся сорта. Наш мужик (фермер) хитрый, заокеанские фермеры, которые еще и деньги платят за опыление, кроме того, что пчеловод возьмет мед, им не чета.
 9. У нас теж. Можна поставити тихенько, ніхто проганяти не стане. Попередження про обробітки будуть. І все т. п. Але... Коли ти зв"язався з директором, то обов"язково отримаєш інформацію де і який сорт посіяно, в який термін, коли зацвіте, якість посіву, коли обробка, яким препаратом, коли і куди краще привезти бджоли. Рахую, що за таку інформацію дати літрів 5-10 меду - це нормально.
 10. Да. И это при том, что семей всего 30, из них отводки и рои 17, большая часть июнские, вывезены уже на подсолнух.
 11. У мене вийшло приблизно до 10 тис., точніше 8-9. Перший раз недалеко від дому на ріпак, потім на акацію за 30 км, далі переїзд в 20 км на гречку, потім ще раз в 20 км на пізній сонях, і додому - 70 км. Переїзд це ще не все, чимало грошей забирали поїздки на відкачування меду. Хлопці грошей не брали, тільки мед, але продукти купувалися, бензин. До того ж раз у тиждень їздив до бджіл автомобілем. П. С. Мабуть тре доплюсувати. Після здачі меду хлопцям, котрі допомагали у відкачці 3 рази (гречка, сонях - ріпак, акацію і останній відбір дома своїми силами) дав по тисячі гривень.
 12. Кипрей, иван-чай

  Та де там біля. 50 км від дому. Ось іще підкинули інформацію про іван-чай в іншій стороні, "уже" за км 30. Правда, якщо до першого асфальтована дорога від самої хати, то до другого щебнева розбита, а потім ще й грунтівка. А біля дому і в тій стороні, де колоди, іван-чай відсутній. Вірніше, він є, але латками невеликими, максимум в 1 соту.
 13. Дуже радий, що цього року кочував, кочував далеченько від дому. Вірніше, бджоли були на медозборі, а я дома, тільки раз в тиждень-два навідувався. Чому радий? бо якби на місці крутився того б меду не мав. Від 12-13 основних сімей і ще від 17 роїв і відводків відкачав півтори тони. І це коли сонях погано медував. Виручив золотарник. На наступний рік в пріоритеті розширення пасіки і кочівля на польові медодаї. Хоча і про ліс не забуду. Оті всі старі лежаки вивезу в ліс, на деревах зроблю платформи і їх на ті платформи. Чим погана пастка?
 14. Кипрей, иван-чай

  Цього року кочував на іван-чай. Хоч чистого меду отримати не вдалося, поруч були сотні га гречки. Проте гречаний мед розбавили хороше. До того ж запасся ароматним смачним чаєм на зиму. Ну і полюбувався квітуючим запашним медоносом. Цього року кочував на іван-чай. Хоч чистого меду отримати не вдалося, поруч були сотні га гречки. Проте гречаний мед розбавили хороше. До того ж запасся ароматним смачним чаєм на зиму. Ну і полюбувався квітуючим запашним медоносом.
 15. Поліська лісова порода бджіл

  Спасибо. Решил пока обеспечивать пасеку своими матками от лучших семей. Что-то местные из года в год остаются передовиками. В летнем сообщении писал о пчелах-злюках. Последние две качки от них были спокойными, агрессия была, но терпимая. Семья вышла по сбору меда на первое место, почти 120 кило. Больше сотни имеют еще 5 семей, или пойманные роями в лесу, или уже с матками от тех роев. Карника чуть недотянула (там своя история, сравним точнее в след. году). УС пока не отличилась, да и чему было отличаться, матки в июле посажены в июльские же рои. Итальянки тоже подсажены в июле, так что оценивать буду в след. году. карпатки?.. В этом году распрощался с последней маткой из Карпат. было более 10 и каждый год боролся за выживание этих семей. Возможно такие матки попались. От одного матковода.
×