Jump to content
Форум на ТочкУ

бігунець

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  343
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,271

5 Followers

About бігунець

 • Birthday 12/18/1974

General Information

 • Пасека в
  лес, возле дома
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  41-50
 • Ульи
  колоды, лежаки, корпусные
 • Порода пчел
  полесская пчела, местная

Recent Profile Visitors

2,257 profile views
 1. Матка ШО від Болюбаша. Карніка. Це остання прививка від неї. Через декілька днів заглянув, а в гнізді маточники, а матки нема.
 2. Вчора роздав маточники. І в ті сім'ї, де відібрав маток, і в ті, де є матки, ще й декілька відводків зробив для заміни. Побачимо.
 3. А коли практично всі бджоли ройові?
 4. Товариш з райцентру теж хоче вивозити в рови на акацію. Сьогодні з ним проїхалися, рахуй там, де вчора їздив. Так ось, днів 10 тому вибрав собі місце був, так не повірите, він теж там проїзджав і вибрав за метрів 50 від вибраного мною. Тож коли він, то й я там стану, разом спокійніше. Правда, в одному місці буде близько 200 сімей. До ріпака 5 км.
 5. Та я вже про це думав (про трутнів). Цьогоріч буду старатися просто збити роїння, а вже наступного прийдеться купувати миролюбних маток.
 6. Дякую. Буду приміняти дані пункти. А там що вийде те вийде. Сподівався хоча б на 50%. Дуже важко працювати зі злими бджолами, та ще й такими, що розроюються перед і під час цвітіння акації.
 7. Де я був зиму, що не прочитав тему Минулоріч вирішив замінити по-максимуму маток і зменшити роїння через відводки. Поробив відводки на 3-4 рамки, поставив поверх гніздових корпусів через плівку, дав маточники... З роїнням не допомогло, все одно відроїлися практично всі. Тож навіть не впевнений, що в гніздах підсаджувані матки, а не ройові. Короче, багато роботи, а результат близький до 0. Цього року вирішив провести заміну маточниками. Матки мають вийти 10 числа. Пішов сьогодні відбирати старих і вже збирався післязавтра давати маточники. Але не все так сталося, як гадалося. Оглянув 13 сімей. Знайшов всього 5 маток. важко знайти в моїх помісних, замішаних на поліській крові, бігають по рамках як дурні. Тепер думаю, як краще далі робити. 1. В тих, що знайшов/знайду матку - матку удаляю, даю маточник; 2. Роблю відводки на пару рамок над гніздовим корпусом, даю маточник. Коли матка облетиться, почне червити, сподіваюся до акації, об"єдную через газету. А там хай розбираються самі матки. (боюся, що стару матку знайти не зможу, хіба по годині стоятиму біля кожного вулика). 3. Даю маточник в магазин у патроні без відшукування старої матки. Яким способом краще замінити? Взяток зараз є, сади, ріпак.
 8. Через засуху і безвзятковий період в лісі, кочівлю в ліс відмінив.Ну можна з десяток сімей на пробу завезти, лісового медку попробувати, - це крушина, малина, ожина - та вже не хочеться лишній раз їздити. Ті десяток сімей може краще акації піднесуть. Ще час до крушини, малини, акації є, подумаю. Сьогодні ж з сусідом поїхали шукати місце на акацію. Рови я тільки кругом знаю, а сусіда їх об"їздив, обходив, тож хоч раніше я вже вибрав місцину, та вирішив ще раз глянути. Спочатку він мене завів... короче не сподобалося. Заїзд поганий, та й поставити хіба що біля грунтової дороги, по якій не часто, та їздять люди. Далі вже просто шукали. Акації чималенько, та й липа, бачу, є. На фото третя місцина, яку оглядали. Тут і знайшли укромный уголок. Та проїхали ще трохи і знайшли кращу. Тут уже справді і заїзд гарний і заважати нікому не будуть. Тільки коли попереднє місце було як центр акацієвого рову, радіусом 2 км захоплює майже всього, то тут змістилося на півкілометра. Дивлюся по карті. До найближчого поля з ріпаком 3 км. Як вважаєте, це не страшно?
 9. Невже я писав би, коли б були хороші? Пару сімей ще змиритися можна, коли б не агресія. Але тоді навіщо купувати агресивних, своїх достатньо, при тому свої лідери несуть 80-110 кіло меду за сезон. Два рази обпікся з матками. Раз давно замовив від Бобонича і тоді всі сім"ї з тими матками не розвивалися і не несли меду. Тепер ось.
 10. Сьогодні своїми руками задавив півтори тисячі під номером 467. Короче, гарний був номер, найцінніше, що було за ті гроші. А решта... решта були мої нерви і злість, що я сам і оплатив. А тепер все по порядку. Пасіка росте, місцеві бджоли злі, от і назріло бажання купити племінну матку, або матку ШО і виводити далі самому. Влітку 18 року зв"язався з паном Майстерчуком, попросив матку УСП штучного осіменіння. Була названа сума, яку відразу ж оплатив, і пан Майстерчук прислав мені матку під вказаним вище номером. Зроблено відводок на 5 рамок, матка успішно підсажена. Все, чекаю результат. А результат не радує. Відцвів сонях, відцвів верес. Ройки, котрі сиділи на 3-4 рамках, коли робився відводок, до зими наростилися до 7, меду піднесли, а моя УС все сидить на 5 рамках і без меду. Ну, думаю, може матка ще не розкочегарилася, хоч і застали бджоли півтора місяця активного взятку. Наступного року буде краще. (весною 19 року відправив бджіл на аналіз на породність до нашого форумчанина. Відповів, що УСП присутня) Весною сім"я почала розвиватится, вийшла з зими на 5-ти рамках, у травні було 8, чи то 9. Прогрес. Я не нарадуюся. Привив пару разів на розплоді маток. Десь у другій половині травня заходжу на точок, аж в повітрі в"ється рій. А на точку тільки нуки, відводки... Відразу кинувся до вулика з моєю УС. Не встиг схилитися біля прильотки, як виходить мій 467 у всій красі. Зазвичай мої помісні полісянки можуть роїтися при силі в 9-12 рамок, коли приспичить, а не дають, та щоб племінні бджоли!!! Короче, зібрав я відводок на 4 рамки, кинув туди матку і... робіть що хочете. Будете розвиватися - добре, а ні... До зими вони так і залишилися на 4-х рамках, хоч я навіть рамочку розплоду їм підставив, трошки розрослися, потім знову просіли. І розплід гарний, кучний, і розвитку нема. А осінню знову підставляв 12 кг меду. ( для порівняння: у травні місяці мені прийшла матка ШО карніки іншого оператора. Зробив відводок на 4 рамки. До липня місяця взяв дві рамки розплоду на інші відводки. Вивіз на сонях силою в 7 рамок і розплоду в 4. Принесли десь 15 кіло соняха і 20 кіло золотарника) Ну і нарешті нинішній рік. У березні ревізія. Сила в 4, меду нема, розплід в піврамки. Підставив кіло 4 меду. Початок квітня. Сила в 3, розплід на 2-х рамках, меду нема. Дав 2 кіло. Кінець квітня. Сила в 3, розплід гарний на 2, мед знову підставляв. І ось сьогодні мої півтори тисячі закінчили існування, а їм на заміну прийде F1 від карніки. п.с. до речі, по агресії ці бджоли не набагато відстали від злобливих місцевих. п.п.с. Разом з цими з зими вийшло ще декілька слабачків рівних по силі. Зараз вони займають 6-7 рамок бджоли і 4-5 розплоду.
 11. Сьогодні їздив остаточне місце під точок вибирав. Заїзд хороший, сухо, сонце-тінь, крушинові зарослі за десяток метрів, до ставка з сотню. Все ніби добре, та все ж "гложут сомнения". Дуже сухо, чи щось виділятиме нектар в лісі. Чи не краще вивезти на ріпак, хоч собі принесуть. А так, чорниці ще й не думають квітувати, так що між нею і крушиною цьогоріч і перериву не буде.
 12. Мені мед з 3-4 колод вертає потрачені кошти на поїздки в ліс до бджіл за сезон, решта моє. А ось з семи стояків покійного Йосиповича взято меду, як у мене з 2 лежаків. Ось і маєш.
 13. Сьогодні відбулася остання поїздка до бджіл в бортях. Поїхали Москвичем, дорога 42-43 км в одну сторону, з них заасфальтована 16, кам"яна бруківка 5, відсів 16, решта лісова. Найважче їхати по відсіву, яма на ямі, потім кам"яна бруківка, вона ціла, та трясе... Асфальт пару км шматливий, а так норма. Приїхали і відразу до сім"ї, яка вже 9 зиму зимувала. Думав, така була слаба, та й миші через гнилий низ добралися, пропаде. Аж ні, жива. Переїзд в два кілометри. Тут в зиму пішло 2 сім"ї. Одна летить, інша пропала. Зійшла на нет, можливо, від кліща. Нарізав практично 20л відро стільників. Десь за метрів 300 борть з минулорічним роєм. Переживав, взяв меду осінню чимало, а раптом вони не від верху потягли стільники. Аж ні, летять. Потім переїзд в 3 км (по кругу виходить). Тут пішли в зиму теж 2 сім"ї. Одна пропала, інші жваво літають. Чому пропали не зрозумів, висипалися по всьому дні, мед цілий. Скоріше за все після мого осіннього відбору меду, бджоли не зібралися в клуб, обсіли стінки і обсипалися. Переїзд в 200 метрів. Тут минулоріч заселився ройок. Пропав. Новий переїзд в 3 км, виїзд на дорогу додому. Живі. Ще переїзд в 300 метрів. Теж живі в колоді. Бортей з бджолами не одна. Коли б стояли в одному місці, то ще б зумів до всіх піднятися, там почистити, чи меду підрізати лишків. Але вони розкидані, дорога далека, тож піднявся тільки до однієї колоди з бджолами. Та й то тому, що ніж осінню забув.:) Ну і наостанок заїхав до свого лежака. До нього навіть осінню не заглядав. Рій сів пізно, літав слабо, махнув на нього рукою. Сьогодні ж зрадів. Живі.:) Заглянув і до бортей свого покійного вчителя Івана Вороб"я. Те, що бджоли, які пішли в зиму всі живі - радує (а меду я в тих стояках практично не взяв). А ось, що в однієї колоди виросли колеса засмутило. Дерево давно сухе, колода була високо і до неї не піднімалися давно. Ото й сподівався, що впаде, заберу і витягну нижче.:( У нього впала ще одна хвоя з колодою і бджолами. Хтось її акуратно підняв і поставив, мабуть хозяїн знайшовся. Теж сумно. Хоча з тими бортями розбиратиметься хтось інший, я ще з осені вирішив відмовитися від догляду. Часу займає догляд, коштів і сил (колоди на кілометрів 5-7 ближче до хати, ніж мої). От щоб ви уявили мою "вигоду", це коли я забираю 50% меду - вийшло десь гривень 50-100. Це ще я не рахував 3 потрачені дні.
 14. Цього року не знімаю. Те що не вмію, то ще нічого, а те, що якість ніяка нервує. Сьогодні їздив шукав місцину, куди б вивезти бджіл до акації, а потім до соняха. Був ото там, де в ранішому пості виклав фото не своєї колоди-стояка. Тепер ось думаю, чому не зняв відео, може щось підказали б. Попоїздив мотоциклом, виходив чимало. Крім крушини інших медодаїв не дуже. Малини з га і ожини стільки ж бачив. Це я заглянув у десяток ділянок. А в радіусі 2 км їх не один десяток. Крім баченого раніше джерельця за сотню метрів ще одне. Води достатньо. За 700 метрів ставок і лісова болотяна річка. От тільки не знайшов місцини, де поставити бджіл, так щоб в очі не видалися і під'їзд був.
 15. Тиждень тому їздив до ближніх хуторів. Фото з телефону не перекинув, так що фотозвіту не буде. А так коротко з 6 сімей живі 5. Одну на гнилій березі хотів забрати з колоди - не вийшло. Сьогодні їздив за 8 км від Бігуня, там в зиму пішло 5 бджолосімей. Заглянув у першу дубову. Соти обірвані, бджіл і підмору не видно. Сфотографував і тільки-но захотів виймати соти, а тут і бджоли. До цієї колоди не лазив. Живі і добре. А ось тут пропали від голоду. Пізній невеликий ройок. Переїзд у 2 км і одне з моїх найгарніших місць. До верхньої колоди не піднімався. Летять і добре ( хоч сьогодні холодно, вилітали одиниці). А в нижня рамкова. Витяг рамки, вибрав по можливості бджіл, помучився, але радий. Побачимо на днях, як вдалося забрати і перевезти бджіл за 8 км по лісовій дорозі, 3 з яких отакі, а то й гірше (камінь на камені).
×
×
 • Create New...