бігунець

Пользователи
 • Публикации

  21
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

43

О бігунець

 • День рождения 18.12.1974

Contact Methods

 • ICQ
  0

Profile Information

 • Ваш пол

Previous Fields

 • Пасека в
  лес, возле дома
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  41-50
 • Ульи
  колоды, лежаки, корпусные
 • Порода пчел
  полесская пчела, карпатка

Посетители профиля

306 просмотров профиля
 1. Житомирська обл. Овруцький район. Тримав раніше пасіку в колодних вуликах у лісі, у 12-му році завів у рамкових. Тепер на два фронти. Навіть на три: колоди, кочівля з рамковими і ловля роїв.
 2. У нас липи є чимало. Цвіте, пахтить, а взятку ніякого. По літрі-дві на сім"ю. Тільки старі пасічники згадують, що в 90-ті були взятки (хоч тоді і волошки було достатньо), а 2000-ні тільки раз. А як у Вас медозбори із липи? Куди на неї кочуєте?
 3. У нас засіяли ріпаком поля два інвестори, відстань в 3-4 км від пасіки, один на сході, другий на заході. Інвестор, що в нашому селі (на заході), хоч і полюбляє кропити хімією, то коли цвітуть рослини (поки що гречку висівав) не травить, дуже вже багато бджіл у людей. Площа ріпаку 50га. Другий інвестор засіяв не одну сотню га навколо сусіднього села, 4 роки тому теж сіяв і слухів, що потравлені бджоли не було. І так як бджоли все одно дістануть ріпак, вирішив вивозити до сусіднього села.
 4. Та звичайний дятел, швидше всього малий строкатий. Тарабанят ще й як, коли при заглядуванні не знаходять у льотку мертвих бджіл. Якщо деревина мягка, можут стінку наскрізь пробити.
 5. Моим пчелам еще с осени не давали спокойствия. сидят вокруг пасеки на заборе, проголодаются, подлетят... Посоветовали ДВД дисками. На второй день прихожу, диск вертится, а синица в см 30 от него пчелу кушает. А помогли старые камеры автомобильные. Порезал на куски, прикрепил к передней стенке и успокоился. Синицы иногда наведываются, собирают пчел на снегу, но "дежурных" уже не встретишь.
 6. А простым языком и с переводом можно.
 7. Виходить на форумі нема таких кочівників. Зараз стільки перевізників, можна домовитися зі знайомим і провести бартер. Тут сусід підкинув пропозицію: залишити після акації бджіл на липу. Трохи далі, ніж я збирався кочувати на акацію, по ярах крім акації багато липи. На запитання: а як там медозбіл з липи? - відповів: - по різному... Ще до травня 5 місяців, а я вже сушу собі мізки: як і куди краще кочувати. Тут інших робіт достобіса. Короче, проблеми буду вирішувати в міру надходження.
 8. Дякувати Богу все добре.
 9. Сейчас 40 колод в лесу, планирую довести до 50-ти, разбросанные на немалой территории. В основном по 2-3 колоды рядом (от 30 до 100 м одна от другой) в одном месте. Устанавливаю еще до 20-ти ловушек и 5-8 рамочных ульев. Пчелы в рамочных разделены на две части: 5-10 считай стационарно дом-лес и 15-25 кочует. И еще ни разу не потерял.
 10. Коли кинув 8 років тому (останню цигарку викурив о 23.55 2008 року), то навпаки намагався потрапити до товариства, що курить. Хоч диму втягнути. А зараз ні холодно, ні жарко, коли поруч курять.
 11. Ви не повірите, та люди в моєму і сусідніх селах гречаний мед і на дух не переносять. Позаминулого року накачав з 20-ти сімей 80 літрів, думав розберуть і мало буде. Де там. Частину роздав, частину віддав бджолам, ще літрів 7 стоїть, на горілку піде. Тож на гречку не поїду більше. Хоч куди подітися. Минулого року інвестор засіяв чималі площі на клітках на хуторі. Бджоли наносили в колоди і я був змушений знизити ціну на колодний мед, та і то реалізація йшла важко. До речі, минулого року меду з гречки бджоди принесли по літрів 4-5.
 12. Три роки вивозив на липу. Цвіте рясно, а меду нема. Тому й вирішив замісь липи, хоч це набагато ближче до дому, везти на крушину. Там бджоли не тільки будуть з медом, ще й мені щось піднесуть. Так і по гречці. Позаминулого року приблизно по 3-4 літри на сім"ю, в минулому ще менше.
 13. Північ Овруцького району. На цей рік поки що нема плану по кочівлі. Розглядаю два варіанти. Перший - перевезти всю пасіку в ліс і брати лісовий мед (крушина і можливо верес). Але тут ризик чималий: а чи дасть що-небудь верес? Лісового меду можна відкачати в середньому приблизно 10-15 літрів від сім"ї. (Хоча при хорошому взятку можна розраховувати на хороший мед.) Не дуже, але і затрат по кочівлі практично нема. Другий варіант затратний і важкий. З травня перевозити на ріпак (4-8км). Потім переїзд на акацію (ще км 10). Після акації на місяць на крушину в ліс (переїзд в 25-30 км). Потім на сонях до Народич (там, кажуть, хороші взятки, не те, що у нас) - це 50 км. Ну а опісля буде видно чи залишати на пізньому соняху, чи переїзд на верес (ті ж 50 км). Якщо не на верес, то додому ( 45км). виходить 5-6 переїздів.
 14. Работаю 3 года (почти). Сделал около 50-ти ульев (распиловка доски, выборка четверти, фугование) и полторы-двух тысяч рамок (нарезание заготовок, выборка четверти под плечики). Как по мне, нормальный станок. Вот только регулировка высоты пропила нервы трепает капитально. Приобрел Белмаш (цыркулярку) для распиловки, а ИЭ на фугование и фрезерование. Правда, нарезать на днях заготовки на рамки не смог на Белмаше, слишком медленно и шершаво режет. Установил пилу на ИЭ и за несколько часов на 400 рамок нашмуляв.