Jump to content

бігунець

Активные Пoльзователи
 • Content count

  321
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,200

3 Followers

About бігунець

 • Birthday 12/18/1974

General Information

 • Пасека в
  лес, возле дома
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  41-50
 • Ульи
  колоды, лежаки, корпусные
 • Порода пчел
  полесская пчела, местная

Recent Profile Visitors

2,012 profile views
 1. Цього року кочівля буде трохи відмінна від минулорічної. Насамперед не повезу бджіл на ріпак. На початку травня в ліс на лісове різнотрав"я і крушину. В ідеалі було б і малину знайти, та з цим поки що напряг. Хоча і знайти місце, куди під"їхати добре і щоб поруч було чимало ранніх лісових медоносів теж накладно, ось сьогодні поміряв по супутниковій карті відстань від запланованого місця постановки до ближнього поля ріпаку - 4 км. Не підходить, дістануть. Перед акацією пасіку розділю на нерівні частини. Більша поїде на акацію, менша продовжить збирати лісові меди. Після акації залишу ті ж сім"ї на липу, хоч не впевнений, що виділятиме. Спробувати треба. Ще раз сім"ї будуть в кучі на гречці. Потім, коли зацвіте сонях, знову ж таки в 2/3 сімей відберу корпуси і поставлю на 1/3, хай доношують мед і печатають, а основну масу бджіл на сонях. Після соняху золотарник. Ну а ті, що залишилися на гречці, поїдуть на верес. Я лінивий пасічник, а згідно нових планів роботи прибавиться на добру третину. І витрат. Та що робити, коли мед став дешевим на опті. Будемо заохочувати покупців різноманіттям асортименту.
 2. А что на трутней - это плохо? Не знаю, откуда у наших пасечников пошло, что отбирая трутневый расплод мы имеем больше меда. Еще советские ученые довели обратное. И потом, если семья собирается вырастит 1000-2000 трутней, вырезай не вырезай они их выведут. Так что подрезая мы имеем намного большую потерю в меде. С тем, что меда меньше, согласен полностью. Но и здесь имеется свой плюс - нет вощины.
 3. Закінчився давно сезон 2019, вже всі думки про наступний. Думки-думками, а ось згадати, роздивитися фото, короткий коментар... Частину сімей вивіз на акацію. Невдалий цього року був взяток з неї. Сім"ї здебільшого пороїлися. Не допомогли протиройові відводки. Так що вирішив міняти більшість маток на пасіці весною. Залишу тільки в сім"ях-рекордсменках. Після акації перевіз бджіл в ліс. Ще доцвітають крушина, малина, ожина, луг недалеко. Бджоли літають, однак меду практично нема, весь іде на розвиток. І тільки одиниці щось піднесли. Ту частину бджіл, що залишилися на ріпаку, а це 2 десятки сімей, вирішив не турбувати. Там поруч декілька гектарів липи. Очікував, що хоч щось принесуть. даремно. Під кінець червня збирався вивозити на гречку десяток сімей. Але оскільки цей мед не популярний у нас, а товариш, з яким домовлявся, що забере, не підтвердив рішення, не повіз, про що потім дуже шкодував (не тільки мед був дорогий і затребуваний, а й виділяла гречка гарно, через низькі температури і вологу бджоли літали на неї цілий день). Протримав ще недільку в лісі і перевіз всі сім"ї на сонях. Після соняха перевіз бджіл на золотарник, де вони й стояли до середини вересня. І тільки 5 ройків вивіз в ліс на верес. Вони ще встигли принести десяток літрів гречки (була недалеко), а потім стільки ж вересу.
 4. Кипрей, иван-чай

  Писал в 2018. В 2019 вообще не вывозил на иван-чай. Не знаю, выделял ли? Но то, что совершил похожую ошибку - факт. Часть семей хотел вывезти на гречиху, но мед с гречихи мало востребован, да и выделение плохое. Решил эти семьи везти на подсолнух за 60 км. И так как все не поместились в кузов, а с 7-ю ульями гнать Газель за 60+60 км не охота, вывез я этих слабачков спустя энное время в лес, там, где гречиха. Почему через энное? А не хотелось мешать вереск с гречихой. Но гречиха выделяла долго, застали пчелы и немного принесли. Прошлый год был урожай на этот мед, как никогда, летели пчелы в поле с утра до ночи. Кто вывез не прогадал. А я опять, как с липой 2018, в пролете. Ну и как можно угадать, будут ли растения цвести, или нет?
 5. То что мед дешевый - это да. За вырученные деньги как бы лучше подготовится к новому сезону, а не медогонки покупать. Но если надо, если расширяешься, если уже спрашивают покупатели лесного: а какая у вас медогонка? Так что принял соломоновое решение - заказать медогонку в братьев Хамаза, а самому взять в товарища 4-х рамочную нержавеющую с оборотными кассетами фирмы АВВ-100 и пока подойдет очередь работать на ней. Установлю электропривод Бурякова. А там, поди, и мед станет дороже.
 6. Поліська лісова порода бджіл

  Ну, мені за полісянку не писати, скільки не відправляв на аналізи, чисту не знайшли. Так, помісі. Може через те, що помісі, але агресії в неї достатньо. Не у всіх сім"ях, та є. Цього року стався випадок на акації у знайомого. Вивіз він на платформі своїх бджіл, в основному місцеві, роями розмножає. Поставили біля яру. Не на перельоті, в стороні, ганяли сільські худобу на пашу. І ось на другий день, під вечір, гнали хлопчаки худобу за метрів 300 від платформи і почалося. Бджоли напали, дісталося всім. Одну корову прийшлося дорізати.
 7. Продам мед золотарника. 50грн./кг. В наявності більше 300кг.
 8. В основному 145, є трохи рута, ну і гніздові на 300 після ріпаку трохи відкачати і восени. Тільки що те ж сказав хороший знайомий. Мовляв, витратиш на медогонку половину заробленого за мед, вже краще старою ще покачати, а там купити спокійно хорошу.
 9. Два рази розмовляв, він радить брати діаметр щопобільше, а в мене кочівля, точки з малою кількістю сімей.
 10. Ось. Я збирався купувати з окрашеним ротором, так один покупець меду ( крім соняха весь йде дрібними партіями) казав і за медогонку з нержавійки і за цех по відкачці.
 11. Так медогонку треба ж купувати незалежно від того, яка ціна на мед. Відкачувати чимось тре. Так сталося, що минулого року перевага була віддана авто, а медогонку запланував купити в цьому році.
 12. І який діаметр Ви брали (який має бути на 36)?
 13. Никто не желает делится опытом и дать совет. Сам присматриваюсь к медогонкам уже год. Раньше просто их пересматривал и думал: эта хороша, эта тоже хороша. Но когда пришло время выбирать... Сначала был в прострации, затем определился, какую хочу ( а именно радиалку на 32-36 рамок и диаметром до 90см) и начал изучать асортимент. Загорался идеей купить имеющиеся, затем отбрасывал, находил причину. Медогонка ведь покупается не на год, не на два. Даже ценовой диапазон пересмотрел (хотел сначала до 20 тыс., теперь уже до 25. В конечном итоге остановился на медогонке Хамаза, Верходуба и Лысонь. Хамаза кажись 2 года ждать надо, 2 сезона моя старая, боюсь, не потянет. Верходуб или Лысонь (две на 12 вольт). Если вчера вечером склонялся к медогонке Максима, то утром Лысонь. Может кто что подскажет, чтобы склонить чашу весов в ту или другую сторону? Или есть третий вариант?
 14. Мед лісовий з колод (бортей), що вивішуються на деревах по лісі. Бджоли самі заселяють, самі будують соти без всіляких вощин, живуть без ліків. Вся робота пасічника - утримувати борть в задовільному стані і підрізати лишки меду (що тоже великий гут для виживання бджолиної колонії). Після відбирання стільники сортуються: гарні запечатані окремо, темні, не запечатані, запечатані з однієї сторони окремо. Останні пресуються (я роблю простіше, застилаю марлею миску, поверх стільники, пройдуся товкачкою (розімну) і підвішую на пару днів, щоб стік мед). Ціна стільникового меду у мене 150 грн. кіло, рідкого - 180 за літр. Діапазон цін у моїй місцевості на мед з колод. Стільниковий від 120 до 250 (є й більше), рідкий від 150 до 300 літр (теж є вищі ціни).
 15. В сотах по 150, пресований по 180. Це одна з найменших цін, є що продають по 180-200 (літр/кіло) і беруть.
×