Перейти к содержанию

бігунець

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  228
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

714

2 Подписчика

Информация о бігунець

 • День рождения 18.12.1974

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  лес, возле дома
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  41-50
 • Ульи
  колоды, лежаки, корпусные
 • Порода пчел
  полесская пчела, местная

Посетители профиля

1 516 просмотров профиля
 1. С днём рождения!

  З Днем народження!
 2. малины нет, может где-не-где немного. В основном крушина и вереск. А если обо всем медоносном конвеере... Весной сезон начинается с ольхи и черноголова (местное название) - март, начало апреля. Затем подтягиваются ивы - конец марта, апрель. Очень хорошие взятки и вкусный мед с черники, правда, мед идет в основном на развитие - начало мая. Крушина - со второй половины мая и до июля. Иван-чай, хотя он встречается не везде - июнь. Вереск - конец июля, август. Это основные медоносы лесов. Мелкие - типа малины (ну нет, там где мои колоды, малины), ежевики, брусники, садов, не считаю, но они тоже существенно помогают пчелам.
 3. Делал колоды, а фото не выложил. Первая дубовая, еще осенью возился. Поморочился. Даже не рад был, что с нею связался. Но я человек упрямый. А это в дровах ольху нашел, толщина 55. Дай, думаю, сделаю. Там увижу, как поведет ольха в качестве улья. Решил вчера только окорить, вырезать отверстие для улья. Но увлекся, за полтора часа практически выдолбил. Тяжело было переворачивать, потому и не закончил. В следующий раз.
 4. Как я начинал

  До бджіл мене тягнуло завжди, можливо, скільки себе пам"ятаю. А ось закохався в цю комаху, коли було років 10. Батько пас худобу на хуторі, ми з братом літо проводили в лісі. І ось гуляємо якось, дивлюся на дереві колода, бджоли летять. Виліз, не побоявся, хоча висота метрів 12. Сів поруч з вуликом, а бджоли снують, літають, виблискують в промінні сонця, а я дивився і не міг відірвати погляду, і зрозумів, що дуже-дуже хочу бджіл. Батька й матір моє захоплення не порадувало, мовляв, роби що бажаєш, тільки нас не чіпай. А що я міг зробити, ріс сором"язливим, боявся підійти до пасічників, та й були вони для мене загадковими великими людьми, що вміють працювати з бджолами. Оскільки я батьку встиг набриднути, бо говорив тільки про бджіл, відправив він мене до свого двоюрідного дядька, в котрого на той час була найбільша пасіка в колодних вуликах мабуть не тільки по району, а по всій Україні, на 90-й рік було десь 120 колод (зараз в його сина порядка 200). Підійшов, а він мені у відповідь: - то хто ж не дає, займайся. Попрохати про допомогу сміливості забракло. Проте дід дав мені підшивки журналів "Пчеловодство", там були креслення вуликів. Отоді я й зробив свого першого. Але так він без бджіл і простояв десятиляття, поки не залишив у лісі, нестандартний. У 96-му році відремонтував колоду і... о радість, сів рій. і жив 4 роки, поки хтось зимою не видер мед. Меду, правда, я не попробував, бджоли були дуже злі. На початок 2000-х я зробив дві колоди і два рамкових. купив бджіл, але вони не велись. Хоч я тоді і списував все на те, що бджоли неправильні, тепер розумію, що у всьому була моя вина: тісні вулики для сильних сімей, роїння і відсутність взятку в другій половині літа. Тоді я вирішив, що бджільництво не моє. Але тяга не минула. Через три, у 2007 вивіз я 2 свої колоди в ліс, мені подарували ще дві і вони були відразу ж заселені бджолами. Наступного року було уже 7 колод і 5 сімей. До 12-го року кількість сімей в колодах була більше десяти. Тоді зрозумів, що колоди просто для душі, багато з них меду не візьмеш. Для себе, родичів, дещо на продаж. І вирішив я повторно завести бджіл в рамкових. Отак з тих пір і росту. Помаленьку, бджоли в основному піймані рої і відводки. Спочатку не було можливості різко розширитися, потім у 14-му році купив десяток сімей до своїх 14 і добряче на такому розширенні обпікся. після того більше не купую, розвиваюся самостійно. не знаю, вийшло б у мене що з бджолами, коли б не дружина. Вона ніколи й слова не сказала, коли я з нашого скромного бюджету виривав чималі суми, щоб розпочати справу з нуля. Вона ні слова не сказала, коли я купував станки для майстерні. Вона підтримала мене, коли я збирав гроші на трактор (а ще раніше на мотоблок), промовчала, коли я майже всю суму за зданий оптом мед, потратив на Газель. Веливе їй спасибі!
 5. Зимние осмотры

  Поддался на всеобщее помешательство на зимних осмотрах, решил и к свои быстренько заглянуть. Сверху. Переживаний не было, была увереность, что все в порядке, может какие незначительные косяки, которые при плюсовой температуре легко исправить. Решил даже небольшую фотосессию сделать, вот, скажем этих 12 ульев. Сразу же скажу, что все более-менее хорошо. Наибольшая беда - следы мышей. В некоторых ульях влага, но не смертельно. Итак, фото. Ну, все не стану выкладывать, вот только еще фото зимовки полесской и УС. Сравните картинки. Не обошлось без потерь. Одна семейка слетела. Выходит, ее не было и на новый год, когда проверял, просто сын не услышал, еще не спец.:) Кроме этого, еще в паре семей клубы рыхлые. Расплод. Надо подкормить. Ну и еще для подстраховки в пару семей бросить по килу меда, хотя скорее всего там все в порядке.
 6. Поліська лісова порода бджіл

  Я встречал информацию, вроде 4.8, 4.9мм. Первоисточник надо поискать, там даже не о промерах говорилось, а о влиянии размеров ячейки на жизненный цикл клеща.
 7. Минулий рік не передплачував, просто читати :поїхали, побачили, пообідали - не цікаво. Мені б конкретно про догляд, утримання, новації, а такого мало геть. Все ж цього року вирішив передплатити. Відразу ж здивувала ціна - 600 з лишнім на рік. Передплатив на півроку. А потім узнав, що в УП кризис. По-моєму, журнал врятує тільки повна заміна друкуємої інформації, або як любили говорити - повне перезавантаження.
 8. Що говорять про бакфаст в Youtube

  Гарно розповіли. Вражає. От тільки не признаєтеся, скільки меду несе бакфаст, все написали обобщонно, без конкретики. А то я теж качаю ріпак, акацію, сонях, золотарник - 4-5 разів. У мене різні породи, в основному нащадки поліської. У минулому році взяв по 60 з лишком від зимувалої, рекордсмени, а це в основному поліські, дали по 100 з лишнім. У товариша помісі українських, у минулому році в середньому вийшло по 80 з лишнім. різниця в основному, бо він був мобільнішим на кочівлі, і ще від породи, дуже люблять полісянки роїтися, так що акації беруть мало.
 9. Це стругані з усіх боків, чи просто більш менш чисто пиляні боки? Не стругані, чисто пиляні. Ціна за рамку в зборі.
 10. Якщо ціна на мед коливається, то на столярку ні. Тож як вона може змінюватися за рамки? У нас ціна на 145 рамку 6-7 грн.
 11. коротка вибірка зі статті "Щоб не забулося бортництво" в газеті "Житомирщина" Цей давній спосіб бджільництва, коли бджоли утримуються в дуплах або довбаних колодах, прикріплених до дерев, зберігся лише в кількох місцях Росії, Білорусії та українського Полісся. Український осередок - найбільший і за кількістю сімей, і за кількістю бортей. На території самого Поліського заповідника та в 15-ти кілометровій зоні навколо нього зосереджено 1800 бортей - це 70% всіх бортей Полісся... (У мене в цій зоні було десь 30, а зараз уже більше 40 колод). Уже з весни в заповіднику і його околицях проходитиме апробація у природніх умовах нової нової конструкції борті взамін традиційної колоди. Впродовж зими майстри спробують виготовити борті з дощок. Борть нової конструкції буде дешевшою, а процес виготовлення - менш трудомістким. (Мені не віриться, що дана конструкція зможе конкурувати з традиційною колодою. Не віриться, що смакові якості меду в даному вулику збережуться.) В Поліській глибинці ще зустрічається і давня порода бджіл. Ці комахи мають сірий колір та опушення. Цікава особливість: вони "працюють" у дощову погоду.. Справжні поціновувачі добре розуміються на перевагах меду саме з борті. Бджоли з вулика працюють на кількість, дикі ж, з борті, - на якість. Одна родина бджіл з борті за сезон приносить 5-7 кг меду. В околицях Селезівки 1 літр "дикого" меду коштує від 250 грн.
 12. С днём рождения!

  З Днем Народження!
 13. Как привлечь бродячий рой

  У мене їх всього три, минулого року через мороку і не вивішував, працював з простими пастками. В цьому році таки знову використаю.
 14. Как привлечь бродячий рой

  Целегко виправити.
 15. Как привлечь бродячий рой

  Несколько способов - это я погорячился. Применяю в колодах сомодельную приманку. В кастрюльке на литра 2 кипячу воду, добавляю грамм 100 - 200 (на глаз) черных сот с остатками меда, бросаю туда веточку-две мяты. Пчелам нравится, особенно когда через недельку начинает бродить. И сам, бывает, хорошо пробую эту шипучку. Не успел побрызгать, уже крутятся. И в основном селились. Но, повторюсь, последние годы плохое заселение. В рамочные ловушки тоже этим раствором брызгаю. + холстик. Прошлый год макал в мерву ловушку, высушивал. Сработала. Для тех, кто не имеет запрополисованных холстиков. Раньше, да и прошлый год вернулся, вываривал в ткань в мерве, или хотя бы в воде, после вытопки воска. Поверьте, отлично приманивает. Прошлый год я возвратился к вывариванию, кажется, что такой холстик приманивает лучше, чем запрополисованный.
×