Перейти к содержанию

бігунець

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  183
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

587

2 Подписчика

Информация о бігунець

 • День рождения 18.12.1974

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  лес, возле дома
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  41-50
 • Ульи
  колоды, лежаки, корпусные
 • Порода пчел
  полесская пчела, местная

Посетители профиля

1 377 просмотров профиля
 1. Собрался на "дальние хутора"45 км дороги. Приехали.Переезд в 3 км. Прямо под ульями зеленушки."Урожай". Жаль, что в том большом баку смешан с гречаным.
 2. Обіцяв прогноз сьогодні погоду. Сонця зранку не побачив, вітряно, все ж вирішив не змінювати плани і їхати до бджіл. та й розпогодитися могло. Сіли з сином в "Сенс" і в Бігунь. Там пересіли на мотоблок. Ліс зустрів осінньою тишею, чистим прозорим повітрям і золотом останнього листя беріз і осин серед темного сосняка. За півтори години подолали 8 км. Хвоя з двома колодами: лежак і стояк. У лежаку рій цьоголітній. Мед видно відразу, а бджоли десь в голові сидять. Брати мед - одне задоволення. І сам чистенький, і бджіл не потривожив. Взяв кіло 4-5 меду. Спустився до стояка. І розчарування. Скільки живуть у цьому вулику бджоли, ніколи більше 1-2 не міг узяти. Так і цього разу...:( Переїзд в декілька км і черговий стояк на березі. Знав, що то даремно підніматися, все одно меду не буде, але сподівався. Медодаї довкруги чудові. Але все ж меду не було. Назбирав пакет пустих сот і з кіло меду.:( А потім розпалили багаття і легкий перекус.:) І додому. Дорогою збирали зеленушки, трапилася пара таких ось красенів.
 3. Сьогодні вдалося поїхати до бджіл на дальній хутор. Подивився 4 колоди і забрав один рамковий з бджолами.Перша колода серед поля на дубі. Рій її заселив ще далекого 2011 року. Підрізав меду... Ось на днях писав про поїздку не до своїх бджіл, то в себе взяв меду мабуть стільки, як там з п"яти.Біля лісу 2 колода. рій цьогорічний. відкрив-закрив.Потім невеликий переїзд. З цієї колоди сподобалося брати мед. Бджоли десь вверху в клубі, я ж внизу підрізаю.А ось в четвертій колоді помучився. Бджоли зробили клуб внизу, я ж підрізав вверху. Підрізав загалом більше 15 кіло. Треба було б перегнати бділ вверх, не додув. на цьому ж дубі був і рамковий. Важкуватий.Вибачте за старі фото. Сьогодні знайомий фоткав, знімав відео. Коли викладе, тоді й я загружу.
 4. Гарна нині осінь. Тиха сонячна погода, багряні шати дерев... Сьогодні вибрався до колод. Не своїх, а Івана Йосиповича. Нема вже Йосиповича, а подивитися колоди треба. Поїхали з його дружиною на його "Славуті". Перша колода на сухому дубі. Колись давним-давно, ще за часів щасливого юнацтва, я піднімався доцієї колоди, так було цікаво, і хотілося подивитися колоду. Дуб тоді ще був живий... Так ось, виліз я і нарізав пару відер сушнику, меду коли набереться кіло 5 то добре. Переїзд в півкілометра і нові колоди з бджолами. До цієї я підніматися боявся, дуже високо. Але помаленьку... Меду в ній не дуже, як для мене. Звик в своїх лежаках брати по 10-15 кіло, а тут, можливо, кіло 7-8 було. За півтори сотні кроків ще одна колода. Рій заселив її в цьому році. Може кіло 3-4 й взяв меду. Переїзд в пару км. Обід. От в цій місцині багато колод, та тільки за роки, що я допомагав Йосиповичу, меду майже ніколи не було. Так і сьогодні. Ось цю колоду років 5 тому спустили з верхотури і поклали трошки нижче лежаком. Ні разу не було меду. Так і сьогодні. Ні бджіл, ні меду, одні соти. Поряд ловушка з бджолами. Чотири рамки бджіл, меду кіло 8. Ну що ж, тут я нічого зробити не в змозі. Мені ясно дали зрозуміти, що ні продавати, ні роздавати бджіл не будуть. Будуть наймати пасічників, щоб дивилися. Ну-ну. За сотень дві метрів ще колода. Меду взяв може кіло 2-3. Вже притомився. Хозяйка, хоч і заявляла, що буде допомагати, але по обіді явно сачкувала, роки. Коли попросив, щоб хоч трохи допомагала, заявила, що Іван робив все сам. Ще переїзд і чергова колода. Сім"я весною була ніби непогана, але з медом слабо. Кіло 5 підрізав. На цьому закінчили сьогоднішню поїздку до колод. Море позитиву і трохи розчарування.
 5. Гнездовых рамок не трогал с весны. Какой там мед ? - не знаю. Наверное, весь понемножку: сады, разнотравье, акация, рапс, иван-чай, подсолнух ну и завершилось все золотарником. Прошлый год приблизительно тоже самое (+гречиха) - хорошая зимовка.
 6. Подготовить успею. Сиропом кормить не собираюсь.
 7. Ось ми і добралися додому.
 8. С днём рождения!

  Happy hiver (40 лет) Володя, вітаю з Днем Народження! Щастя, здоров"я, успіхів.
 9. Что цветёт сейчас

  Сьогодні їздив качати мед на один з точків. Там сонях недавно відцвів, ще золотарник недалеко квітує, верес... Дуже розчарувався. Що бачив у вуликах днів 10-12 тому, практично те і залишилося. Літрів 130 відкачав від 16 сімей. Бджоли не дуже злі, але льоту практично нема. Забрав всі надлишки магазинних корпусів, залишив по одному, куди буде бджолам викучитися, коли перевозитиму додому. Справилися швидко, тому вирішив з"їздити на другий точок на золотарнику. там бджоли стоять 2 неділі. Заїхали, переодягаюся, щоб заглянути в деякі вулики, коли син каже: - Тату, подивися. - Дивлюся, а бджола летить хмарою, прямо як на хорошому взятку з соняха. Коли б дружина не постригла на днях, повиривав би всі коси на голові.:) За ці дві неділі піднесли щонайменше по магазинному корпусу. Є що й по 2, 3. Одна ж сім"я, прямо не повірив, 4 корпуси і вже активно печатає. Тепер запитання: чому ж я не перевіз ті 16 сімей на золотарник? На фото: бджоли на золотарнику.
 10. Что цветёт сейчас

  таки нет. Утром помогал соседу перевозить с подсолнуха пчел на вереск. И если два дня тому вереск благоухал, то сегодня совершенно не пахнет. И пчела сидит по ульях.
 11. Что цветёт сейчас

  Мне сегодня сообщили, что на золотарник идут очень хорошо. В воскресенье посмотрим. А я только пару дней назад вывез несколько семей. Чтобы дома не стояли. Говорят, что аж ворушится от пчелы. Вот только берут что или нет неизвестно. Посмотрим. так же сейчас пчела на крушине есть. Зацвели повторно некоторые растения. Да и молодые зацвели.
 12. Та ні, це я так, по привичці. Зараз ПСП "Бігунь"
 13. Сьогодні таки вибрався подивитися колоди на дальні хутори. Запріг мотоблока, взяв сина, щоб не сумно їхалося і вперед. Дорога знайома, прогнувалося, що в 1 сторону години 3.5-4, ну і назад. Ну і ще півгодинки на обід. Не так сталося, як гадалося. Колгосп розчистив закинуті клітки і засіяв кукурудзою. 3 км пробирався хвилин 40-50. З одної сторони трьохметрові стебла, з іншої косогір і канава. А далі пусті колоди. І тільки уже останні оглянуті вулики порадували: 1 рій в колоду заселився і 1 в рамковий вулик.
 14. Щось верес у цьому році не поспішає зацвітати, а той, що зацвів поки що без бджіл. Тож і я не поспішаю вивозити. Десь, орієнтовано, через неділю.
 15. Из первого дня. Буквально литров 20-40 откачиваю и горит. Только установил новый электропривод и звук постоянного скребления. Аккумулятор разряжался сначала после 40 литров откачанного меда, затем хватило на 120-130. думал постепенно разработаеться, но нет. Ага, снял шкив, чтобы определится не шкребет ли ротор самой медогонки. Тихо, и крутится легко. По электроприводу соблюдал все инструкции.
×