Jump to content

бігунець

Активные Пoльзователи
 • Content count

  290
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,065

2 Followers

About бігунець

 • Birthday 12/18/1974

General Information

 • Пасека в
  лес, возле дома
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  41-50
 • Ульи
  колоды, лежаки, корпусные
 • Порода пчел
  полесская пчела, местная

Recent Profile Visitors

1,649 profile views
 1. Коротке відео про витягування колод. Прошу вибачення за "суржики" і кострубату мову. Не вмію імпровізувати на ходу.
 2. І у нас сьогодні дощ, чому дуже радий. Уже місяць не було опадів, а якщо добре подумати, то й два.
 3. Вчора в 6 ранку завів трактор і повіз колоди на нові угіддя. В Бігуні забрав шурака (він на мотоблоку віз шифер), в Городці кума і вперед. Віз 5 колод і 1 рамкового. За Городцем перегнав один чоловік, теж пасічник, узнав куди веземо і став відмовляти, мовляв, там бандити, колоди покрадуть і т. д. і т. п. везіть, мовляв в інше місце. Але я впертий, куди вирішив, туди й повіз. Побачимо. Біля 12 дня були на місці, проїхали десь км 35. Пробігся ще з півгодини, вишукуючи стійла, і вже десь о пів на першу приступили до витягування. Витягували не лебідкою, а трактором. Взяв на мотоблок 1 рамкового, його теж витягли. Ще в перспективі через пару неділь привезти сюди ще рамкових штук 4-5. Закінчили десь біля шостої вечора. Втомився і не знімав більше, хіба що прощальний знімок. Пообідали і в сьомій поїхали додому. В одинадцять був дома, затримавшись на чай і в Городці і Бігуні.:)
 4. Весна-Літо 2019

  Сьогодні розставляв пластини. В деякі сім"ї заглядаєш з задоволенням, деякими розчарований, хоча миритися можна, а є й такі, що плакати хочеться. На вуликах написана інформація, якими вийшли з зимівлі. от, скажемо, вийшли по 5 рамок. Тепер в однієї 7 стоїть, в іншої 6 набереться, ще іншу треба скорочувати. Чому так? На фото видно, як я запізнився з розширенням. сім"я ж вийшла з зими на 6 рамок.
 5. Весна-Літо 2019

  День холодрига. Бджоли не літали. Почав розпускатися абрикос.
 6. С днём рождения!

  Приєднуюсь до привітань. Здоров"я, щастя, удачі і благополуччя.
 7. Весна-Літо 2019

  Пилку понаносили достатньо. Ще й тижня не минуло після розширення, тому поліз тільки в один вулик. Дві рамки сушнини, дані під час розширення, занесені нектаром, важкенькі. З осені залишився запас меду (забрусного неочищеного) для сити, тепер не знаю, що робити, підгодовувати не треба. І все ж, візьму, розведу і віддам бджолам.
 8. Весна-Літо 2019

  Заглянув у декілька вуликів. Зверху. Деякі сім"ї знову пора розширювати - це ті, що сильні і роботящі. Середнячки і слабачки топчуться на місці.
 9. Весна-Літо 2019

  Сьогодні поїхав з товаришем дивитися де ріпак і заодно оглянути яри з акацією, а як пощастить, то й липу знайти в них (говорять є чимало). там, де минулі роки висівали ріпак, його не виявили. З одного боку поганенько, з іншого добре, можна спокійно ставити бджіл на акацію, довго не розшукуючи місця під точок. Поїхали дорогою навколо яру. Я все оглядаюся і радію: ось тут можна ставити бджіл, суцільна площа акації в одному місці з десяток га, багато її серед інших дерев, за декілька сотень метрів знову суцільно росте, багато розлогих дубів, де можна встановити десятки пасток на рої... І тут виїзджаємо на поле. Товариш каже: _ "Це ж ріпак!" Настрій зіпсувався. Але нічого. Від дому км 13-15, вивезу сюди бджіл на ріпак, а на акацію перевезу на інший бік яру, там по прямому км 4-5, досить. Повернули дорогою через яр ( а там не один яр, а розгалужена система, поміж якими невеликі в 20-30 га поля), щоб не їздити кругом, а зрізати десяток км. Перше поле серед яру - ріпак. Друге - ріпак, третє - гектарів 50 ріпаку. Трохи збоку від дороги поле - ріпак. Ось так, практично всі поля чималого яру засіяні ріпаком. Сумно. Прийдеться шукати інші місця, щоб вивезти на акацію. А з іншої сторони - вивезу всі наявні ловушки в цей яр, ще й хочу приробити з десяток. Ріпак і акація - сила! Не фотографував, все в спішці. В 9 з роботи, в 10 виїхали мотоблоком. По кілометражу проїхали 35 км, до двох були дома, тут п"янка намітилася...
 10. МІсцеві українські бджоли

  Розкажіть, які місцеві українські бджоли Ви маєте на увазі? Якщо просто місцеву бджолу, то вона скрізь різна, не може бути, що у Вас і у мене однакова. А якщо мається на увазі місцева українська бджола, то у нас є УСП, карпатянка і, можливо ще десь залишилася, полісянка.
 11. Весна-Літо 2019

  Тільки що збігав до своїх з розширенням. Десятку сімей взагалі не довелося підставляти, десятку по дві рамки, решті по одній. В п"яти вуликах бачив печатний трутневий розплід. Щось рано.
 12. А потім голову будете чухати, чому не поклали відразу. До речі, внутрішній діаметр 28-32 самий кращий. До того ж, мед можна і літом в "лежаку" підрізати. А ось щоб гарно дивилися то так - краще стояк.
 13. Тільки не стояки!!!
 14. Сьогодні була чергова поїздка до лісу. 8 колод з бджолами, всі живі. До 3-х лазив по мед. В одній - минулорічний рій - нічого не було, в другій - стояку - кіло 2 підрізав, в третій - лежаку - відро - кіло до 10. Третя на фото, попомучився. Неудобна колода, ні сісти, ні мед підрізати. Та й дерева повсихали. Треба перевозити.
 15. С днём рождения!

  З Днем Народження!
×