Jump to content

бігунець

Активные Пoльзователи
 • Content count

  303
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,125

3 Followers

About бігунець

 • Birthday 12/18/1974

General Information

 • Пасека в
  лес, возле дома
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  41-50
 • Ульи
  колоды, лежаки, корпусные
 • Порода пчел
  полесская пчела, местная

Recent Profile Visitors

1,821 profile views
 1. А нечего летом шастать. Вот похолодает, пчелы будут в клубе, тогда и смотрите, мед подрезайте.
 2. Поліська лісова порода бджіл

  А я вже не буду шукати в себе полісянок. Навіщо? Нікому вони не потрібні, навіть для сторожування.І самому працювати не дають, і іншим заважають. Ні, дома і для кочівлі культурні бджоли, а злюки хай в лісі мед носять.
 3. Сьогодні мотоциклом поїхав подивитися, як там заселення в колоди і рамкові. Лебеді на місці, лебеденята підросли. Ставок біліє від кувшинок. З 4-х рамкових заселені 3, в один на очах рій заходив. Ще в одному хороші походки. з 5-ти колод заселені 2. п.с. Щось не можна перекинути фото з нового телефона на комп. Розберуся і викладу.
 4. Вчора з сином мотоблоком поїхали "творити" решту колод. Спочатку вирішив заїхати до 6 колод, котрі творив 10 днів тому, коли їздив мотоциклом. 2 з бджолами. Не знаю, чи радуватися, чи сумувати. Мабуть радуватися. Далі пішло "творіння". біля хутора Вороб"ї було 9 пустих колод, в одну сіли бджоли. Переїзд до х. Мільча. Там витягли 2 рамкові. В одному місці колода з бджолами вище помосту під вулик, так дали прикурити, навіть не сфоткав.:) Можна було б і в інше місце, тільки там щороку сідає рій. Ще заглянув до 2-х колод, котрі творив минулого разу, в 1 рій. А от по сусідству стягли люди, так всі з роями. це мене жаба давить. Потім переїзд в 2 км і ще три пусті колоди. вірніше 2, в одну сів рій. Додому їхали трасою. На 10 км далі, дорога не краща, чим лісом, та лісом інвестори розорали поле, 2 км їдеш півгодини. І ще один брід важко переїхати. Нічого, дорогою, за 5 км від села (і за 15 від дому) заїхали ще до двох колод. Походки крутяться. Загалом подолали більше 70 км, з них асфальт 23, бруківка 5, щебнева (не краще лісової) 17, решта лісом.
 5. Приманити. Затворити - слово з давнини, коли бортники зналися в усяких словах, молитвах і спеціальних приманках. підготовка колоди тоді була цілою подією.
 6. Вибрався сьогодні мотоциклом "творити" колоди. Погода зранку така собі, сподівався, що випогодиться. Так і сталося. Доки дістався перших колод за 16 км від дому, з"явилося сонце. "Творив" власним "коктейлем" для приманювання, але на додачу ще й покупну французьку приманку застосував. будемо сподіватися. Далі "покупався" в броду. Води багато, об"їхати неможливо, доки перебирався набрав повен чобіт резиновий води. На дальному хуторі спочатку чекала на мене неприємність - одна колода виявилася без бджіл. Але ж летіли в березні. Чи то інші підчищали залишки меду. Бджіл навіть мертвих не було. Зліт? Можливо. З цієї колоди це буде третій.:). А потім був і приємний сюрприз. Одну колоду, котра вже не один рік висить без бджіл, облюбував рій. Встиг сьогодні "затворити" 12 колод. У планах було ще 5, та загрохотало, набігла хмара, сипонув дощ.
 7. Поїхав я сьогодні з хлопцем туди, де витягував більше місяця тому колоди. Потворити їх, ну і 3 рамкові вулики витягти. Дорогою цею я раніше ніколи не їздив, порадили, мовляв і ближче до тих місць і дорога краща. Так воно й виявилося. Ну а дорогою на нас чекали всілякі цікаві зустрічі. Ось перша. Чи не красені? Потім зустрілася біля дороги бесідка з оригінальним столом. Можливо, для жителів гір такий камінь не дивина, я ж бачу подібний вперше. Конвалій за сьогодення побачив може більше, ніж раніше за все життя.. Вони постійно нам зустрічалися по дорозі і пахли чудово. До хутора добралися за 2.5 години проти 4 попередні 2 рази. Дубняки стоять у воді, в низинах теж води повно. І квітів. Ще від калгану жовтіли луги, якось не сфотографував. Витягли три вулики, затворили 5 колод і 1 вулик, вивезений раніше.
 8. Рапс (ріпак)

  Вагів нема. Прочитав, що дехто вже по 3 корпусу поставив (на напіврамку) вирішив заглянути до своїх, що на ріпаку. Скажу, що з розширенням я запізнився, все думав, що погода не дуже, за ті години без дощу не встигнуть принести... Третій рік висівають біля нас ріпак, третій рік перевожу на них бджоли. Перші два роки більше корпусу не приносили.
 9. Одяг для бджоляра

  Дайте пораду, яку лицьову сітку краще купити. Сам, як варіант, розглядаю металеву. Бджоли в мене агресивні, а сітки, що маю, прямо на очах розповзаються. Раніше думав, що винні іскри з димаря, та тепер розумію, що вони самі розлазяться.
 10. Перевіз частину пасіки на ріпак. Холодно, сподіватимемося, що буде тепло і буде виділення. А то з садів щось несли, а з ріпака... Хоча там до садів 1 км, а до чималих садів і двох не буде. Ріпака в радіусі льоту гектарів 300. Про акацію мовчу, все одно треба буде шукати, де нема ріпаку і частину сімей перевозити. Решта ж залишиться на місці на акацію і липу.
 11. То что на фото, то не мешотчатый. Выкладывайте фото своего.
 12. Сьогодні вечером вибрався на нову розвідку, вибирати місце під точок. Поїхав мотоциклом, переїзд в 14 км і на місці. Ось перший варіант. Ніби непогано, от тільки позаду мене наїжджена грунтова дорога. Знову мене потягнуло на місце біля посадки липи. І знову ж вирішив, що саме тут буду ставляти, тільки переживаю, що сонця буде мало. Як вважаєте? Знову переїхав і зрадів - ще одна липова ділянка. Хоча щось не те. Підвів голову, справді, ця ділянка точно "липова". В дерев кора, як у липи, а листя дуба. Поблизу, як по мені, гарне місце для постановки пасіки. А які краєвиди відкриваються. Ця місцина теж непогана. Все одно серце лежить до варіанту біля посадки липи.
 13. Коротке відео про витягування колод. Прошу вибачення за "суржики" і кострубату мову. Не вмію імпровізувати на ходу.
 14. І у нас сьогодні дощ, чому дуже радий. Уже місяць не було опадів, а якщо добре подумати, то й два.
×