бігунець

Пользователи
 • Публикации

  91
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

341

О бігунець

 • День рождения 18.12.1974

Contact Methods

 • ICQ
  0

Profile Information

 • Ваш пол

Previous Fields

 • Пасека в
  лес, возле дома
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  41-50
 • Ульи
  колоды, лежаки, корпусные
 • Порода пчел
  полесская пчела, местная

Посетители профиля

549 просмотров профиля
 1. Оскільки поліська бджола медопродуктивна і витривала до хвороб, минулого року вирішив збільшити чисельність сімей даної породи на рамочній пасіці. Було впіймано пяток роїв. А в цьому році розпочалося. Не знаю, чи то мені попалися крайньо ліві по агресивності бджолосім"ї, чи рік такий, чи хто зна, але... Витримати неможливо, особливо під час відкачування меду. Хоча, ніде правди діти, меду повні вулики, дістати його... то ще проблема. Через декілька хвилин бджоли з агресивним гулом зриваються з прильотки кількістю рою. Крутяться, шукають найменших шпарин в одязі, обліплюють маску, так що нічого не видно, сиплють ніби горохом по одягу. Та й переслідують чималу (кілометр точно) відстань. Правда сімей з крайньою агресивністю не багато, всього трійко, вже в однієї вдалося матку змінити. Ще є пяток менш агресивних, подумаєш там півсотні-сотня бджіл крутиться. Їх уже ніби й не помічаєш.
 2. Выбирал, выбирал и довыбирался. Сегодня приехал.
 3. Була і в мене два роки тому така зараза. Скільки сил і нервів висмоктала. Не сподівався, тому від двох хворих сімей пусті рамки переставляв у здорові, аж доки не зрозумів, що щось тут не те. Втрачено було декілька сімей. Пробував і оксибактоцид і вірусан і інші ліки, утеплював гнізда, міняв матки та картина продовжувала бути безрадісною. У другій половині літа пасіку розділив: хворі поїхали в ліс, там і залишилися до зими. У кінці осені поставив у сусідньому селі біля дому матері. Весною знову в ліс. З 7 сімей залишилося дві. А в решті сімей найсуворіший контроль. Рамки для кожного вулика окремо, руки, стамеску, перчатки після огляду сім"ї обробляв 3% перекисом водню. Сім"ї постійно утеплені, матки міняв тільки бачив найменший признак хвороби і врешті в цьому році зміг зітхнути спокійно.
 4. Присоединяюсь к поздравлениям. Здоровья, счастья, удачи и любви.
 5. Акація дала мало геть. Запізнився я з переїздом, чекав доки почне гарно цвісти. А цвіту взагалі було мало. В результаті 50 літрів з 10-ти сімей. Додому не перевозив. Тут цвітіння практично завершилося. Практично, бо ще крушина виділяє, біла конюшина, хоч її мало. Зацвітає поле гречки, та навряд чи воно дасть багато нектару на глиняному грунті на пагорбі. Тому радо згодися зі знайомим вивезти в ліс. Тож тепер мої бджоли аж за 50 км від мене. Не жалкую. Стільки іван-чаю, як там, мені ще не доводилося бачити, хоча багато мандрую нашими лісами. А за півкілометра починаються поля засіяні гречкою. Уже зацвітає і бджіл на ній багацько.
 6. Я уже, наверное, надоел всем со своими тракторами. Но посоветоваться где-то надо. Нацелился я уже на Донг Фенг. Затем посмотрел, что за те же деньги можно приобрести Булат 354 или Булат 404. Они ведь по мощнее значит по-идее должны мне больше подойти. Или я что-то не понимаю? http://minitrak.com.ua/product_24.html http://minitrak.com.ua/product_53.html http://minitrak.com.ua/product_217.html
 7. Виїзджав у на рапс. В середньому відкачав по 8 літрів від сім"ї. Тепер стою на акації. Погоди нема. Треба відкачувати і додому на ліс/різнотрав"я. До соняшника. Хоч останнього посіяли поруч з селом достатньо - повезу аж за 50 км до Народицького району. Там хоч буде медозбір. У нас же для підтримки штанів, в основному.
 8. Ну ось, наш товариш відмовився від маток. А мій патріотизм з кожним весняним днем іде на спад. особливо, коли є з чим порівняти. на пасіці живе сім"я: матка карніка, правда облетілася в лісі, спеціально одна людина привозила на обліт. Так ці бджолди прямо ягнята. От і мріяв обміняти злюк на лагідних. На жаль не вийшло.
 9. Всегда ищу приключения на свою... Вчера выбрались по трактор Т-25. Цель Новоград-Волынск. Там цены демократичные от 2-х до 4-х, выбор. Приезжаем. Стоит на площадке латанный-перелатанный трактор, зато новые покрышки. Хозяина долго нет. Приезжает и сразу огорашивает: 3700. Послали его подальше. Заглянули в магазин на китайцы. Донг Фенг 254 - 5500. Не выдюжу. В Житомире на площадке т-25 уже намного лучше: не биты, не крашены, работают хорошо, но и цены - 4300 без кабины, с кабиной можно уже купить за 4600. Тракторыст, который ехал с нами все равно недовольно кривился (говорит, что там ремонта еще много) и агитировал за китайский. Хоть и имеет т-25, но проехал на соседском новеньком китайце и всю дорогу делился своими впечатлениями. Заехали еще на одну точку. Донг фенг 244 - 5400. С морем впечатлений, в растерянности и восхищении от цен на б/у трактора (да и новые), немалыми тратами на поездку вернулся домой. И опять перед выбором: копить позычать деньги на новый китаец, или копить-позычать но уже меньше на б/у. Кстати, общаясь с местными трактористами, кто имеет т-25, слышу один только совет: если уже выбирать между двумя тракторами, то лучше китаец.
 10. Мені теж. Її й використовую для приготування "творива".
 11. Так "твориво" ледь солодке. Коли перебродить - добрий квас. З градусами. А дрібні чорні мурашки зустрічаються постійно чи користуєшся приманкою, чи ні. Вони скрізь і завжди. Уже не звертаю уваги. При тому найкращі місця для ловіння саме там, де живуть мурашки.
 12. Спасибо. Никогда не пользовался покупной. Кусочек старых сот с остатками меда, разварить, добавить веточку мяты или мелиссы - лучше приманки не бывает. Главное - дешево и сердито. А что пока нет роев - не беда. Их пока единицы, затем пойдут.
 13. 20 мая утречком поехали в лес 2 мотоблоками. Загрузили один мотоблок 2-мя колодами, второй - двумя рамочными ульями. Колоды большие, ульи на 20 рам., так что нагрузились основательно. Дорога далекая, а справится надо в один день. Сначала улей-ловушку на "прикормленное" место. Затем колода дубовая. С ней немного помучились. Блочок неправильно установил, так что не тонкую ветку отломило. Новый переезд - колода сосновая. Потворили 3 колоды. Переезд и последний улей. 18 часов. Поработали хорошо, но все равно не успели, что задумал. Еще хотел перевезти один улей рамочный, что стоит без толку уже не один год на дереве, на новое место. Ну и еще хорошо было бы потворить пяток колод по дороге. Но... время.
 14. И у меня ноль. 30 ловушек и ни одного роя. Самое обидное, что пока развозил ловушки, с пасеки удрало 3 роя.
 15. Спасибо за видео. Приятно увидеть знакомые места и знакомых людей