Jump to content
Форум на ТочкУ

Kolokol

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  209
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5

General Information

 • Пасека в
  Украина, Черкасская обл.
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  11-20
 • Ульи
  Рута; Дадан
 • Порода пчел
  Местные; Краинка

Recent Profile Visitors

643 profile views
 1. куплю 10 пач. Варостопу, надішліть реквізитим. Дякую.
 2. Порода не інша, всі остальні сім'ї F1 (на жаль матку через 2 сезони не вдалось зберегти) цієїж породи тільки інших ліній (виводжу від них трутнів), випробував всі розповсюдженні методи (всі вони чимось не влаштовують), перенос личинок не вдається із-за трімела в руках (малокров"я з дитинства), на мою думку вихід Джентєр або Нікот, але подивившись на ціни сьогоднішнього дня шукаю інші варіанти вивода маток без переноса личинок. Дайте посилання будьласка.
 3. Використовував я цей метод, не подобаєтьсяв в ньому те, що проблематично повдягати і кріпити бігуді на стандартному соті на 14 день (матки виходять та дозрівають в сімях виховатильках, в нуки роздаю зрілі неплідки), а в ці терміни моточники бажано сильно не трясти і переохолоджувати.
 4. Ну це вже технічне питання, можна в декілька етапів підсилити закритим розплодом і відніманні откритого ( не розширюючи меж Рутовського корпусу), можна через сітку помістити зверху сильної сім'і, та і взагалі загнати в ройовий стан сім'ю великого розуму не потрібно (на мою думку)
 5. З цієї сім"ї не планую отримувати мед, так як купував матку саме для отримання від неї дочок, а тому і буду її обмежувати,щоб не розсівалась. А з приводу закладки маточників- то можна зробити 2,3 закладки (до певої кількості) і передати в сім'ю виховатильку.
 6. Чому затратно? На мій (непрофесійний) погляд, дуже цікавий метод. Джентера не маю, а минулорічний досвід по переносу личинок виявився не вдалим. Ось і шукаю варіанти.
 7. Прочитав на іншому форумі метод вивода маток без перенесення личинок, коротко про цей метод: сім"я доводиться до ройового стану, як тільки будуть закладені перші маточники матку на прививочній рамці з мисочками ставлять в ізолятор, на всих інших рамках маточники обриваються. Автор стверджує, що при засіві маткою 20-30 мисочок, бжоли на інших рамках маточники не будують. На мій погляд дуже цікавий метод. Хочу запитати: чи обговорювався такий метод у нас на форумі, і чи користувався хтось даною методикою. Завчасно дякую за відповідь.
 8. Цікавлять ціни на смородину та малину.
 9. Нет,я же написал "претендент" а тестировать в наших условиях уж больно тяжко. Ага, а семена трутня при ИО взяты от пештеца (почитайте на клеточке), а там совершенно другие %.
 10. Неплохие рецепты, НО касаемо обработок против грибковых заболеваний- эти рецепты работают если человек может проводить опрыскивание хотя бы 1 раз в 3 дня ( в зависимости от погоды, может быть чаще, а может и реже), особенно сразу после осадков, опять же очень большую роль играет температура ( по моим наблюдениям ниже 15 и выше 25 - не работают). А когда человек может уделить саду время в лучшем случае 1 раз в неделю - тогда как? Для себя выработал схему: весенние и и первая декада лета обработки - химия, летние и первая половина осени - био, вторая половина осени - химия (все это приблизительно, так-как надо смотреть на погоду, температуру и осадки). И я не понял по поводу сорняков (больная тема), удалять следует только 18 июня и только до ЧАСУ ДНЯ? А если это выполнить 17 июня вечером - то это не будет работать?
 11. . Мабуть написав в приват Я, дублировал сообщения, и в тему и в приват.
 12. Вообще то первый написавший был я, а ответа не получил. Но и на этом спасибо.
 13. От я б хотів би обговорити практичність цієї ідеї. Перше, кожна комірка повинна мати з'єднання системою капілярів з вихідним отвором, через який здійснюється відбір меду. Кожен такий капіляр повинен перекриватись запірним пристроєм, щоб унеможливити витік меду з комірки в непередбачуваний час. Друге, капіляри повинні забезпечувати витікання меду під дією сили тяжіння, цебто не бути занадто вузькими. І третє, їх конструкція повинна унеможливлювати дію закону фізики, згідно з яким рівень рідини у сполучених резервуарах тримається на одному рівні. Якщо в технічній реалізації першої і третьої умови я не бачу великих перешкод (та й відео, що викладене авторами ідеї це піддтверджує), то друга умова на мою думку, не може бути реалізована при відборі зрілого запечатаного меду. Той вакуум, який буде утворюватись під кришечками комірок після початку витікання меду буде перешкоджати його витіканню. Тобто, на мою думку, ідея мало придатна для втілення, якщо мова буде йти про відбір зрілого запечатаного меду, а от для того, щоб привабити екскурсантів, ще й баночкою свіжезбираного нектару, то дуже гарна ідея. Вакууму не буде. При зміщенні (розмиканні) комірок руйнуються воскові кришечки (печатка). Я так зрозумів , що пластина витягується посередені стільниа, тобто відкриваються зворотні сторони комірок (протилежні запичатаним кришичкам), а в цюму випадку вакуум буде , потім ще питання: як легго буде видалятися вищевказана пластина, адже бжолам не накажеш : НЕ прополюсуйте та не воскуйте її, також стає питання на рахунок густоти меду та погодніх умов з цим повязаних, адже буває що і на медогонці поки відкащаєш то крутиш рамки в декількох площинах не один раз. Але тема з технічного зору цікава, її не потрібно закривать.
×
×
 • Create New...