Перейти к содержанию

Петр Павлович

Пользователи
 • Публикаций

  42
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

36

Информация о Петр Павлович

Contact Methods

 • ICQ
  0

Profile Information

Previous Fields

 • Пасека в
  Киев
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  11-20
 • Ульи
  Украинский с надставкой, вулик Паливоди
 • Порода пчел
  местная

Посетители профиля

451 просмотр профиля
 1. Подсадка маток

  Другий рік терплю невдачу при підсадці маток в основні сім'ї. В минулому році за тиждень до одержання маток видалив старих з намічених сімей. Отримав маток, вирізав всі маточники і поклав кліточки з матками на верхні бруски рамок. Через день відкрив мале кормове відділення, потім більше. Матки вийшли і почали сіять, а через деякий час їх грохнули, на відкладених яйцях потягнули свищеві маточники. В цьому році з намічених сімей забрав весь розплід і відкритий і закритий. кліточку на верхні бруски, по черзі відкривав відділення, матки вийшли, але їх теж грохнули, крім одної, яку я встиг забрати з клубка. Підсадка через невеличкі відводки проходить без проблем.
 2. В окремих надставках є льотки. Встановлюю ці надставки на основні сім'ї, коли роблю відводок, або розміщую в них запасних маток. Для медозбору льоток в надставках закритий. Чомусь у мене не виникало питань чи потрібен льоток в надставці чи ні. А після вашого запитання я вже задумався.
 3. Може кому знадобиться (креслення мої)
 4. Прикрепляем, вкладываем...

  Проба
 5. Перезимували всі, але в одній сім'ї пропала матка. При огляді побачив три вихідних маточники і два розгризених збоку. Лишилась жменя бджіл і ні одної матки. Вважаю, що пропала одна сім'я.
 6. Сетка в дне

  Пустив в зиму 4 відводки в вуликах з засіткованим дном, результат - всі перезимували, підмору значно менше чим в вуликах з глухим дном і підмор без плісняви, це все плюси. Мінуси - спожили набагато більше корму чим в вуликах з глухим дном, є сліди випорожнень. Сьогодні закрив сітку вкладишем.
 7. За 100 рамок перерахував на банківську картку 490 грн. Перевізник, Інтайм, взяв 73 грн. Живу в Києві.
 8. В субботу получил 145 рамку 100 штук. Качество материала хорошее, размеры, в основном, выдержаны, только "гуляет" ширина паза под верхний брусок в боковой планке от 24,5 до 26 мм. Похоже этот паз делается за 2 прохода фрезы, отсюда погрешность. А в общем твердая 4-ка за заготовки.
 9. Методы борьбы с клещём Варроа

  В цьому році в половину сімей ставив смужки Варотому ( стояли з кінця серпня до 10-12 жовтня). Після оробки біпіном (12 жовтня) в сім'ях, де стояв Варотом, кліща майже не було, 1-2 шт в контролі, а де смужок не було, кліща насипалось стільки, що не можливо порахувати, довелось обробляти ці сім'ї ще два рази (19 та 26 жовтня). Звернув увагу на таке: років 10 - 12 назад при великій кількості кліща в серпні, вересні на пасіці по землі повзали безкрилі бджоли (результат діяльності кліща), але при обробці біпіном кліща сипалось значно менше ніж в цьому та минулому роках, А безкрилих бджіл в останні роки восени я не бачив.
 10. Зимують на 5-8 рамках, в залежності від сили сім'ї.
 11. Користуюсь такими вуликами років 10. У гнізді 12 рамок, в 2-х надставках ставлю по 11 рамок 300х230. другі надставки освоюються не завжди, залежить від сили сім'ї та взятку, роздільну решітку не використовую. Буває матка заходить і в верхню надставку. Основна причина вибору таких вуликів це транспортування, на прицеп легкового автомобіля можу поставити 12 вуликів. Років зо два назад почав користуватись вуликами Паливоди, але українські не списую.
 12. Продам заготовки на рамки

  Яка ширина нижнього бруска рамки на 145? 25мм чи менше?
 13. Общие впечатления: днища и крыши сделаны хорошо, корпуса еще не собирал, но размеры отдельных элементов выдержаны и одинаковы на всех деталях, которые промерял, материал, из которого они изготовлены разнородный (смерека, верба, тополь) правда это было оговорено при заказе, качество не очень (сучки, трещины, следы от шашеля), процентов 30 заготовок проварены в парафине. Заказ не доукомплектован, не хватает 2-х коротких стенок и более 50% рогов. А теперь самое интересное - заказ был отправлен 28 или 29 апреля, получил его вчера, но до сих пор не получил от поставщика номер карточки, чтобы расплатиться с ним. Фото чуть позже.
 14. Нарешті отримав замовлені вулики від Гуменюка. За "кидалу" прошу вибачення.
×