Jump to content

Svan

Активные Пoльзователи
 • Content count

  432
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Svan

 1. Ставлячи смужки, ніколи не контролював осипання кліща, кладучи на дно вулика змащений листок. Чим його краще змастити, так щоб "дёшево и сердито"?Ну, тобто, не заморочуючись на складні суміші?
 2. Раніше було інакше? В чому причина, як гадаєте?
 3. Читав, що такий мед, змішуючись з новим, стимулює швику кристалізацію. Що скажете на це?
 4. Який цікавий спосіб! Ніколи про нього не чув, описи не зустрічав. І як довго вони будуть лежати в "бєссознанкє"? Хвилин 10? Хочеться спробувати, але страшнувато...
 5. Весна-Літо 2019

  В мене теж приблизно така ж ситуація. Останнім часом меду стало навіть менше, ніж було раніше — під"їдають. Моя думка — стало дуже сухо, нектару мало в квітках польових. Дивлюсь, зранку ще трохи несуть, а як сонечко припече, то вже й літають мало. І так до самого вечора. Дощу не було вже 2 тижні, а спека неймовірна стоїть.
 6. Національний конкурс медів

  Тут можна замість "на экспортёров" підставляти будь-кого, і отримаєм справжню філософію "пересічного громадянина". Власне, після "грязі" взагалі проситься крапка. Теж непогано.
 7. Згоден! Я, насправді, відчував, що ви знаєте про свою помилку, тому висловився акуратно. На мою думку, такого об"єму для цього лимону достатньо, особливо якщро міняєте верхній шар грунту на свіжий, поживний. Звичайно! Але це завдяння не з простих. зазвичай якщо деревце вже сформувало таку "голу зону" на кроні, воно її береже. Спробуйте цитоконінову пасту, намащуйте на цій оголеній ділянці споячі бруньки. Може, й прокинуться. А ще спробуйте на цьому відрізку стовбура прищепити за кору вічком. Принаймі, в рахі невдачі ви нічог оне втрачаєте, хіба що на деревці зостанеться шрам. Та шрами прикрашають лимон.
 8. Трохи помилились. Це "ефект Пондерози" — відомого домашнього сорту американського походження. Ці лимони, дісно, весь час намагаються закласти квіткові бруньки, навіть при майже повнній відсутності листя. Не виключено, що у вас саме Пондероза, вона часто зустрічається серед кімнатних лимонів. PS. Цей сорт майже завжди в інеті називають "Пандерозою", та вірно буде так, як у мене.
 9. Весна-Літо 2019

  Давно сказано: кто не рискует, тот не пьёт шампанского! Конечно, если вас категорически не устраивает пролёт с мёдом, нужно кочевать на подсолнух. Это синица в руках. Я думаю, всё же какое-то количество лугового мёда вы получите, оставаясь на месте. Не так давно читал, что прогнозируется дождливый август. Но такие прогнозы — вещь неблагодарная...
 10. Весна-Літо 2019

  Моя думка — все залежить від погоди. Якшо дощі будуть більш-менш регулярні, то буде гарний квітковий мед, хоч і менше по кількості, ніж соняшникового. А якщо друга половина літа засушлива... то прольот.
 11. Я б не погодився з вашим діагнозом, пане Миколо. Хоча розумію, що один і той же симптом може бути викликаний різними причинами. Коли сохне листя по краях від заливу, то сухі участки зазвичай мают характерну "маслянистість", і вони трохи вогкі на дотик, коли розтираєш пальцями. А тут явно щось з живленням. Найвірогідніше — дуже перенасичена фосформ земля. Про це свідчить як побуріння листя по краях, так і те, що листова пластина має характерні хвилясті зморшки. Таке листя втрачає еластичнність, коли його згинати в трубочку — здається. що ось-ось трісне, як жорстка пластина. До того ж, вірогідно, цитрус довго знаходився в сухому повітрі. (Це майже завжди так, коли деревце зимувало в теплій кімнаті). Взагалі, щоб по зовнішньому вигляду листя щось путнє сказати, треба мати досить багато інформації.
 12. Точно вам ніхто не скаже. В середньому через 2-4 роки, та багато залежить від умов проживання цитрусу, від того, наскільки слабким чи сильним був підвій. Також важливо, щоб деревце мало прохолодну зимівлю. Відносно цвітіння без листя. Вважається, що на кожен плід лимона має бути хоча б 10-12 листочків на гілках. Інакше навіть якщо зав"яжеться, то незабаром скине.
 13. Весна-Літо 2019

  Зомліла від страху.
 14. Весна-Літо 2019

  Дійсно, цьогоріч акація якось дуже швидко "пошабашила", хоча й вологи достньо, і жари немає.
 15. Бджоли вбили коня

  Теж колись читав, що коні дуже погано "тримають бджолиний удар". А бджоли їх жалять чи не більше, ніж інших тварин.
 16. Дякую! Гарна стаття, прекрасні якісні світлини!
 17. Та казали ж, що той... що вони роїться — ні-ні!
 18. С днём рождения!

  Романович, поздоровляю! Бажаю здоров"я та оптимізму! Ну і, звичайно, успішного пасічникування. Завжди радий зустрічам з тобою, і не тільки тому, що дізнаюся щось про бжіл. Ти цікавий! Таким і залишайся! Ось тобі чайок та помічниця, про яку тут вже згадували.
 19. Весна-Літо 2019

  Це у вас кара, а в матководів — радість. Так завжди в житті буває.
 20. Весна-Літо 2019

  Це все жтаки легше, ніж зі "шмайсером".
 21. Я знову щось прогавив за вихідні?
 22. Зазвичай ви дивуєте мене своїм інтелектом, але зараз здивували... зовсім іншим. Хіба якісь таємничі "ми" можуть вирішувати, чи я "сохраніл ліцо"? Хіба це для мене важливо? Ви вірні своїм звичкам! Бомбус, я хочу сказати, що коли я іноді буду "відмовчуватись", то причина не в тому, що я вас (чи когось іншого) ігнорую. Я просто приділяю цій темі д-ууже мало уваги та часу. І мені зовсім не хочеться втягуватись в тутешні розмови, тим більше розборки. Неважливо, на якому боці. Мій підхід тут такий: захочу — напишу щось, захочу — не напишу. Коли бачу, що хтось чекає від мене обов"язкової відповіді, це мене якось відштовхує.
 23. Бомбус, прочитавши той верхній, великий ваш пост, де я побачив себе в списку, я трохи здивовано посміхнувся, і через мить точно знав, що ніде ніяких лайків ставити не буду. По-перше, я взагалі не люблю всіляких голосувалок, тим більше, коли хтось каже, що я повинен голосувати. (Вибори президента в поняття голосувалок не входять, звичайно). Та коли побачив, що все ж таки чекаєте якоїсь моєї реакції... Що можу казати... Моє позиція проста, як на мене. Є модератори, хай вони вирішують, кого "карати чи милувати". Ви зчепились з Шарудою, іноді мені здається, що у вас якісь особисті відношення, розбірки. Мені частенько не подобаються пости Шаруди, їхній тон та лексика. Зрештою, часто не подобаються й ваші дописи. Ви також буваєте зневажливим до своїх опонентів, хіба що "стьобаєте" їх не грубо, а так... по єзуїтськи. А це іноді ображає навтіть більше, ніж грубе слово. Ви граєтесь, як кіт з мишкою, заздалегіть знаючи, що в тої немає жодних шансів. Коротше, я колись був редакторм на одному з форумів, з правами модератора у всіх темах. Я б вам з Шарудою давно написав в лічку: хлопці, або замовкайте, та гризіться десь в іншому місці, або я вас обох звідси видалю. Ось така моя голосувалка. PS. Доречі, в томі форумі, що я згадав, в ПРАВИЛАХ було чтко сказано: теми політики, релігії, та взагалі такі, що можуть боляче чіпляти якісь світоглядні погляди людей, вважаються табу (форум був по кімнатних квітах). Демократіїї в нас не було, і редактор чи модератор мав право самостійно вирішувати, яку тему він вважає "табуйованою". Це працювало прекрасно!
 24. Майже випадково, вже закриваючи тему, побачив цю фразу. Коми в мене не було. Від слова "зовсім". Все досить прогнозовано. Ну, хіба що я думав — розрив між Зе і Порохом буде трохи меншим. В другому турі теж буду голосувати за Пороха. Мій прогноз — він програє з цифрою десь біля 40%. Звичайно, в ідеалі я був би радий, щоб мій кандидат виграв. Та ще зо три тижні тому я говорив: якщо Зе все ж таки стане президентом, що більш ніж вірогідно, в цьому теж буде своя наука. Гірка, але наука. Так що... навіть близько коми не було. Поїзд, що їде від недоімперії, вже не зупиниш. Так іде історія. Жаль, що втратимо кілька років. Ну, і щоб вже зовсім "закрити тему", приводжу свій запис в ФБ, який я зробив вчора на початку голосування: Багато доводиться чути, що сьогодні все вирішиться. Дивно, що, здається, з таким твердженням погоджується чимало людей. — Сьогодні все могло б вирішитись, якби люди думали. А так... скоріш за все, сьогдні все тільки почнеться. І ті, хто каже : "А-а, все одно гірше не буде!" — згадають того кума з анекдоту, що на запитання: "Як справи?" — відповів: " Знаєте, те, що вчора я назвав гімном, то, виявляється, був шоколад!"
×