Андрей Сумчанин

Активные Пoльзователи
 • Публикации

  2 278
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

3 542

О Андрей Сумчанин

 • Звание
  МАГІСТР по спец. "БДЖІЛЬНИЦТВО"
 • День рождения 12.05.1982

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Ваш пол

Previous Fields

 • Пасека в
  Недригайлівському р-ні, Сумської обл
 • Стаж
  16-25 лет
 • Kоличество семей
  101-150
 • Ульи
  L/R 8р и 10р
 • Порода пчел
  CARNICA, BUCKFAST, LIGUSTICA

Посетители профиля

6 831 просмотр профиля
 1. Нещодавно придбав рамки з єврозамком, рутовські, всі планки рамок товщиною 10 мм, окрім нижньої, нижня планка товщиною 8 мм. "Замочки" у верхній і нижній планках. Класна рамка! Такі мені були і потрібні.
 2. Запчастини під рукою - головний момент. Бо я знаю пасічників з лисоньскими мьодарками, і вони розповідали як згорів двигун у "полячки" і довелось чекати місяць доки приїхав новий, а мед качати треба...
 3. Ось також лисоньська радіалка 900 мм діаметр бака, качають 36 дадановських рамок. Від нижніх планок до вала ротора дещо більше 10 см, але за рахунок правильно підібраних режимів відкачки в циклі все відкачується.
 4. Хлопці, про шо мова? Ми в космос летіти не будемо з цими апаратами, а мед качати згодиться, на наш вік вистачить. Медогонка - це не космічний шатл, і такими покористаємся. У лисоньських мьодарок також вали і ротори підгулюють, якщо придивлятись дуже-дуже уважно. Я коли був на виставці в Харкові в минулі роки, то завжди спостерігав картину - ходять всі кругом медогонок АВВ-100 чи Меліси, чи Чарунки, і "трандять" шо їм всім "не таке портібно", їм Лисоня зі старта подавай, а тоді під кінець виставки медогонки всі ті розкуповуються, а 80% тільки того і роблять що ля-ля та ля-ля, а мед як качали на оцинковках 30-річної давності, так і качають.
 5. Бакфастічки ІОшки всі сидять досить добре, за 2 місяці клуби не зрушили з місця, так коло передніх стінок і сидять. Дуже мені подобається як зимує сім'я з ІОшкою В15*В21МАА. Ф-ки від В21*В32МАА зимують також спокійно, клуби всі знизу.
 6. Пчеловод качает на 48-рамочной польской радиалке 24 дадановских рамки, ролик с ютуба. http://www.youtube.com/channel/UC7fOrutyU9luPD13t-1UVNA Получается, что от нижней планки рамки в этой медогонке до вала ротора чуть больше 10 см, но за счет режимов откачки мед качается даже с дадановской рамки.
 7. В мене є зацікавленість взяти одну острівну маточку, наприклад, від Тізлера, чи від Фелінга, або з Кірххайну. Мене до гурту "поціновувачів карніки" зачисляйте.
 8. Мінесота зимує у відводочному 6-рамковому вулику силою 5 вуличок. Клуб сидить ще коло передньої стінки внизу, підмору кілька бджіл було, тихо і спокійно. Її дочки аналогічно.
 9. Особисто я пишу по порівняння повноцінних сімей, і тільки так, бо мені потрібне повне уявлення про породу, складене на протязі кількох років. "У відводочки" нехай інші граються. Пусть воспринимают как хотят, я сказал то что мне сказали, и первые тревожные нотки от других пчеловодов до моих ушей доходили еще в декабре.
 10. Вже не тільки "може бути", а вже є. Телефонують пасічники з деяких південних і північних районів області, і кажуть що сімї осипаються в зимівлі, грішать більше на кліщ. Так, згоден, але цікаво було побачити італійок і від інших почути, щоб мати хоч якусь узагальнену картину по зимівлі італійок на даний момент.
 11. Мои да, в холодном зимовнике. У товарищей некоторых на улице, но картина одинакова у всех.
 12. Первая зимовка итальянки в моей практике на данный момент показывает спокойное и нормальное протекание её. Прошло уже два с половиной месяца без облета у итальянок. Смотрел и материнок, и дочек ф1. Семьи материнок (3 лигустики и минесота) и ф1 (около трех десятков семей) сидят плотно, в основном еще внизу, немного поднялись вверх во вторых медовых корпусах, подмора немного, грызут подсолнух потихоньку. До облета еще 1,5 месяца минимум, посмотрим внимательно вторую половину зимовки. Товарищи отзванивались - говорят о нормальной зимовке итальянок. До весны немного осталось...
 13. Сегодня навестил пчел в зимовнике. Особых отличий в зимовке карники, бакфаста и итальянки не замечено. Если с карникой и бакфастом все прогнозированно и ожидаемо, то итальянки тоже все в порядке, как минимум никаких "сюрпризов" из категории тех, которыми любят пугать скептики по отношению к итальянке.
 14. А что это "брендовский ротор"? Их роторы визуально схожи с такими же некоторых польских фирм-производителей инвентаря, как мне удалось выяснить.
 15. Звичайно визначав - рихлий клуб, активні бджоли, гарячий потолок. Бувало що клав канді зверху рамок, а бувало що роздвигав рамки, на яких сидів клуб, і в середину ставив одну чи дві медові рамки, і тоді бачив п"ятаки печатного розплоду. Для нашого регіону (Сумщина, північно-східна Україна) розплід в лютому чи недай бог в січні то вкрай небажане і негативне явище, бо від листопада до березня в нас ніяких обльотів нема, зима стабільна і морозна, і сімї мають сидіти як мінімум до березня тихо і спокійно, а інколи навіть і до квітня, бо бували обльоти і 1 квітня (2010 рік), і 9 квітня (2013 рік). В середньому безоблітний період в нас 120-135 днів, але бувало і 150 днів.