Jump to content
Форум на ТочкУ

Маркіян

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  2,130
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

721

1 Follower

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

General Information

 • Пасека в
  Львівська обл.
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  41-50
 • Ульи
  Дадан, Рут, Українець
 • Порода пчел
  Карніка, Помісі

Recent Profile Visitors

1,970 profile views
 1. Ні. Якраз усе навпаки. "Собі дорожче" буде якщо не підставиш.....і...... одержиш сім"ю трутівку. Чекаю 12 діб після виходу з маточника. Дивлюсь чи полірують чарунки. І тільки тоді даю яйця. А не вгадав, то свищі повикидаю і дам прививочний. Це варіант коли матка немічена а бджоли багато. Якщо ж мічена, то згоден, що з яйцями то зайве.
 2. Гречка на медування дуже првередлива. У мене сіють фермери регулярно. Небагато - по 1-2 га в сумі. А мед з неї одержую раз на 5 років. Потрібна волога і тепла погода на ранок. Інакше меду не буде.
 3. І не важливо чи це ІО чи звичайного обльоту. У мене часто нерви не витримують невідомості і коли усі сроки початку червління молодої минають даю рамку яєць. А в результаті за тиждень починає строчити як і положено. Тобто вона вже обліталась, але ще не "врубалась" у процес. А підказати нікому
 4. Спостеріг такий випадок у себе. Виправляв відводок-трутівку. 1 вуличка бджоли, сиділи на двох кормових.Дав маточник. Чарунок підзасів було 10х15см. Побачив, що половина печатного був трутень. Спочатку подумав, що сіють робочі, але зрозумів, що це не можливо. Підставив 1 суш. розплід пішов нормальний.
 5. Навряд що за наявності староі з"являться робочі трутівки. Мабуть стара струтевіла. Таке у мене бувало і не один раз. Пропоную вирішення: знищуєш стару, підставляєш яйця для закладки свищів, а далі можна або кращий залишити або додати маточник, неплідку, плідну.
 6. Іхав зранку з Карпат до Львова. Опір, Стрий та Дністер повноводні але з берегів і на заплави ще не вийшли. Але мабуть сьогодні це станеться. У Карпатах в кількох місцях потоки таки повиносили на трасу сухостій.
 7. Цього року спробував використати ганеманку. Вулики дадан на 10 рамок. На садах у нижньому залишив дві рамки печатного+Маточник. Матку з усім розплодом через ганеманку переклав до верхнього. За сім днів додав нагору третій (рутівський). Матка перейшла у нього і заклали 5 маточників. Знищив. До акаціі маточники закладали ще раз. Не більше п'яти. На акаціі сильно обмежили матку медом. Усього три печатного(рут). Два верхні напівзапечатані відвіяні. У нижньому матки вже зачервили. На липі планую об'єднати . Була одна "осєчка". Стара була маленька і перейшла у нижній через ганеманку. В результаті відроілася.
 8. Беру у дружини старі фіранки. Є підходящі. Малюю аніліновою фарбою. Чорною.
 9. Не напрягайся з цим. То ж так просто....... Береш за вуха.Піднімаєш. Відбускаєш. Якщо побігла-значить вона. Якщо побіг-то він.
 10. Не згоден. Чудес на світі не буває. І карніка тут не виняток. Буває збіг сприятливих обставин. Що і трапилось у нашому регіоні у цьому році. А ось тепер вже нічого не цвіте. Отже ..... прийдеться годувати. Адже процес вивиду маток триватиме ще довго.
 11. Якщо нук заселяєте горням (300 мл) бджіл то годувати треба постійно. Самі принести не можуть !!!
 12. Бажано робити так як написав. Бджоли активно стягають з рамок і витягають цибулю через льоток. Тобто мають достатній контакт. Мабуть це важливо. Бо фітовластивості цибулі то само собою. А коли поливати настоєм то можливо ще краще буде. А як цибуля діє на мурах не знаю. Допускаю, що відлякує.
 13. Елементарно. Перевірено багаторічною практикою. Дрібно січеш цибулю. Будь яку. Стару, навіть підпсовану,зелену. І насипаєш зверху на рамки, на дно, на стельові дошчечки. 1 раз на 5-6 днів. У мене через два підхода мурахи практично зникають. Інколи, колои цибулі мало, засипаю порізану у тару і заливаю холодною водою, настоюю 30 хв а тоді висипаю і поливаю на рамки. 0,5 л такої суміші вистачає на дві колоніі (по 10 рам). Рецепт взяв зі старих часописів. Не шкодую, бо зауважив ще й стимулюючий ефект у розвитку сімей.
 14. Для тих хто вижив то свято, а для нас і прийдешніх поколінь той жах може бути святом? Війна і все що з нею пов"язане то свято для такої спільноти (народом назвати важко) як рашка - може бути і святом. Пір на крові. То у них здавна так заведено. Історично.
 15. А я хочу поставити собі таку колоду, але заважає одне "але"... Ніде взяти таке бревно... А ось так - Джерело - https://youtu.be/6y6mtVjvrO0?list=PLtuNOqNOyJRXftCOJSNilYEiEcSSE9Hug
×
×
 • Create New...