Jump to content

Маркіян

Активные Пoльзователи
 • Content count

  1,960
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

540

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

General Information

 • Пасека в
  Львівська обл.
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  21-30
 • Ульи
  Дадан, Українець
 • Порода пчел
  Карпатська, Країнка

Recent Profile Visitors

1,589 profile views
 1. Подсадка маток

  Газета це правильно. Та спочатку зроби рокіровку корпусів. Матку не шукай
 2. Вывод маток

  Можливо перегодовуєш. Або є добрий взяток. У мене при такій холодриизі і обмеженій підгодівлі ніколи не забудовують
 3. Порода пчёл Бакфаст (Buckfast Bee)

  Спочатку для того хто трусить необхідно зрозуміти длячого це робиться. А тепер питання: для чого шукати матку?
 4. Тряска рамки з маточниками

  Якщо прививка на личинках то не бажано. Якщо на яйцях - можна.
 5. Дуже цікаво. Бажаю тобі продовжувати демонструвати для загалу свої ролики. Цікаво дізнатись приблизну статистику відходу колод за зиму. Я так розумію, що від вароатозу колоди не обробляються? Ще цікаво знати. Ось наприклад маєш 10 порожніх колод. За сезон у скількох поседяться бджоли. Приблизно.
 6. Оце правильно. 1) перед нами конопляний мішок з яблуками сорта "Семиренко". Питання скільки яблук необхідно витягти (не дивлячись) для визначення якоїсь властивості. Наприклад маси, діаметра тощо? Згоден 24. 2) перед нами той самий мішок. Та тепер у ньому два сорти яблук "Семиренко" та "Джонатан". Для простоти 50%/50%. Питаня те ж саме. Формули не знаю (бо ніхто не підказав, а та що наведена вище негодиться для такої постановки завдання). Отже дію тупо: 24х2=48. Витягаю яблука; наприклад 28/20. Обчислив властивість для кожного сорта окремо. Гадаю, достовірність буде прийнятна. 3) ................................................. Тепер у ньому ТРИ сорти яблук. Нехай 33%/33%/33%. Припускаю що необхідно 24х3=72 яблука витягти. Витягнув (наприклад 20 /30/22). Мабуть і тут достовірність буде добра. Розглянув саме простий варіант коли сорти взяті в однаковій кількості. А коли не в однаковій? Уявляєте як одразу впаде достовірність результата, якщо брати меншу кількість?
 7. Не треба все у кучу валити. Хіба я заперечую статистику? Йдеться саме про морфометрію та достовірність її прогнозу. Я кажу що така постановка питання і застосування вище вказаної формули не є правильною у випадку "багатовимірного" випадку.
 8. Це так. Та не зовсім так. Ідеться про ознаку (властивість, тощо) для ОДНАКОВИХ за своєю природою об"єктів, або для технологічних процесів, тощо. В нашому випадку ОДНАКОВІ бджоли (тобто однакові крила) відповідають поняттю ОДНА порода (популяці, лінія, тощо). І якщо матка продукує ОДНАКОВІ за фенотипом бджоли, то дійсно для встановлення "істинних" параметрів достатня вказана кількість крил. АЛЕ!!!!!! що маємо в реальності? В більшості сімей матка продукує як правило 2 або частіше 3 сорти бджіл (за морфометрією). Тому бажано було б якось цю формулу наблизити до саме такого варіанта. Бо реальність саме така. Тому, не знаючи правильної формули, я та й інші люди що міряють крило діють тупо: чим більше - тим точніше прогноз.
 9. Заувага: для поданих сімей назви є ФІКТИВНИМИ !!!!!!!!!!!!! БО це просто помісі скоріш за все ПОЛІСЯНКИ х ??????????????????
 10. Обробляю вже три роки. Результат тільки позитивний. Два рази з інтервалом у 6-7 днів. Але читав що згідно біологіі розвитку кліща необхідно обробляти три рази з інтервалом у 4-5 днів. Тоді буде велика ефективність.
 11. Все написане вірне. Але якщо не буде з чого брати, то не буде й меду. Зверни увагу на особливість цвітіння верб у нас. Я ж написав січень-квітень. І додав "холодрига". Тобто різні верби квітнуть у нас навіть у зимові відлиги (а зима то у нас "тепла"). А коли прийшло стійке тепло, то баськи вже розпустились на листя. А от минулого року все сиділо як за полярним колом, і бджола також сиділа. А потім стартануло за один день.
 12. Таке на львівщині буває раз на 25 років. Верби не викидали бруньок до 10 квітня!!!!!! Стояв дубор. А з 10- го пішло тепло + 20 с. І за два тижні можна було взяти по три повномедки запечатані і ще стільки залишити для розвитку. Але частіше маємо холодну весну до 9 травня. Верби розпускаються вже у січні і тягнеться аж до травня. І взяти іі у холода бджола не в змозі.
 13. Італьянка Кордован (Cordovan Italian Bees) в Україні

  Цікаво! Ось це: "..а ней был пятак трутнёвого сота - матка засеяла всё пчелиным расплодом и трутнёвый сот тоже пчелинным...". Чи правда це? Цього року мені надали для промірів та обробки крила трутнів, а також скани з кількох сімей з двох областей України. Пасічники запевнили мене, що трутні відбирались саме з під ковпачків. На моє здивуваня по кілька крил з різних проб явно належали не трутням. Чесно, я був у ступорі. До сьогодні. До цього посту. Дякую за інфу.
 14. Тиждень тому бачив у магазині №10.
 15. Мені бажано мати всі крила. Але в такому вигляді не вдається одержати якісне збільшення. Можливо зможеш збільшити у себе а тоді викласти?
×