Перейти к содержанию

Маркіян

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  1 806
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

431

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  Львівська обл.
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  21-30
 • Ульи
  Дадан, Українець
 • Порода пчел
  Карпатська, Країнка

Посетители профиля

1 004 просмотра профиля
 1. Нужна срочная помощь

  Маю стаж кілька років. Тому можу сказати про сенс. У мене також частіше йдуть в зиму на двох корпусах. Бо на кінець серпня другий повномедний а в першому розплід. Не будеш його викидати? А у жовтні вже холодно і нема бажання тривожити бджіл. Отже так і залишаю. Зауважив, що на сітчастому дні добре чіпляються за другий. А от при глухому дні сидять у нижньому. Отут виникає проблема. Чи перейдуть? Принаймі так у мене. Два зачепились, а три в нижньому. Про цвіль. Зимою до першого обльоту цвілі нема. А от потім є. Тому обов"язковим є необхідність забрати весною нижній.
 2. Нужна срочная помощь

  Про власний досвід. Весна один корпус. Початок травня на ріпак ставлю другий. В нього піднімаю три-чотири печатного а взамін вощина. У верхньому ще три суші і три вощини. Червень. Відбір верхнього медового. Потім його ставлю нижнім+2медопергові зі старого нижнього. Якщо там знайдеться стара суш міняю на вощину. Матку переганяю в нижній. Решітка обов"язково бо в червні слабкі у мене взятки і матка полізе догори. Верхній добиваю вощиною. Також роблю невеликий відводок. Коли на початку серпня беру мед. Нижній піднімаю другим а перший відвіяний на осушку.
 3. Виноград

  Дякую. Раніше не було. А останні два роки по наростаючій.
 4. Виноград

  Хто підкаже. Чи лікується листова філоксера? Якщо так то чим?
 5. Запах препарату надає розчинник толуол. То також сильна отрута. При розчиненні у теплій воді він частково випаровується і запах послаблюється. А сам амітраз залишається в розчині.
 6. В. Стретович: пасічникам треба об'єднуватися

  Ага. Щось подібне було і з молоком. А бабулі як продавали так і до тепер продають СПРАВЖНЄ молоко. І їх худобина годується не в стійлі а на паші. По великому рахунку то питання співіснування промисловиків та дрібних пасік. Повинен бути розумний компроміс та баланс. Від нашої суцільно монополізованої держави чекати розумних рішень дарма. Тому пан Стретович чомусь нагадує мені Кнура Є-ра. Хоча сама ідея об"єднання приймається без заперечень. Питання про виконавців і впроваджувачів ідеї. Хто хоч один раз отоварювався на опті той мене розуміє. Мережа на раз знищує дрібноту. Для неї залишається малесенька ніша - глухе село. Без прибутку і майбутнього.
 7. 138 мав на увазі корисну площу. Якщо гніздо на укр.рамку питань нема. Але мені здається що там йшоль саме про малу рамку.
 8. Обсуждение конструкций ульев

  Вірно робиш. У нас умови однакові. Посівних медоносів немає. Тому кілька років також почав переходити на БК. Торці корпусів у мене 30 мм. а бічні 20. Зимують без проблем. Корпуси на 10 рам. Тому весною де по 6-7 рамок ставлю пінопластові заставні. А там де всі 10 рам то так і є. Зимувати намагаюсь у двох корпусах рута.
 9. Переставляти необхідно особливо весною, бо інакше нижній заб"ють пергою нафік. Це в моїх умовах. Відбір пилку не застосовую. Не забувай ще й про оновлення гнізда.
 10. Цікава інформація та тут бракує фактажу, щоби повірити. Спектральний аналіз не дає даних про вік. Він може показати дані про вміст тих чи інших органічних речовин. Скоріше Радіоізотопний аналіз на карбон. Але він має розкид в сотні років.
 11. Забув додати якщо корпуса на 300 по 10 рамок то використовую ще 3-й рутівський на ГВ. А якщо на 12-14 рамок то тільки два корпуса.
 12. Щось дуже складно зрозуміти думку. Давай попорядку. Вважаю що б.к. то рути або на 145. На 300 то окремий розгляд. Отже роблю перестановку. 1 травня додаю другий корпус нагору. Кілька рамок печатного переношу у верхній. 10-15 траня міняю місцями. 25 травня на акацію кладу решітку і третій нагору. В ньому світла суш та знов кілька рамок розплоду у верхній. Після липи десь 25 червня відбираю мед і знов перестановка. Паралельно роблю відводок на печатному і старою маткою. Підсаджую молоду плідну. Отже. нижній ставлю другим а другий першим. +10 вощин в обидва. Третій відвіяний розкидаю відводкам. Вони йдуть на підсилення основних сімей починаючи з 15 липня. Тобто 15 липня ставлю треті корпуса в основні сім"ї через решітку і в них печатний + вощина+суш. 10 серпня забираю медовий. Два нижні не дивлюсь. 1 вересня скорочую гніздо у двох корпусах до 7-8 рамок. В нижньому часто залишаю 4 рамки печатного. Все. Виходить десь 7-8 оглядів за сезон. Тепер про 300.Тут дію порамочно з двома корпусами. 145 у мене немає. Але решітку застосовую обов"язково, бо при моїх слабких взятках інакше ніяк не получається. І мороки з цими корпусами додідька. Отже коли поставлю другий то розплід туди не переношу бо застудиться. А слідкую коли матка туди піде і з"явиться 4-5 рамок розплоду. А це десь в районі 25 травня. Тоді в нижній додаю 5 вощин, переганяю туди матку і решіткою відділяю другий корпус. Далі в червня як правило маю ройовий стан. Його обов"язково потрібно вловити. Отже менінгіт з оглядом нижнього корпуса. Та це цього варте бо при застосовання метода Сіменса це спрацьовує супер. Причому додатково роблю відводок на штучний маточник або на неплідку. Його також використовую на підсилення основної в липні. Часто взяток в липні буває слабенький, тому решітка значно зменшує надходження меду у верхній корпус. Тому слідкую і забираю решітку при потребі. В зиму йде в одному корпусі.
 13. Посев, посадка медоносов

  Золотарник садив корінням. Приживається добре і восени і весною. Буркун та синяк сіяв восени. Буркун чомусь не зійшов. А от синяк на сухому та кам"янистому грунті росте те що треба. Останні два дворічні. Так що сій на протязі двох сезонів. Ну а далі вони самі собі дадуть раду.
×