Перейти к содержанию

Маркіян

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  1 955
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

537

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  Львівська обл.
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  21-30
 • Ульи
  Дадан, Українець
 • Порода пчел
  Карпатська, Країнка

Посетители профиля

1 545 просмотров профиля
 1. Методи визначення породи бджіл

  Оце правильно. 1) перед нами конопляний мішок з яблуками сорта "Семиренко". Питання скільки яблук необхідно витягти (не дивлячись) для визначення якоїсь властивості. Наприклад маси, діаметра тощо? Згоден 24. 2) перед нами той самий мішок. Та тепер у ньому два сорти яблук "Семиренко" та "Джонатан". Для простоти 50%/50%. Питаня те ж саме. Формули не знаю (бо ніхто не підказав, а та що наведена вище негодиться для такої постановки завдання). Отже дію тупо: 24х2=48. Витягаю яблука; наприклад 28/20. Обчислив властивість для кожного сорта окремо. Гадаю, достовірність буде прийнятна. 3) ................................................. Тепер у ньому ТРИ сорти яблук. Нехай 33%/33%/33%. Припускаю що необхідно 24х3=72 яблука витягти. Витягнув (наприклад 20 /30/22). Мабуть і тут достовірність буде добра. Розглянув саме простий варіант коли сорти взяті в однаковій кількості. А коли не в однаковій? Уявляєте як одразу впаде достовірність результата, якщо брати меншу кількість?
 2. Методи визначення породи бджіл

  Не треба все у кучу валити. Хіба я заперечую статистику? Йдеться саме про морфометрію та достовірність її прогнозу. Я кажу що така постановка питання і застосування вище вказаної формули не є правильною у випадку "багатовимірного" випадку.
 3. Методи визначення породи бджіл

  Це так. Та не зовсім так. Ідеться про ознаку (властивість, тощо) для ОДНАКОВИХ за своєю природою об"єктів, або для технологічних процесів, тощо. В нашому випадку ОДНАКОВІ бджоли (тобто однакові крила) відповідають поняттю ОДНА порода (популяці, лінія, тощо). І якщо матка продукує ОДНАКОВІ за фенотипом бджоли, то дійсно для встановлення "істинних" параметрів достатня вказана кількість крил. АЛЕ!!!!!! що маємо в реальності? В більшості сімей матка продукує як правило 2 або частіше 3 сорти бджіл (за морфометрією). Тому бажано було б якось цю формулу наблизити до саме такого варіанта. Бо реальність саме така. Тому, не знаючи правильної формули, я та й інші люди що міряють крило діють тупо: чим більше - тим точніше прогноз.
 4. Методи визначення породи бджіл

  Заувага: для поданих сімей назви є ФІКТИВНИМИ !!!!!!!!!!!!! БО це просто помісі скоріш за все ПОЛІСЯНКИ х ??????????????????
 5. Муравьиная кислота

  Обробляю вже три роки. Результат тільки позитивний. Два рази з інтервалом у 6-7 днів. Але читав що згідно біологіі розвитку кліща необхідно обробляти три рази з інтервалом у 4-5 днів. Тоді буде велика ефективність.
 6. Все написане вірне. Але якщо не буде з чого брати, то не буде й меду. Зверни увагу на особливість цвітіння верб у нас. Я ж написав січень-квітень. І додав "холодрига". Тобто різні верби квітнуть у нас навіть у зимові відлиги (а зима то у нас "тепла"). А коли прийшло стійке тепло, то баськи вже розпустились на листя. А от минулого року все сиділо як за полярним колом, і бджола також сиділа. А потім стартануло за один день.
 7. Таке на львівщині буває раз на 25 років. Верби не викидали бруньок до 10 квітня!!!!!! Стояв дубор. А з 10- го пішло тепло + 20 с. І за два тижні можна було взяти по три повномедки запечатані і ще стільки залишити для розвитку. Але частіше маємо холодну весну до 9 травня. Верби розпускаються вже у січні і тягнеться аж до травня. І взяти іі у холода бджола не в змозі.
 8. Італьянка Кордован (Cordovan Italian Bees) в Україні

  Цікаво! Ось це: "..а ней был пятак трутнёвого сота - матка засеяла всё пчелиным расплодом и трутнёвый сот тоже пчелинным...". Чи правда це? Цього року мені надали для промірів та обробки крила трутнів, а також скани з кількох сімей з двох областей України. Пасічники запевнили мене, що трутні відбирались саме з під ковпачків. На моє здивуваня по кілька крил з різних проб явно належали не трутням. Чесно, я був у ступорі. До сьогодні. До цього посту. Дякую за інфу.
 9. Тиждень тому бачив у магазині №10.
 10. Методи визначення породи бджіл

  Мені бажано мати всі крила. Але в такому вигляді не вдається одержати якісне збільшення. Можливо зможеш збільшити у себе а тоді викласти?
 11. Методи визначення породи бджіл

  А крильця можеш викласти?
 12. Подсадка маток

  Стоп. Читаємо,ще раз читаємо. Думаємо що ж то написано. Ну і ролик додав. Ще й дивимось. Отже осінь. Вона різна. Рання, пізня, тепла, холодна. А отже і метода різна. Я писав листопад !!!!! Де ти бачила у листопаді +20С. Коли я писав що було тепло, то мав на увазі : ніч 0 - +5С а день + 10 - +15С. Зрозуміло що і розплоду вже не було в нормальних сім"ях. Отже саме в такий період можна матку сміло пускати на рамки. Якщо нема таких умов, то білоруси все добре показали.
 13. Осінь2018\ Зима2019

  Пробував. Та при цьому вони одразу сідали під верхом. І тоді приходилось міняти ці рамки упродовж всієі зимівлі.
 14. Порода пчёл Карника (A.m. Carnica)

  Ситуація незвичайна. Нетипова. Та в мене сумнів відносно правльності термінологіі:" вони..." А хіба це вони вирішують? Ні це приватна справа королев. Інша справа Коли матка чужа. Тоді дійсно вирішують вони.
 15. Осінь2018\ Зима2019

  Пробував дати сиропу. Не беруть. Тому покладу ім у січні рамку печатного. Видно ночі холодні. А давав у бічну годівницю. Тим що дав у стельову вибрали.
×