Jump to content

Маркіян

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  2,196
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

782

2 Followers

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

General Information

 • Пасека в
  Львівська обл.
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  41-50
 • Ульи
  Дадан, Рут, Українець
 • Порода пчел
  Карніка, Помісі

Recent Profile Visitors

2,202 profile views
 1. Розкажи детально як виходиш з зими. Які роботи виконуєш? Як підходиш до початку цвітіння ріпаку? Коли у тебе зацвітає? У нас це 25 квітня(рідше), 1 травня - як правило. Інколи 5 травня.
 2. Назарій недавно просто плакав - постійно шукає робітника. Причому сезонного. Здаєтьс казав на 5-6 місяців. Якби був твого віку то не й думав навіть. Гадаю, що 2 штуки на місяць можна заробити. Літак 2,5 туди і назад. Не знаю як з харчами, але то вже домовленість. Дерзай.
 3. Сім"я у постійно робочому стані. Будь який невеликий взяток - то її.
 4. Ні у Австіїї інші гори. Мабуть Грац та Альпи.
 5. Якщо уважно прочитаєш те що я написав то ........"спочатку ділиш, потім зсипаєш докупи." якраз це і воно. Тільки "все в одному". А вираз ...."Бджолина сім'я не може довго перебувати на піку розвитку" щось не можу второпати. Сім"я і матка працюють в певному біоритмі обумовленому природніми чинниками та генотипом. Це відомо. Роїння - можливе. Запропонований метод зводить його до мінімуму. Спрацювання - можливе. Але це "тонка справа" і залежить від пасічника. І знов - обмеження матки в одному нижньому (коли немає соняха) також нівелює цю проблему.
 6. Бачив ролік, російський. В зимовнику, де вулики в три яруси (до 100 шт). Подивитись де сидять клуби і чи живі, займає до 10 хв. Штука дійсно гарна. Для пром пасіки. А для 30 сімей - "безполєзная".
 7. Цікаво. Отже Китай тепер зовсім не Китай а Європа. Мабуть бджола дійсно метизована і хто там переважає невідомо? Але відомо, що ДВ тепер завезли до США. Цікаво хто той поставщик? Адже повинні бути якісь матковивідні господарства на Далекому Сході?
 8. Юрій ми з Вами знайомі вже давно. Присутність тебе тут - це дуже добре. Але ти в Тюмені, а Серго на Далекому Сході. Йому там ближче до Китаю. Тому і задав такі питання. Дякую, що тримаєш нас у курсі своїх справ. ПС Якщо щось будеш мати чи знати про кавказянку то пиши. До сих пір вирішити це питання в Україні нема змоги. Повний "локаут". Згоден, що різниці по породам між Україною та Россією немає. Але є велика різниця у популяціях, це що стосується СР та ПОЛІСЯНКИ.
 9. Серго, якщо ти вже на нашому "Форумі", то чи не можеш познайомити нас з ДВ бджолами ? Гадаю, що ми мало знайомі з ДВ. А що у китайців, які бджоли, і чи є вплив їхніх бджіл на ДВ? Якщо погано розумієш українську , то можу перекласти на "общедоступну".
 10. Можливо для пасіки у 100 сімей це непідходить. Але сидіти на пасіці????....Допустити вихід роя для мене то нонсенс. Буває. Інколи при мені виходить. Тоді без проблем. Пускаю назад. І це добрий варіант. А те що ти пропонуєш неприйнятне з кількох причин. а) Сім"я на місяць в неробочому стані. б) на ГВ принесе мінімум. в) рій то спіймаєш або ні, а якщо і спіймаєш то потім пів дня (догоцінного часу) стратиш на пошуки звідки він вийшов. Основне для мене в такому методі те що сім"я залишається в робочому стані весь сезон !!! В моїх умовах вологого і помірно теплого клімату з постіним неве
 11. Воно ніби так, та не зовсім так. Використовувати решітку чи ні залежить від методики утримування у БК рутах. Ось, як хтось підказав, а я вже 2 роки використокую. Це спосіб уникнення роїння, та збереження сили бджолородини. 1) З весни розвиток традиційний. 2) до 15 травня маємо два(для слабших) обо три освоєні корпуси. 3) 15 травня основне переформатування: а) в нижній корпус даємо 2 рамки печатного розплоду, 2 крайні медопергові, 4 суші та 2 вощини, + МАТОЧНИК на виході !!! б) решітка, потім 2-й корпус з маломедками. Якщо є ріпак то повномедки в 3-й корпус. в) матка і весь інший розп
 12. Сподобалась ідея сумістити лежак зі стояком. А якщо відкинути крайні частини (лежакові) і весь вулик зробити ялинкою? Для мене рамка має бути стандартною.
×
×
 • Create New...