Jump to content
Форум на ТочкУ

Lefty

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  661
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

876

2 Followers

About Lefty

 • Birthday 10/13/1972

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Location
  Україна, ВІнницька обл.

General Information

 • Пасека в
  Вінницька обл.
 • Стаж
  16-25 лет
 • Kоличество семей
  31-40
 • Ульи
  українські на 20-24р, українські на 12 гніздових + маг. на 8р *145
 • Порода пчел
  Карніка

Recent Profile Visitors

1,902 profile views
 1. Скабокс і тактик абсолютно різні речі. Діюча речовина і її кількість однакові але є одне але.... Пару днів назад зібрався з знайомими обробляти бджіл. Скабокс брав у нашого форумчанина 5 бутилочок по 10 мм. Було це на початку вересня. Тара щільно закоркована, та не дивлячись на це в усіх ємкостях після двух місяців залишилось +- 4 мм. Тобто в 4 мм коецентрація амітразу як у 10. А ось об'єм тактику не змінився ( залишки з минулого і позаминулого років) ІМХО масово повзаюча бджола після обробки скабоксом може бити результатом передозування
 2. У мене поки що нічого не відстає, цього сезону навіть в поля з ними виїзжав. Можливо причина в тому що при приклеюванні обов'язок досить сильно притискав їх до ЕППСу і так під вантажем залишав на сутки.
 3. На заставних перепробував різний ЕППС - практично не гризуть лише Саймер. Вулики із нього пройшли два сезони ( якщо в минулому році там були відводки то цього року повноцінні сім'ї) поки що ніяких пошкоджень немає. Про ймовірність пошкодження птахами, тваринами тут багато писали. Літом дятлів і синиць дані вулики не цікавлять ( потенційні неприємності можливі від домашньої птиці,як що вона має доступ), а ось зимою, якщо буде сніжною і вулики на дворі стотимуть - ризики пошкодження зростають в рази.
 4. Колеги, власники вуликів на українську рамку, чи часто трапляються обриви або зповзання стільників і хто як цьому запобігає, може є якісь напрацювання в цьому плані. Цього року просто біда: маса обірваних стільників, хоч проволока в 4 ряди і в формі букви "М" натятута і вощина наче нормальна. Обриви виникають під час гарного взятку ( а також при закормлені в зиму) коли на дворі температура вище 25 в тіні. В минулі роки теж таке траплялось але лише з світлими стільниками а цього року навіть світло коричневі обривались і зїзжали до низу.
 5. Наче все гарно, проте є але: не факт що навіть при пустих 145 рамках матка опуститься з 300 і повністю засіє напіврамки, ІМХО ну можливо якийсь не великий клаптик як вже вкрай припече. Тому виникає сумнів що на такому гнізді сім'я зможе розвинутись до 30 трохсотих рамок. Окрім того ще виникає питання заміни гніздових стільників ( оновлення) так як вони постійно будуть під розплодом. ЗІ: все вище написане то думки в голос. Досвіду утримання бджіл у такий спосіб не маю.
 6. можна лапку якусь зробити щоб нею корпуса трохи припідняти однією стороною (проте стопки корпусів не щільно мають стояти(, можна одразу на бруски ставити.
 7. Питання до тих хто стабільно щороку димпушку застосовує ( амітаз+керосин): маю підозру що саме таке застосування є причиною збільшення кількості випадків пропажі під час зимівлі маток. Можливо помиляюсь але останніх кілька років тактиком проливаю і поява безматочних сімей після зимівлі рідкість.
 8. 6 років назад на подібні граблі теж наступив (димпушка+ щавелька+тимол), на форумі відео викладав. ІМХО перед застосуванням тимолу варто дуже добре подумати....
 9. Якщо Вас ця тема цікавить - подивіться Малихіна , він доречі ще в липні маток ізолює під кінець ГВ. Товариш в минулому році зацікавився методом Малихіна. Спробував на частині пасіки. В ізолятор Хмари маток садив 1 вересня. Якщо коротко то все ок, але є маса нюансів ну і як на мене то гра свічок не варта.... Хоча ІМХО все ж значення має для чого всі ці рухи робити і що на виході хочимо отримати. Стосовно заміни маток в вересні- можна дуже сильно обпектися.
 10. по одній сімї висновки збираєтесь робити? стосовно ізоляції маток після ГВ - Малитхін практикує, але чи воно Вам потрібно.
 11. Типу він дослідження проводив чи це його ІМХО? Можливо якісь дослідження за кордоном проводились з цього приводу? ЗІ: коли тільки завів бджіл перший препарат яким обробляв від кліщів варо був байварол і в інструкції писалось що для профілактики і лікування в тому числі від акарапітоза. Проте зараз вже лише для лікування вароатозу. Тому і сумніви виникли стосовно того що
 12. Це просто припущення чи дійсно десь зустрічали інфу що приміром тактик з димпушки чи щавелька з субліматора знищує акарапідоз?
 13. маю 7 лежаків на 22-24 рамки.Стоять постійно на стаціонарі, нормально в них ІМХО карніка почувається, Тут важливе значення має кормова база, оскільки в моєму випадку вона слабенька + до всього поки не розїдуться на кочовку, перенасищення бджолою, тому обєму вулика вистачає. Звісно, ІМХО якщо головний взяток з соняха з привісами більше 3кг в день то в рази краще будуть корпусні. З лежаків беру в середньому 20-30кг (сади, різнотравя, інколи трішки акації, липа ну і буває ріпак і сонях проте не часто мало сіють і до полів далековато ( +залишаю багато на зимівлю весняний розвиток (рамки з розп
×
×
 • Create New...