Перейти к содержанию

СЄРЖ

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  1 392
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Весь контент СЄРЖ

 1. Слабые пчелосемьи в 2017

  Пане Леонід ви їх погано знаєте, колись, пару років тому виставляв фото з опухшим оком в лютому, прослуховував а одна як листя шуршить. Не встиг холстик привідкрити як по прямій з рамки і в брову, без всяких кружлянь. Після обльоту вияснив кормів там було в достатку. Це видно вони так приколювались, скучнно їм там було сидіти, от і заманюють недосвідчених пасічників на апітерапію
 2. Слабые пчелосемьи в 2017

  Сергій нічого не вийде, матка не мічена, клуб, в такій масі відшукати схудлу матку найти тяжко, ще й місцеві з характером, не вспію відкрити, як будуть атакувати і в всі щілини будуть лізти . Я взагалі не представляю як з відти рамку забрати.
 3. Слабые пчелосемьи в 2017

  Є одна гарна сім'я з місцевою маткою, мав замінити але так і не знайшов матку, від неї і скубану рамку бджіл, також є сім'ї карніки в яких безболісно можна взяти трохи бджіл. Розплоду немає.
 4. Читаю та заздрю і не вірю що десь є такі теплі дні. В нас без опадів, в день десь +4+5, вітер. Зараз +1 , на поверхні береться приморозок.
 5. Слабые пчелосемьи в 2017

  В мене є два слабенькі відводки, планую ще підсилити по рамці, а так при останньому огляді, якщо не помиляюсь 18.10 кінець бабиного літа були сильніші за останні роки всі. Дощі відіграли позитивну роль порівняно з попередніми роками.
 6. Медовые напитки

  Сьогодні знімав з першого осаду, що здивувало, бутлі з соком ожини, смородини, малини, вишні і тд. Бродили довше з дріждями ЄС 118 Ніж з виноградним соком. Більше того з соком винограду вибродило в 0 з первинної цукристість 30-32, а інші з кінцевою 5-6. Питання: це пов'язано з насиченням більшою кількістю живлячих речовин для дріжджів в соці чи в самих виноградних дріждях? Якщо причина в другому то можливо варто зберегти ці дріжджі на наступний рік для ранніх вин? Хто що думає.
 7. Гыыы

  Сам не мисливець, хоча хлопці дуже спонукають, але картина дуже до душі
 8. +1, а на поверхні грунту приморозок, машини покрилися інієм, калюжі почали замерзати і покриватися кригою.
 9. Тихая охота

  я ж і пишу, що на фото два різних гриба і візуально вони сильно відрізняються один від одного навіть не зрізаючи.
 10. зараз + 3 похмуро, сиро. в день виїхали в ліс на прогулянку не дивлячись на невнликий дощик.
 11. Тихая охота

  на першому фото польський, їх називають в нас синяки, а на другому гіропор березовий синіючий, теж називають синяк але саме гіропор березовий синіючий зустрічається не так часто в порівнянні з там же польським. теж в цьому році отих синяків як на другому фото знайшов десятка півтора, два.
 12. + 6, на вечір мжичка, в ранці бачив двох снігуриків
 13. Ціни на цукор

  Рівне 600 на складах, на ринку не питав.
 14. Посев, посадка медоносов

  На власні очі бачив проростання насіння ваточника, можливо в відповідній темі і фото викладав, але краще садити коріння. Коріння це стовідсотково, а насіння " як карта ляже" те що проростало лежало на вогкому мосі і пустило корінь в землю. Якщо сіяти то по кротовинах і відкритих грунтах. По дерну марна справа, знову ж
 15. саме так. коли корпуса 2 на 300 принесли більше, гніздо видавили з 2-го в перший і залили нижній крайні, а там де стояли магазини 145, то в верхньому тільки пару рам з медом, другий магазин мед і гніздо хто як зміг, одні більше інші менше залили. чому не несли в верхній до кінця. за гніздо на 145 чув що гірше розвиваються, в самого пасіка на дадані тому стверджувати даний факт не можу.
 16. Історія відводків, травневі, два з них були сильніші, поїхали на гречку. Качати було нічого, трохи розвинулися, перевіз на сонячник. В цей час від основного точка за 1.2 км теж зацвітає сонячник, де обліт та вивід маток. Ті що поїхали на гречку качав в кінці сонячника один раз, перед переїздом на золотарник, мед темний з гречкою. Також на золотарник вивожу відводки від тієї ж материнки які стояли на основному точку і ставлю саме цим , нібито слабшим, корпус 300 в розріз 300-145. А ті що були на гречці 300+145+145. Соняшнику качнув більше з перших але з гречкою і вони залилися на соняху. А другі підлили гніздо на соняху ті що на основному точку. Прокачаю гнізда теж і там і там. Перші- на золотарнику розвиток , а вдома на відкачці 1.4 магазинних рамок(145) та 1 або 2 (300) на відкачку, другі 2-4 рамки 145, і майже повністю запечатані 8-9 рам 300. При цьому в перших розплоду на 6-7 неповних рамках, а в других розплоду реально більше, а по факту розплід був на 10-11 неповних рамках. Також на сонячник вивозив ще відводки яким ставив магазини, ті теж не відрізнялися від перших. Якось так, якщо розберетесь. Про перестановки корпусів спитав тому , що Фанат питав про технологію рут, а як мені відомо там якраз використовується ротація корпусів. Ніяких питань до а.g. а вам Маркіян за розповідь дякую.
 17. Фанат ви б краще описали свою технологію використання з б.к. хай і з рутами, чим стільки тексту не прощо. Цікаво чи багато використовують б.к. з рокировкою корпусів, а не як лежак з магазинами, гніздо, а зверху магазини. В цьому році пару раннім відводкам після освоєння 300+145 поставив в розріз корпус на 300 без р.р.. Що призвело до збільшення засіву підчас активного взятку, а на золотарнику 145 лише пару раз з медом, а верхній корпус 300 в центрі з 2-3 рамки розплоду печатного і мед, а нижній з розплодом на 5-6 рам і бокові медопергові повністю залиті. І нарощення в зиму і самі підготувались до зими. В цих пару відводків було найбільше розплоду, це без перебільшення. Коли привіз додому то ці вже не відводки стояли в двох корпусах, чекав виходу розплоду, притому, що вся пасіка вже була в одному на 300.
 18. Ваточник

  Ну таких пасток я не бачив, тому можу стверджувати, що ваточник всеж більше + для бджіл ніж його відсутність. Садив біля пасіки і він по дерну росте але не так стрімко розвивається як пишуть. в інших місцях , теж біля пасіки знайшов невеликі островки в більш гарному стані. Коли вивозив в ліс там теж було багато ваточника, можливо давав якийсь відтінок в присмаку, бджілки його гарно відвідують. А Колись писав Суровий, що навіть і мед з нього качав, чи з його добавкою, то мед дуже ароматний.
 19. Рівне, +5, сильний вітер, похмуро , час від часу накрапає дощ. З днем автомобіліста! Гарних доріг, ні цьвяха , ні жезла!
 20. + 4, небо з невеликою хмарністю, а на північно-східному горизонті чорна хмара.
 21. Осінь 2017\ Зима 2018

  читаю і розумію, щось я з самого початку роблю не так. полістерольні заставні, подушки з верху. треба до морозів виборочно укутати пару на пробу, хоча за звичай 200-300 гр. підмору, цю зиму не рахую але теж зимували без утеплення і карпатка і карніка і бакфаст, про місцеву взагалі нічого казати. тра обміркувати.
 22. Тихая охота

  і тоді безкоштовні оголошення?
 23. Вокруг пасеки

  якщо без маски то навіщо те більойо
 24. Тихая охота

  залюбки прийму, аби тільки відповідна погода була, грибна. в цьому році , з серпня і по нинішній день дощів вистачає. а в минулому було безгрибя. можна б було для охочих зробити "грибний точок" таку собі зустріч. зустрілися, я привіз, розказав, показав і всі до обіду розійшлись, а на шашличок, на запах всі позбираються, я так думаю.
×