Перейти к содержанию

СЄРЖ

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  1 657
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Весь контент СЄРЖ

 1. Осінь2018\ Зима2019

  Всіх з святом Покрови Пресвятої Богородиці, здоров'я, благополуччя та гарної зимівлі. Вчора поїхав на пасіку проглянути деякі проблемних відводків та замінити пару маток. По дорозі пару фото чарівної золотої осені. на пасіці бурхливий літ як для цієї пори і помічаю що несуть пилок. Відкривши сім'ї та відводки де планувалося заміна і об'єднання був вражений є свіжий розплід і засіву навіть у минулорічної матки. Звісно кормами теж підїджені. Вирішив ще проглянути самих активних там все як книжка пише. Проблематичні лише декілька відводків, в цьому році робив на початку серпня, ті що сильніші були гарно підготовлені слабачки відповідно гірше хоча бджоли вистачає. Деяким дав з запасів повномедні, а пару відводкам які під ? Дав сироп, якщо не візьмуть то об'єднаю, тиждень жаркий обіцяють +20 і вище. Утеплення ще з початку вересня зняте, навіть не знаю що буде з потеплінням, як далі себе поведуть. В деяких вже розплід повністю вийшов, при огляді помітив, що сім'ї які кочували трохи сильніші за тих які лишалися вдома. Ще раз вітаю зі святом, всього найкращого.
 2. Порода пчёл Бакфаст (Buckfast Bee)

  біль залежить від місця укусу , а якщо є реакція на укус, то спухання і тд. залежить від швидкості видалення і правильності видалення жала. буває вкусить і нічого, а інколи аж передьоргне від неочікуваного різкого болю, а бакфаст тут нідочого
 3. Гриби

  В нас теж сухо, грибники більше двох годин в лісі не витримують. Але хто шукає той знаходить. В двох з батьком.
 4. Неконтролируемые помеси пчёл

  якщо питання до мене, то відповім так, це лише по своїм спостереженням. був час було з чим порівнювати, тому це лише моє бачення, а не стверджування. взяти злобливість, я знав в яку сім"ю я загляну в останю чергу, бо вони мене проваджали з пасіки й до машини кидаючись і на руки і маску, хоча інші не сильно відрізнялися, в гарний взяток деякі сім"ї могли і "не поздороватися" а так 1-3 і більше вжалень з сім"ї. ще ніби спокійні, а відчувається запах яду в повітрі. лежали чергові перчатки на пасіці, а відбирання меду взагалі не передати, навіть не уявляю як працюють з поліською. і тут в раз Хоп! і все змінилося так, що неможеш повірити в це, хоч жанглюй рамками. а ті що 50/50, знов же , які проявляють невелику агресію з невеликим наростанням її, замінюються на молоді. в одного діда мабуть така ж бджола, каже сусіди сваряться, взяв одну на пробу, оце недавно дзвонив, не може натішитися і каже, це ж вона на наступний рік роїтися вже має, то я собі від неї повивожу, і інші позамінюю. кажу не рояться, дід- а що ж робити? ну пообіцяв підсказати як що й до чого. так само і мед, ранньою весною гарно під брусочок складають і печатають, місцева ж і наприску менше і ободочка майже немає. про рійливість забув, перший сезон ще по привичці заглядав. а місцева цьогорічна, були і такі, могла ще раз роїтися обсиджуючи 10-12 рам. а ф1 якщо матка нормальна то всі, як одна в одну і при цьому не потрібно перелопачувати всю пасіку бо може десь якась щось там... це я мав наувазі ф1 неконтрольованого спарювання, так сильно відрізняються від місцевих на яких і був обліт неплідок від племенної.
 5. Неконтролируемые помеси пчёл

  про 30-70% не скажу, а як на місцевому труті облетілися карніки то я про таку миролюбність лише міг мріяти. і коли десь якась бджілка з наміром вкусити атакує, я згадую лекцію Володимира Череватова , що десь якась хромосомка не та, і дала якийсь % злобливості чи забарвлення чи ще чогось. в мене відчуття, що навпаки 70% від матки а решта від трутня.
 6. Неконтролируемые помеси пчёл

  а можуть прибути в серпні, весною сіване трохи, а коли робити закладку вже зась, немає засіва
 7. з ранку +8, прохолодно але сонячно, на високій ялині розщебетався шпак, на мить згадалася рання весна. зараз +12, надіюсь грибочки підуть після вчорашнього дощу, роботи на пасіці меншає і з"являється трохи часу і для активного відпочинку, гриби, рибалка.
 8. Осінь2018\ Зима2019

  доставляв в 4-х сім"ях, а так ставив кінець серпня. погода тепла, розплоду багато думаю що не сильно пізно, як кажуть : краще пізно чим ніколи.
 9. Осінь2018\ Зима2019

  Теж спекотно, вчора доставив полоски і кормив. Трутня ще не ганяють але його вже мало. В ті сім'ї та відводки де глянув матки червлять, кормами теж трохи підїли, пилок несуть. Взагалі вчора зайшов на пасіку, а там все бурлить, як літом, обльоти , щось мабуть несуть, робота кипить. Матки облетілися і почали сіяти, де зробили т.з. побачу які будуть ф2. Також хочуть змінити острівна, посадив в ізолятор Хмари, а дочка засіяли, чорненька як мамка. Можливо треба кому? Пропустив десь маточника при заготівлі . вимазана в пилку бджілка поряд з трутнем Кліщі теж ще активний Деякі ще прийдеться докормлювати, більшість вже готові до зими. Дощів немає а решетнячки молоденькі на пасіці вже є.
 10. є таке дерево, ми як під"їхали то місцевий дядько нам розповідав багато і в кінці каже: - буде завтра дощ. бо ось це дерево, він його назвав канадським чи грабом, чи буком, почало змінювати колір листя, зелені листки набули червонуватого відтінку. каже за дня два до дощу червоніє. чи правда чи ні, а наступного дня гриміло і дощило. гарну нам провів екскурсію, і за уривок з фільму: -а скільки в нас мушкетів!? ітд.
 11. Так все і сталося Олеський замок Підгірський Тут передавав підвіски Дартаньян, місце зйомки фільму про мушкетерів. Костел святого Йосифа Монастир отців Василіян Сонячний годинник на стіні монастиря Золочівський замок Унівська лавра Свірзький замок над озерцем з квітками каштаном башта де знімали фільм про мушкетерів Старосільський замок ну так бігло, велика подяка п. Михайлу за організацію, все на вищому рівні, супер.
 12. Весна/Літо 2018

  вчора теж проглядав, скорочував, доставляв смужки, є свіжі засіви і то не малі площі, несуть пилок, трутня менше, не лупиться вже, але вільно ходить по рамках. кормлю по троху. в двох сім"ях ходять по дві матки, Т.З. помітив, ще не червлять молодушки. думаю з такою погодою ще облетяться. старі матки з дефектами.
 13. Павловнія

  Ці ЩО ПіД ДВА МЕТРИ ЦЕ ЦЬОГОРіЧНі?
 14. Evodia daniellii

  скільки років вони в вас ростуть? на зиму утеплюєте? якщо можна фото ваших еводій. дякую.
 15. а я вас можу запевнити що це і є якась ваша технологія доречі останні два роки теж так і роблю. ще раз повторюсь, люди проживають в різних куточках нашої неньки України і закидують один одному про технологіїї не знаючи "прикуп"
 16. так і працюю, в залежності від того чи сім"ї чи відводки, від погоди та розвитку, рік буває на рік не схожий. але чому питаю бо деякі люди кидають ці фрази з такими: а яку технологію ви використовуєте, а на моє запитання-відповідей немає. дякую що ви відповіли, а то я вже сумнівався, що ще багато чого не знаю. хоча підтримую, вік живи, вік вчися. добавлю, пишуть що до кожної бджоли своя технологія і тд... а прямих відповідей немає на ту чи іншу технологію для карпатки чи бакфаста. і ці фрази про технологію, як вигуки, ніби ви ж не так робите і тому виникає питання ...
 17. вже не один раз запитував про технологію утримання бджіл, ніхто не розповідає, мало того навіть не відповідають на мої запитання, а лише розкидаються цими фразами. хто може розповісти про свою технологію утримання, можливо і окрему тему створити. лише один раз Мико написав, що нічого не змінював коли тримав карпатку, карніку та бакфаст.
 18. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  про ренсон не скажу, а от про вароатолеранц щось не зрозумів, що саме не хоче на сонячнику? всі хочуть, а вона не хоче? якщо є взяток то всі хочуть . а vt ще й гніздо гарно може підлити, а щоб зовсім ні-ні то це вже і не бджоли
 19. Весна/Літо 2018

  теж помітив що перегляд гнізд не викликає нападу і досить спокійно можна працювати, а от відбір в день медових рамок була проблема. після кількох вуликів починався напад. собі зробив висновок, відбір магазинів на кочівлі і лишати на пару тижнів гніздові корпуси. вони собі в зиму наносять якщо буде погода. а з початку вересня привозити та докормлювати вдома кому потрібно.
 20. Весна/Літо 2018

  теж декілька проглянув, на 6-7 рамок розплоду, трутень сидить в гніздах, носять обножку. відібрав магазини, ставлю полоски і почав трохи кормити. сподобалося відбирати рамки рано в ранці, бджола квола, легко труситься, практично відсутній літ. мед темнуватий, лише є легкий присмак золотарника.
×