• Объявления

  • Sanich

   Відеозвіт про зустріч "На Точку - 2017" в Бухті Вікінгів   12.09.2017

   Підготовлений Іваном Фабро та доступний за посиланням в темі зустрічі:  http://tochok.info/topic/11754-зустріч-форумчан-форум-на-точку-в-місті-львів-на-базі-активного-відпочинку-бухта-вікінгів-0909-1009-2017року/?page=10#comment-460347  

СЄРЖ

Активные Пoльзователи
 • Публикации

  1 350
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

3 190

О СЄРЖ

 • День рождения 11.06.1977

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Ваш пол

Previous Fields

 • Пасека в
  Рівненський р-н.
 • Стаж
  4-7 лет
 • Kоличество семей
  21-30
 • Ульи
  б.к.300+145 (10 р.)
 • Порода пчел
  пробую карніку, бакфаст

Посетители профиля

1 359 просмотров профиля
 1. "птичка в клетке", три матки на низькому старті, одна чекає оплати. Відсилають в понеділок з ранку хто проплатив.
 2. В тому році пішло в зиму 5*5 відводків бакфаст і карніка все інше місцева трудяга але з особливим характером. Порівнювати не буду, а викладу свої спостереження за карнікою в своїй місцевості. Ті відводки що перезимували розвивалися на рівні місцевих сімей, а на ріпаку обійшли по розплоду. Пізніше коли потрапили на гречку тогорішні матки почали сіяти і інтенсивно росли і росли, ну і мед носили дуже гарно. Але був ще інцидент, про який я і розповім. На форумі ще з зими зписався з Ander , щоб привитися. Прийшла весна телефоную, каже Віктор приїжджай. Це була моя перша прививка шпателем. Одна планка Віктора, друга моя, прийом гарний, обліт маток 90% . VT Шутте. Це травневі матки на дві рамки розплоду, отакі відводки непогано почали розвиватися і до гречки сильнішим дав по рамці розплоду. Гречки вони трохи взяли але й гарно підросли. Тоді поїздка до Івана Михайловича, планка бєлки і планка сінгера.Тоді знову до Віктора вже пішли Пернеровські. Отак мене неочікувано сусіди накормили карнікою, що коли приїхала матка від Юри Тєплов то вже і не було з чого робити відводки. Чим вразили ці ранні та невеликі відводки, що реально вибуховий старт, про який я лише чув, а дай їм 4-ри рамки з розплодом. Сонячник майже на рівні з іншими тільки деякі гнізда позаливали. На золотарник взяв ще самих сильніших з цьогорічних відводків, підсилювати не було чим, та й вони підросли. Собі принесли і деякі в магазини по рамок 4-5 запечатали. Стрімкий розвиток з невеликої кількості, а саме головне усидчева і миролюбна бджола. Мед відбераєш спокійно, тиждень назад оглянув всю пасіку, два вжалення, одну сам придушив. Ну тут і бакфаст відмічу теж дуже спокійні. От і я вже можу без маски в вулики заглядати. Але були випадки що якась сім'я не з добра-дива проявляла разові незрозумілі " випади ". Ну вони ж всеж бджілки. Мій товариш який допомагає з перевезенням також помітив і вже не раз казав , раніше я між рядами так би не пройшов, обов'язково дали б меду. А від Шутте, зараз є дві по 10 рамок і Бджоли валом, ще пізніше потрібно буде скорочувати. Дякую Віктор і Іван Михайлович за хороший матеріал, саме те що я для себе шукав. Будемо далі спостерігати.
 3. висновки не роблю ще дуже рано але свої спостереження викладу: бакфаста в мене відсотків 30 від всієї пасіки. гарно відводки на 4 рамки пішли в зиму через перегородку. кормів вистачило і лишилося. ранньою весною трохи дивував, підносив медок по можливості і печатав, що в інших майже не спостерігалось або було розмазано. ну це звісно каплі але було дуже помітно в порівнянні з іншими. на ріпаку дуже травонулися, одна матка пропала, а бджола ще сипалась вдома, що може свідчити про її продуктивність. хоча ріпаку трохи принесли, не багато, в нас було холодно. в лідерах бакфаст, захар і карніка, місцеві сильно не відставали. якби бакфаст розвивалися в нормальному режимі тоді б можливо я і помітив різницю в порівнянні з іншими. від Вальчука, якщо не помиляюся В-53, потрібно дивитися, як раз і сподобалися F-1. бджола дійсно спокійна, мед несли і в магазини і в гніздо. соняшник більше в магазини але і в гніздо файно несли. на золотарнику було 12*300 і 24*145 гніздо залите повністю крім 3-х рамок з розплодом нижній магазин і в верхньому магазині щось печатали на центральних рамках але це не рахував. мед відбирається спокійно, ніхто не заважає. але сусіди "накормили" карнікою з самої весни, дай Бог їм здоров"я і добра, тому в цьому році в мене був акцент на карніці. коли прийшла матка від Юри Вальчука то вже не хотів рвати сім"ї і відводків багато не робив але від сімей бакфаст трохи рванув. бджіл в сім"ях бакфаста більше ніж в карніки, хоча є дві цьогорічні каніки які займають 10 рам. гніздовий корпус. буду спостерігати далі, бджола подобається, бо читаючи пости, то люди за сезон відмовляються від тієї чи іншої бджоли. якось так.
 4. спілкуємось в приваті.
 5. .Їхав в середу на пасіку через ліс, а з горбка мені підмигує і ніби просить: - візьми мене . Я зупинився взяв його і за відерко й погнав в розвідку. Видно хтось пройшов переді мною але моїх не зачепили. зонтиків валом, решетняки і пару червоноголовців. За годину відро. Знайшов одного рижика Передзвонив батьку і запропонував йому на четвер виїхати по гриби. Вночі пройшла сильна злива. На місці тільки вийшов з машини відразу ж помітив сімейку маслят, а через півгодини думаю , це як в рибалці, якщо на першій проводці зловив щуку то вже й додому можна збиратися. Але пошуки були не марні. з'явилися молоденькі польські, пару білих та бабок, а зонтиків знову хоть греблю гати, трохи маслят. Гриби підмокли, відчувалася тяжкість порівняно з попереднім разом. Грибів було в половину менше ніж в попередньому виїзді але менші. Находилися, нагулялися. дружина наварив юшки з грибів, такої відвертої, що мені здалося, що грибів більше ніж картоплі, а там такий грибний кураж вийшов- пальчики оближеш, така смакота і в додачу смажені в клярі зонтики, а на вечір польські тушені в сметані обіцяла.
 6. Ще є одна матка, обліт був в кінці липня, так сказати перевірені на засів, в неділю оглядав ще був засів. Завтра їду відбирати, кому потрібно звертайтеся.
 7. За нехваткою часу мусив в неділю їхати переглядати всих, когось об'єднувати і докормлювати. Пилок носять, розплід та засів є, трут ще й вчора траплялася в вулику але після похолодань проженуть. Думаю я собі що потрібно було з золотарника не забирати, а тільки магазини, нехай гніздо далі заливали і кормити не потрібно було. Розплоду в середньому на 4-х рамках. В неділю нападу не було, а вчора хоть і не заглядав в вулики помітив що охорона на льотках працює. Зустрів вчора лісника то казав що золотарник виділяв теж добре , а вересу особо і не було, значить все я правильно зробив. Вчора заскочив в ліс по дорозі за годину пів двадцяти літрового нарізав.
 8. підтвержую, сонях кажуть степовий або польовий, а ріпак травневий або садки, одного разу сказали акація, так вона ж не сідає, а то з садками разом. отак.
 9. да Ігор на славу заготовився, кампот все прибував та прибував трьохлітровими банками. з журавлини а що то за мед був? до нашого столу не дійшов
 10. Продам 2-3 матки карніки F-1, ціна 200 грн. якщо не помиляюся від материнки L561-K4303 Пернера. об"єдную нуклеуси є надлишок.
 11. з запізненням і я виставлю пару фото. про зустріч двома словами не можливо розповісти, куча вражень та інформації, спілкування з пасічниками які не продають маток і в захваті від тієї чи іншої породи і без наполегливих схилянь в їх захист. тільки спостереження та відповіді на запитання. пану Михайлу окрема подяка, зустріне і перепитає чи все гараразд, чи щось потрібно організація, ну все супер. познайомився з новими форумчанами, побачився з вже знайомими, все добре лише мало часу. як кажуть в народі пану Михайлу респект і уважуха.
 12. якщо ви так зимуєте 4 роки то нехай так і буде, а тим людям яка різниця як ваші бджоли зимують, їм аби мед був не фальсифікатом не "липовим", а те що вони купують то їх не цікавить що бджола напрягалася. якщо це їх не цікавить то нехай і не цікавить що вона для себе напряжеться щоб добре перезимувати. як би вони так переживали за бджіл то не їли б і меду як і м"яса. кажіть таким людям те що вони хочуть почути, і добавляйте як гляну у інших бджоли як дурні літають, той мед носять наче кінець світу, а мої піднесуть самий кращий з ранку і відпочивають цілий день. я розумію коли продаєш в роздріб то кожен клієнт важливий, от і підстроюйтесь під нього якщо він такий спецефічний. я пенсіонерам роблю невелику знижку і є клієнтура які цінують мед і розуміються в ньому, беруть від 3-5 літрів, з такими теж можна йти на компроміс але зазвичай вони не торгуються. в цьому році з"явився клієнт на рамковий мед, запитали чи є прополюс. я продав рамку і в подарунок дав прополюс. замовили ще кілька рамок і запитали що в мене є ще. здається я в когось забрав клієнта.
 13. буду мати на увазі, дам знать якщо щось буде. скиньте тел. і імя в особисте мені.
 14. ну як і писав три тижня тому їх було багато в нас, а зараз . якщо можете подивитися в інтернеті то може там і купити. я за доставку чого писав, на скільки я знаю гриби потрібно термообробити в день збирання. але буду мати на увазі.
 15. на рахунок вашої колеги, то і городину не потрідно їсти теж бо коники томилися на паю, а гній .... не хочу просто флудити і перетворювати тему в ги-ги. все дано Богом для людини, а то що вам розповідають то їхнє, своє бачення. колись в школі хтось на вчительку повпливав і вона вирішила на нас це все вилити. каже - ви їсте ковбасу, а вона з дохлятини бо її робили з мертвої тварини і в такому руслі. а чого не сказати , от гарний домашній кабанчик, а яке салко топке аж в роті саме тане, а шкварочка яка смачна , а свіжина , за вуха не відтягнеш. на рахунок цукру, якщо мої бджоли підуть на пізніх медах а це може бути верес, падь. то я що маю переживати що вони обгадяться і можливо виживуть але тішити себе що вони не мучились не переробляли цукор і вижили б. а як бути якщо меду не вистачає взагалі на зимівку. не піддавайтеся впливу таких людей.