Перейти к содержанию

ex_edc

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  269
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

338

Информация о ex_edc

 • День рождения 04.06.1982

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  Київська область
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  51-70
 • Ульи
  Лежак, БК 300, БК 300+145

Посетители профиля

621 просмотр профиля
 1. Весна/Літо 2018

  Виходимо із зимової сплячки ) У суботу був перший виїзд на пасіку. Затягнулася зима цього року .... Я очікував що все буде погано бо затяжна і нерівномірна зима для зимівлі на відкритому повітрі то дуже недобре. Але на диво результати мене вразили. Загальний стан дуже добрий, особливо якщо враховувати що на полях ще лежить сніг і нічого не цвіте. Навіть верба ще пилку не дає у наших краях. Із зимівлі вийшли 56 із 58 сімей. Дві сім»ї пропали з голоду причому меду їм лишав вдосталь але видно рано почала яйцекладку і не вистачило на такий активний ранній розвиток. Ще двом сім‘ям довелося додати по кілька рамок з медом з минулорічних запасів. Всі інші у чудовому стані: від двох до чотирьох рамок розплоду. У двох навіть по шість.
 2. з того що чув останнім часом - заготівельники на Апімондії домовилися зменшити ціну до 45, але чи надовго їх вистачить - незрозуміло.
 3. Осінь 2017\ Зима 2018

  Я років п"ять тому почав досить широко використовувати екструдований пінополістирол. Переваги матеріалу у тому що він жорсткий і гарний теплоізолятор. Зараз використовую його як утеплювач по бокам на зиму, зверху у корпусних вуликах, замість заставних дошок. Повністю задоволений результатом.
 4. Осінь 2017\ Зима 2018

  ну так а шо він хотів? як не як а хімія. а у випадку термічного впливу можуть утворюватися нові токсичні сполуки. Я коли палю пластинки так тікаю і подалі. Та навіть звичайного диму надихатися то мало приємного, а тут ще і фармацевтика. а потім отримуємо мутації і резистентність бактерій і кліщів до фармзасобів.
 5. Осінь 2017\ Зима 2018

  Щоб отруїтися флуметрином чи подібним акаріцидом треба ті полоски їсти у великій кількості. Отруєння медом з сім"ї яку обробляли полосками - це нонсенс. Чомусь я не чув жодного випадку отруєння пасічника після використання полосок. І сам їх використовую вже дев"ять років. Тут скоріше небезпечним є використання дим-пушок та кислот, бо там більше небезпеки вдихнути випари чи обпектися кислотою. Такі розмови з розряду як перевірити мед на вміст цукру хімічним олівцем. П.С. я допускаю що використання контрафактної або саморобної продукції може призводити до негативних наслідків але з причини що невідомо що туди запхали.
 6. Осінь 2017\ Зима 2018

  холодна зброя визначається за 9ма критеріями. у т.ч. довжина клинка, упори, товщина обуха, твердість металу, ширина леза і т.д. І якщо хоча б один з критеріїв не відповідає значенням для холодної зброї - це звичайний побутовий ніж. Більшість мисливських ножів продають з сертифікатом що це не ХЗ бо на вигляд - не відрізниш.
 7. Осінь 2017\ Зима 2018

  Давненько не заходив на точок. Все у клопотах та у роботі. Отже коротенький звыт про поїздку: Це була завершальна поїздка на пасічні роботи. Провів обробку біпіном, забрав варостоп. В цілому ситуацією задоволений. Розставив півтора десятки медових рамок слабшим сім"ям. На зиму всі пішли на 7-9 рамках. Всі корпусні по 7, у лежаках 8-9. На фото осіння пасіка. Ну і після насиченого робочого дня відпочинок
 8. Осінь 2017\ Зима 2018

  Щороку не менше 10 дерев. Таке правило у мене Ну і звичайно ж в першу чергу липи ()
 9. Осінь 2017\ Зима 2018

  одразу до адмінів - вибачте за оффтоп у темі про догляд у осінньо-зимовий період, можливо доречніше перенести у іншу гілку. По суті написаного - 100 лип у селі, а не біля Вас. 100 лип у селі на 10-20-30 пасічників (не знаю скільки ваших односельців пасічникують) це запах липового меду :)) а не мед. Для монофлорного меду (будь якого, а якщо ми говоримо про липовий а не "різнотрав"я" то я маю на увазі саме монофлорний мед) треба посіви/насадження відповідного медоносу і відповідних масштабів.
 10. Осінь 2017\ Зима 2018

  Пік нектаропродуктивності липи у віці 60-90 років. 10 га це вже площа. Але таких насадженнь на всю Україну скільки? Десятки?
 11. Осінь 2017\ Зима 2018

  Липа дає до 1000 кг з гектару. 3 кг з одного дерева (це ідеальна ситуація). Тому якщо біля Вас росте 10 лип то мед буде не липовий а "липовий".
 12. Осінь 2017\ Зима 2018

  хм... так я не сподіваюсь на мед з неї. бо щоб був липовий мед треба липові ліси. бо наявність навіть сотня лип у селі не дасть вам липового меду. мені більше для естетики і тіні. П.С. у мене біля двору росте 7 лип віком 35 років. мої однолітки. коли мені було 6 років ми з дідусем їз посадили шестирічні :)). тому я не сподіваюсь на швидкі прирости.
 13. Осінь 2017\ Зима 2018

  тому закрию тільки нижню частину щоб протяги залишились.
 14. Осінь 2017\ Зима 2018

  поки були лежаки я в принципі так теж робив, але коли пішли коропусні - то вже є потреба вилучити рамки з вулика і треба їх кудись подіти. Раніше використовував залишки старого омшанника, а як він завалився - то зробили навіс і поставили там стелажі. З приводу бджіл-воровок в цілому згоден, але втрати від крадіжок на пасіці не бачу критичними - якщо є достатня сила сім"ї то досить прикрити льотки залишивши невеликий отвір і крадіжок не буде. в наступному році спробую частину рамок залишити на вулиці. тільки обшию нижню половину навісу з трьох боків щоб дощ не забивав. Побачимо як вийде
×