Jump to content
Форум на ТочкУ

ex_edc

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  289
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

418

About ex_edc

 • Birthday 06/04/1982

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

General Information

 • Пасека в
  Київська область
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  51-70
 • Ульи
  Лежак, БК 300+145

Recent Profile Visitors

958 profile views
 1. С ДНЕМ рождения, желаю удачи...

 2. дощі все зіпсували скоріш за все меду цього року я не матиму. той що встигли вщяти піде в зиму, а мені лишиться максимум по 10-15 кг з сім"ї. якось так. ще є соняшникові поля які цвістимуть, але як показує практика - пізній соняшник не дає товарного меду. максимум - наносять собі на нову бджолу.
 3. Сергей Тюркин Совет Форума 7 599 2 172 сообщения Место расположения:Украина Пасека в:Николаевская.обл г. Первомайск 0507211902 0980821598 Стаж:16-25 лет Kоличество семей:151-200 Ульи:м.к.-145. (10 рам.) Чи то у нас по різному профілі відображаються.... МК145 (10 рам)
 4. у автора БК на 145. тому можна ділити на два. Хоча по 4000 в день то теж така матка рекордсменка-олімпійка
 5. акацію продав у роздріб. близько півтони. ціна 200 грн літр. Соняшник скоріш за все (якщо буде) теж піде у роздріб.
 6. Я свій весняний продаю по 200 грн за літр. не чиста акація але близько до неї. ріпаку там точно нема. лише сади та акація. У мене меду небагато, тому за збут цього урожаю не переживаю
 7. +100500 По прогнозу найближчі два тижні прохолодні з нічними заморозками. Акація під великим питанням.
 8. не погоджуся. одна з ключових переваг корпусних це якраз робота корпусами. Не відміняючи періодичну роботу з рамками, коли відкрив і побачив що щось не те (нема побілки, мало бджіл та інші ознаки що треба розбиратися із ситуацією) або коли треба робити відводки.
 9. з того що чув останнім часом - заготівельники на Апімондії домовилися зменшити ціну до 45, але чи надовго їх вистачить - незрозуміло.
 10. я від сала і смаженого реберця не відмовлюсь я чому запитав - веганів/вегетаріанців стає все більше. у тому числі і серед існуючих чи потенційних клієнтів. Тому хочу зрозуміти що їм відповідати. П.С. на рахунок зимівлі на меду - у мене, як я вже випас, бджоли зимують так вже чотири роки і дякувати Богу все добре. Я розумію ризики по паді тому на зиму лишаю рамки з соняшником, а інші ідуть на відкачку вже в кінці літа.
 11. Не знайшов такої теми на форумі. Тому вирішив написати. Підштовхнула до цього мене вчорашня розмова із колегою. Вона веганка (ідейна, тобто не їсть тваринної їжі не з дієтихнич а з етичних міркуваннь). І вона сказала що мед це один з ключових срачів у веганстві. Одні кажуть що не можна їсти бо це експлуатація бджіл, інші кажуть що можна але тільки з етичних пасік (моя підійшла під таке визначення - не можна загодовувати бджіл на зиму цукром бо вони від того втрачають імунітет, а я вже чотири роки на чистому меду зимую (навіть краплі не даю на зиму сиропу)), ще одні кажуть що треба їсти бо це навпаки допомагає бджолам бо вони носять меду більше ніж можуть з"їсти. А чи є у нашому середовищі вегани і що вони про це скажуть?
 12. пром пасіка це пасіка яка є основним місцем роботи пасічника і матеріально забезпечує його родину. Це як професійний і любительський футбол. Або як професійна і любительська фотозйомка. Звичайно ж є обов"язкові умови (як написав Кастор) : оформлення документів на пасіку, електрифікація, використання магазинів і т.д. Єле це скоріше ознаки ніж критерії.
 13. Не зовсім в тему обговорення конкретного оператора, але все ж напишу. Це погано що пасічника цікавлять тільки ціна на мед і схема розрахунку. Бо варто дивитися на кілька кроків наперед. Що означає поява такогороду операторів (не конкретно цього а взагалі): 1. Очевидно підвищення конкуренції на закупівлі а значить підвищення ціни 2. Одночасно з попереднім пунктом - нормальний інвестор це стандартизовані бізнес-процеси у тому числі і у закупівлі. А значить і підвищення стандартів, чіткі вимоги до документів, необхідність легалізувати пасіку. 3. Перспектива появи ринку запилення - бо зараз СХ виробнику нецікаво домовлятися із десятком-двома десятками пасічників про запилення бо це великі витрати часу і ресурсів. А коли з"являються пасіки по 1000+ сімей то землевласнику (чи орендарю) вже цікаво провести переговори з одним пасічником і закрити потребу в опиленні. Очевидно що дрібним пасічникам є тільки два варіанти - або нарощувати пасіку і входити у число тих у кого 1000+ сімей або об"єднуватися з сусідами у кооператив і виступати разом. 4. Поява платоспроможного попиту невідворотно призведе до появи в Україні нових технологій та обладнання яке зараз напряму завозиться промисловими пасіками а стане доступним і для середніх бджолярів. 5. Поява ринку відкачки та переробки меду - отже можна думати про те щоб переводити пасіку на систему відокремленої відкачки на аутсорсі. Не витрачаючись на придбання обладнання. Ну і купа всього іншого.
×
×
 • Create New...