Перейти к содержанию

zapivan

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  753
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

1 040

4 Подписчика

Информация о zapivan

 • День рождения 28.11.1987

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

Previous Fields

 • Пасека в
  Івано-Франківська обл. Kolbaskowo, Polska
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  21-30
 • Ульи
  10-12 рамковий 300, лежак, 10р велкополська 360на 260
 • Порода пчел
  Місцева прикарпатська

Посетители профиля

3 163 просмотра профиля
 1. Жаль віза закінчилась. Зганяв би. А паспорт новий під Новий Рік буде. Я обдумаю, обзвоню контакти можливо щось вийде. А так не раніше січня-лютого.
 2. Можна і не в приват. Інфа не така вже секретна. В польському магазині коштує 24 злотих. Брав на ярмарку по 20 злотих. Це десь 140-150 грн.
 3. В мене були обкатані цього сезону кілька металевих решіток від Лисоня. Клав прямо на рамки. Згідно розміру решітки 470 на 385 на 5 мм. мій корпус завузький. Але проблем не було. В деякі сім'ї не заглядалося по кілька тижнів бджоли спокійно переходили в магазин. Через вінідурові проходили трошки гірше і при зриванні решітки з корпуса могли пробувати чи добре вдітий. Довіз ще собі 15 шт. Поки що досить. Дороговато виходить. Але і бджілкам комфортніше і мені.
 4. Правила роботи з EWK.

  Чому саме через 4 години? Чи це з подвійним наркозом? Вподібних нуклеусі утримує маток для і Грабський( кліточці Ясінського)Тільки без кормушки. Корм - канді на дні. Матка може бути в кліточці у верхній частині відділення. Заселення на неплідки через 8 днів ШО. 48 годин витримки і на продаж або підсадка в відводок. Мені не дуже сподобався цей спосіб бо подвійна підсадка неплідки( не почавши червіння матки). Я спробую модифікувати міні ЕWK і кліточку Ясінського. Щоб була вуличка бджіл. Задня стінка глуха. На ній вощинка + рамка, склянна стінка. Тому що ні одне ні інше не задовільняє мене. Зроблю дослідний варіант поділюся. А на перший час буду використовувати нуклеус типу "Броніславовича" на 4 відділення з ламаною рамкою 145 мм.
 5. І як скло? Не кришиться при шліфовці? І які розміри капілярів зовнішній і внутрішній?
 6. Українська степова порода

  Але із одного з виступів чув що при збільшенні ширини варіаційної кривої то збільшується життєва сила сім'ї це якраз по кілька представників кожної раси. Кавказ в помісях в певних покоління дає агресивність але всі бджоли мають жала, лиш характер різний.
 7. Карпатська бджола

  Думаю треба розділити поняття. Карпаткою привикли називати все що є на західних областях. Але те що там є то лиш 50% відповідає по забарвленню, а не по характеристиках. Решта невідомі помісі. Якщо вже вказувати що щось там супер або зле то треба вказувати хоча б походження звідки такий матеріал. І якщо є матеріал від первинних репродукторів і хороші є характеристики то давайте проби міряти і комбінувати в лінії відомого походження і відбирати дальші покоління. А роїння це проблема карпатки і без контрольованого спарювання її не вирішити.
 8. Два роки тому я перші свої матки які деякі живі дотепер робив в двох комбінаціях карпатка Захар Х карніка Хінтерхоф і дочка Захар вільного обльоту( лісовий точок) Х на той же Хінтерхоф. Мета комбінації зменшити роїння в карпатки при слабких взятках і оцінити ефект гетерозису. Додам що порівнював у умовах 200 сімей і слабка медоносна база. Сам чистий Захар там був в середняках , дочка теж саме. А вже матки ШО показали себе по різному. Ті що на Захарі відзначились активним забивання пилком гнізда, масового вирощування розплоду, по меду слабо, а на дочці Захар одна відзначилась як одна з найкращих по ранньому меду. Ще одна зайшла в ройовий стан прийоми прості не помагали. Тільки поділивши заспокоїлась. Решта натяків на роїння не було. Та що по меду краща додав ще в комбінацію трутня Пріми. І ще зробив зворотною комбінацію карніка Хінтерхоф Х карпатка Захар. Якщо удачно перезимує подивлюсь дочок.
 9. Осінь 2017\ Зима 2018

  Може десь і були трутні на навколишніх пасіках. В мене точно не було жодного. І зашвидко як на трутівку. Підозрюю матка пропала під час обробітку від кліща місяць тому. Все по графіку. Матка молода була замічена два тижні тому. Вчора заглянув є зо два десятка яєць. Запасна матка є і живе в кліточці. Можливо є спосіб її дотримати до весни. Колись зустрічав повідомлення що хтось з форумчан зимував в міні нуклеусі в квартирі. Є можливість попробувати. Експерименти люблю . Один вже в процесі. В лежаку зимують дві матки бакфаста через роздільну решітку в одній сім'ї. По три рамки бджоли на матку. Вихід в льоток має лиш одне відділення. Вже півтора місяці після підсадки. Поки що дві бігають.
 10. Осінь 2017\ Зима 2018

  А матка то засіяла. Видно теплої погоди було достатньо для обльоту лиш невідомо як і з ким. Але залишу до весни. На середину жовтня це рекорд для обльоту. Побачу що з того буде. Як не запліднилась то будуть ранні трутні.
 11. Це все культура бджільництва. Тут на форумі спорять чи Карпатка-карніка, чи Бакфаст-порода, у кого кращий індекс крила. А в звичайних пасічників любителів не доходять елементарні знання з біології бджоли і методах бджільництва. Я як старшим вуйкам пасічникам якось за столом почав на пальцях показувати що тоє таке матководство і ШО і я зрозумів що про мене склалася думка що Івану більше не наливать. Поляки міряють крила і питають що за раса лиш в особливих випадках при програмах кросових. Але в питаннях матководства і чого робиться ШО знає кожен. Тому що розвинута система освіти на рівні рядового пасічника в спілках доклади і лекції. От би Броніславовича в кожну область тоді дурних питань було б менше.
 12. Поляки селекціонують вже під свої вимоги. Але походження бджіл то Кавказ. Є лінія KP (Krasna Polana) походження зрозуміле. Інших ліній не бачив тому .
 13. Ціна на неплідки однакова не залежить від породи 20 злотих= 140-150 грн.
 14. Місця там гарні і з досить хорошим взятком. І досить тепло як на решта області. Хочу десь поближче до міста щоб була служба доставки недалеко. В мене є три варіанти всі за 50 км. По оголошеннях є але не менше 5000 дол. Поки що приглядаюся. Добре би було сезон оренди. Щоб попробувати і освоїтися. Ще є варіант комусь впасти на хвіст але це вже окрема розмова.
 15. Неконтролируемые помеси пчел

  Карніка з кавказом не завжди обмежується і заливається. В Польщі зимує чиста кавказька. Знайомий з Лідією Рожинською вона разом з чоловіком тримають чисту лінію з 2005 року і займаються лиш кавказом. Чекав два місяці на неплідки бо черга забита була. На кавказьких є попит бо на слабких взятках наносить. Бачив Бакфаст на Кавказ. Більше прополісу, але в надставку носить і не мало. Все треба пробувати в наших умовах. Тоді щось казати. А по ссилці селекціонер Маршалек лінії Вікінг і інших ліній вже спочиває в мирі. І разом з ним і секрет кросів який він зробив. Але багато молодих селекціонерів які роблять кроси і не бояться хрестити бджоли і отримують чудові результати. Спілкувався з заводчиками лінії Каролінка. Дуже цікава система оцінки сімей( ocena terenowa) яка працює в них. І щось таке точно б пригодилось в Україні
×