zapivan

Активные Пoльзователи
 • Публикации

  676
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

666

2 подписчика

О zapivan

 • День рождения 28.11.1987

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Ваш пол

Previous Fields

 • Пасека в
  Івано-Франківська обл. Kolbaskowo, Polska
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  21-30
 • Ульи
  10-12 рамковий 300, лежак, 10р велкополська 360на 260
 • Порода пчел
  Місцева прикарпатська

Посетители профиля

2 038 просмотров профиля
 1. Сьогодні має виходити перша партія але 1000 км від рідного дому. Закладав при +7 тепла. З 12 мисочок 9 маточників. Трутні Захара вже є мічені. Але бджоли заселити нуки мало. Пакети на Україні продав свої і другим поміг і в Польщу. Тут холодно сильно. Ріпак кульбаба в цвіту глід через тиждень почне. А тільки трьом сім'ям поставив другий корпус. Все ж по розвитку карпатка Берцика лідирує навіть при такий умовах.
 2. Торік брали пакети також під час цвітіння ріпаку то злобливість була думаю що через хімію. Бджола чує нектар долітає до поля, 5-10 метрів над полем круг і назад. Якщо добре обприскане з додаванням відлякуючих репелентів то отруєнь нема, але злобливість посилюється. Був приємно здивований цього року якістю пакетів При відборі другий рік підряд в тих же пасічників замітив зменшення жовтизни у бджіл, матки більшість темно-коричневі. Думаю що моїх десяток роїв які втекли на протязі трьох років плюс мій трутневий фон карпатки покращив місцевих бджіл. Жаль що погода не сприяла. Думав ще неплідних маток підкинути пасічникам. Собі по пакетах підсадив чотири карпатки ШО різних комбінацій. Розвиток побачу згодом.
 3. Вивіз я свого бака на ріпак і на весь сезон на Городенківщину. Корпус 10 рамок на 300 битком. Поставив магазин зверху, інший на нього через плівку з відвернутим кутиком. Сусід пасічник має забрати за тиждень. Йому сказав що польська італійка щоб не тривожити психіку страшним словом.
 4. По якій причині пропадали матки ШО? В мене зимувало 5 маток ШО бакфаста однієї комбінації. Вийшли одна сильна дві середні, дві слабі. Та що сильна пора розширяти, але холодно, середні розвиток на тройку але ще можна терпіти. А от слабаки вчора з'єднав з середніми. Нема чого чекати дива на пустому місці. Ще погода не помагає в розвитку слабших. На зиму приблизно були однакові. Результат не завжди прогнозований і несприятливих факторів завжди хватає. Зараз противники бакфаста просто тішаться. Значить комбінація тестування не пройшла. Теж результат.
 5. Якщо засіяла вчасно по графіку7-10 днів по ШО то проблем не повинно бути. Якщо пізніше то брак. При нормально створених умовах.
 6. Була можливість оцінити матку після обльоту. При відбиранні з нука тижнева матка піднялась на крило ну я її почекав, і через пару хвилин прилетіла, з слідом трутня. Я таку можливість використав для огляду. Під мікроскоп, наркоз, злапав жало відкрив камеру, а там все в мукусі. Тепер задумуюсь стосовно механізму потрапляння сперми в яйцевід і відповідно чистоти самої сперми. Мукус сам по собі створює проблему інсемінатору ніж матці.
 7. Візуально виглядає хороша і не дуже майже однаково. Можна визначити почавши відбирати. З тонким отвором зразу капіляр може забитися, а при спробі витиснути назад може піти і решта зібраної. А в шприці густіша і більш рідша змішується, тому проблем з освоєнням маткою сперми проблем не повинно бути.
 8. Все залежить від форми носика капіляра. Якщо носик довгий то якщо попадеться трошки густіша сперма то буде закупорюсатися і "стріляти" не в підходящий момент. Якщо у Вас все получалося то розмір отвору капіляра оптимальний.
 9. Інститут може багато допомогти простим бджолярам. Науковці знають теоретично як що робити, а не мають практичної можливості. Бджолярі практики хочуть зробити а не знають як. Науковці можуть розробити методички для ефективного добору матеріалу, оцінки, морфометрії тощо і що за чим робити. Щоб кожен охочий міг це використати в роботі. І матеріали використані в роботі може стати науковцям темою для досліджень і різних там кандидацьких, докторських праць. Це значно підвищить ефективність роботи селекціонерів бо їм розкажуть як це зробити. Може є в наявності і цікавлять наступні теми. - Методи визначення породності. - Вивід маток і добір комбінацій при ШО. -Організація оцінки сімей. - Облік маток на пасіці(зразок селекційної книги) та інше. Є різної інфи всюди потроху. А зібрати поки що в одне не можна щоб дати наприклад молодому пасічнику в руки щоб ізучав. Надіюсь Чернівецькі науковці нам в цьому допоможуть.
 10. Є в мене кілька маток з паспортами. Для перетину кордону.. Решта нелегали. Є зразок паспорта карпатського матковода. По принципу карніки. Код країни, номер матковода, номер сімї(матки). Краще думаю опише голова матководів або сам матковод. Від цих маток буду брати трутні.
 11. Богдан1!!! Вітаю! Бажаю здійснення всіх намірів і починань!
 12. Ну нє таке на ніч не можна показувати . Зразу хочеться того чорного сала... А холодного копчення звідки дим іде???
 13. Зараз при теперішніх методах в любій точці можна проводити гібридизацію з допомогою ШО. А свої якось спочатку класифікувати, або по методу карніки типу цифрового коду, або як бакфаст номер (ініціали). Тоді можна говорити про гібридизацію (міжлінійну, міжтипову, міжпородну)Бачив паспорта карпатчиків. Перший крок зроблений.
 14. Не всім карпатка підходить тому і втрачає позиціі. Але її характеристики можна використати в поєднанні з напр... трутні італійки що додає м'яса в гніздо і в магазини носить плюс додає зимостійкість італійці Але питанням планової гібридизації ніхто не займається. А спонтанною більшість.
 15. Залилися бо нема місця зараз в гнізді. Як має з чого то користає по повній. Пару днів непогоди і пару доставлених рамок під засів дадуть можливість дальшого розвитку. Зараз в мене є 3 рамки печатаного, 2р. яйце- личинка якраз дасть можливість з ріпаку щось взяти при нормальній погоді. Колись26квітня 4 рамочні пакети перевіз на другий точок додав рамок до повного корпуса. Через тиждень магазин 145 зверху і на 20 травня відкачка і плюс той самий відводок збоку бо полетять.