Jump to content

zapivan

Активные Пoльзователи
 • Content count

  894
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,509

7 Followers

About zapivan

 • Rank
  Оператор інструментального осіменіння
 • Birthday 11/28/1987

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

General Information

 • Пасека в
  Івано-Франківська обл. Kolbaskowo, Polska
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  21-30
 • Ульи
  10-12 рамковий 300+145, лежак, 10р велкополська 360на 260
 • Порода пчел
  Місцева прикарпатська Х карніка,кавказ,бакфаст

Recent Profile Visitors

5,687 profile views
 1. Малина обыкновенная

  Не можу сказати. Думаю залежить від сорту. Садову краще частиною куща розмножувати.
 2. Малина обыкновенная

  Влітку коли збираємо ягоди з дикої малини, робимо малиновий сироп. Відтискаю кісточки і зразу свіжі розкидаю де потрібно. Сходи є вже наступного літа, а цвісти буде через 2-3 роки від посіву.
 3. Карпатська бджола

  Я вже такі вислови чув від іншого бджолярського президента. Поваги йому не додає.
 4. Все правильно. Сім'я з широким діапазоном якраз добра як медова. Череватов на лекції розказував що чим ширше сім'я представлена по класах то значить має більшу життєву силу. Непокоїть що все що за КІ 3,0 є карніка а видають за карпатку. Добре зливається в один графік. Інші породи якщо домішувати то виходять окремі ''гори''.
 5. Якщо звертаєтесь до опонентів то не треба їх зразу дурнями називати. Перше ваше твердження що бакфаст має трутнів не здатні до запліднення. То чого так переживаєте? Ніхто нікого не запліднить. Друге це малограмотні пасічники це хто? Хто займається бакфастом це освідчені люди, які можуть розказати по селекції більше за професуру і освоїли передові методи інструментального осіменіння, контрольований обліт. Якраз дурнів ви тільки і переконаєте в своїй правоті. Розумні люди на таке не ведуться.
 6. Може десь в Альпах є ще одна говерла. Мені дивно що вроді два покоління ШО показували хорошу морфометрію а потім в мене вийшла лігустіка. з такою гібридизацією. По ходу пора міняти джерело маток бо щось трутні не такі як треба
 7. Видно говерла десь погуляла добряче. З трутнями карніки. В мене іошка з карпатка з карнікою також широкий діапазон кубітального індексу показує. Але трохи не такий. ХінтерхофенХкарпаткаХхінтерхофен.xls
 8. Цитати не мої не знаю до кого ви звертаєтесь
 9. Міняйте по25- 30 крил, потім додавайте разом всі крила сім'ї в один Ексел як написав Мішаня. По одному крилу забагато клацання.
 10. Енергетична верба

  Весною закипіло бур'янами, потім посушливе літо і більшість пропало. Для кращого росту треба грубші черенки брати.
 11. Відносно маток і бджіл в пакетах. Це ж нормальна тема. Матка була ж чистопородною це тільки трутні її спортили через то дітки від неї що попало
 12. Не хочу щоб держава вмішуваляся і почала розказувати кому що робити. Бо держава зразу уповноважить людей які офіційно при інститутах, спілках пасічників, об'єднаннях а вони все зроблять щоб протягнути свої інтереси. Єдине що залишається це домовлятися між собою. ІОшників підключати до роботи, робити паралельно бакфасту кілька комбінацій наших порід якщо відібране щось більш менш підходяще. Мені наприклад карпатка підходить як виховательки, і потрібно масса бджоли для відводків і буду далі тримати десяток сімей на розмноження, бакфаст як хороша бджола на мед і користуються попитом матки. Карніка для любителів сірої бджоли яким не важно що то за матка карпатка чи карніка. Карпатку не пропоную бо не впевнений що її дочки покажуть. А для мене кожний клієнт дорогий.
 13. Я цю тему також шукав інформацію по різних джерелах. На Ютубі є відео Пилипенка, Гайдара, Паппа про історію карпатки. Там кожного разу шукають щось по горах. На кінець визнають що роботу яку проводили в Союзі нерушимому дружно розвалилася перестройка і незалежна Україна бо колгоспи,радгоспи,лісгоспи почали скорочувати пасіки і з цим самим і племінні карпатські. Збереглась карпатка тоді на приватних пасіках Гайдара, Плиски, Мерцина, Паращинця і других приближонних до ''селекції'' людей. З них офіційно відібрали типи, затвердили план розведення в закритих мікропопуляціях. Все було б добре якби не інші породи бджіл.
 14. Першоджерела - це синонім походження. В статті наведені місця де можна купити ''чистопородні'' типи карпатки, прізвища та місця чистопородного розведення. Якщо подати телефони то це вже скрита реклама.
 15. Завжди можна розмножувати в межах комбінації. Не треба зразу породу доливати,на початок хватить схрестити ті лінії які є на пасіці і оцінити дочок.
×