zapivan

Активные Пoльзователи
 • Публикации

  635
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

434

О zapivan

 • День рождения 28.11.1987

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Ваш пол

Previous Fields

 • Пасека в
  Івано-Франківська обл. Kolbaskowo, Polska
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  21-30
 • Ульи
  10-12 рамковий 300, лежак, 10р велкополська 360на 260
 • Порода пчел
  Місцева прикарпатська

Посетители профиля

1 621 просмотр профиля
 1. Сьогодні була можливість оцінити зимівлю бакфаста на польській пасіці. Скажу що в умовах північно-західної Польщі з досить теплою зимою і стабільною температурою близько нуля всю зиму цікавило мене як все проходить .Зимує на одному точку: 6 бакфастів ШО, 2 Пріми, 3 Захари(карпатка) решта мої привезені з України і іх дочки ШО Х Хінтерхофен. В порівнянні з карпаткою і Прімою бакфасти з'їли все що мали. Якщо б не подивився то було б по бакфасті. Пішли на 6-7 рамках( по площі аналог Рута 360х260) Одна обсипалась повністю(ШО трутнем карніки)Видно кліщ з літа ще заколупав. Решті підставив рамки збоку деяким і зверху. В середу був обліт. Сьогодні було+6. Решта сидять на середині, корму з запасом. Думаю що є пару причин чому до такого дійшло. Короткувата рамка польська(360мм), на Дадані чи на Руті мали б ще пару сантиметрів запасу, довго розплід тримали, так як погода сприяла. Можливо за сильно зкоротив гніздо з осені( по карпатському методу) треба було б +1 рамку залишити. Годував всіх однаково доки брали. 5-6 л сиропу 1:1йшло з серпня для червління 1 літр в тиждень. Бакфаст гарненько складав а карпатка в розплід. Решта готовий інверт 6-7 л. Результат дещо неочікуваний. Добре що були запечатані рамки з кормом. Не дурно мене тягнуло на пасіку. І ломка перейшла. Два жала достав одне в потилицю. Прям в спинний мозок. Щоб добре взяло.
 2. Карпатку завжди "покращували". Італійка, кавказька і їх комбінації а ще домішки з привезених з висилок сибірських бджіл а ще зараз бакфаст створюють особливу ауру карпатки яка тягнеться з кожною сторінкою цієі теми. На рівнині умов для чистого розведення немає значить немає карпатки. Хіба що Ф 1,2,3. Далі природа собі добирає. В передгір'і ще можна щось відшукати варене в власному соці але чистота також під сумнівом ну і якость і продуктивність не гарантована. Є ще місця де можна організувати досить чисті облітники і є люди що займаються цим. Приїдуть пасічники з конференціі по домівках і розкажуть які шанси в наших селекціонерів змінити ситуацію.
 3. В Польщі пропонується сиропи- інверти різних складів і походження. Є в складі глюкоза,фруктоза,сахароза, мальтоза. Або тільки глюкоза-фруктоза. Походження буває з буряка, кукурудзи, пшениці. Густина при плюс 10 з відра погано наливати через лійку. Застосовували шприц. За один раз 0.7 л всасував і через отвір в годівниці зверху заливали. Не розбираючи гнізда. Годівниця рамкова на 3 л. шприц для прочищення зливів в умивальниках. Резину зняв для зручності.
 4. Вадим!!! З днем народження! Успіхів, надхнення і хороших медозборів!
 5. Прийшли до мене замовлені капіляри від Шлая. Довжина 100 мм, діаметр зовнішній 1,5мм внутрішній 0,8-0,9мм. Калібровочний дріт 0,15 застряг в 3 мм від вихідного отвору. Так що на виході десь отвір 0.12мм. Ззовні тонший за 0,3мм.Також оглянув комплекти гачків різного походження. Перші два роботи Піскорського на кшталт Лоца і Грабського. Третій роботи поляка Маріана Лесняка.(верхні)Діаметри отворів майже одинакова, Лесняк трошки навіть більший. Але форма самого жального гачка досить широка може додає міцності. Буде можливість спробувати всі в сезоні. А ще замовив такий маткотримач для зразка і порівняння. Вихідний верхній отвір 5 мм внутрішній до конуса 6,8 мм. Ціни звичайно в євро але кожен цінує свою роботу по різному.
 6. Коментар до відею нагадує "ворожіння на фотографіі". Промір всього 30 крил не дає достовірної інформаціі і в межах цих промірів накладаються інші породи тому не факт що то карпатка особливо 2 і 3 промір. Перше краще оцінити колір (однорідність) бджіл, печатку меду, злобливість і інші візуальні ознаки породи. Тоді братися за крила.
 7. ІВАН Fabro!!! Вітаю!!! Медових рік тобі і сонячних днів в твоєму житті!!!
 8. Новачка в цій справі відлякує перш за все ціна питання. Не кожен потягне зараз вкласти суму грошей в наш складний час. Це має бути матковод, або хоча б пасічник який володіє добре виводом маток. Пішла течія ШО трошки в другому руслі ніж надіялося. Зараз поки виведеш щось путнє з наших порід треба затратити час. А їсти хочеться сьогодні. Матководи поміж виводом маток на пасіках не мають часу на освоєння ШО. З часом зформується ринок ШО маток в Україні і підтягнуться молоді. Хотів би побачити в підручнику пасічника перевиданий надцять раз добавлений окремий розділ "штучне осіменіння маток".
 9. До початку сезону лишається не так багато часу. Поки бджілки зимують займуся апаратами і благополучною доставкою замовлених через мене. Дехто під ялинку отримав свій апарат, решта отримають в порядку черги коли до мене звернулися. Повідомляю що серія на цей сезон буде комплектуватися гачками зробленими Drbee тому що є проблема у іх виготовленні. Профіль гачків буде незмінний тільки виконані іншим майстром. Решта все ніби без змін. Детальки і бракуючі елементи(капіляри, маткотримачі) вишлю найближчим часом. Наступний апарат буде десь на початок лютого. Замовнику повідомлю в приват. Думаю що всі замовлені будуть вислані до 1 травня. Більше замовлень приймати не буду. Думаю на весну повернутися додому.
 10. Оцінити сім'ю завжди зможете і допомогти в її подальшій селекції.
 11. Саша@, Патріот17, Єгошин, тощо.Думаю у всіх в наступному сезоні буде можливість показати клас. Єгошин працює на кількість втрачає якість. На прикладі Паланочки можна працювати на якість.в наших умовах. Нема чого гризтися і обливати один одного. Беріть матеріал і вдосконалюйте. Сезон все покаже.
 12. Гібрид міжпородний(міжтиповий) Значить завеликі межі отриманих промірів. Розбіжність по індексах більше 1. Але думаю треба брати до уваги що берем міряти. Думаю тільки в глибоко інбредних бджіл будуть ідеальні індекси. Це залежить за що ми боремся за ідеал чи за характеристики. І спосіб визначення теж дає похибку. Може повторююсь але з промірів на карт95 (проставляння точок) одна проба при трьох різних спробах проставляння точок дала різні значення.
 13. Все ж таки якщо ніхто не може оприділитися які параметри підпадають під породу то самі не знаємо що шукати. Проміри дають картину однорідності( однотипності) бджіл. Якщо зигзаги то гібрид однозначно. З часом відбереться матеріал з 4-5 проміряними поколіннями з привязкою до характеристик. І це буде ПОРОДА, а в межах правильних індексів не все супер продуктивна. Еволюція чи то селекція не стоїть на місці
 14. Хороша підставочка для вінчестера. Орієнтир на Європу!
 15. Поки що я не втрачаю надії що все запрацює