zapivan

Активные Пoльзователи
 • Публикации

  655
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

510

О zapivan

 • День рождения 28.11.1987

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Ваш пол

Previous Fields

 • Пасека в
  Івано-Франківська обл. Kolbaskowo, Polska
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  21-30
 • Ульи
  10-12 рамковий 300, лежак, 10р велкополська 360на 260
 • Порода пчел
  Місцева прикарпатська

Посетители профиля

1 766 просмотров профиля
 1. Розкажу свій досвід який я побачив у організації об'єднань пасічників в Польщі. По запрошенні на зібрання малого осередку (кола) пасічників приїхав з колегою. Зібрання відбувалося в залі пожежної служби. Більшістю з них я зустрічався в декого був на пасіках. Було приблизно 30 чоловік. Голова кола(презес) оголосив порядок зібрання. Після чого дали слово кільком особам. Обговорювалися основні організаційні моменти діяльності кола. Перш за все оголосили збір членських внесків. Сума складається з самого внеску плюс 3.5 злотих з вулика. Для прикладу 15 сімей коштує 270 злотих. Після чого оголосили про закуп ліків від кліща. Ці ліки кожен отримає не більше заявлених сімей, відповідної дози. З цих коштів повернеться пасічникові 60% з дотацій. Також закупку інвентаря через рефундації(дотації з ЄС) Далі були оголошені від різних фірм пропозиції про закуп банок під мед, сиропу, рамок з нормальною скидкою при закупі великої партії. Також піднялося питання аналізів. Без аналізів бджіл і меду пасічник не може кочувати, продавати бджоли, мед у торгових точках. Допомога з аналізами через секретаря кола. Також про представлення кола на воєвудських днях пчеляжа, кількість торгових точок, палаток тощо.(зібрання буде в серпні) Обговорено курс навчання за участі науковців з інституту для простих членів і запис бажаючих.Також для приємності був накритий стіл з солодким і фруктами, чай, кава. Обговорили також про символіку кола. Подали прохання на рівень воєвудства(області) про надання колу штандару( хоругви, прапору) даного кола і допомогу в виготовленні. Ні одна урочистість чи похорон пасічника не проходить без представлення символіки спілки пасічників. Тому для них символіка (гонор-честь)на високому рівні. Досить цікаво було це все побачити. Таке відчуття що це як сім'я. Іхні інтереси пов'язані тому вони разом. Є можливість обміну корисними контактами, спільну організацію закупу необхідного, також розвитку свого господарства. Коло може звертатися по різних питаннях до влади і різних служб. Ну і звичайно кооперація з продажу меду, маток, спільну організацію кочівель. Були делеговані поїздки від кола на з'їзд спілки, поїздки екскурсійні в Львів навіть в Київ на апімондію їздили. Чули про ножі Гуслія і цікавились як купити. І це рівень району( декілька сіл). Тому вони знають за що вони платять гроші і що взамін отримують.
 2. Готовий представити зразок. Івано-Франківщина. Калуський район.
 3. На смартфоні на сайті журналу додавав вулики в клітки з розміщенням 2на10. Дойшовши до 16 вулика я не зміг далі перемістити ряд. Як на екрані бачив лиш 6 вуликів. При спробах переміщав вулики а вернутися до першого чи десятого не зміг. Після чого в додатку змінював колір вулика,додавав огляд і матку. Так як записано все в звичайному зошиті. Може сам журнал працюватиме не коректно, але іншого доступу як через смартфон на даний час немаю.
 4. Доставив третій ряд з порожніми клітками по них і пересуваю рядами з вуликами.
 5. Вчора з телефону і зареєсртувався і закачав додаток. Сижу розбираюсь що куда. Телефон старенький, але зі скрипом тягне. Довго думає і підвисає. Але одне щось мені не йде. Поставив 2 по 10 клітку. На телефоні видно тільки 6 вуликів далі треба перемістити ряд. При спробах вулики легко переставляються місцями а до кінця ряду не завжди можна дойти не змістивши вулика.
 6. Чи даний журнал може працювати лише на смартфоні без участі ПК? Хотілось би спробувати. Навіть би підшукав окремий смартфон для пасіки.
 7. А ось перці чорні, червоні яку дію дають??? і мука кукурудзяна, пшенична. Відео Колись бачив і у себе як бджоли в курчат відбирали муку. Ну спробую відійти від рецепту з книжок і зроблю пасту з чого є. Мед ріпаковий розтоплений 1 кг, пудра 2,5 кг сухе молоко 0,5 кг, борошно пшеничне не сіяне(помол дрібний)щоб вимішати десь 0,5-1 кг перець гострий 100 грам. Думаю дати 10 сімям. Бачив деякі сім'ї мають одинокі крапки проносу в гнізді на печатаних медових рамках тому перець як профілактика нозематозу. Мука має 13 % білку що їм не сподобається винесуть.
 8. Як щодо пасти протеїнової з додавання червоного перцю? Бачив відео як насипають муку в відро і при теплій погоді бджоли забирають. А наскільки корисна та мука. Зараз температура не для льоту. Мах+9 і на найближчих два тижні льоту не буде. Ліщина відцвіла, вільха в процесі. Надумав пасту замісити. Пудра, мед, сухе молоко, мука пшенична без просіювання( з висівками) червоний перець для смаку. Запаси мають. Згори плівка, утеплені. От питання що їм дасть та паста? І чи будуть брати таку пасту? Соєвоі муки не знайшов.
 9. В мене також матки від Берцика і дочки перезимували добре. Пилок носять матки червлять. Зимівля карпатки хороша навіть найменшими сімейками. Спостерігаю за розвитком. Буде кастинг на кращу матку яка вернеться на Батьківщину. 9 маток лінії Захар(3 мої 6 в колег) 5 дочок вільного спарювання, 5 дочок ШО трутнем карніки, пара моїх місцевих( внучки Z свищеві по пакетах), пара інбрендних Z на Z ну і Пріма, бакфаст для порівняння. Сама дочка від Z не пережила . КарпаткиШО хКарніка в лідерах. Показують кращий принос пилку і добре вичистили підмор до мене разом з воском. Активно переносять корм над розплодом. Інші по різному. Сила в всіх не найкраща 4-5 не щільно обсиджених рамок. Перші хто закладуть ройові вилетять з кастингу і підуть на відводки і нуки. Після проміру інбрендних маток буду виводити від них для ШО з трутнями Захара, або може знайду кращого кавалєра для них .
 10. Поясніть як ця штука працює?Якщо робить фото ця шайтан-труба збільшено в 10-20 раз то для програми Карт це те що треба.
 11. Пам'ятаю робив у фотоательє з розширенням 7200dpi.Фото 100крил мало з 3 мб. це 6 на 7 см. Сканер здоровенний на пів стола. Пробував більше розширення не можна зробити. На фото при збільшенні крило в місці зєднання жилок напр. було 4 квадратики( пікселі) в який попадеш квадратик то крапка зміщалася на центр квадратика що не завжди відповідала центру з'єднання жилок. Вже є розплід. Чекаю на проби молодих бджіл щоб поміряти. Теж думаю яким методом... Все ж схиляюсь до мікроскопа звичайного з шкалою, але треба консультуватися з профі.
 12. Дивився,якось фільм про африканізованих бджіл, то за 5 років селекції вивели бджіл при тесті 500 жал у прапорці до 150 жал за хвилину і досліджують кількість збирачок вилітаючих за кормом.Довели залежність агресивності від медозбору. Так як бджоли якимось чином вигодовують більше збирачок ніж охоронців.
 13. В поляків є кампіноська темна бджола це щось типу поліської. Навіть ізоляцію створили. Сам бачив як місцеві рої з рамок збігають і матку ховають в закутку вулика. В 80х була програма по створенні ізольованого лісового облітника біля Голеньйова але сім'ї які жили в дуплах по старих соснах не давали прогнозованої чистоти. І навіть та сама районованість була і була заборона ввозу інших, але при переходу до капіталізму це все розпалося. При розмові з колегою розказав про випадок з роєм що на рамках не сидить, а він мені які можливості б відкрились в селекції якщо таку ознаку б привив іншим бджолам і на скільки б полегшився відбір верхніх магазинів. Відкрив вулик, дмухнув димку і корпус без бджоли.
 14. Варіаційний ряд чи крива це вже проходив я пару років тому. Можу подякувати п.Олександру (bercik) який надихнув мене на подальше вивчення селекції і вдосконалення знань і він підняв один із перших це питання на форумі. Зробився ним промір крил моїх бджіл. Самостійно освоїв проміри крил через сканування в програмі Карт95. Ну і освоєння штучного осіменіння.. Все задумувався над питанням як карпатські бджоли( карніка) перейшли хребет Карпат в процесі еволюції(Івано-Франківщина) Ваш аналіз підтвердив мої здогадки що є щось від степовки. А от як позбутися цієї гібридизації в межах лінії? Скільки поколінь потрібно зробити міжпородне (всобне) схрещування щоб цього позбутися, і в якому поколінні нащадків одного походження можна рахувати за неспоріднених?
 15. Думаю питання будуть формуватися в процесі діалогу. Спочатку щоб не залазити в дебрі геномів я б розібрався в морфометріі або шановні науковці надали б літературу в різному вигляді і розповіли про направацюння методик згідно яких визначають морфометричні індекси. Тому що це під силу навчитися і опрацювати більшості. І які успіхи в дослідженні наших популяцій. Весна прийшла, матки потрохи сіють, треба планувати комбінаціі і які можливості в виконанні генетичних аналізів(промірів)? І в якому вигляді буде результат? І як його розтлумачити або порівняти з іншим?