zapivan

Активные Пoльзователи
 • Публикации

  683
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

715

3 подписчика

О zapivan

 • День рождения 28.11.1987

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Ваш пол

Previous Fields

 • Пасека в
  Івано-Франківська обл. Kolbaskowo, Polska
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  21-30
 • Ульи
  10-12 рамковий 300, лежак, 10р велкополська 360на 260
 • Порода пчел
  Місцева прикарпатська

Посетители профиля

2 304 просмотра профиля
 1. Хороший розплід. Свідчить про якість матки. F1 матки дають бджолу з ефектом гетерозису(збільшення життєвої сили) F2 самі матки з підвищеною продуктивністю, але бджола буде різною. Може вийти щось хороше, а може ні. Пустив кілька маток F2 на природній обльот. Одна матка з минулого року дала майже 3 корпуса 145) печатаного ріпаку. Попереду ще різнотрав'я і соняшник. Нятяку про роїння не було і це основний ефект на який сподівався.
 2. Рекламу треба пускати в мережах, групах, профілях. Там швидше інфа поширюється. Поширю на своїй сторінці.
 3. Якраз щось не так з двома іошками бака. Робилась одна комбінація, а весна для них стала проблемою. Розвитку нема. Одна не виходить за 10 рамок БДЖОЛИ 1 корпус (як Рут)на даний час. І навіть лишню рамку можна забрати. Друга недавно другий корпус поставив.Думаю є причини. Розплід плотний значить не інбридинг, матка крупна сіє добре. Ознак ніяких болячок нема. Нормальні рамочки з розплодом, або щось з самою комбінацією. Матка (батьківська) стара і зтрутовіла минулого літа( була острівна від Петера Штофена) Материнську лінію привився від репродукторки з інституцької пасіки, для колег робив неплідки казали що Б 13 але від кого невідомо. Дочки вільного спарювання від цієї материнки були перевірені неоднократно. І показували хороші результати. А з моєі комбінації було 5 маток ШО одна супер стартанула з 20 кіло принесла. Так як і дочки від неї. Решта так собі . Але ж батьки були хороші...
 4. Там з дочками вільного обльоту все гут. Думаю що матки родоначальниці були одного походження. Продав дві дочки минулого року, але є можливість огляду. Стоять на дачних участках. Збоку сусіди засмагають бджола не реагує. З садів по відру взяв колега, ще можна по корпусу другий раз зняти , але хай допечатають. Починається липа, вулики 4 корпуса велкопольські - еквівалент 4 Рута. Одна в мене, точніше в тьощі в селі стоїть. Претензій на злобливість нема, зараз 25 дадана. 10 на 300 + 3 маг145. Ніхто не заглядав під решітку в гніздо з травня. Корпуси з медом я навчив знімати. На вихідних мені відзвітують скільки принесли.
 5. Можливо помиляюся але маючи кілька комбінацій карпатка х карніка скажу що трутні карніки добре впливають на карпатку, роблячи іі більш медовою і менш схильної до роїння. Тому комбінації на трутнях карніки з більш продуктивними карпатськими матками будуть більш ефективними ніж карніка на трутнях місцевих. Що додасть карніці рійливості але все треба тестувати. Заклав дочок від найпродуктивнішої комбінації карпатка х карніка подивлюсь які матки получаться.
 6. Берцика карпатка добре стартанула, розчервилася, перша забилася пилком як і інші карпатки. Погода тут бардзо примхлива. І взяток не постійний. З трьох Захарів лідирував один, два так собі. Розплід хороший, бджола спокійна, слабий взяток пеперевели в розплід. Маточників ройових нема поки що. Меду корпус залили але навіть не печатали. Ріпак ,глід відцвів, мед помалу зїдають Отже в першому етапі по медозборі можу підвести підсумок: В групах було по 3-4 сімї. Бакфаст ШО 5 сімей(збірна Грабського), дві зєднано, два середнячки ну дуже довго розчервлювались, одна в лідерах. карпатка (Берцик) вільного спарювання 3 сімї, два середнячки ( мясо / мед )і один в лідерах. карпатка моя місцева з лісового точка 3 сімї. Сплошне мясо меду ноль, ройові маточники все по стандарту. Пріма ( дочки від репродукторки Марія Гембала) 3 сімї. Два середнячки. Меду кілька рамок, одна в лідерах два корпуси меду один печатаний. Матки ШО. карпатка Х карніка, 4 сімї, одна вразила ясно-білою печаткою меду лідирує по відношенні мед-бджола. Сімя середньої сили а корпус запечатаний другий залита вощина і в гнізді 4 рамки медові. Решта сімей кілька медових рамок, середнячки. карпатка Х карпатка(брат сестра) 2 сімї. Як і очікувалось не вийшли з корпуса 10 р. Але медку пара рамок є. На пасікі крім моїх сімей ще з 80 Грабського стоять. І за 1,5 км з двох сторін по 60сімей сусіда. Так що конкуренція жорстка плюс погода дуже різна від +15до +30 через день. Отже лідер по меду 1. Комбінація ШО КарпаткаХкарніка 2.Пріма ( Марія Гембала) 3.Карпатка Берцик 4 Бакфаст. Решта середнячки займають два корпуси( майже як Рут) кілька рамок меду є але лиш доходять до сили. Лідери займають три корпуси.
 7. Треба зрозуміти суть бакфаста, його примхи і недоліки. Мені після карпатки важко з ним. Не привично, спокійно. Моїх кілька комбінацій показують себе зовсім різно. Всі ШО. Розвиток затримався з погодою, дві відстали остаточно зєднав. Дві вроді червлять плотно, а з 10 рамок вийти не можуть. Одна медку нанесла до гнізда ледве добрався сидить на трьох корпусах. Друга лінія в колеги показує супер результат друга качка ріпака. Матки ф1 від знаних німців. 90 сімей бака. І слова карніка чути не хоче. Все залежить від лінії і прийомів роботи.
 8. Сьогодні має виходити перша партія але 1000 км від рідного дому. Закладав при +7 тепла. З 12 мисочок 9 маточників. Трутні Захара вже є мічені. Але бджоли заселити нуки мало. Пакети на Україні продав свої і другим поміг і в Польщу. Тут холодно сильно. Ріпак кульбаба в цвіту глід через тиждень почне. А тільки трьом сім'ям поставив другий корпус. Все ж по розвитку карпатка Берцика лідирує навіть при такий умовах.
 9. Торік брали пакети також під час цвітіння ріпаку то злобливість була думаю що через хімію. Бджола чує нектар долітає до поля, 5-10 метрів над полем круг і назад. Якщо добре обприскане з додаванням відлякуючих репелентів то отруєнь нема, але злобливість посилюється. Був приємно здивований цього року якістю пакетів При відборі другий рік підряд в тих же пасічників замітив зменшення жовтизни у бджіл, матки більшість темно-коричневі. Думаю що моїх десяток роїв які втекли на протязі трьох років плюс мій трутневий фон карпатки покращив місцевих бджіл. Жаль що погода не сприяла. Думав ще неплідних маток підкинути пасічникам. Собі по пакетах підсадив чотири карпатки ШО різних комбінацій. Розвиток побачу згодом.
 10. Вивіз я свого бака на ріпак і на весь сезон на Городенківщину. Корпус 10 рамок на 300 битком. Поставив магазин зверху, інший на нього через плівку з відвернутим кутиком. Сусід пасічник має забрати за тиждень. Йому сказав що польська італійка щоб не тривожити психіку страшним словом.
 11. По якій причині пропадали матки ШО? В мене зимувало 5 маток ШО бакфаста однієї комбінації. Вийшли одна сильна дві середні, дві слабі. Та що сильна пора розширяти, але холодно, середні розвиток на тройку але ще можна терпіти. А от слабаки вчора з'єднав з середніми. Нема чого чекати дива на пустому місці. Ще погода не помагає в розвитку слабших. На зиму приблизно були однакові. Результат не завжди прогнозований і несприятливих факторів завжди хватає. Зараз противники бакфаста просто тішаться. Значить комбінація тестування не пройшла. Теж результат.
 12. Якщо засіяла вчасно по графіку7-10 днів по ШО то проблем не повинно бути. Якщо пізніше то брак. При нормально створених умовах.
 13. Була можливість оцінити матку після обльоту. При відбиранні з нука тижнева матка піднялась на крило ну я її почекав, і через пару хвилин прилетіла, з слідом трутня. Я таку можливість використав для огляду. Під мікроскоп, наркоз, злапав жало відкрив камеру, а там все в мукусі. Тепер задумуюсь стосовно механізму потрапляння сперми в яйцевід і відповідно чистоти самої сперми. Мукус сам по собі створює проблему інсемінатору ніж матці.
 14. Візуально виглядає хороша і не дуже майже однаково. Можна визначити почавши відбирати. З тонким отвором зразу капіляр може забитися, а при спробі витиснути назад може піти і решта зібраної. А в шприці густіша і більш рідша змішується, тому проблем з освоєнням маткою сперми проблем не повинно бути.
 15. Все залежить від форми носика капіляра. Якщо носик довгий то якщо попадеться трошки густіша сперма то буде закупорюсатися і "стріляти" не в підходящий момент. Якщо у Вас все получалося то розмір отвору капіляра оптимальний.